Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

Bi de pozisyonda ben yatıyorum eşim üstüme geliyor bu pozisyon iyimi en uygun ve en rahat pozisyon hangisi ve nasıl yapmalıyım hiç bilmiyorum bütün parmak egzersizleri tamamdır hiçbirinde sıkıntı yok sadece p.... girişinde sıkıntı var lütfen yardımcı olun

Basardim die buraya yazmistim.Meger yanilmisim.Ben de sizin gibi ilerleyemiyorum.Receteyi uyguladim ve basardigimi sanmistim.Sonra ki denememde sadece kas gevsetici ve kay.jeli kullandim cesaretlenmistim guya oldu die.bi kismini alabildikten sonra hafif hafif ittirsemde ilerlemiyor.sanki bi baski var.bu kadar zor olmamali diorum durusum mu yanlis bu kadar girdi neden ilerlemiyor die her defasinda agliyorum.bu pisikoloji ile istek falan da kalmiyor.yardimci olun bize lutfen.hocaya gidenler bu konuda yardimci olabilecek hocaya nasil ulasabiliriz.evlilikten soguyorum ve basarisizlik beni her seyden sogutuyor.
Aynı sıkıntıyı yaşıyoruz canım sıkma canını bu normal olan birşey ben hiçbirşey hissetmiyorum giriş yaptığım da ama burda arkadaşlar diyor pekiş girdikten sonra ikin ve popona doğru ittir penisi ben deneyecem sende dene

Po
canım bende de sendeki gibi sorun oldu. yarıya kadar alıyodum devamı olmuyodu. bence sen eşinin üzerinde sırtın onun üzerinde iken girdirmeye çalış sonra bir cm bir cm yavaşca ıkınarak nefes alıp vererek ilerletmeye çalış en başta zor olur ama kendi kendine de ki artık yapmalııyım. acımayacağını kafana yerleştşr. olayı kafada çöz ilk önce. sonra dediğim gibi dene. hoca konusuna gelince teyzem mevlüt hocası idi ondan dua okumasını istemiştim. o farklı şehirde ben farklı şehirdeyim. okudum kızım kendine güven dedi. belki dua ile de allah yardım etmişti. bi video da bi hoca 300 ayetel kürsü 2 bakara süresi demişti. olmazsa okuyayım dedim. denediğim gün olmuştu. ama kendimi zorladım. ağrımayacak dedim kendimi. ağrısa bile yeter artık zorla boşver dedim ve oldu. zorla kendini. kendine güven. bende çok ağladım. sorunun üzerine git canım ya. ağlama. inşallah en kısa sürede çözersin[/QU pozisyonu biraz daha açık anlatabilir misin lütfen yardimm

mrb arkadaşlar bende 1.5 aylık evliyim aynı sorunu bende yaşıyorum hep gözüme çarpardı ama hiç merak edip bigün bakmadım bile ama malesef başıma geldi ve benimle aynı sorunu yaşayan birçok kadın olduğunu öğrendim malesef çocukken gördüğüm taciz bilinçaltında çok fazla etkiledi ve sanırım bunun sonuçlarını yaşıyorum jinekoloğa gittim oda piskoloğa yönlendirdi bende gittim fakat eşimle beraber gitmemiz gerekiyormuş fakat eşim gelmek istemiyor bunların piskolojik olduğunu yenebileceğimi söylüyor eşim çok anlayışlı ne zaman hazır hissedersem o zaman olsun diyor fakat ben ona karşı kendimi çok suçlu hissediyorum kendimi eksik hissediyorum lütfen bu sorunu yaşayıp başaran arkadaşlar varsa ne olur yardım istiyorum ben 32 eşim 40 yaşında ve çocuk istiyoruz ne yapacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum

hiç vakit kaybetmeden psikoloğa gidin eşinizi ikna edip benimde eşim aynı şeyi söylüyordu fakat gün geçtikçe hem suçluluk hemde korku arttı.4 sene oldu evleneli psikolog sayesinde aşıyorum bişeyleri yani sizin içinde daha fazla zorlaşmadan gidin derim rabbim yardımcımız olsun bu derdi çeken herkesin çekmeyen bilmez anlayamaz çünkü birbirimize dua edelim lütfen

Mrb iyi geceler arkadaşlar çok zamandır burayı takip ediyorum bende vajinismusum parmak egzersizlerin tamamını yapabildim ama eşimin penisini bi bogum alabiliyorum sonra hissetmiyorum nerde olduğunu ne yapmalıyım kasılmam falan hiç yok ama bi türlü ileriye gitmiyor zorlamama rağmen pozisyonda mi sıkıntı var tam olarak bilmoyorum. Parmak egzersizlerinde hiç bi sıkıntı yok eşimin parmağını da çok rahat alıyorum ama peniste ucu giriyor fakat bi yerlere çarpıp bu duruyor bu çarptığı yer kasılma falan değil yolu bulamıyorum bi türlü kendi elimle yapmaya çalışıyorum eşim herhangi bisey yapmıyor kendimi rahat hissetmem için. Ne yapmalıyım önerisi olan varsa yardımcı olsun lütfenn
pozisyonu değiştirin muhtemelen pozisyondan kaynaklanıyor çünkü bende parmak egzersizlerindeyim bazen takılıyo orda bişey varmış gibi ilerlemiyor

Mrb iyi geceler arkadaşlar çok zamandır burayı takip ediyorum bende vajinismusum parmak egzersizlerin tamamını yapabildim ama eşimin penisini bi bogum alabiliyorum sonra hissetmiyorum nerde olduğunu ne yapmalıyım kasılmam falan hiç yok ama bi türlü ileriye gitmiyor zorlamama rağmen pozisyonda mi sıkıntı var tam olarak bilmoyorum. Parmak egzersizlerinde hiç bi sıkıntı yok eşimin parmağını da çok rahat alıyorum ama peniste ucu giriyor fakat bi yerlere çarpıp bu duruyor bu çarptığı yer kasılma falan değil yolu bulamıyorum bi türlü kendi elimle yapmaya çalışıyorum eşim herhangi bisey yapmıyor kendimi rahat hissetmem için. Ne yapmalıyım önerisi olan varsa yardımcı olsun lütfenn
ben 2 parmak egzersizini aylardır yapamıyorum siz o aşamayı nasıl geçtiniz çok çok zor geliyor bana :KK43:

ben 2 parmak egzersizini aylardır yapamıyorum siz o aşamayı nasıl geçtiniz çok çok zor geliyor bana :KK43:
İki parmakta bende biraz sıkıntı çektim prezervatif gecir iki parmağına ve bi boğum al yavaş yavaş başarırsın o da bi süreden sonra bi parmak egzersizi gibi oluyor. Korkmadan yap başaracaksın bi parmağı yaptıysan diğeri rhattir

İki parmağını prezervatife geçirdikten sonra avucunun ici sana dönük olsun yön olarak o şekilde yapmaya çalış başarırsın biraz kayganlaştırıcı da sür prezervatife lubrikan diye bi kayganLastirici var onu deneyebilirsin yada bebek yağı bi sıkıntı olursa sor çekinmeden

İki parmağını prezervatife geçirdikten sonra avucunun ici sana dönük olsun yön olarak o şekilde yapmaya çalış başarırsın biraz kayganlaştırıcı da sür prezervatife lubrikan diye bi kayganLastirici var onu deneyebilirsin yada bebek yağı bi sıkıntı olursa sor çekinmeden
Çok teşekur ederim bugün deneyeceğim bide sne kadar surdu senin 2parmağa takılma sürecin?

Merhaba arkadaşlar.
ben de 2,5 ay boyunca vajinismusla uğraştım. önceleri hastalığımı bilmiyordum, ama daha sonra internetten araştırınca vajinismus olduğumu öğrendim. Önce eşimle doktora gitmeye karar verdik. Hatta bir psikologla da görüştük bir kere. Daha sonra profesyonel olsun diye Ankara'da bir hastaneden randevu aldık. Eşim hastaneye gitmemizi çok istiyordu ve kendi başımıza yenebileceğimizi düşünmüyordu; ancak ben kendi başımıza bunu yenebileceğimize inanıyordum. Neyse.... Ankara'dan aldığımız randevunun gününe üç gün kalmıştı. ben kendimi köşeye sıkışmış hissediyordum. O gün eşime, bunu kendi başıma yenebileceğimi söyledim. O da üç günlük zaman diliminde bunu deneyebileceğimizi söyledi. Hatta eğer başarırsak oraya vereceğimiz parayla güzel bir tatil yapabileceğimizi söyledi. :))

O gece artık bu sorun bitecek, diye karar verdim. bu siteden öğrendiğim bilgilere göre uygulamaya başladık. ilk olarak eşim bir parmağını yavaş yavaş vajinama soktu. parmağına ve vajinama bolca bebe yağı sürmüştü. bu benim için kolay olmadı, ama en azından bir parmak da olsa oraya bir şeyin girdiğini ve çıktığını görmek beni rahatlatmıştı. ardından eşim iki parmağını oraya soktu. bu uygulamaların ardından rahatlamak için uyudum. ertesi sabah biz yine egzersizlere devam ettik. eşim yine önceki geceki uygulamaları tekrarladı. Bunun ardından artık penisin girme vakti geldiğine karar verdik ve uygulamaya geçtik. Eşim yavaş yavaş oraya girdi. İnanın çok kolay olduuu :)) (hele iki parmağa göre çok kolaydı :)) 2,5 ay boyunca üzlüdüğüm bu şey 1,5 günde bitmişti!

bu hastalık bir erteleme hastalığıdır arkadaşlar. ben belki köşeye sıkışmasaydım daha ne kadar erteleyecektim kim bilir? Önceleri, penisin oraya sığmayacağını, girip geri çıkmayacağını, yatağın her tarafının kan olacağını düşünüyordum; ama bunların hiçbiri olmadı. hepsi benim kuruntularımmış. şimdi kendimi strese soktuğum günlere üzülüyorum.

Biraz cesaret ederseniz arkadaşlar 1,5 günde değil 1 günde bile bu işi çözersiniz. Bu gerçekleştikten sonra yuvanız daha mutlu ve huzurlu olacaktır. bu arada bu süreçte eşim bana çok destek oldu.

umarım hepiniz çabucak bu hastalıktan kurtulursunuz. selamlar :)

Arkadaşlar bende vajinismus hastasıyım suan tedavi görüyorum ama . . eş denemesini geçemiyorum . .parmak egzersizlerinde ben kendimyapabiliyorum . ama es denemesini geçemiyorum ne yapmalıyım .. .aparat kullanmak istemiyorum .

arkadaşlar
bepanthen kremin zararlı olduğunu yazanlar olmuş. doktor tedavisi alanlar lütfen yardmcı olsunlar ben 2 boy aparatta sorun yasamıyorum egzersızleride yapıyorum 3 gün önce eşimle birlikte olduk ilk defa şükür sonunda oldu dedim ve hiçbir acı hissetmedim ama öncesinde uyuşturucu krem de kullanmıştım.. sonraki denememizde maalesef başa döndük yine olmadı bu sefer hersey daha kötü oldu kasılmalar iyice arttı..destek bekliyorumm

Bu sayfaya başarı öykülerini okuyup cesaretlenmek için giriyor herkes. Ama sayfalarca soru cevap, konuşma var. Keşke ana sayfada ilk sırada yer alan vajinismus yardım sayfasına yazılmış olsa. Bizlerde peşpeşe başarı öykülerini okusak...

Merhaba arkadaşlar.
ben de 2,5 ay boyunca vajinismusla uğraştım. önceleri hastalığımı bilmiyordum, ama daha sonra internetten araştırınca vajinismus olduğumu öğrendim. Önce eşimle doktora gitmeye karar verdik. Hatta bir psikologla da görüştük bir kere. Daha sonra profesyonel olsun diye Ankara'da bir hastaneden randevu aldık. Eşim hastaneye gitmemizi çok istiyordu ve kendi başımıza yenebileceğimizi düşünmüyordu; ancak ben kendi başımıza bunu yenebileceğimize inanıyordum. Neyse.... Ankara'dan aldığımız randevunun gününe üç gün kalmıştı. ben kendimi köşeye sıkışmış hissediyordum. O gün eşime, bunu kendi başıma yenebileceğimi söyledim. O da üç günlük zaman diliminde bunu deneyebileceğimizi söyledi. Hatta eğer başarırsak oraya vereceğimiz parayla güzel bir tatil yapabileceğimizi söyledi. :))

O gece artık bu sorun bitecek, diye karar verdim. bu siteden öğrendiğim bilgilere göre uygulamaya başladık. ilk olarak eşim bir parmağını yavaş yavaş vajinama soktu. parmağına ve vajinama bolca bebe yağı sürmüştü. bu benim için kolay olmadı, ama en azından bir parmak da olsa oraya bir şeyin girdiğini ve çıktığını görmek beni rahatlatmıştı. ardından eşim iki parmağını oraya soktu. bu uygulamaların ardından rahatlamak için uyudum. ertesi sabah biz yine egzersizlere devam ettik. eşim yine önceki geceki uygulamaları tekrarladı. Bunun ardından artık penisin girme vakti geldiğine karar verdik ve uygulamaya geçtik. Eşim yavaş yavaş oraya girdi. İnanın çok kolay olduuu :)) (hele iki parmağa göre çok kolaydı :)) 2,5 ay boyunca üzlüdüğüm bu şey 1,5 günde bitmişti!

bu hastalık bir erteleme hastalığıdır arkadaşlar. ben belki köşeye sıkışmasaydım daha ne kadar erteleyecektim kim bilir? Önceleri, penisin oraya sığmayacağını, girip geri çıkmayacağını, yatağın her tarafının kan olacağını düşünüyordum; ama bunların hiçbiri olmadı. hepsi benim kuruntularımmış. şimdi kendimi strese soktuğum günlere üzülüyorum.

Biraz cesaret ederseniz arkadaşlar 1,5 günde değil 1 günde bile bu işi çözersiniz. Bu gerçekleştikten sonra yuvanız daha mutlu ve huzurlu olacaktır. bu arada bu süreçte eşim bana çok destek oldu.

umarım hepiniz çabucak bu hastalıktan kurtulursunuz. selamlar :)
Çok sevindim senin adına bizim için de dua et be cidden acı yok herkes aynı şeyi söylüyor cidden beynim alıştı buna kabul etti artık inşallah yeneceğim çok az kaldı başka o esnada n e tavsiye edersin

merhaba kızlar ben de bir zamanlar vajinismusluydum ama herşey inanın beyinde bitiyor ben asla kendi vajinama bakamazdım sanki bakınca ne olacaksa :) ön sevişme çok güzeldi ama sıra girişe gelince krize girercesine ağlıyordum eşim yazık benim o kadar üzülmeme üzülüyordu ben kendimden vazgeçtiğim anda o bizden vazgeçmedi sürekli bana cesaretler veriyordu her düştüğümde beni yerden bıkmadan kaldırdı psikiyatra gittik birlikte çok faydası oldu çünkü duyduğum saçma sapan sözler vardı o kadar yer etmiş ki beynime kazınmış resmen... ilk başta vajinayı anlattı çünkü ben penis girince çıkmayacak diye düşünüyordum hatta bunu da doktor hanıma söyledim ve bana gülmüştü :) merak etme girdiği gibi çıkar kalmaz orada demişti :) parmak egzersizi vermişti yaptım ama tabi her ödevi gözyaşları ile yaptım bu esnada bu siteyi buldu eşim sağolsun bizzat benimle ilgilenen kkaderim oldu herşeyi en ince detayına kadar anlatmıştı 15 nisanda ilk giriş oldu tam 8 ay sonra zar olayını aştık ama ister istemez yine korkuyordum 26 haziranda kendim giriş yaptım zeytinyağı ile yaptım girişi hiç bişey hissetmedim girişin falan farkına varamadım eşim oldu diyor ben yok artık oldu mu demiştim inanamadım bişey hissetmiyorum demiştim o esnada artık sevinç gözyaşları dökmeye başladım bunun için 10 ay bekledim mi diye sakın korkmayın inanın yaşayacağınız mutluluk yanında hiçbirşey her denemenizde acaba acı olacak mı diye düşünmeyin rahat olun kendinize korku vermeyin şimdi çok acıyacak her taraf kan gölüne dönüşecek diye saçma sapan düşüncelere kapılmayın çünkü öyle bişey yok :) bunu aşmak için inatçı bir ruha sahip olmanız lazım azim lazım aklınıza takılan bişey olursa özelden yazabilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim :KK66:

Arkadaslar ben az once uye oldum bende vajinismusum ve cok kötü durumdayim 8 yildir bu illetle ugrasiyorum bu yuzden ilk evliligim bitti nolur bi çözüm bulun tek carem sizlersiniz artik

X