Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

ben başardıysam herkes yapar.

ben de sizin gibiydim ama bir gün bir sitede denk geldi benım gibi bir çok insan vardı orda. herkes kegel, parmak egzersizi ve mum (yanlış okumadınız mum) egzersizinden bahsediyordu. ben parmak hiç yapamadım çünkü kendi kendime asla yapamazdım, eşimle ise hiç olmuyordu iyice kasıyordum kendimi doktorada gidemezdim çok utanıyordum, kegel ise zor geldi faydası olmaz diye düşündüm. neyse ben mum egzersizini denemeye karar verdim,bakkaldan bildiğimiz bakkal mumunu aldım çok ince olmayacak yoksa kırılır içeride biraz kalın olsun onu steril bi eldivene yada prezervatife geçirdim, sonra bol bol bebe yağı sürdüm ve yavaş yavaş onunla egzersiz yapmaya başladım. egzersiz yaparken nefes çok önemli derin nefes alacaksınız ve nefes verirken mumu az az içeri iteceksiniz. ilk başlarda biraz tuhaf gelicektir fakat zamanla alışıyorsunuz. unutmayın her gün mutlaka yapmalısınız yavaş ayavaş alışacaksınız ve açıldığını göreceksinz. bence eşinize bir süre denemeyin hem onu hem kendiizi germeyin. ben öyle yapmıştım. kendim yaptım egzzersizleri tv izlerken müzik dinlerken rahat olduğum zamanlarda yaptım. ilk başlarda korktum itemiyordum bile eşim ben iteyim dedi ona hiç izin vermedim o olunca hiç rahat yapamadım. o yokke yaptım hep sonra eve gelince beraber denedik. egzersiz yaparken kendinizi sıkıp bırakın sanki çişiniz varmış gibi:) mumu iterken de hissedin sıkıp bırakın zamanla alışacaktır vajina. birden değil mesela her gun 2 cm ilerlemeye çalışın birden olmaz zaten.bu arada egzersiz yaparken şuna dikkat edin, mumu iterken kalçanıza dokunun ve kasılmadığınızdan emin olun, kalçanızı kasmıyorsanız eğer rahat girecektir mum sizede acı duymazsınız. ben bu şekilde 15 gun çalıştım ve bir gün mumu ittim ittim ve gidiyordu şok oldum neredeyse kocaman bakkal mumu içimdeydi o kadar alışmıştım ki itip çekiyordum ne acı ne sanki ne kan hiç bir şey olmuyor kızlar. ondan sonra kendime güvenim geldi dedim ki demekki orada duvar yok tıkalı değil:) sadece kendımı kastığım için oluyo bu acı . sonra eşimle denemeye karar verdik ve 2. denememizde başardık kızlar. bu durumda pozisyon da çok önemli siz kendiniz nasıl rahat hissediyorsanız öyle deneyin ve panik yapmayın her an canınız acıyacakmış gibi beklemeyin inanın acı yok kimsenin canı benım gibi tatlı olmasın ben başardıysam herkes yapar.

Kızlar, bir kere daha inandım ki Allah kuluna çekemeyeceği üstesinden gelemyeceği derdi vermiyomuş. Ve bu dertten kurtulmanın en önemli şartı sabretmek ve inat etmekmiş. Biz burda her türlü derdimizi sevincimizi paylaştık, başaran arkadaşlar sağolsunlar çok destek verdiler, onlardan öğrendiklerimizi harmanladım be nde sorunumuzum çözümü için:)) Size şöyle anlatayım, inşalla hbenm tecrübem de sizlere yardımcı olabilir:

Cuma günü hiç egzersiz, deneme vs. yapasım gelmiyordu, o gün de venüs le konuşmuştuk, kendini şımart, egzersizi vs düşünme, bunu zorunluluk olarak görme vs gibi öğütler vermişti bana sağolsun. Ben de cuma akşamı eve gittim, hiçbir iş yapmadanbir güzel dinlendim. Cumartesi günü kociş şehir dısına cıkmıştı. Dışarı çıktım işlerimi hallettim alışveriş yaptım. Benimki ne zamnadır saçlarını kestir diyip duruyorsu saçlarımı kestirdim, pek yapmam ama makyaj falan yaptım vs. Akşam kociş gelir gelmez çıkmamız gerekiyordu ama bu ben igördü hafiften bir şok, ok güzelsin bugünvs vs kayınvalidemelre gittik, hiç yapmaz normalde ama mutfaktaım geliyo öpüyo faaln. Akşam eve geldik, yatak odasına geçtik direkt ama ben hiç p..s deneme yapmak istemiyordum, egzersiz yapayı öyle diyordum ve denemedik. Pazar günü, akşam üzeri ben aparatımla egzersiz yapmaya başladım. Önce doktorun verdiği pp.s boyuna yakın aparatla çalıştım çok şükür yanmalarım falan geçmiş. Eşimin p...s bounutunda bir aparat hazırlayıp denemyi düşündüm. Sonra aparatı ucundan sonnuna doğru kalınlaşacak şekilde peçeteyle sarıp streçledim, hafif huni gibi oldu. Sonra onunla denedim, onu da alabildim. Sonra aparatı 15-20 dakika içimde beklettim. Çıkardım, tekrar 10 dakika beklettim ve kocişi çağırdım. Bunlar ıyaparken de femolub kullandım. Kocişle biraz ön sevişme yaptıktan sorna aparatı çıkardım sırt üstü yattım egzersiz yapar gibi ve hemen kocam denedi, vee olduuu:))) Üstelik çok da kolay oldu:)) B uarada ben haal bacaklarımı kasıyordum, dedim bu iş bu gece bitecek, ve eşim altta ben üstte denemeye karar verdim. O da oldu ve böyle iken acı olmadığını farkedince rahatladım ve bacaklarımın kasılması da azaldı. Tekrar sırtüstü yatar poziyona geçtim ve eşim üste çıktı bu defa backalarımın kasılması iyice azaldı hatta sonlara doğru tamamen bitti.

Bu dertten kurtulmak için olmazsa olmaz olanlar asla vazgeçmemek ve sabırlı olmak. Gerisi çok kolay:))

EU3 Guest

tam 3 buçuk ay yaşadım vajinismusu. kabusum olmuştu. Allahım kimsenin başına vermesin çok zor bir durum. emla da kullandım kas gevşetici de. olmadı olmadı olmadı...
alkol almayı bile düşündüm.
ama nereye kadar böyle gidecekti ki. baktım ki tek çözüm yine benim.
kimse bundan ölmez dedim. korkulacak bir şey de yok dedim kendi kendime. günlerce kendi kendime konuştum bir psikologla konuşur gibi.
kendi kendime sorular sordum kendi kendime cevaplar verdim.
olacak dedim. herkesin olduğu gibi benim de olacak dedim. böylece beynimi iyice rahatlattım.
ve çok şükür 3 buçuk ayın sonunda ben bunu yendim arkadaşım.
beynim çok rahattı o anda. olacak mı olmayacak mı onu bile düşünmedim. sadece kendimi rahat bıraktım. sanki uykuya dalacakmış gibi rahat bıraktım kendimi.
ve oldu çok şükür.
bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlarım inşaallah siz de kurtulursunuz bu sorundan.
her şey kafada bitecek önce ben bunu tecrübe ettim.
kayganlaştırıcı kolaylık sağlıyor. acı hissetmiyorsunuz.

kızlar ben 3 aylık evliyim ve ben de 2 hafta ilişkiye giremedim ilk gecem normal geçmesine rağmen daha sonrasında bi türlü ilişkiye giremedim..çok istememe rağmen kasılıp kalıyordum..her denemeden sonra ağlıyordum.bi türlü kafamı toplayamıyordum hep aklımda bu sorun vardı ve doktora gitmekten deli gibi korkuyordum.eşim bu süreçte çok yardımcı oldu çok anlayışlı davrandı Allah razı olsun Allah a şükür..kendimi okadar kasıyordum ki ilişki mümkün olmuyordu.eşim hep kızdı ağlıyorum diye hep sölediği şey hiç bizaman birlikte olamasak bile sen benim karım olarak kalacaksın oldu..daha sonra telefon aracılığıyla bi doktordan bazı tavsiyeler aldım ve sanırım benimki psikolojikmiş çünkü tek bir tel görüşmesi biile çok işe yaradı ve bir daha gerek duymadım..biz 3 yıl sevgili kaldık ve evlenmeden 1 ay önce aynı evi paylaşmaya başladık ikimiz de ailemizden uzakta aynı şehirde yaşıyorduk ve şartlar öyle gelişmişti tabi bu süreç içinde cinsel anlamda bişey yaşamadık..doktorun sölediği ise şuydu uzun süreli ve cinsel ilişki olmayan ilişkilerin %95 inde bu sorun görülür cinsellik tabusunu kafanızdan atın o artık sizin kocanız..ve şu meşhur parmak önerisinde bulundu.canım kocam bunu kendisi uyguladı uzun süre onun için tiksindirici olabileceğini düşünmüştüm ama sanırım o da benim buna asla cesaret edemeyeceğimi biliyordu..ilk başlarda kendimi okadar çok sıkıyormuşum ki parmağının acıdığını söylüyor..ilk ilişkiler zorlu oldu gerçekten zordu..ilk ayımızda sadece 3 kez ilişkiye girdik acı giderek azaldı..acı olsa bile sevdiğin adamın olduğunu bilmek her ilişki sonrasında büyük bi mutluluk sebebiydi benim için..bi de ilk başlarda biz prezervatifle korunmamıza rağmen eşim hiç içimde boşalmadı..kontrolünü kaybedip canımı yakmaktan korktuğu için..Allah a şükür 2.ayda herşey normalleşmeye başladı ve şuanda hiç olmayacağını düşündüğüm bi şekilde zevk alabiliyorum(kendim bile inanmıyorum düşünün)çok uzattım ben herşeyin beyinde bittiğine inanıyorum.ve elbette karşı tarafın sabır ve anlayışına..ama Rabbim kimseye vermesin,verdiklerine de şifa versin.unutmayın kızlar bu geçici bi durum ve ömrünüzün sonuna kadar sürmeyecek inşaallah..biliyorum kolay değil ama azıcık sabır ve kandinizi rahat bırakmak en iyisi olacak..

arkadaşlar merhaba.çok zorlu ve üzücü bir süreç bende tatdım bu duyguyu.büyük şehirlerde ve iyi eğitim almış bir çok insanda bu durum mevcut.tek değilsiniz buna inanın

bunu sizin gibi yaşayan milyonlarca kadın var.ama herşey yapabildikten sonra bumuymuş benim bu kadar korktuğum şey dediğiniz anda bitecek inanın.
ben nişanlıyken (şu an 17 aylık evliyim) bunu yapmaya karar vermiştik.ama bir türlü olmuyordu.ben kendimi o kadar kasıyordumki bir türlü giremiyordu içeri.çok seviyordum eşimi herşey çok güzeldi evlenecektik ama neden olmuyordu? çünkü hep bunu kötü bir olgu olarak duyduk etraftan korkutulduk,acı hissi beynimizde o kadar yer ettiki kaslarımız engel olmak istedi bu birleşmeye.

eşim çok anlayışlıydı.hep bana telkinlerde bulundu.beklerim sen nezaman hazır olursan o zamana kadar beklerim dedi... ama ben artık bu durumdan huzursuzdum olmalıydı ve bir kadın doğum doktoruna gittim.olayı baştan sona anlattım.büyükşehirde büyümüş, üniversite eğitimi almış ve kendini yetiştirmiş insanlarda bu duruma çok rastladıklarını belirtti bana sakin olmamı söyledi.

sessiz, oda sıcaklığının normal olduğu, kimsenin seni rahatsız etmeyeceği bir ortamda mümkünse banyodan sonra otur ve vücudunu tanımaya çalış dedi.hafif hafif parmak egzersizleri yap.o bölgende yırtılıp litrelerce kan gelecek canını yakacak bir durumun olmadığını farketmeye çalış dedi.

önceleri korktum kendi parmağımla nasıl yapabilirim dedim ya ben bozupta eşime bu durumu anlatamazsam düşünceside vardı aklımda çok ileri gitme sadece parmağınla tanımaya çalış vücudunu önerisi işe yaramıştı.parmak hareketlerimde kaslarımın nasıl kasıldığını hissedince ben bile buna şaşırmıştım.günden güne daha rahat olmaya daha fazla gevşemeye başlamıştım.
telefon edip teşekkür ettim ilişki sırasında istersem vajinal bölgeme ''emla'' isimli tüp kremi sürmemi ve daha rahat edeceğimi söyledi.böyleyi uyuşturup acı hissini kafanızdan silmenize yardımcı oluyor bu krem.2 defa bu kremle ilişkiye girdik baktımki kreme bile gerek yok artık kafamdan acı hissi tamamiyle silinip gitmişti artık zevk alıyor ve eşimle daha çok birlikte olmak istiyordum.

ve herşey bittiğinde bumuymuş bizi bunca zaman üzen, korkutan durum dedim.

kızlar korkmayın sakın, birlikte olduğunuz insan sevdiğiniz adam, atın kafanızdan acı,korku,kan düşüncelerini ve tadını çıkarın birlikteliğiniz.

slm kızlar vajinismusu atlatmış biri olarak size yazmak istedim...bende evlendiğim ilk 3 y boyunca neredeyse hiç ilişki yaşayamadık. evliliğimin iki haftasından sonra doktora gittik ve tedaviye başladık. tabi araya ramazan girince ben gitmek istemedim(ramazan bahane egzersizler zor geldi) daha sonra bi buçuk ay falan hiç eşim yaklaşamıyordu. bacakların kasılıyo.korku gibi bir ton semptom başımdan geçiyordu. daha sona yavas yavas vajen bölgesine yaklaştırarak ilişkiyi yaşadığımızı hissetmeye başladık. bir gün gözlerimi kararttım ve yeter rtık olsun dedim. ve oldu bişeyler ama meğerse asıl olması gereken de o değilmiş biz kendi kendimizi kandırmışız ddaha doğrusu ben işilerin farkında idim ama eşim anlamasın die cambazlıklar yapıp duruyordum. bi gün oldu ki eşimde anladı olmadığını ve 3. aya giriyorduk neredeyse... neyse çalışmaya kaldığımız yerden devam etmeye başladık ve günün birinde oldu. inanınkı hiç korkulduğu gibi değil. acı falan yok kim demişse halt etmiş valla. benden size nasihat kafanızda bitirin olayı yeter ... mutlu haberlerinizi almak ümidiyle başarıla ve mutlulujkkalr...

Standart çiğdem 1983

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr başardım dün gece.allah kayganlaştırıcı üreticilerine ve bana popoya doğru itmemi tavsiye eden arkadaşlardan razı olsun.gece melekler gibi uyudum kızlar sırtımdaki yüküm kalktı.kızlar kontrol hep sizde olsun sanki penis değilde egzersizde kullandığınız parmak yada bi aparat giricekmiş gibi düşünün inanın o hafif yanma varya 5saniye sürüyo paniklemeyin 5 saniye sonra içinizde hissetmiyorsunuz.ohhhhh be çok şükür allahıma

kızlar ben 3 senelik evliğim evliliğimin ilk bir buçuk senesi hiç ilişki yaşamadık desem yeri var sürtünmece sadece kandırmaca yani.... ama benim saçma takıntılarım yüzündendi bunlarda sonra yavaş yavaş kadınlığı kabullendim sanırım bu arada kızlık zarım hala duruyo esnek yapılıymış doğumla yırtılırmış ancak ve inanın bana kızlar sevdiğin adamla ilişkiye girmek dunyanın en güzel duygusuymuş bunu öğrendim kasıcak korkucak bişi yok kendinizi rahat bırakın öncelikle zevk almaya bakın ben saçma sapan tek pozisyon ay öle olmaz ay bu acır ay dokunma derken zindan etmişim evliliğin ilk yılını be.... şimdi ne acı var ne takıntı canım nasıl isterse öle oluyo kendinizi bırakın duygularınıza ve atın aklınızdan acımıyo kızlar......... kasmayınca çok zevkli bile oluyo inanın bana:)))))))

ben de kendı kendıme yendım kızlar,ben yapabıldıysem herkes yapar sanırım..

benım oyle yıllar sürmedi ,ama bızım ıcın uzun bır sureydı..eşimle 8 yıldık bırlıkteydık ama yapamamıstık.

tam bır nokta vardı oraya deydıgı an ıtıyordum kasıyordum ,sonra sonra eşim en büyük yardımcımdı parmak egzersızını o ogrettı bana okuyup okuyup :)

sonra sonra oldu ,beni kan tutardı bende kı cok kanıcak olayı ıdı ,sonradan cozdüm :)

hıc kanamadı bıle,sadece içi boş yuvarlak oldu o kadar :)

Alıntı krizalit.kristalin kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
Yaptım:lepi:

ılk günlerde iki parmakta zorlanmıştım ama bir tanesi girince, oraya bir şeylerin girebileceğine iknâ olunca gerisi çok kolay geldi. Genişledikçe önce iki parmak girdi, sonra üçünü birden denemeye başladım. Vajinismus olduğumu fark ettiğimden tam bir hafta sonra, dün gece o da oldu. Başından beri ara ara deneyip canımı çok fazla yaktığı için bıraktığım mumu da denedim, o da oldu. Oldu delikafadulden

Git gel yapamıyorum, öylece kalıyorum, çıkarırken biraz zorluyor ve bayağı acıyor ama sonrasının daha çabuk düzeleceğine inanıyorum.

Merak eden olursa diye özet geçeyim. Emla ya da benzeri bir şey kullanmadım, hissetmek istedim. Bir çeşit kayganlaştırıcı edinip elimle egzersiz yaptım, içeriyi keşfettim. Sırtımı bir yere dayayıp rahatça oturdum. Kalçamın altına da kanepe kırlenti koydum. Bir taraftan bir şeyler izledim kafamı rahatlattım, bir taraftan yaptım. Dikkat başka yerde olunca kendinizi kasmıyorsunuz. Bunu bir külfet olarak görmemek önemli bence.

Bakın bir hafta üstüne düşünce oldu. Unutmayın, bu yüzde yüz tedavisi olan bir şey. Herkes bunu farklı şiddette yaşıyor elbette, bazen kolay bazen zor oluyor ama oluyor, bazen profesyonel destek gerekiyor, ama oluyor. Buna iknâ olun yeter ki...

su 41
Kızlar bende başardım kurtuldum bu illetten bikere oldu ama tam oldu:)
inşallah bi problem yaşamam bundan sonra. hiç bişeyde kullanmadım jel krem felan.sizlere tavsiyem bu işe banyoda başlayın sıcak su gerçekten kolaylaştırıyormuş.3 aydır parmak egzersizide yapmıyorum.ama çok kolay oldu. hiç vazgeçmeyin denemeye devam korkacak hiç bişey yok ben ki cesaret edip başardım bebiş beklerken.

şaziye19
canım ben ılk nası basardım bılıyomusun :KK70: koltugun kenarları bırlesık bızım evde oraya baddanıye serdım yattım hanı esım ıcın daha yukarda olmam ıcın oda ayaktaydı önce bol bol egzersız yaptım bı saat kadar ıyıce alıstırdım orayı 1-2parmak derken 3 parmak 3 bogum yapabılmıstım tabı ıcıme bı heves geldı.. ama kasılmadıgımı görünce egzersızı bırakıp hemen denemeye gecmedık ıyıce dıyorumya alıstırma yaptım.. sonra neyse koltugun kenarlarına uzandım esım ayaktaydı bıkac kez sürttü sonra ultrason jelı sürdü bol bol kendısıne ve bana önce kendı parmagını itti ıcıne 1 parmak sonra 2 parmak sonra yavas yavas p...s ıttırmeye basladı ben tabı bu arada kasmadım hıc kendımı bı bakdım hepsı gırmıs sasırdım esım zevk alıyordu bende mutluluktan aglıyordum haha :)

seagül
herkese merhaba.uzun zamandır bu forumda yazılanları takip ediyorum. henüz birkaç aylık evliyim ve eşimle ilişkiye girememiştik. denemiştik ama ben kasılınca bırakmıştık. sonra ben de burayı okudum, kendimi hazırladım ve oldu.. ama şöyle bir sorunum var, ilk ilişkiye girdiğimizde çok az kan geldi, peçeteye sürdükçe sadece, akan bir kan değil yani. ertesi gün tekrar denediğimizde aynı tarzda kan geldi. 1 hafta ara vermeye karar verdik. 1 hafta sonra tekrar kanama oldu. ayna yardımıyla baktığımda vajina girişimi kapatan bir et parçası görüyordum, birlikte olduktan sonra et parçasının yandan yırtılarak ortasında delik oluştuğunu gördüm. benim bildiğim o kızlık zarı olamaz, o kadar dışarıda bir şey değil, sadece kanama oldukça tedirgin oluyorum, onun dışında ağrı sızı çekmiyorum arkadaşlar, kafanız ne kadar rahat olursa, ne kadar korkmazsanız o kadar kolay oluyor inanın, ben ilk denediğimizde eyvah olmayacak çok acıyacak diye ağlamıştım, mecburen durmuştuk, birlikte olunca farkettim ki o gün o kadar korkmasaymışım kendi kendimi bu kadar sıkıntılı bir duruma sokmayacakmışım. Üstelik içerinin ne kadar geniş olduğunu anlayınca daha çok üzülüyor insan, ben daracık zannederken kocaman bir yer olduğunu öğrendim. darısı herkesin başına.

efza09
Merhaba arkadaşlar bende yeni evliyim ve yaklaşık 6 ay kadar bu sorunla yüzleştim ,çok şükür yakın zamandada üstesinden geldim ve şu an mutluyum Allah bu sıkıntı ile mücadele eden herkezede yardım etsin ve kısa sürede bunun üstesinden gelmeyi nasip etsin. Evliliğimizn ilk haftasında kızlık zarı bozuldu fakat ilişkiye giremedik her deneme olumsuz geçiyordu bende bunun üzerine evliliğimin ilk ayında hem kızlık zarının kontrolü hemde destek için kadın doğumuzmanına gittim ,çok kısa bir kontrolden sonra bana sakinleştirici verdi hiç bir faydasını görmedim doktorun bu alanda uzman olmaması ve çok ilgilenmemesi sebebiyle bir dahada gitmedim bizim eşimle denemeye devam ediyorduk ama hepsi hüsran , 4 ay sonra tekrar başka bir doktora gittim buda pek farklı değildi oda bir fitil yazdı onu alamya bile gerek görmedim işe yaramıycağını biliyordum ve zaten onu uygulamaya bile cesaretim yoktu. Sonra bir arkadaş tavsiyesi üzerine bu konuda uzman başka bir doktora gittim ilk seansta konuştuk sonrasındada parmak yöntemi ile tedaviden bahsetti ve beni çok cesaretlendirdi .1-2 denemeden sonrada baktım bu olay çözülmüş gerçekten de herkezin söylediği gibi bu olay beyinde bitiyor ,bunu başaramasam ben başaramazdım gibi geliyor ,lütfenzde gayret edin gerekirse uzman desteği alın yoksa bu durum insanın yaşam kalitesini çok olumsuz etkiliyor. Bunu başarmak isteyenlerin başarması dileğiyle ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

Alıntı EU3 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
öncelıkle herkeze merhaba arkadaşlar,2 ay önce bu sıtede vajınusmusum dıye yardım ıstemıstım o zaman 6aylık evlıydım ve moral denen bırsey kalmıyordu,kendımı kadın olarak evlı olarak bıle görmuyordum...ama sımdı dr a para vermeden bırcok arkadaşımızın yaptığı gıbı bu durumu yendım...ben ılk başta vajınamın ıcıne dokunamıyordum bıle ve oranın kapalı olduğunu gördumm ..meğerse kendımzı sıktığımızdan öyle oluyormuşş... neyse serçe parmakla başladım olaya...gırdı o kadar mutlu oldum kı o zaman kafamda oraya bırsey gırebılceğı yerleştı... tamam bunu yaptıysan ışaret parmağınıda yaparsın dedım burnumda derın nefes alıp ağzımdan vererek onuda aldım ve en son parmak aşamam 2 parmağı dıer parmaklarda olduğu gıbı eldıvenın tek parmağına çıft parmağı yerleştırerek yaptım azda olsa gırdı... hemen pns aşamasına geçtım yapamadım ılk başta ve azım ettımm acımayacak acımayacak dıye kendımı şartlandırdımm vee 27martta esımın pns bebeyağını surduk ve azda kendı vajenıme vee BURASI ÇOK ÖNEMLI elımle kendım vajıne yerleştırdım ve derın bı nefes alıp cocuk doğurur gıbı ıkınırken beraber pns aşşağı yöne doğru yavaşca bı yıttıkkı HIÇBIRSEY ANLAMADIM olmuştu.. emın olmak ıcın 1 daha yaptım baktımm aşşağı doğru ıtınce oluyor...meğerse 8ay sırf vajınanın ıcıne yerleştırdıkten sonra yukarı doğru ıtıp canımı acıtmaktan dolayı olmamışş... arkadaşlar bunun yönu pns vajı ağzına yerleştıkten sonra ıkınarak yada nefes aldıktan sonra yavas yavaş verırken aşşağı doğru yıtmek.... kendımı aylarımı boşa harap etmısım... bu arada bende dr dr aradım ama sımdı param cebımde..umudunuzu kaybetmeyın cunku o kadar kolaymış kı olan zamana oluyor...deneyın azmedın arkadaşlar...

cgdm 85
Ben 2 yıllık evliyim
bundan 1.5 ay önce hymenektomi (kızlık zarının cerrahi operasyonla alınması) oldum çünkü kızlık zarım etliymiş doktor bu operasyonu olman gerek dedi bende hoplaya zıplaya ohh vaji değilim işte sorun buymuş dedim ve yaptırdım 1 hafta sonra ilişkiye girmek istedik fakat olmadı vajinismus denen kabusla karşı karşıyaydım ama yine de kendime yediremiyodum bu düşünceyi

sonra bu siteyi buldum okudum okudum okudum ve sonuç artık kesinlikle vajiliydim :1no2:
okudum araştırdım okudum araştırdım neler yapmam gerektiğini öğrendim
ilk önce kegel egzerzisiyle başladım sonra parmak

ilk önce bi kayganlaştırı aldım orta parmakla başladım inan çok kolay olmadı nefes egzersizleriyle rahatladım oraya adapte olmadım yavaş yavaş ittirdim tabi yine nefes alıp vererek bunun altını çiziyorum

2 parmak 2 boğuma kadar alabildim
çok cesaretlendim
ertesi gün parmak egzersizlerime devam ettim mum egzerzisiyle denemek istedim emlayla o işi de hallettm
ve sıra artk bence p...s teydi
ilk dakikalar biraz zorlandım kegel ve nefes imdadıma yetişti tabi emlanın çoook büyük etkisi var

neyse dün akşam da emlasız yapmak zorundaydım kendimi kandırmak istemiyodum
ve onu da başardım Allahın izniyle

ilk önce kendin bu illetten kurtulacağına inan...kendine güven ve düşün milyonlarca kadın bunu yapıyo benm senin ne eksiğimiz var kaydirigubbakcemile5

ben açıkçası fazla egzersiz yapmadım sadece beynmde bitirdm kurtulcaktm ve kabus bitti :Saruboceq:

Allah bu derdi çeken herkese yardımcı olsun (Amin)

Düzenleyen: CGDM85 Düzenleme Tarihi : 12-04-2010 Düzenleme Saati :KK12:05

zerr
şimdi burdaki herkesin durumu birbirinden farklı zaten sorun aynı gibi görünsede belki temelde yatanlardan dolayı farklı tedavilere cevap verebiliriz yani kimisi dr la halleder sorununu kimi konusarak kimi de bizim gibi egzersiz yaparak basta eminim kimseye egzersiz yapmak sevimli gelmicektir vajinismus sorununu yasamayanlara bile oraya parmak yada aparatla egzersiz yapma fikri soguk gelebilir.. ama baslayınca bir kez dokununca gerisi o kadar hızla geliyorki sadece kararlı olmak lazım sorunu ertelemeden kurtulmaya odaklanmak tedavi yoluna gitmek istemen de zaten bu sorunu halletme yolunda büyük bi adım orayı kapalı görüyorum demişssin bende ilk baktıgımda kesin bende bi anormallik var orda delik falan yok diyordum ki burdaki arkadaslarımızdanda duyarsın bunu istersen aynada bakarken hafifçe ıkınmayı deneyebilirsin oranın acıldıgını görürceksin hele bide egzersize gecince parmagın nerelere kadar girdigini gördükce şaşkınlığın ve sevincinde artıcak kolay gelsin arkadasım az cesaret

Alıntı alevsi kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
kızlar çok kişiye özelden mesaj attım bilemiyoum neler oldu herkese yanıt vermeye çalıştım.bisüre önce bana yazan arkadaşlara yollamak üzere tedavi aşamalarını yazmıştım burada paylaşmakta sakınca görmüyorum umarım bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bi nebze de olsa yardımcı olabilirim.

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.sonrası serbest sevişme
allah kolaylık versin.

kad-er
tebrikk eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorummm,ben bu siteye 1 hafta önce üye oldum ,sizden aldığım cesaretle başardım tabiikii,,sizlerin söylediği gibi parmak egzersizleriyle başladım,,,ama 1 parmak 1 boğum yapabildimm ancak,,,gerisini yapamam diye düşünürken,,dün gece eşimle denemek istedik,ben yatağın en uç kısmına geldim ve belime yastık koydum,şimdiye kadar denemediğim bi pozisyondu,emla krem filan sürmedim hiçç,,,sadecce eşim kendine vazelin,,bende tabii sürdüümm,,yavaş yavaş kayıverdi zaten hiç anlamadım,,ben tir tir titrerken eşim beni sakinleştirdi,bak oldu dedi,bitti,hepsi buymuşşş,ama kan filan gelmedi hiçç,,

fovfov
ben de sizin gibiydim..sorun bende diyordum ama cesaretle alakalıymış tamamen tedavi oldktan sonra bunu anladım. mesele tamamen rahatlamakta. ben doktora ilk gittiğimde bacaklarım titriyordu bilmiyorumkismile
benim size ilk tavsiyem ayna ve parmak insanı daha çok geriyor. ilk önce sırtüstü yatıp bacaklarınızı açın dizleriniz havadayken ve bacaklarınızı olabildiği kadar rahat bırakmaya çalışın. ilk etapta kaskatı oluyor çünkü. gerekirse bir saat o şekilde yatın. ve parmak biraz sıkıntılı çalışma bence. eğer siz de beim gibi zorlanıyorsanız doktor bir çbuk veriyor farklı boylarda onu kullanın. ben tedavi olalı ne kadar oldu, şimdi parmağımı almak gene gerer.
kısacası yattığınız yerde o bölgenizi yavaş yavaş alıştırarark yapın ki ilişkiye gireceğiniz zaman zorlanmayın. çünkü çoğu kişi alıştırmasnı yapıyor fakat ilişkide yattığınız için tekrar geriliyor.

X