Vajinismus Olduğunu Birliktelik Yaşamadan Anlayan Varmıdır?

Yok o dedigim bilgileri yanindayken gösterdi beni gelip arabayla almak isteyince ben kabul etmemistim birazda kendini ispatlamak adına oldu galiba beni öptu diye degil birlikte olmak istedigini zaten acik acik soyledi sonrasinda

33 yaşında olduğunuzu göre adam da üç aşağı beş yukarı aynı yaşlarda. sevişmek istemesi normal efendilikle alakası yok ki.
birde beni.öptü diyorsunuz ya siz karşılık vermediniz mi? öpüştünüz mü yoksa sizi öptü mü? çok edilgen anlatmışsınız olayı

Şoyle soyleyeyim benim bi iki bildigim arkadasim disinda evine gittigim bi erkek olmadi ama cevremde arkadaslarinin evine giden cok arkadasim var bunu yasamadim ama gayet normal birsey olabilecegini düşündüm bir iki kere elimi tutmaya calisinca acik acik konustum bak ben bu bu niyetle geldim kafamdaki dusunceleri kendimi anlattim tamam dedi

Ben cinsellik yasayanlara kötü gozle bakmiyorum ki belki bende isteyebilirdim ama iste korkularim mi yoksa yasama seklim mi buna izin vermedi bir fikrim yok kararsizligim dusuncelerim bundan
Bir arkadaş evine gitmekle flört ettiğin adamın evine gitmek aynı şey değil ama. Arada uçurum gibi bir fark var.

Birbirinden etkilenen, heyecan duyan iki insan kapalı bir ortama girdiyse kahve içip sohbet etmezler 🤷🏻‍♀️

33 yaşında olduğunuzu göre adam da üç aşağı beş yukarı aynı yaşlarda. sevişmek istemesi normal efendilikle alakası yok ki.
birde beni.öptü diyorsunuz ya siz karşılık vermediniz mi? öpüştünüz mü yoksa sizi öptü mü? çok edilgen anlatmışsınız olayı
Cinsellik kafasında kadın için edilgen bir olay olarak kodlandığı için yazılarına da öyle yansıyor sanki.

Peki aileniz baskıcı mıydı işte oraya gitme, erkeklere bakma falan. Ya açıkçası ben vajinusmus olduğunuzu düşünmüyorum. Çünkü vajinusmus birleşme sırasında vajinal kasların birleşmeye izin vermemesi hali. Sizde daha çok psikolojik bir durum var. Cinselliğe karşı korkunuz var.
Ailem bulundugum cevre toplum hepsi baskıcıydı cinselligin c si bile konusulmazdi

Bir arkadaş evine gitmekle flört ettiğin adamın evine gitmek aynı şey değil ama. Arada uçurum gibi bir fark var.

Birbirinden etkilenen, heyecan duyan iki insan kapalı bir ortama girdiyse kahve içip sohbet etmezler 🤷🏻‍♀️
Sacma olacak ama flort asamasinda bile degildik ki iki arkadss yakinliginda bile degildik muhabbeti hosuma gitmisti daha fazla zaman gecirmek istemistim onunla

Vajinusmus tedavisi gören biri olarak diyorum, hayır değilsiniz. Cinsel birleşme olmadan da anlaşılmaz. Ben libidosu yüksek biriyim, asla vajinusmus olacağımı tahmin etmezdim. Ama öyleymiş.

Bence siz bir psikoloğa görünün sizin sorununuz daha ciddi ve büyük gibi.

aşk yok, sevgi yok, böyle davranman normal. A
Öncesinde duygusallık,güven, fiziksel yakınlık, ıslanmanı ve devam etmeni sağlayacak cinsel heyecan duyarsan devamını getirir birleşmeyi gerçekleştirirsin. İnternette ya da tatilde tanışıp hemen beraber olabilmek içinse tecrübe gerekir. Bastırılmış duyguları olan bakire birinin hemen yatağa girebilmesi zaten imkansız. Durumunuz normal. Evlilik sözkonusu olursa tanıma ya da nişanlılık döneminde dokunun öpüşün koklaşın adam seksi geliyor mu bunları tartın derim.

Vajinusmus tedavisi gören biri olarak diyorum, hayır değilsiniz. Cinsel birleşme olmadan da anlaşılmaz. Ben libidosu yüksek biriyim, asla vajinusmus olacağımı tahmin etmezdim. Ama öyleymiş.

Bence siz bir psikoloğa görünün sizin sorununuz daha ciddi ve büyük gibi.
Bunu brnde düşündüm fakat ne diye hangi aciklamayla gidebilirim ki hayatinda bir sevgili flort durumu dahi yasamamis biriyim elimdeki yarim yamalak iki hikayeyle bu dusuncemi nasil anlatabilirim ki

Sacma olacak ama flort asamasinda bile degildik ki iki arkadss yakinliginda bile degildik muhabbeti hosuma gitmisti daha fazla zaman gecirmek istemistim onunla
Yani anliyamadigim hem cinsellik istiyorsunuz hem istemitorsunuz madem neden hemen evine gittiniz evine gitmenizdeki manasini karşı tarafta farklı yormus olabilir ki bunu herkes öyle yorar keşke madem deseydiniz ben sizi tanımak istiyorum ondan sonra ki aşamada yaşamak istiyorum bu tarz şeyleri gibi yani buraya yazdiginizi ona soyleseydiniz

Sizin sorununuz bence çok farklı.. Evlenmeden önce vajinusmus olabileceğim aklımın ucundan geçmemişti ama evliliğim ilk beş ayı bununla uğraşmakla geçti..Cinsel ilişki deneyimden önce anlaşılmıyor bence Yani bende öyle olmuştu en azından..

Yani anliyamadigim hem cinsellik istiyorsunuz hem istemitorsunuz madem neden hemen evine gittiniz evine gitmenizdeki manasini karşı tarafta farklı yormus olabilir ki bunu herkes öyle yorar keşke madem deseydiniz ben sizi tanımak istiyorum ondan sonra ki aşamada yaşamak istiyorum bu tarz şeyleri gibi yani buraya yazdiginizi ona soyleseydiniz
Oncesinde cinsellik yasamaya karsi degilim ama korkuyorum sanirim hatta korkularimin fazlasiyla buyuk oldugunu dusunuyorum

Ama evine gitme nedebim cinsellik yasama dusuncesi istegi degil muhabbeti keyifli gelmisti daha fazla zaman gecirme istegiydi

Sizin sorununuz bence çok farklı.. Evlenmeden önce vajinusmus olabileceğim aklımın ucundan geçmemişti ama evliliğim ilk beş ayı bununla uğraşmakla geçti..Cinsel ilişki deneyimden önce anlaşılmıyor bence Yani bende öyle olmuştu en azından..
Ya eskidende dusunuyordum ama ben kendisine dokunma bana dokunursan bagiririm gibi seyler soylemisim bunuda hatirlamiyorum bu vajinismus olma korkumu dahada tetikledi

Oncesinde cinsellik yasamaya karsi degilim ama korkuyorum sanirim hatta korkularimin fazlasiyla buyuk oldugunu dusunuyorum

Ama evine gitme nedebim cinsellik yasama dusuncesi istegi degil muhabbeti keyifli gelmisti daha fazla zaman gecirme istegiydi
Tamam buda sana tecrübe olsun birdaha iyice tanımadan güvenmeden bişeyler hissetmeden kimsenin evine gitme. Bu adam sen istemedigin sürece bişey yapmam demiş birdahaki sefere bukadar şanslı olmayabilirsin.

Bence siz flörtün ne demek olduğunu bilmiyorsunuz. Flört tam olarak bu yaşadığınız şeydir. İki insan tanışır, yemeğe falan çıkar, birbirinden etkilenir. Bu aşamada zaten bir arkadaşlık ya da birbirini iyi tanıma durumu yoktur. İki taraftan biri sevişmek istiyorsa da ortaya ev teklifi atılır. Karşı taraf da sevişemek istiyorsa kabul eder, istemiyorsa reddeder. Yani 33 yaşında kadınsınız, yaşamamışsınız anlıyorum da hiç mi çevrenizde görmediniz ya da film falan izlemediniz?

Ya eskidende dusunuyordum ama ben kendisine dokunma bana dokunursan bagiririm gibi seyler soylemisim bunuda hatirlamiyorum bu vajinismus olma korkumu dahada tetikledi
Yani vajinusmus bunu yaşatır mı bilemiyorum.. Kendi yaşadığımdan yola çıkarak vajinusmus karşı tarafın dokunuşundan ya da öpmesinden rahatsız olmak filan değil sadece cinsel birleşme noktasında problem yaşamak..Sizin ki çok farklı gibi duruyor..

Yani işte evine gitme düşünceniz bu isteginizin olduğunu gösterir filmler de falan da mı görmediniz.
Böyle şeyleri yaşamak istemediğiniz insanlarin lütfen ev teklifini kabul etmeyin, bence zaten öyle tanımadan guvenmeden evine gidemezdim. Tabiki hayatlara secimlere ilişkin değil, duruma ilişkin yorum yapıyorum ama neler duyuyoruz en azından anlayisli çıkmış rahatsız etmemiş bu kadar şanslı olamayabilirsiniz

Öncelikle adama karşı davranışlarınız bir savunma mekanizması, vajinismusla ilgili olmayabilir. Adamla sevgili boyutunda değilsiniz henüz, tavrınız doğal. Görüşmeye devam ederseniz yavaş yavaş gelişir bunlar, evine gitmeseniz olurmuş tabi ama gittiniz diye birlikte olmak zorunda da değilsiniz tabi.

Benim aklıma takılan kısım kendinize dokunamamanız, istekli olduğunuzu bilip de kendinize dokunamamanız garip, bunu aşmaya çalışsanız iyi edersiniz. Cinselliğin c sinin bile anılmadığı bir toplumda bilinç altınızda onlarca tabu vardır. İşe bunları kırmaya çalışarak başlayın, önce ayna yardımıyla kendinizi inceleyip tanıyın başlangıçta ürkebilirsiniz ama zamanla doğallaştıracaksınız, doğallaştıkça dokunmaya başlayın, kadınlığınızı normalleştirmezseniz yaşayamazsınız da.

Güven ve özgüven sorununuz için destek alın, bir adam geleyim görüşelim ya da gel görüşelim diyorsa bu bir ilişkiye başlamanın ilk adımlarıdır, kendinize güvenin ve bu ilginin keyfini çıkarın. Adama tam olarak güvenene kadar da tekrar evine gitmeyin, o bulunduğumuz yere geldikçe görüşün, samimiyetiniz ilerlesin

Salın kendinizi, bu yaştan sonra utanılacak mahçup olacak ne yapabilirsiniz ki, elbet birileriyle görüşüp anlaştığınız kişiyle evleneceksiniz, aileniz turşunuzu kurmayacak. Laf söyleyen olursa da artık insanlar hayatı böyle yaşıyor deyip geçin

Son düzenleme:
X