WhatsApp Yabancı Numara

Benide 258 le başlayan numara aradı profilde gözlüklü iş kadını fotoğrafı var

Alakası olduğunu sanmıyorum. Annemin hattı edevlette tanımlı değil hatta başka yerlere kaydolurken de numarası kullanılmadı. Buna rağmen evden sadece annem arandı.

Cok kisitli bakiyorsunuz. Mesele annenizin hattinin e devlette kayitli olmasi kadar kısıtlı dar bir konu degil. Su an dogum yaptiginiz saate, dogdugunuz gune, kronik rahatsizliklariniza dek tum bilgiler dolandiricilarin elinde.

Ustune bir de bir sekilde size ulasabilecekleri telefon nosuna sahipler. Alin size dolandırmak icin sahane duzenek.

Hos amac sadece gicik etmek de olabilir.

Gecenlerde burda bir uye yurtdisi numarasi satin alip arkadaslarina pislik yapmak istedigini ama bunun basini derde sokup sokmayacagini soruyordu. Anladigim kadariyla böyle isleri organize eden pislik tipler mevcut.

Merhaba
Son iki gündür yabancı ülkelerden WhatsApp üzerinden sesli arama alıyorum.
Engelleyip şikayet ettim. Ama habire başka numaradan arıyorlar. Açmıyorum. Başına yakın zamanda böyle bir durum gelen var mı?
Ülkeyi kontrol ettiğim de Afrika çıkıyor.

Evet banada oldu sanırım yeni dolandırıcılık yöntemi. Afrika'dan geldiğine de inanmıyorum sanırım ip değişikliği var.

Merhaba
Son iki gündür yabancı ülkelerden WhatsApp üzerinden sesli arama alıyorum.
Engelleyip şikayet ettim. Ama habire başka numaradan arıyorlar. Açmıyorum. Başına yakın zamanda böyle bir durum gelen var mı?
Ülkeyi kontrol ettiğim de Afrika çıkıyor.
bana son 1 ayda çok fazla oldu arkadaşlarım bankalar telefon numaralarınızı dışarıya satıyor büyük bir güvenlik açığı var dedi.

Cok kisitli bakiyorsunuz. Mesele annenizin hattinin e devlette kayitli olmasi kadar kısıtlı dar bir konu degil. Su an dogum yaptiginiz saate, dogdugunuz gune, kronik rahatsizliklariniza dek tum bilgiler dolandiricilarin elinde.

Ustune bir de bir sekilde size ulasabilecekleri telefon nosuna sahipler.
Ben edevlet bilgileri çalınmamıştır demedim. Edevletten herkesinkini alsalar neden sadece annem aransın evden? Belki bize sıra gelmemiştir.

Ayrıca gelen aramalarda isim bilinerek aranılmıyor. Rastgele tuşlandığı belli. 00905 ile başlayıp gerisini sallasam whatsappı tutan numara bulurum.

Şahsi bilgilerin ele geçirilmesi de korkunç olur. İnternette bıraktığımız izlerden bir iki eksik bilgi kalmıştır ya neyse 😬

X