VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

Konuatui
Peki siz Ayten hanım la konuştunuz tekrar ve size yardımcı olmadı sanırım bende çok sevdim memnum kaldım o öyle kararlı olmasa ben asla bırak aparat sokmayı 1afim bile gidemezfim
konustuk kac defa ben memnun kalmadim.hastasini bildigin ortada birakti kadin aparat sokmakla bitmiyokinben 4 . Aparatinyapiyorum esliyi yapamiyorum ve esimdenartik kasma diye bagriyo ve kizlar sisinde oluyomu deneme yapiyoruz ben alttayim penis sanki vakljinaya degil baska yere giriyo gibi falannoluyo kayiyo hep

4 aparatı çok yapıyomusun canım kasların rahatmı acı hissediyomusun yaparken apaeatı❤️

Tebrik ederim inşallah bi gün bende yardım edebilirim sen gibi 🙏 virüsten dolayı maalesef doktora gidemedim onun öncesinde bi piskologla parmak egzersizleri yaptım. Eşimin ve kendi parmağımı ikinci boğumlarına kadar aldım akşamına p.... başı girdi oh dedik ama ertesi günü yine aynı sorun kasılma vs. Sonra araya zaman girdi bi kaç şeyden ötürü. Maalesef yapamadık bişeyler. Sonra adet dönemimde düzensizlik olunca doktora gittik vajinusmus olduğumu da söyledim . Adet dönemim stresten kaynaklı düzensiz di şimdi düzene girdi.(amcam trafik kazası geçirince çok etkilendim) kadın doğum doktoru vajinama baktı ve vajinamın çok dar ve kalın olduğunu zorlama sırasında çok fazla kanama ve acıma olacağını söyledi şeklini çizerek anlattı. Ameliyat olmamı söyledi (vajina açma ) hatta bu durumbile vajinusmusa sebep olabiliyomuş.tabi ben o an korktum özel bi hastahane olduğu için başka bi doktorada gitmek istedim tam o sırada nalet gire corona denk geldi . Elimizden geldiğince denemeye çalışıyoruz kayganlaştırıcı çok kullanmadık. Eşim görevden gelsin yine kayganlaştırıcıya gececeğiz. Ama ya doktorun dediği doğruysa ve her ilişkim acılı olursa ? Diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi :KK43: bu arda burada verdiğin bilgiler çok önemli gerçekten teşekkür ederim bende .
Hangi doktor bunu söyledi? Boyle şeylerin kesinlikle ticari kaygilar güden seyler oldugunu düşünüyorum. Etik dışı insanlık dışı. Çaresiz bir kadina tek çareyi ameliyat olarak sunmak, sen herkesten farklisin herkes gibi değilsin, hata sende, sen hasta doğmuşsun gibi hisleri hissettirmek ne kadar acımasızca. Kim yaptı bunu?

Hangi doktor bunu söyledi? Boyle şeylerin kesinlikle ticari kaygilar güden seyler oldugunu düşünüyorum. Etik dışı insanlık dışı. Çaresiz bir kadina tek çareyi ameliyat olarak sunmak, sen herkesten farklisin herkes gibi değilsin, hata sende, sen hasta doğmuşsun gibi hisleri hissettirmek ne kadar acımasızca. Kim yaptı bunu?
Aslında böyle şeyler gercekten var ben biyoloji öğretmeniyim vajina hakkında bilgim bayağa var ama işte hassasım . Ben hep çocukluktan korkuyorum yani cinselliği öğrendiğimden beri korkuyorum. Ama vajinusmus olacağım hiç aklıma gelmezdi. Bizim deneme aşamasında bile çok acı oluyo. Bide doktor aslında iyi bi doktor tanıdığım insanların çoğu bu doktora gidiyor ve elinden geldiğince tedavilerini çok özverili yapıyor. Amacım doktoru kötülemek değil vallahi çünkü vajina kontrol etmeden önce piskolog da önerdi sonra bakınca dedi dar olduğunu. Ama işte ben zaten inanmak istemediğim için başka doktora gitmek istedim . Maalesef yaşadığım şehirde çok fazla olanaklarımızda yok :KK43:

Aslında böyle şeyler gercekten var ben biyoloji öğretmeniyim vajina hakkında bilgim bayağa var ama işte hassasım . Ben hep çocukluktan korkuyorum yani cinselliği öğrendiğimden beri korkuyorum. Ama vajinusmus olacağım hiç aklıma gelmezdi. Bizim deneme aşamasında bile çok acı oluyo. Bide doktor aslında iyi bi doktor tanıdığım insanların çoğu bu doktora gidiyor ve elinden geldiğince tedavilerini çok özverili yapıyor. Amacım doktoru kötülemek değil vallahi çünkü vajina kontrol etmeden önce piskolog da önerdi sonra bakınca dedi dar olduğunu. Ama işte ben zaten inanmak istemediğim için başka doktora gitmek istedim . Maalesef yaşadığım şehirde çok fazla olanaklarımızda yok :KK43:
Nasil anlarız peki dar oldugunu? Ya benimki de oyleyse

Ben durumun Tamamen Psikolojik olduğunu düşünüyorum vajina çatısı dar olan kişiler ilişkiye giremiyor diye bşy yok sadece normal doğumda zorlanıyor veya normal doğum yapamıyor ama denilen darlık farklı bişeyse bilemiyorum 🤷🏻‍♀️

jnci jnci katılıyorum tamamen, böyle şeyleri okuyup benim de aklıma kurt düşmüştü doktoruma sormuştum anatomik olarak ilişkiye girememe durumu çok çok nadir görülen bir şey bazı kadınlarda vajinal giriş olmuyor adet göremiyorlar işte kan akışı sağlanmıyor yumurtalıkta birikiyor ameliyat ile hallediliyor vs demişti. onun dışında evet dar olabiliyor ama bu da doğumda sıkıntı, abimin eşi bu sebeple sezaryen ile doğum yapmıştı ama ilişkiye girememe söz konusu değil. Şöyle düşünün bir de mesele sadece vajina darlığı olsa biz daha ilişkiye girmeden kendimizi kasmayız ki nerden bilecektik ilk ilişkide dar olduğunu ben şahsen bacaklarımı dahi açamıyordum değmesine bile izin vermiyordum.

jnci jnci katılıyorum tamamen, böyle şeyleri okuyup benim de aklıma kurt düşmüştü doktoruma sormuştum anatomik olarak ilişkiye girememe durumu çok çok nadir görülen bir şey bazı kadınlarda vajinal giriş olmuyor adet göremiyorlar işte kan akışı sağlanmıyor yumurtalıkta birikiyor ameliyat ile hallediliyor vs demişti. onun dışında evet dar olabiliyor ama bu da doğumda sıkıntı, abimin eşi bu sebeple sezaryen ile doğum yapmıştı ama ilişkiye girememe söz konusu değil. Şöyle düşünün bir de mesele sadece vajina darlığı olsa biz daha ilişkiye girmeden kendimizi kasmayız ki nerden bilecektik ilk ilişkide dar olduğunu ben şahsen bacaklarımı dahi açamıyordum değmesine bile izin vermiyordum.
Aynen canım 🌷

Fazla yapcaksın canım ordaki kasları alıştırcaksın bi kaç defa çok az egzersiz önemli bence

Rabbim bu mübarek gecede her isteyene istediğini,derdi olana dermanını versin inşaallah... Maddi sebeplere sarıldığımız gibi bu gecede manevi sebeplere sarılma vakti sebepleri yaratan rabbim herkese hayırlı kapılarını açsın inşaallah.. Hayırlı kandiller diler dua eder dua beklerimm. 💞😇 (sessiz vaji, sessiz takipçi😆)

Nasil anlarız peki dar oldugunu? Ya benimki de oyleyse
Valla doktor baktı alttan muayene yapmaya çalıştı. Evet bende izin vermiyorum dokunulmasına ama deneyip içeriye giriş sırasında acı çekiyorsan zaten bu durum yüzünden olabilirmiş ve sonrası da vajinusmusa sebep olabilir miş
Herkesin vajinusmus sebebi farklıdır tabi ilişki olmuyor demiyorum oluyormuş ama acılı oluyormuş kanamalı oluyormuş işte. Ama vajina darlığı nadir görülen bi olay zaten. Kitaplardan ve internetten bakabilrsiniz. (Çoğu mesaja cevap vermiş olmuşumdur inşallah )

Valla doktor baktı alttan muayene yapmaya çalıştı. Evet bende izin vermiyorum dokunulmasına ama deneyip içeriye giriş sırasında acı çekiyorsan zaten bu durum yüzünden olabilirmiş ve sonrası da vajinusmusa sebep olabilir miş
Herkesin vajinusmus sebebi farklıdır tabi ilişki olmuyor demiyorum oluyormuş ama acılı oluyormuş kanamalı oluyormuş işte. Ama vajina darlığı nadir görülen bi olay zaten. Kitaplardan ve internetten bakabilrsiniz. (Çoğu mesaja cevap vermiş olmuşumdur inşallah )
Bi kişinin çatısının dar olduğu arkadan kalça yapısından anlaşılıyormuş aslında 😁
Siz Bence vajinanız dar olduğu için mutlu olmalısınız kadınlar vajina daraltma operasyonu geçiriyolar söylenildiği gibi dayanılmayacak kadar acılı bi durum olsa kimse yaptırmaz emin olun ilişkiye alışınca geçer ..Benim dar değil (en azından doktor öyle bşy söylemedi ama halen ilk girişlerde baskı hissediyorum yani sadede gelecek olursam bence ameliyat olmayın egzersizlere başlayın yardımcı olurum siz aparat sipariş edin kendinize ama ben asla dokunamıyorım bile diyorsanız yardım alın tabi tekrar söylüyorum ameliyata onay vermeyin bence ..

Kizzlar sizin evliliklerinis nasil benimki kotuye gidiyonya esim surekli uyuyon2 senedir boyle ilgisi yok

Kizzlar sizin evliliklerinis nasil benimki kotuye gidiyonya esim surekli uyuyon2 senedir boyle ilgisi yok

canım kimsenin evliliğiyle kendininkini karşılaştırıp mutsuzluğa sürükleme kendini, bu sorunu yaşayan herkes evliliğinde bazı noktalarda kırılma yaşamıştır az veya çok. eşini ve evliliğini en iyi tanıyan sensin. Kendine güven, bu hastalığı halledeceğine inan ve eşinden de buna inanmasını iste. tabi aranızdaki ilişkiyi en iyi sen bilirsin benimki yüzeysel tavsiyeler.

X