Varis tedavisi görenler doktor önerisinde bulunabilir mi?

Bonbon3435

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2017
218
175
20 li yaşlarımdan beri bacaklarımda kılcal damarlar şeklinde varis oluşmaya başladı. Yaşımın ilerlemesiyle her sene varislerim korkunç bir hal aldı. Kendimi bildim bileli diz hizamda etek bile giyemedim. Çünkü sağ alt bacağımın arkası mosmor gibi görünüyor. Artık bacaklarımın her yerine yayılmış durumda. Alt bacak üst bacak ayak bileklerim her yerimi sarmış durumda. Beni çok mutsuz ediyor. Artık kurtulmak istiyorum bunlardan. Tedavi olanlar yardımcı olursa çok mutlu olurum

İnşallah bilgi sahibi birileri ses verir. Her türlü tedaviye ve maliyete açığım artık. Yemin ederim evde eşimin yanında bile kısa şeyler giymek istemiyorum onları gormesin diye. O kadar ki utanıyorum

20 li yaşlarımdan beri bacaklarımda kılcal damarlar şeklinde varis oluşmaya başladı. Yaşımın ilerlemesiyle her sene varislerim korkunç bir hal aldı. Kendimi bildim bileli diz hizamda etek bile giyemedim. Çünkü sağ alt bacağımın arkası mosmor gibi görünüyor. Artık bacaklarımın her yerine yayılmış durumda. Alt bacak üst bacak ayak bileklerim her yerimi sarmış durumda. Beni çok mutsuz ediyor. Artık kurtulmak istiyorum bunlardan. Tedavi olanlar yardımcı olursa çok mutlu olurum
Bu rahatsızlığınız için hiç doktora gitmedinizmi? Yada internetten araştırma yapmadınızmı?

Bu rahatsızlığınız için hiç doktora gitmedinizmi? Yada internetten araştırma yapmadınızmı?
Evet gittim renkli dopler çektirdim. Birçok tedavi şekli var. İnternetten araştırdım yine çok yer çıktı karşıma. Hangisini tercih edecegim konusunda çok kararsız kaldım. Belki dedim bunun tedavisini olanlar varsa aramızda bir yol gösterirler.

Evet gittim renkli dopler çektirdim. Birçok tedavi şekli var. İnternetten araştırdım yine çok yer çıktı karşıma. Hangisini tercih edecegim konusunda çok kararsız kaldım. Belki dedim bunun tedavisini olanlar varsa aramızda bir yol gösterirler.
Benimde varis problemim var. Hamileliklerimde çıktı,doğumlardan sonra azdı :))
İki bacaktanda ana damarı aldırdım ameliyatla. Yan damarlara iğne tedavisi yaptık. Skleroterapi yani.. İğne yapılan yerler Yok oldu . Ama zamanla başka yerlerden çıktı.
Varis olanların dikkat etmesi gerek. Variz çorabı,ilacı tedavisi v.s ... Bitmiyor... Bir yeri yaptırıyorsun diğer yerden çıkıyor..Ama geç olmadan tedaviye başlanmalı..
Dopler çekilmişsin zaten,sana Ne önerdiler öncelikle o önemli.. devlet hastanelerinde kalp damar cerrahları tedavi yapıyor. Sırf varis üzerine olan klinikler var.. özel hastaneyede gidebilirsin..
ince kılcaldamar olan yerler lazer ile Yok edilebiliyor..
Ne durumdasın,ne gerekir doktor yardımcı olacaktır muhakkak. İhmal etme derim.. yazın biraz zor olabilir tedavi,sonbaharda havalar biraz serinleyince başlanabilir. Ama öncesi önlemler alınabilir ve tedavi başlayabilir,süreç değerlendirilir.
Önecelikle bir doktor bul ve görüşmeye başla :KK66:
Geçmiş olsun..

Benimde varis problemim var. Hamileliklerimde çıktı,doğumlardan sonra azdı :))
İki bacaktanda ana damarı aldırdım ameliyatla. Yan damarlara iğne tedavisi yaptık. Skleroterapi yani.. İğne yapılan yerler Yok oldu . Ama zamanla başka yerlerden çıktı.
Varis olanların dikkat etmesi gerek. Variz çorabı,ilacı tedavisi v.s ... Bitmiyor... Bir yeri yaptırıyorsun diğer yerden çıkıyor..Ama geç olmadan tedaviye başlanmalı..
Dopler çekilmişsin zaten,sana Ne önerdiler öncelikle o önemli.. devlet hastanelerinde kalp damar cerrahları tedavi yapıyor. Sırf varis üzerine olan klinikler var.. özel hastaneyede gidebilirsin..
ince kılcaldamar olan yerler lazer ile Yok edilebiliyor..
Ne durumdasın,ne gerekir doktor yardımcı olacaktır muhakkak. İhmal etme derim.. yazın biraz zor olabilir tedavi,sonbaharda havalar biraz serinleyince başlanabilir. Ama öncesi önlemler alınabilir ve tedavi başlayabilir,süreç değerlendirilir.
Önecelikle bir doktor bul ve görüşmeye başla :KK66:
Geçmiş olsun..
Çok teşekkürler verdiğiniz bilgilere. Doktor yüzeyde bir problem yok. Kılcal damar çatlamaları var dedi sadece. Sadece estetik açıdan tedavi olmam gerekiyormuş. Lazer ve skloterapi yapılacak. Bende bunun icin iyi ve güvenilir bir yer arıyorum işte.

Merhabalar ben de uzun zamandır varislerimden muzdaribim bugün özel bir klinikte köpük tedavisine yani skleratapi başladım.15-20 dk lık bir işlem ysparken herhangi bir anestezi yada utuşturucu krem kullanılmıyor iğne giriş çıkışlarındaçok az bir acı hissettim ancak bir iki saat sonra ilacın verildiği damarlar acayip yanmaya acımaya başladı özellikle diz kapağımın arkası görüntüsü de acısı da vahim durumda 5 ile 10 seans arasında bütün varislerimden kurtulacağımı söylediler ilerleyen günlerde durumumu tekrar yazarım isteyen olursa foto gönderebilirim...

İnşallah bilgi sahibi birileri ses verir. Her türlü tedaviye ve maliyete açığım artık. Yemin ederim evde eşimin yanında bile kısa şeyler giymek istemiyorum onları gormesin diye. O kadar ki utanıyorum
Aynı şeyleri yaşıyorum hatta kendim bile görmeye dayanamıyorum kılcalllar özellikle ağ gibi bacaklarımın arkası 3 yıl önce bi damarım alındı izleri geçmedi ama onun izleri bile varis görüntüsünden iyidir.Bugün skleratepy köpük tedavisine başladım yaptırdığım klinikte sonrasında hiçbir kısıtlama olmadığını herşeyi yapabikeceğimi söylediler ancak hareket ettirdiğimde çok acıyor ve çok morardı varisli halinden daha kötü görünüyor bu morlukların geçmesi 2 haftada geçebileceği gibi 3-4 ay da sürebilir dedi bunu bilseydim tatilden sonra başlardım tedaviye

İdeaklinik bursa fiyatı 4bin tl paket fiyatmış çok da araştırmadım açıkcası o kadar bunaldım ki birden gidip oldum bazı yerler seans başına fiyat alıyorlarmış o daha mantıklı sonucu gördükten sonra memnun kalmazsan devam etmeyebilirsin

Merhaba,tedavi olmadım ama biraz araştırmıştım ben de.Yazın geçmesini bekliyorum tedavi için.Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gideceğim,Seher Karafaki Çizmeci,Kalp Damar Cerrahisi..

Ben özel bir klinikte köpük tedavisine başladım. Yarın 3. seansıma gidicem. Şu an için bi degisiklik yok ama zamanla geçecegini söyldi doktor. 1 ay kadar köpük tedavisi yapılıp kışinda radyofrekans uygulanacak. İnşallah güzel sonuçlar alırız diye ümit ediyorum.

Ben bursada ideaklinikte tedavi oldum, erken dönemde morluklar, damarlarda koyulaşmalar oldu, eski varisli halimi arar olmuştum ama şu an bacaklarım pırıl pırıl doğrusu. Radyofrekans biraz ağrılı ama dr beyin eli çok hafifti.

Ama işlemi seyretmek çok keyifliydi, diz arkasını göremediğimden dr bey videoya çekip göstermişti.

Bende idea klinik kadıköyde tedavi görüyorum 3 seans oldu ama herhangi bir degisiklik göremiyorum. Doktor daha zamanı var dedi. Seanstan sonra çok morluk ve ağrı çekiyorum 1 gün boyunca üstüne basamıyorum bacağımın sizde de oldu mu böyle. Bide ne kadar sürdü tedaviniz

Merhaba kızlar, ben de Doç. Dr. Cenk Eray Yıldız ile ilgili tecrübemi anlatayım. Maalesef benim de hamilelik de oluşanvarislerim daha sonra da aldığım kilolar ile beraber çok kötü bir hale geldi, hem örümcek hemde şişkin mavi damarlar oldu 42 yaşımdayım 22 yaşında kızım var. 2 sene önce tüp mide ameliyatı oldum ve 120 den 68 e indim. Ve dedim ki ben bu varislerden kurtulayım. Bir tanıdık vasıtasıyla (maalesef) İstanbulÜniversitesi KardiyolojiEnstitüsü'nden Doç Dr Cenk Eray Yıldız' a skleroterapiiçin gittim,ödememi yaptım ve 2 kere skleroterapi gördüm,ilkinde %1, ikinci hafta %2 lik köpük yapılan damar yakıcı ilaç yaptı ve damarlar kapanmadı, oysa dopler de kaçak olmadığı görülmüştü. Hem geceleri bile varis çorabı ile uyumuştum.Dr. Cenk Eray Yıldız, ilacın dozunu arttırdı ve 2 hafta sonra kontrol dedi. Kontrole gittiğimde damarların yine kapanmadığını,ilacın kana karıştığını ve pakeoperasyonu olmam gerektiğini söyledi ve apar topar aynı gün içinde bana Çapa 'da pake eksizyonuyaptı, bir de oraya para ödedim. Pake ameliyatı, 12 yerden minik kesiler açıp, damarları tığ benzeri birşey ile çekiyor ve kesip dikişatıyorlar.Neyse,belden aşağısını uyuşturdular ve yaptı Doktor. Bana başarılı olduğunu ve eve hemen gidebileceğimi söyledi, 10 gün sonra dikişler alınacak dedi. Tamam dedim,evegeldim, ilk günü bandajlı geçirdim ikinci gün ve sonra ki her gün batikonlupansuman, hirudoid jel ve contratubex kullanarakbakımını yaptım ve güzelce bandajlayıp varis çorabımı giydim. Gün gün gelişme var mı diye baktım, ne yazık ki bazı yerlerde ki mavi ve mor damarların ilk günkü gibi yerinde durduğunu ve bazı yerlerde yeni damarların çıktığını gördüm,çok üzüldüm. Tabi doğal olarak operasyon sonucu olarak bacaklarda morarma vardı ama aşırı değildi Allah için.bugün dikişleri aldırdım, Dr cenk eray yıldız 'a bunlarıgösterdim, bana başka bir şey yapılamaz dedi, bu şekilde kalır, sen bunukurcalama artık peşini bırak, unut dedi. Oysa bu durumda hala etek giyemeyecek haldeyim.Ödediğim para da ona az değil. Keşke başka birini tercih etseydim. canım çok sıkkın. Eve geldiğimde Dr' un dikişlerin bazılarını içerde bıraktığını gördüm, aldığı ortam loş olduğu için iyi göremediğini tahmin ediyorum,bilemiyorum ve iplerin ucundan cımbızla kendim çektim. Bunlar önemli değil de bu şekilde kalmak çok moralimi bozuyor. Bu durumda olan var mı,ne yapmam gerekiyorbilmiyorum, çok üzülüyorum, verdiğim paralardan ve çektiğim sıkıntıdanvazgeçtim,boşunaoperasyon olduğumu düşünüyorum, belki 2 büyük damar vardı arkada, %45 oranında ilk hale göre sadece onların düzeldiğini düşünüyorum. Aşağıya resimleri yükledim, en açık renk morluklar, en son, bugün ki hali. Siz siz olun, iyice araştırma yapmadan ve 2 dopler çektirmeden hatta 2-3 Dr görmedenbenim gibi acele ederek karar vermeyin. Buraya 3 ay sonra ki halimi de paylaşacağım, belki her şey daha iyi olur bu arada da başka Dr araştıracağım bir daha o doktora gitmek istemiyorum. Kışa doğruaraştıracağım, bu yaz ancak bacaklarım kendini toplar, belki düzelir, Allahım nolur düzelsin ya....

Eklentiler

• IMG_20180411_020712_044.jpg
    IMG_20180411_020712_044.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 562
  • IMG_20180411_020631_680.jpg
    IMG_20180411_020631_680.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 492
  • IMG_20180411_010500_224.jpg
    IMG_20180411_010500_224.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 611
  • IMG_20180411_010302_557.jpg
    IMG_20180411_010302_557.jpg