Verimli Planlı Yaşam Günlüğü

Menuye bi bakarmisiniz? Olmus mu?
Cmt. Aile icin; havuclu kabak corbasi, zy.taze fasulye, kavurma, pilav, yesil salata, yogurtlu patlican salatasi, irmik helvasi
Pazar Dogumgunu icin sigara boregi, minik top kurabiyeler, limonlu cupcake, meyve salatasi, analara tuzlu birsey ama ne??
menü süper :) çok beğendim afiyet olsun :)

hoşgeldiniz...
bende kamuda memurum bir kızım var yardimcimiz yok. tüm işlerimi yetiştirmeye çalışıyorum çocuğa da eline bez veriyorum siliyor:)
temizlik oyunu oynayabiliyoruz.. küçük bir viledasi var siliyor çok şükür maşallah kuzuma.:)
Oy maşallah yesinler. Tabi belli bir yaşa geldikten sonra iyi oluyor. Bebekken çok daha zor oluyordur

Oy maşallah yesinler. Tabi belli bir yaşa geldikten sonra iyi oluyor. Bebekken çok daha zor oluyordur
kayınvalidemle altlı üstlüyüm.. çocuğu yukariya birakip öle temizlik yapıyordum Şimdi de onlara çok düşkün..
11 aylıkken işe başladim. şimdi onlar bakiyor..
onlar cts günü köye gittiler kızımla kaldim ama çok şükür çocukla her işimi yapabildim:)

kayınvalidemle altlı üstlüyüm.. çocuğu yukariya birakip öle temizlik yapıyordum Şimdi de onlara çok düşkün..
11 aylıkken işe başladim. şimdi onlar bakiyor..
onlar cts günü köye gittiler kızımla kaldim ama çok şükür çocukla her işimi yapabildim:)
Ne kadar güzel :) Maşallah Allah güç kuvvet versin.

selam kızlar..:)
dün aşiri yorgunluktan fazla iş yapamadim.. işlerim çok yoğundu.. hiç dinlenmeden hepsini bitirmeye çalıştım.
işten gelince çamaşir topladim.
yemek yap sonraki mutfagi toparladim
yarin da 15 temmuz tatili..
ve yaptığım işleri buraya yazacagim :)

selam..
bayram temizliği geçen Pazar günü eşimle komple yaptık..
banyoyu eşime attim bende wc..
eşim süpürdü sildim ben tozlari aldim topladim..
oh mis gibi oldu ev temizlenince çok rahatlık hissettim :KK200::KK200: çok şükür

Bende yerimi alayım ☺️
Calisan biriyim, birde minik kızım var.
Sabah 8:30 - 17:30 çalışma saatim eve geliş 18:30

Yetisebiliyor muyum ? Ben beceremiyorum inşallah sizlerden güç alıp bende düzene sokarım

Serbest çalışıyorum çocuk yok, iki kedim var bugün birini yıkadım 😄 eşim kamuda çalışıyor. Ev işleri benim için çok büyük dert çünkü annemdeyken çok iş yapmıyordum. Annem Çok düzenli biri yetişemediği yerde örneğin genel temizlik için yardımcı alır. Ben duzensizim. Homeofis çalışıyorum şimdilik çünkü dışarıdan bi teklif aldım gibi, (ortaklık olduğu için düşünüyorum çok sıcak degilim) serbest yerine kamuya girmek istiyorum. Kpss çalışıyorum. Bu yüzden de ev nanay. Kapı cam açık olduğundan her gün silmem gerekiyordu her yer toz. En son eşim salonu oturma odasını süpürdü ben de sağı solu sildim mutfağı temizledim. Arefe gününden sonra mutfak haric hic bir yere dokunmadim.
Mutfak Çok nankör daha dün tertemizdi bugün yine savaş alanı.
Temiz çamaşırlar duruyor topladım bi köşeye bıraktım. Evden bıkıyorum dağınık gördükçe. Şimdi temizliğe girişsemm minimum 2 saat gider. Yine de mutfağı toplayacağım. Gece de çamaşırları yerlestiririm.
Bugün iki iş yapacağım 1. Mutfak 2. Çamaşırlar.
Bir de ev işleri konusunda acayip sakar biriyim iki günde bir mutlaka bir şey kırıyorum. Dün yine kırdım cam şişe düşürdümher yer cam oldu bunları temizledim. Üç gün önce elimdeki kahvaltiliklari düşürdümporselenler kırıldı içindekiler yerlere saçıldı zeytin yağı oldu her yer. Bunları asprix diye bir ilaçla sildim geçti çok şükür.

Merhaba,
Bende 8/5 çalışıyorum. 1 çocuğum var. Ev işlerini düzgün yapmak, kendime zaman ayırmak, aynı zamanda tüm bunları yorulmadan yapmak istiyorum. Belki ise yarar çözümler öğrenebilirim . Şu anda dairede oturuyorum ama 2 katlı müstakil eve taşınma ihtimalimiz var ve işlere yetişebilir miyim konusunda endişeliyim. Siz calisanlar icin müstakil evde oturmayı tavsiye eder misiniz. Avantajları ve dezavantajları nelerdir.

Merhaba,
Bende 8/5 çalışıyorum. 1 çocuğum var. Ev işlerini düzgün yapmak, kendime zaman ayırmak, aynı zamanda tüm bunları yorulmadan yapmak istiyorum. Belki ise yarar çözümler öğrenebilirim . Şu anda dairede oturuyorum ama 2 katlı müstakil eve taşınma ihtimalimiz var ve işlere yetişebilir miyim konusunda endişeliyim. Siz calisanlar icin müstakil evde oturmayı tavsiye eder misiniz. Avantajları ve dezavantajları nelerdir.
Bende müstakil bir evdeyim müstakil zemin kattayım İşten eve gelince yemek yapıyorum
Sonra tezgah Ocak siliyorum mutfağı topluyorum çamaşir varsa katlama şu anda bile iki çamaşir yıkadım işe giderken asacagım :) çamaşir asma işi 15-20 dk alıyor sabah erken çıkıyorum :) haftasonu kızımla beraber evi temizliyoruz eline bez veriyorum
WC banyo temizliyorum geçen gün eşime yaptirdim dipköşe temizliği eşimle yaptık bayram öncesi Maşaallah diyelim bak adamlar benden daha iyi temizlik yapıyor 😅😅

Bugün 3 odayı süpürdüm ve yerleri sildim bulaşık attım makineye onlar bitmeden yeni bulaşıklar çıktı tezgahta bekliyorlar.... sabah yaparım ya deyip bıraktım eşim de ütü yaptı. Yarın yine bulaşıklar var. Bir de yemek yaparım Tamam :KK70:

Merhaba,
Mustakil ev candir, benim de 3,5 kat, yardimcim yok.. dezavantaji diger katta birsey unutmak mesela, fazladan merdiven temizligi gerekmesi, yukaridan asagiya temizligi yapip bitirmek zorunda olman (yoksa dolandikca hersey bosa gidiyor), tek supurgenin/viledanin zamanla yetmemesi ikincisi kesin geliyor :))) avantajlari ise mesela misafir geldiginde herkesin girmeyecegi kisisel alanlarinin olmasi, bahce/teras vb kullanimi, altta ustte komsu olmamasi, daha genis ozgurluk alani

Camasiri astim, bulasiklar yerlestirildi... gene 3 sepet utu ve katlanacak camasir biriktirmisim yarina artik... (ah su kotu huyum :KK43:( )
Yarin; genel supurup silme toz alma (1 saatte anca biter benim evin supurulup yalandan silinmesi)
carsaflar degisecek 10dk.
pazar alisverisi ile biraz kislik dondurucu hazirligi var. 2 saat surer bu is de...
Makalenin son bolumu bitirilecek inşallah. Suresiz :p
Cmt mutfak, balkon/teras ve mahzen temizligi, bi tur daha pazar ve dondurucu yatirimi :))

Camasiri astim, bulasiklar yerlestirildi... gene 3 sepet utu ve katlanacak camasir biriktirmisim yarina artik... (ah su kotu huyum :KK43:( )
Yarin; genel supurup silme toz alma (1 saatte anca biter benim evin supurulup yalandan silinmesi)
carsaflar degisecek 10dk.
pazar alisverisi ile biraz kislik dondurucu hazirligi var. 2 saat surer bu is de...
Makalenin son bolumu bitirilecek inşallah. Suresiz :p
Cmt mutfak, balkon/teras ve mahzen temizligi, bi tur daha pazar ve dondurucu yatirimi :))
ellerine sağlık. :) dondurucu işi iyi oluyor çalışanlar için..
haftasonlari sarma manti yapıp hafta içiye saklayanlar var. Bendeki çocuk var durur mu.
kayinvalidemgil köye kaçiyorlar. malum işler kaliyor :olamaz:

Bugün 3 odayı süpürdüm ve yerleri sildim bulaşık attım makineye onlar bitmeden yeni bulaşıklar çıktı tezgahta bekliyorlar.... sabah yaparım ya deyip bıraktım eşim de ütü yaptı. Yarın yine bulaşıklar var. Bir de yemek yaparım Tamam :KK70:
ellerine sağlık :) bu sabah çamaşir astim ne çok çamaşir biriktirmişim.. akşam işten gelince toplarim katlar yerleşitirim inşallah :)

topik açalı bugün 1 ay olmuş:)
bazı zamanlari boşverdim yorgunluk yüzünden...
evim bi göz attim temizlenecek çok yerim olduğu farkettim..
bazi eşyami bulamiyorum hepsi karman çorman...
haftasonu da geldi bunlari firsatimi kollarimi sivalamaya hazirim :)

X