Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

canm acı bendede oluyo içerisi yeterince sanırım ıslanmadığı ve kendimizi hala kastğmz içindir sanırım zamanla zevk alıcaz alışınca

:KK200:Merhaba kızlar,
aranızda yeniyim...
henüz 7 haftalık evliyim... 5 hafta önce bnada vajinismus tanısı kondu... :KK43:
neyse bn sanırım yendim sayılır ama emin değilim yenenlere sormak istiyorum... başta hissettiğim o duvarı artık çok fazla hissetmiorum... p... i içime alabiliyorum çok rahat olmasada baştaki o duvar hissi yok... ama eşim git gel yaparken afedersiniz çişim varmış gibi hissediorum artı acı da hissediorum. bn bunu darlığına veriyorum... hiç zevk almıyorum... p... in hepsi girio içime ama zar hala patlamadı acı çekmem ondan da olabilirmi?? teşekkürler şimdiden:KK200:
hayır canım acı çekmenin zarla hiçbir ilgisi yok çokta darlıklada ilgisi yok tek neden malesef bizim kasmamız.Çişin varmış gibi olmasıda normal o histe zamanla geçiyor

offfff nolur banada yardim edin.. 9ay oldu yenemiyorum..kafayı yicem :KK43:((((
canm hiç korkma sıcak banyo yap hemen ardından parmaklarına kayganlaştırıcı sürüp içine sok popoya doğru sok penisi iyice yağla vajenin üstüne koy sonra ıkın büyük abdestini yapar gibi ıkən vajenin deliyi büyüyecek hemen büyüyünce penisi popoya doğru ittir girecek bi dene istersen bu gün cevap yaz bize

canm hiç korkma sıcak banyo yap hemen ardından parmaklarına kayganlaştırıcı sürüp içine sok popoya doğru sok penisi iyice yağla vajenin üstüne koy sonra ıkın büyük abdestini yapar gibi ıkən vajenin deliyi büyüyecek hemen büyüyünce penisi popoya doğru ittir girecek bi dene istersen bu gün cevap yaz bize

arkadaslar bizde bu sikintiyi yasadik kesinlikle hallediceksiniz sizde kendinizi yapabileceginize odaklayin inanin koorkacak bisey yok sadece asla vazgecmeyin inatla ustune gidin yazdiklarimizi uygulamaya calisin

Merhaba
bir aylik evliyim. Hepinizin karsilastigi malum problemle karsilastim. Bende esimi kendime yaklastiramama gibi bir durum yoktu fakat canim cok aciyordu. Canim cok aciyinca da farkinda olmadan esimi ittiriyordum ve bacaklari kilitliyordum.
Ilk gece yapamadik. Ertesi gun de yapamadik. Hemen telefona sarilip konuyu arastirdim. Vajinismus denilen bi problem varmis. Burda yazilanlari okudum okudum. Bir ay boyunca denemelerimiz basarisiz oldu. Bir gun evde tekken sizlerin de dedigi gibi aynanin karsisinda vajinamin nasil bir sey olduguna baktim. Cok degil sadece bir iki dakika. Sonra orta parmagima vazelin surerek yattigim pozisyonda parmagimi iceri sokup sokamadigimi kontrol ettim. Yarisi girebiliyordu. Umutlandim, aksama tekrar denedim ama yine basarisiz olduk.
Esime parmagimi sokabildigimi gostermek istedim. Ve bu sefer vajina iyice kayganlastigi icin parmagimin tamamini sokabildim.
Simdi, bu noktada onemli olan seyleri size siralayacagim.
Ben boyle kan gorunce ya da ne biliyim birinin yaralanma olaylari, kaza olaylari anlatilsa, birisi elimi soyle kestim bilmem ne dese ayaginin alti titreyen biriyim. Kan falan tutar beni ya da icim titrer bi tuhaf olur gerilirim boyle. Cok kendimi kasan bi insanim. Uyurken bile rahat birakamam kendimi. Bunlari soylememin sebebi su,
vajinama dokundugumda ya da parmagimi icine sokmaya calistigimda canim falan acimiyo fakat hemen icim titrer. Whatsappta dislerini sıkan smile gibi oluyorum.
Ilk olarak tavsiyem ilk gunler orta parmaginizin ucuna vazelin surun. Sonra vajinanizin girisini bulun. Parmaginizi icine sokmaya falan calismayin. Sadece vajinaninizin giris deligine vazelini surup parmaginizi oraya alistirmaya calisin. Bence temel kural, girisi dogru olarak bulmak ve orayi elleyebilmek.
Ilerleyen gunlerde kendinizi alistirdikca yine vazelinle parmaginizi daha ilerletmeye calisin. Kac bogum falan filan anlamam. Siz parmaginizi ilerletebildiginiz kadar ilerletin. Aci oluyo mu diye sorarsaniz hafif bi yanma batma hissi oluyor ama ikinirsaniz parmaginizin rahat ilerledigini gorceksiniz. Kan falan cikmiyor merak etmeyin. Kucucuk parmaginizla zari delemezsiniz. Cok mu bunaldiniz sikildiniz birakin egzersizi. Hic kendinizi zorlamayin. Tekrar cesaretiniz geldiginde deneyin.

Her neyse, bu parmak denemelerini bikac sefer yaptim. Buradan okudugum seyler sonucu emla anestezi kremi aldim. Artik nereye surmem gerektigini dogru olarak biliyodum. Vajina girisine surdum. Ve de cok ilerletmeden birazcik icine. Yaklasik yarim tupten birazcik fazlasini harcadim. Daha sonra tekrar denemeye karar verdik. Kremi surdukten on onbes dakika sonra etkisini gosterdi. Vajinami hissetmiyordum. Ciddi anlamda hissetmiyordum. Bu yuzden esim denemek istedi. Popomun altina yuksek bir yastik koyduk. Yatagin ucuna geldim. Esim de ayakta denedi. Ve oldu bitti. Olup bitmesinin tek sebebi kremin uyusturucu etkisi. Cunku esimin girdigini falan hissetmedim. Bu yuzden de kendimi kasmadim. Sadece esim en son noktaya kadar ilerlettiginde canim cok hafif aciyodu.
Kanama falan da oyle abartilcak derecede olmadi. Zaten oyle burun kani gibi oluk oluk akan sulu sulu akan bi kan beklemeyin. Cokokrem gibi surdugunuzde elinize bulascak cinsten bi kan var. Ertesi sabah da cok az kanamam olmustu.

Bir diger tavsiyem, cesaretiniz ve deneme isteginiz hep olsun. Bunu asla kaybetmeyin ama kendinizi sikmayin illa olacak olacak diye. Icinize sikinti gelip bunalmissaniz eziyet etmeyin kendinize. Tekrar kendinizi toparlayip deneyin. Boyle vajinismuslu kisilerin esleri genelde cok anlayisli oluyolar. Sakin esinizin bu anlayisini suistimal etmeyin. Esinizin anlayisi bi yere kadar. Sonra alttan alta laf dokundurmalar, sakayla karisik espiriler baslar. Alinan yine siz olursunuz. Yapamiyorum diye bisey yok. Onumde daha zaman var diye gormeyin ve sureyi uzatmayin. Ne kadar erken hallederseniz o kadar saglikli bi yasam biciminiz olur.

Ben herkesin basarabilecegine inaniyorum. Bu cumleyi okurken "hayir iste ben basaramiyorum" demeyin. Hepinizin mutlu haberlerini almayi bekliyorum

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende aynı sorunu yaşadım düğün günune kadar böyle bir durum la karşılaşacağım hiç aklıma gelmezdi ilk gece eşimle denedigimizde adeta kemik vardı kasildim ve eşim bi türlü giremedi vajinusmus oldugumu hiç dusunmedim kızlık zarının kalın olduğunu düşündüm daha sonraki günlerde tekrar tekrar denedik sonuç alamadık ozaman anladimki ben vajinusmus um internet ten çok arastrdm sonra bu sitede benimle aynı durumda olan bi çok kişi olduğunu gördüm bunun psikolojik bi şey olduğunu anladm yani is tamamen beyinde bitiyor du önce korkularımi yenmeye çalıştım 3 günde bunu yendim Allahima çok şükür ilk gün vajinami inceledim ki bakamiyordum bile ikinci gün tek parmagima Streç sarıp tek bogum almaya çalıştım bunu yaparken de derin nefes le kontrol etmek gerekiyo alabildikce alıyordum buna çok sevindim 1 saat kadar bu şekilde calistim 2.gun iki parmak denedim yarıya kadar alabildim ve okadar mutlu oldum bunu yaparken parmak açısı çok önemli 3.gun mumu Streçleyip aldım tabi bunları yaparken vazalin yada kayganlastorici jel kullandım 4.gun eşimle denemek istedik önce derin nefes alıp verdim bu giriş u kolaylaştıryo girdikten sonra ıkınıp almaya çalışırsanız kolayca giryo orası zaten boşluk kızlar boşuna doktora gitmeyin is tamamen kendinizde bitiyor unutmayın. ..

Merhaba
bir aylik evliyim. Hepinizin karsilastigi malum problemle karsilastim. Bende esimi kendime yaklastiramama gibi bir durum yoktu fakat canim cok aciyordu. Canim cok aciyinca da farkinda olmadan esimi ittiriyordum ve bacaklari kilitliyordum.
Ilk gece yapamadik. Ertesi gun de yapamadik. Hemen telefona sarilip konuyu arastirdim. Vajinismus denilen bi problem varmis. Burda yazilanlari okudum okudum. Bir ay boyunca denemelerimiz basarisiz oldu. Bir gun evde tekken sizlerin de dedigi gibi aynanin karsisinda vajinamin nasil bir sey olduguna baktim. Cok degil sadece bir iki dakika. Sonra orta parmagima vazelin surerek yattigim pozisyonda parmagimi iceri sokup sokamadigimi kontrol ettim. Yarisi girebiliyordu. Umutlandim, aksama tekrar denedim ama yine basarisiz olduk.
Esime parmagimi sokabildigimi gostermek istedim. Ve bu sefer vajina iyice kayganlastigi icin parmagimin tamamini sokabildim.
Simdi, bu noktada onemli olan seyleri size siralayacagim.
Ben boyle kan gorunce ya da ne biliyim birinin yaralanma olaylari, kaza olaylari anlatilsa, birisi elimi soyle kestim bilmem ne dese ayaginin alti titreyen biriyim. Kan falan tutar beni ya da icim titrer bi tuhaf olur gerilirim boyle. Cok kendimi kasan bi insanim. Uyurken bile rahat birakamam kendimi. Bunlari soylememin sebebi su,
vajinama dokundugumda ya da parmagimi icine sokmaya calistigimda canim falan acimiyo fakat hemen icim titrer. Whatsappta dislerini sıkan smile gibi oluyorum.
Ilk olarak tavsiyem ilk gunler orta parmaginizin ucuna vazelin surun. Sonra vajinanizin girisini bulun. Parmaginizi icine sokmaya falan calismayin. Sadece vajinaninizin giris deligine vazelini surup parmaginizi oraya alistirmaya calisin. Bence temel kural, girisi dogru olarak bulmak ve orayi elleyebilmek.
Ilerleyen gunlerde kendinizi alistirdikca yine vazelinle parmaginizi daha ilerletmeye calisin. Kac bogum falan filan anlamam. Siz parmaginizi ilerletebildiginiz kadar ilerletin. Aci oluyo mu diye sorarsaniz hafif bi yanma batma hissi oluyor ama ikinirsaniz parmaginizin rahat ilerledigini gorceksiniz. Kan falan cikmiyor merak etmeyin. Kucucuk parmaginizla zari delemezsiniz. Cok mu bunaldiniz sikildiniz birakin egzersizi. Hic kendinizi zorlamayin. Tekrar cesaretiniz geldiginde deneyin.

Her neyse, bu parmak denemelerini bikac sefer yaptim. Buradan okudugum seyler sonucu emla anestezi kremi aldim. Artik nereye surmem gerektigini dogru olarak biliyodum. Vajina girisine surdum. Ve de cok ilerletmeden birazcik icine. Yaklasik yarim tupten birazcik fazlasini harcadim. Daha sonra tekrar denemeye karar verdik. Kremi surdukten on onbes dakika sonra etkisini gosterdi. Vajinami hissetmiyordum. Ciddi anlamda hissetmiyordum. Bu yuzden esim denemek istedi. Popomun altina yuksek bir yastik koyduk. Yatagin ucuna geldim. Esim de ayakta denedi. Ve oldu bitti. Olup bitmesinin tek sebebi kremin uyusturucu etkisi. Cunku esimin girdigini falan hissetmedim. Bu yuzden de kendimi kasmadim. Sadece esim en son noktaya kadar ilerlettiginde canim cok hafif aciyodu.
Kanama falan da oyle abartilcak derecede olmadi. Zaten oyle burun kani gibi oluk oluk akan sulu sulu akan bi kan beklemeyin. Cokokrem gibi surdugunuzde elinize bulascak cinsten bi kan var. Ertesi sabah da cok az kanamam olmustu.

Bir diger tavsiyem, cesaretiniz ve deneme isteginiz hep olsun. Bunu asla kaybetmeyin ama kendinizi sikmayin illa olacak olacak diye. Icinize sikinti gelip bunalmissaniz eziyet etmeyin kendinize. Tekrar kendinizi toparlayip deneyin. Boyle vajinismuslu kisilerin esleri genelde cok anlayisli oluyolar. Sakin esinizin bu anlayisini suistimal etmeyin. Esinizin anlayisi bi yere kadar. Sonra alttan alta laf dokundurmalar, sakayla karisik espiriler baslar. Alinan yine siz olursunuz. Yapamiyorum diye bisey yok. Onumde daha zaman var diye gormeyin ve sureyi uzatmayin. Ne kadar erken hallederseniz o kadar saglikli bi yasam biciminiz olur.

Ben herkesin basarabilecegine inaniyorum. Bu cumleyi okurken "hayir iste ben basaramiyorum" demeyin. Hepinizin mutlu haberlerini almayi bekliyorum
bu anlatimlariniz beni cok sevklendirdi..peki emla gercekten hic aci hissetmedinizmi..bir de benim denemelerimde ucunu bile sokamiyirum sana cok dar nsl girecek kucucuk diye birakiyorum.. :KK43:

bu anlatimlariniz beni cok sevklendirdi..peki emla gercekten hic aci hissetmedinizmi..bir de benim denemelerimde ucunu bile sokamiyirum sana cok dar nsl girecek kucucuk diye birakiyorum.. :KK43:

Gercekten hic aci hissetmedim. Cunku gercekten vajinami hissetmiyordum. Hatta iliskinin sonunda esim de kendi p....ni hissetmedi krem bulastigindan dolayi. Krem gercekten cok etkili. Dogru yere surmek burda onemli. Kanepeye sirtinizi yaslayin. Hafif poponuzu kaydirin. Bacaklarinizi acip yavas yavas kremi dogru yere surun.
Kremi daha onceden de surmustum fakat hem daha az kullanmistim hem de vajinamin icine dogru surmemistm. Dolayisiyla bir uyusukluk hissetmemistim. Hic aci hissetmedim. Esimin girebildigini dahi hissetmedm.
Basta bende sizin gibi ucunu dahi sokamiyordum. Canim aciyordu. Ama her seferinde biraz daha biraz daha ilerleterek kendimi gelistirmeye calistim. Ilk oturdugumda canim cok yaniyordu mesela. O zaman hemen vazgectim. Ikincisinde biraz daha ilerledim. Ucuncusunde biraz daha. Kendimi ne kadar zorlayabilirsem o kadar zorladim. Vazgecmek istedigimde de biraktim. Bazen girdi mi girmedi mi emin olamadik. Bi sekilde oyle ya da boyle cozduk. Sonuncusunda yine ben denemek istedim. Oturdum. Ama vajinami hissetmedigim icin girdi mi icime diye anlamadim. Bu yuzden olayi bu sefer esime devrettim. Ve hic anlamadigim sekilde basarili oldu.

Evet, delik gercekten kucuk ve kucuk oldugu icin de canimiz yaniyor. Burdaki arkadaslar hep ayni seyi yazmislardi. Yok ordan bebek cikiyor yok orasi aslinda buyuk. Tamam bunlari mantigim idrak ediyordu zaten ama ilk sefer canimin yanmasina care bulamiyorduk. Canim yandikca da esimi geri itip bacaklarimi kapiyordum. Bu yuzden kremi tavsiye ediyorum. Hem size psikolojik bir guven sagliyor ve boylece kendinizi kasmiyorsunuz hem de uyusturdugu icin birsey hissetmiyorsunuz.
Ben gercekten herkesin basarabilecegine inaniyorum. Kimse cesaretini ve deneme istegini kaybetmesin.

Herkese günaydın:) bu sorun nedeniyle 1 aydır burda yazan arkadaşlardan okdr çok şey öğrendim ki belki benmde birilerine bi faydam olur bi vesile olur die hemn kayıt oldum ve ilk mesajımı yazıorum☺️ evliliğimin ilk haftası eşimi kendime yanaştıramıyodum bile,kontrolsüz bi şekilde bacaklarım titriodu nefes alamıodum kalbm sıkışıodu,bkaç denemede müthş bi acı yaşadım ve kesinlikle oraya bi giriş olmadığını hissettim.Aşırı kasıodum kendimi ve kesinlikle bi zevk tahrik olma istekli olma zerre kadar yoktu.Sadece görev için yapmaya çalıştık.Tabi bu süreçte tartışmalar,gerginlikler,özgüven tamamen yerlerde ve kesinlikle beynim kabul etmiodu oraya bşyn girebilceğini.İnanın tüm gün sadce bu vardı aklımda ve ben kafama koyduğumu yapan biriyimdir,başarısızlık,yapamamak,imkansızlık asla bana göre deildir ve canmn hiç kıymeti yoktur,ne olursa olsun of demem.Bu yüzdende çevremdeki herkes şoka girdi bnm böyle bi sorun yaşamama ve sonra hergün sorgu sual...Yani kısa zamnda bnde hepiniz gbi bu travmaları yoğun bi şekilde yaşadım...bnm asıl sorunum ise o bölgeye asla bakamamam dokunamam,resmn bayılck gbi oluodum.Dün uyanır uyanmz yine forumu okumaya başladım ve özellkle bir iki arkadaş büyük cesaret verdi. Öncelikli olarak gidip vazelin ve bebe yağı Aldım. Ilık bi duş aldım ve aynanın karşısına geçip vazelini yavaşca vajinama sürerek ordaki deliği görmeye çalıştım. Ayrıca şnuda belirtiyim burda yazılan parmak egzersizleri okdr miğdemi kaldırdıki asla hastaneye gitmemeye yemn ettm asla öyle bi hareket yapamm bn die eşime anlattım ve kendi kendine ne zamn oluosa ozmn olsun dedim.ama bu düşüncelerim tamamen saçmalıktan ibaretmiş.önce elime doktor eldivnlerinden taktım ve orta parmağımı hafifce dıkundurdum o deliğe,yavaşca itekledim ve girebildiğini ve hiçbir acı duymadığımı gördüm,daha fazla devm etmedim öyle seanslar fln uğraşamam yani orta parmağım tırnak kusmı kadar girdi sadece.Ayrıca bu çok çok önemli bi ayrıntı ki kızlar giriş sandığımın aksine popoya yani geriye doğruymuş,biz her defasında idrar gelen deliğe yani ön tarafa doğru zorladığımız için o iğrenç ağrıyı çekiomuşum.Yani çoğumuzdaki hatada bu bence,komik ama girişin yerini bilmioruz.Ve ıkınmak o deliği baayaa genişletio buda diğer bi ayrıntı. Ben parmağmın oraya girebildiğini gördükten sonra hmn eşimle denedik.vazelin ve bebeyağı yardımıyla tabi,bizde kayganlaştırıcı bi işe yaramadı. Emlayıda almaya gittim fiyatından dolayı iice hırs yapıp bn bunu hissederek yapıcm die kafaya koydum ve eve geldim. Eşimle denemeye başladığımızda hep o aynada gördüğüm görüntüyü getrdim gözümün önüne orda bi giriş var ve canm acımadı die.birde tamamen geriye popya doğru sokmAya çalıştık ve yavaşca girdi ve seviçten ağlıycktım resmn gülmeye başladım inanamadım tam bir sinir boşlması yaşadım yani,devmnda defalarca denedik ewet çok kolay olmuo acı hep var,belli bi yere kadar girdkten sonra geçemediği biyer var orası çok acıo ama inanın girdikten sonra çekilen o açı bile okdr güzelki hiç kaçırmadım kndimi acımasına rağmen eşim inanamadı.bu ilk adımı daha dün attık ve ikimzde okdr mutluyzki Allah bu sıkntıyı yaşayan herkse bu öutluluğu yaşatsın,bunu gerçkten yaşayan bilir. Benim en önmli dipnotlarım; iş beyinde bitio kızlar beyninizi ikna edin buraya bi giriş var,ve boş yere yanlş yerlere zorlayıpta acı çekip kendinizi korkutmayın,giriç bayaa arkaya kalçaya doğru,kayganlştırıcı,vazelin,bebeyağı bunlar olmzsa olmaz,bi kas gevşeticide içebilirsiniz,alkol alma olayını bn denedim ama işe yaramadı bnm bilinç kaç proml alırsam alym hep yerinde malsf miğdemi bozduğumla kaldım,çok çok uzun parmk egzersizi gereklimi okdr uzatmaya gerek varmı bilmiorum bna sadce orda girişin olduğunu görmk yetti,zamnla eşim girdikce açılck orası ve acıda zamnla gtck,aklıma gelnlr bunlar,Allah hepimizin yardımcısı olsun inş bizde birgün bu işten zevk alarak yapabiliriz

Herkese merhaba.. bende araniza yeni katilanlardanim.. 2.5 aylik evliyim burdaki çoğu kizlar gibi bende vajinusmus hastasi oldugumu ogrendim.. ve bu konuyla alakali bir doktora basladim.. yaklasik 1 ayi gecti doktora gideli.. verilen egzersizler vs. Ilk basta aynaya bile bakma tahammulum yoktu sonra alistim ama iceri nasil bisey girer diye beynimi yiyorum adeta.. doktirun verdigi egzersizleri tam yapamadigim icin buda bende cok fazla stres olusturuyor.. isin ozu su moralim tamamiyle yerin dibinde.. bir turlu kafamdaki kotu ve olumsuz dusunceleri atamiyorum beynimden.. hep bi aci olcak o olcak bu olcak falan.. bugun doktor bana kendi muayenehanesinde denetti parmak egzersizini isaret parmagimi ittirmeye calistim ama size soyle soyliyim 1.5 saat surdu bu islem yinede ucuncu boguma kadar olmadi.. en son kollarim kasilmaktan uyustu.. agliyodum doktorun karsinda hungur hungur.. evet evde denedigimden daha cok iceri girebilmisti ama genede bu benim icin bi ilerleme sayilmazdi.. sevinecegime agladim doktordan cikinca.. o kadat canim acimisti ki kasmaktan.. tahris oldu.. hala yaniyor suan.. benim sorum su beynimizi ikna etmemiz en onemlisi fakat ben iceri girmeye calisirken karsimda bir kemik var gibi sert biseye geliyorum. Daha da ittir diyo doktor ama o bosliga bir turlu cikamiyorum.. elimi jel ile kayganlastiriyorum.. genede cok fazla kasilmam var.. nolur bana yardimci olun.. hergun aglamaktan mutsuzluktan kurtarin beni.. ben artik bu iskenceye dayanamiyorum..

X