Vicdanımı mı dinlemeliyim,mantığımı mı?

Selam arkadaşlar
8 senelik evliyim,2 çocuğum var,kayınpederim vefat etti geçen sene,kayınvalidemin emekli maaşı var ve tek başına kalıyor,aramızda arabayla 10 dkk mesafe var,her hafta yanına gideriz ve görümcemde aynı şehirde,oda ziyaretine gelir her hafta,bunları açıklamış olayım öncelikle..
Ama ben her seferinde evime geri dönerken onu öyle bırakıp çıkarken vicdan azabı çekiyorum,eşimde arasıra söylüyor annem biraz kalsınmı bizde diye,oda vicdanen rahatsız oluyor
Ama kayınvalidem gelmek istemiyor,belki ben teklif ettiğimde de içten bulmıyıp gelmiyo olabilir
Acaba diyorum kayınvalidemi yanıma getirsem ısrar ederek beraber yaşamaya başlasak pişman olurmuyum ilerde?
Kendisi iyi bir insan,benden çekinir,birbirimize karşı bi saygısızlığımız olmadı hep belli bir mesafe vardı çünkü
Ama beraber yaşamaya başlarsak bu değişirmi?
Görüşleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler
..
Ne guzel bir dusunce hem vicdanin rahatlar hem esin sevinir. Ikisinide mutlu etmis olursun. Hemde buyuk sevap kazanirsin. Empati kur senin annen tek olsaydi ve esin teklif etseydi ne kadar cok sevinirdin degil mi..

Selam arkadaşlar
8 senelik evliyim,2 çocuğum var,kayınpederim vefat etti geçen sene,kayınvalidemin emekli maaşı var ve tek başına kalıyor,aramızda arabayla 10 dkk mesafe var,her hafta yanına gideriz ve görümcemde aynı şehirde,oda ziyaretine gelir her hafta,bunları açıklamış olayım öncelikle..
Ama ben her seferinde evime geri dönerken onu öyle bırakıp çıkarken vicdan azabı çekiyorum,eşimde arasıra söylüyor annem biraz kalsınmı bizde diye,oda vicdanen rahatsız oluyor
Ama kayınvalidem gelmek istemiyor,belki ben teklif ettiğimde de içten bulmıyıp gelmiyo olabilir
Acaba diyorum kayınvalidemi yanıma getirsem ısrar ederek beraber yaşamaya başlasak pişman olurmuyum ilerde?
Kendisi iyi bir insan,benden çekinir,birbirimize karşı bi saygısızlığımız olmadı hep belli bir mesafe vardı çünkü
Ama beraber yaşamaya başlarsak bu değişirmi?
Görüşleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler
..
46 yasindayim. Henuz kaynana olmadim. Ins bende olucam. Senin gibi gelinleri duydukca gordukce nasil seviniyorum bilemezsin. Hep bir on yargi var kayinvalidelere karsi. Ben her zaman bunu kendimede derim baskasinada. Don once kendine bak sen iyimisin. Sen iyiysrn karsindaki de iyi olur diye. Seni alnindan opuyorum...

46 yasindayim. Henuz kaynana olmadim. Ins bende olucam. Senin gibi gelinleri duydukca gordukce nasil seviniyorum bilemezsin. Hep bir on yargi var kayinvalidelere karsi. Ben her zaman bunu kendimede derim baskasinada. Don once kendine bak sen iyimisin. Sen iyiysrn karsindaki de iyi olur diye. Seni alnindan opuyorum...
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için,Rabbim hepimizi iyi ve vicdanlı insanlarla karşılaştırsın..

Eşine deki aynı mahalle veya aynı apartmanda oturalım. Oda rahat eder. İstediği zaman gelir kalır. Canı sıkılınca gider. Ama bence evini dağıtmayalım. Bunalınca gidebiliceği bir yer olsun de. Çünkü yaşlı kadınlar bunu istiyor. Arkadaşlarını ağırlıyacak veya kafa dinleyecek. Hem böyylelikle yemek yaparsınız. Daha sık gidersiniz. Ona yemeğe gidersiniz daha mutlu olur. Ama evini kapatmak onu üzer.babanemden biliyorum. Tabi kaynananız oturduğu mahllede arkafaşlıkları varsa taşınmak istemeyebilir. Sık sık gitmeye çalışın.yemek yapın götürün. Beraber dışarı çıkın gezin. Eşinize güz3l tekliflerle gidin. Ama aynı evde çok zor olur. Ne kadar iyi olsada. İşini yapamıyacak duruma gelince tabiki bakmalısınız ama şuan gayet sağlıklı rahatı yerinde bozmayalım diyebilirsiniz.

Üstelik benim kaynanam olsa bende sizin gibi hissederdim. Kıyamazdım. Benim eşim annesini çağırmaz anlaşamzlar. Ben arardım. Oda gelir 3 ay kalır 1 hfta gider yine 3 ay kalırdı :) hee sorun yaşadımmı.pek değil. Ben susarım genelde. Oda Allah razı olsun kaynanalık yapmadı.hatta daha bile özen gösterdi. Ama herkese olan tavrı farklı. Herkese nasılsa banada öyle yani şahsi birşey yapmazdı. Ama azcık ayarı kaçıktı. Ama annemden çok severim. Annemle yaşayamam ben 1 hafta kayananam annemden güzel anne oldu bana Ama biz evde birbirimizş yeni tanırken kavga ederdik yansımasın diye yapmadığım kalmazdı. Oda daha şiddetli kavgaya sebep olur onları rahatsız ederdi. Yani illaki yüzün asılıyor. Üstüne alınıyor. Sürekli dikkat etmen lazım. Ben bir sefer eşimle kavga ettim. Gittim yattım. Neden yatamışım diye 6 ay konuşmadı benle.üstelik işten gelmişim 1 haftadır onlar bizde diye gece 1 lere kadar oturuyorum. Gebermişim uykusuzluktan. Düşünün ben bile o kadar samini değilken sorun yaşadım. Kimsenin kalbi kırılmasın dite en iyisi ya yakına taşınsın. Ya siz sık sık gidin.

Üstelik benim kaynanam olsa bende sizin gibi hissederdim. Kıyamazdım. Benim eşim annesini çağırmaz anlaşamzlar. Ben arardım. Oda gelir 3 ay kalır 1 hfta gider yine 3 ay kalırdı :) hee sorun yaşadımmı.pek değil. Ben susarım genelde. Oda Allah razı olsun kaynanalık yapmadı.hatta daha bile özen gösterdi. Ama herkese olan tavrı farklı. Herkese nasılsa banada öyle yani şahsi birşey yapmazdı. Ama azcık ayarı kaçıktı. Ama annemden çok severim. Annemle yaşayamam ben 1 hafta kayananam annemden güzel anne oldu bana Ama biz evde birbirimizş yeni tanırken kavga ederdik yansımasın diye yapmadığım kalmazdı. Oda daha şiddetli kavgaya sebep olur onları rahatsız ederdi. Yani illaki yüzün asılıyor. Üstüne alınıyor. Sürekli dikkat etmen lazım. Ben bir sefer eşimle kavga ettim. Gittim yattım. Neden yatamışım diye 6 ay konuşmadı benle.üstelik işten gelmişim 1 haftadır onlar bizde diye gece 1 lere kadar oturuyorum. Gebermişim uykusuzluktan. Düşünün ben bile o kadar samini değilken sorun yaşadım. Kimsenin kalbi kırılmasın dite en iyisi ya yakına taşınsın. Ya siz sık sık gidin.
Evet hergün heran insan şenşakrak olamaz,moralinin bozuk olduğu anlarda insanın kendini gülümseye zorlaması daha çok mutsuz eder,insan olduğu gibi yaşamak ister haklısınız
Sık sık gitmeyi yada yakınıma taşımayı düşünüyorum bende,çünkü misafir olarak bile getirdiğimizde ne kadar memnun etmeye uğraşsakda çekingen ve rahatsız duruyor oda,çünkü herkes en çok kendi evinde rahat ediyor sanırım.

Birlikte yaşamak değilde arada gelip kalsın, ya da daha yakın evlerde oturun, benim de babam vefat etti annemle aynı apartmandayım, anlıyorum eşini, anlatım tarzından kv den negatif elektrik almadım o sebeple denenebilir

Aranizdaki mesafeyi koruyabilirseniz bence deneyin. Sevap sonucta. Birgun bizde yaşlanacagiz öyle değil mi. Benim annem hep der keske gelselerde kalsalar baksam diye ama ne annenem ne babanem gelmez. Herkes kendi evi de ağırdır derler. Ama yalnizlik zor cok zor biliyorum. Devamli degilde arada gidip geitirin denemis olursunuz

X