Wc den sonra ellerini yıkamayan kayınvalide

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
2.764
5.196
34
Merhabalar hanımlar,
Kayınvalidemin ara ara WC çıkışı elini yikamadigindan şüpheleniyordum çünkü musluk sesi duymuyordum. Demin wc deydi. Çok afedersiniz sanırım küçük tuvaletini yaptı ve taharet musluğunu açtı. Zaten banyo kapısı yarım açık bırakmıştı (bunu da niye yapiyor anlamıyorum) ben de evden çıkmak üzereydim. Dikkat kesildim ve evet ellerini yikamadi :KK43: sadece sol eli ıslaktı. Allah'ım midem bulanıyor, öğlene kadar çalışıyorum o da küçük iki bebeğime bakıyor. Eşim annesinin yemeklerini çok seviyor, evde yemek yaptığı oluyor, evimi bazen temizliyor. Offf hiç birşey olmasa da ellerini yikamiyor işte. 😭 Ne yapılır, ne denir bilmiyorum. Düşündükçe midem bulaniyor, başıma vuruyor 😔 iyi biridir, hiç bir sıkıntımız yok. Sağolsun evini bırakıp gelip çocuklarıma bakıyor. Ne yapacağım ben.

Aslında devamında da şöyle birşey oldu. Eline dikkat ettigimi farketti üstüne sürdü ellerini, sonra komşum bı.poset getirmişti kapının yanında duruyordu. Komsumda vücudunun her yerinde kaşınan birşeyler çıktığını söyledi. Baktığımda uyuz gibi geldi bana o yüzden poşeti almadım kenarda duruyordu. İnternetten bir sikinti olup olmadigina bakıp öyle alayım demiştim. Kayınvalidem beni gönderirken poşete yöneldi. Ben de hayır hayır elleme ona dedim. Bı afalladi. Ben de durumu anlattım. Ben çıkarken normalde gitmemi.beklerdi hemen kapıyı kapattı üstume. Anladı mı acaba ya. Bilmiyorum 😔 yani umarım anlamıştır biraz birşeyler... Yoksa ne denir bilmiyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar hanımlar,
Kayınvalidemin ara ara WC çıkışı elini yikamadigindan şüpheleniyordum çünkü musluk sesi duymuyordum. Demin wc deydi. Çok afedersiniz sanırım küçük tuvaletini yaptı ve taharet musluğunu açtı. Zaten banyo kapısı yarım açık bırakmıştı (bunu da niye yapiyor anlamıyorum) ben de evden çıkmak üzereydim. Dikkat kesildim ve evet ellerini yikamadi :KK43: sadece sol eli ıslaktı. Allah'ım midem bulanıyor, öğlene kadar çalışıyorum o da küçük iki bebeğime bakıyor. Eşim annesinin yemeklerini çok seviyor, evde yemek yaptığı oluyor, evimi bazen temizliyor. Offf hiç birşey olmasa da ellerini yikamiyor işte. 😭 Ne yapılır, ne denir bilmiyorum. Düşündükçe midem bulaniyor, başıma vuruyor 😔
gerçekten çok kötü ya düşününce bile içi kalkar insanın kim olursa olsun :KK43: eşinizle mi konuşsanız? kv lavabodayken o kapıda bi yerde oyalanıyormuş gibi yapıp çıktığında anne ellerin ne çabuk kurumuş yıkamadın mı falan gibilerinden dese. ya da direkt yüzüne söylesin yani bilemedim...

Aslında devamında da şöyle birşey oldu. Eline dikkat ettigimi farketti üstüne sürdü ellerini, sonra komşum bı.poset getirmişti kapının yanında duruyordu. Komsumda vücudunun her yerinde kaşınan birşeyler çıktığını söyledi. Baktığımda uyuz gibi geldi bana o yüzden poşeti almadım kenarda duruyordu. İnternetten bir sikinti olup olmadigina bakıp öyle alayım demiştim. Kayınvalidem beni gönderirken poşete yöneldi. Ben de hayır hayır elleme ona dedim. Bı afalladi. Ben de durumu anlattım. Ben çıkarken normalde gitmemi.beklerdi hemen kapıyı kapattı üstume. Anladı mı acaba ya. Bilmiyorum 😔

Benim kayinvalidem de, o sizinki gibi degil o konularda temizdir ama, temek yaparken vs hijyene hic dikkat etmiyor Mutfagi com berbat Zaten cok da kotu yemek yapiyor. Her gittigimizde birkac gun kalmamiza ragmen birkac kilo zayifliyorum. Gece gunduz odada gizlice cokoprens yiyip su içerek gunlerce ramazan orucu tutmustum Allahim kabus gibi gercekten Her gittiğimde hasta oluyorum Ki ben hic mi hic oyle titiz biri de degilimdir Ona ragmen Sizi dusunemiyorum bile Allah yardim etsin korkunc valla

Elini çok hızlı suya sokup çıkarmış filan olabilir mi?
Tamamen elini yıkamadığına inanmak istemiyorum ben 🙄
Verdiğiniz örnekten de bem vi şey anlamadım
El yıkamayan kayınvalide hiç anlamamıştır sizin elini yıkamadığını anladığınızı
Ki yıkamıyorsa zaten sizin anlamanız pek umrunda da olmayacaktır bence
Başkasının üzerinden örnek verin bence de eminseniz eğer
Bilmem kimin bakıcısı öyleymiş de kadın fark edince hemen işine son vermiş
Ne insnalar var hala el yıkamayı bilmiyor filan deyin ne bileyim
Direkt elini yıkamıyorsun sen deseniz kesin yoo yıkıyorum der

İşin açığı ücretsiz izne ayrılıp kayinvalidemi bir daha çağırmamayi bile düşünüyorum. Bir de evde sürekli lekeleri şeylerin lekesini filan çıkartır çok temizmis gibi 😔
İsabet olur valla. Çişli elleriyle her yere dokunmuştur, bir de yemek yapıyor diyorsunuz. Ayy düşünmek bile istemiyorum. :olamaz: Ha bu arada anladı mı acaba falan demişsiniz. Anladıysa da iyi olmuş bence. O yaşa gelip de çişli ellerle gezen birine az bile. Millet çişli çişli geziyor, biz de anladı mı acaba diye korkuyoruz. Tam tersi olması lazım. Çekinmesi gereken onlar, biz değiliz.

Merhabalar hanımlar,
Kayınvalidemin ara ara WC çıkışı elini yikamadigindan şüpheleniyordum çünkü musluk sesi duymuyordum. Demin wc deydi. Çok afedersiniz sanırım küçük tuvaletini yaptı ve taharet musluğunu açtı. Zaten banyo kapısı yarım açık bırakmıştı (bunu da niye yapiyor anlamıyorum) ben de evden çıkmak üzereydim. Dikkat kesildim ve evet ellerini yikamadi :KK43: sadece sol eli ıslaktı. Allah'ım midem bulanıyor, öğlene kadar çalışıyorum o da küçük iki bebeğime bakıyor. Eşim annesinin yemeklerini çok seviyor, evde yemek yaptığı oluyor, evimi bazen temizliyor. Offf hiç birşey olmasa da ellerini yikamiyor işte. 😭 Ne yapılır, ne denir bilmiyorum. Düşündükçe midem bulaniyor, başıma vuruyor 😔 iyi biridir, hiç bir sıkıntımız yok. Sağolsun evini bırakıp gelip çocuklarıma bakıyor. Ne yapacağım ben.

Aslında devamında da şöyle birşey oldu. Eline dikkat ettigimi farketti üstüne sürdü ellerini, sonra komşum bı.poset getirmişti kapının yanında duruyordu. Komsumda vücudunun her yerinde kaşınan birşeyler çıktığını söyledi. Baktığımda uyuz gibi geldi bana o yüzden poşeti almadım kenarda duruyordu. İnternetten bir sikinti olup olmadigina bakıp öyle alayım demiştim. Kayınvalidem beni gönderirken poşete yöneldi. Ben de hayır hayır elleme ona dedim. Bı afalladi. Ben de durumu anlattım. Ben çıkarken normalde gitmemi.beklerdi hemen kapıyı kapattı üstume. Anladı mı acaba ya. Bilmiyorum 😔
Pek çok alışkanlık küçükken ediniliyor.Bu saatten sonra değişmesi zor.

Ya bu yaşta insana tuvaletten cıkınca el yıkamayi öğretemezsiniz ki.
O ellerle kapiya musluga,mutfakta tabağa çanağa,yemege hatta cocuklara dokunacak. Ben ete ,tavuğa dokununca hatta yumurta kırınca bile elimi sabunlarım,çiğ et,tavuk değen eşyaları hemen sabublarim. Onlar bile tehlikeli ki gıda maddesi bunlar, titiz biri degilim birde,tuvaletten sonra el yıkamamak nedir?
1 dakika sürmüyor yani, üşeniyor desem elini yıkamaya insan bu devirde üşenmez,musluğu acıyorsun sıcak suyun bile akıyor yani.
Bilemiyorum bir şekilde belli etmek gerekiyor bence,anlarsa anlasın . Taharet/tuvalet sonrası elini yıkasın bir zahmet.

Son düzenleme:
İsabet olur valla. Çişli elleriyle her yere dokunmuştur, bir de yemek yapıyor diyorsunuz. Ayy düşünmek bile istemiyorum. :olamaz: Ha bu arada anladı mı acaba falan demişsiniz. Anladıysa da iyi olmuş bence. O yaşa gelip de çişli ellerle gezen birine az bile. Millet çişli çişli geziyor, biz de anladı mı acaba diye korkuyoruz. Tam tersi olması lazım. Çekinmesi gereken onlar, biz değiliz.
İyi mi oldu acaba anlamında anladı mı ki dedim :)) anlamasını tercih ederim.

ah ah :KK43: o kadar haklısınız kı konu sahıbı etrafımızda cogu ınsan bu sekılde pis maalesef ve asla degısmezler
corona mevzusundan dolayı ekstra takıntılıyım lutfen elını yıkar mısın desenız belkı yıkar
elıne bol kolonya dokun gorustugunuzde
sız yokken cocugunuza bakıyormus sanırım :KK43:
sızı cok ıyı anlıyorum

insallah anlamiştır da yapmaz bidaha.

X