WhatsApp Yabancı Numara

Merhaba
Son iki gündür yabancı ülkelerden WhatsApp üzerinden sesli arama alıyorum.
Engelleyip şikayet ettim. Ama habire başka numaradan arıyorlar. Açmıyorum. Başına yakın zamanda böyle bir durum gelen var mı?
Ülkeyi kontrol ettiğim de Afrika çıkıyor.
Geçen hafta bana da bu şekilde Whatsapptan sesli arama geldi, açmadım daha sonra tekrar arayan olmadı

beni geçen hafta afrikadan çaldırdılar. bu hafta da filipinlerden mesaj geldi merhaba nasılsın yazmışlar. direk engelledim

Merhaba
Engelleyip şikayet ettim. Ama habire başka numaradan arıyorlar. Açmıyorum. Başına yakın zamanda böyle bir durum gelen var mı?
Evet beni de iki kez aramis .bununla ilgili yakın zamanda bir seyler okumuştum herkese oluyormuş genelde son zamanlarda

Merhaba
benide surekli ariyorlar ayni sekilde iki uc gundur

Banada bir 2 3 hafta önce geldi aynısı. Hatta rus kadınlara benziyorlardı resim ve konuşmalarından engelledim direk. Telefoncuya sordum ama bir şey yok engelle geç dedi.

Bana da sürekli mesaj geliyor. Yok bilmem kaç hayat mahvettin de,şimdi mutlu anneyi oynuyorsun da vıdıvıdı salak saçma şeyler yazıyorlar. Profil fotosuna bakıyorum çarşaflı bir kadın. Bir kadıncağızın fotosunu çalıp kullanıyorlar herhalde anlamadım. Bu numaraların da tek seferlik olduğunu ,birilerini rahatsız edip iz bırakmamak için kullanıldığını söylemişti bit arkadaşım ama ne derece doğru bilmiyorum.

Yok artik, baya kisisel hirs gibi bu?

A cok ilginç benim basima geldi zannetmisd sadece ne yaygin bir konuymus.
Bana da gecen hafta yurtdisi numarası wptan yazmis nasilsin? diye gorur gormez engelledim

Hepsi dolandırıcı arkadaşlar. Bir yerden yem atıp sizi dolandırmaya çalışıyorlar. WhatsApp profil fotosu ayarlarınızı da sadece listenizdekilerin göreceği şekilde güncelleyin.
Geri kalanı e devlet bilgileri ile ilgili.

Merhaba
Ben bunu instagramsa bir sitede gördüm, çok kişinin başına gelmiş son ara, ne oldu bir güncelleme mi bir bir şey mi ona bağlamışlardı

Beni de Endonezya numarasi aradi 2 kere. Sadece caldirip kapatti. Hic acmayip direkt engellemek gerek.

Banada geçen yurt dışı numarası nasılsın? Diye mesaj atmış öncesinde yine bir mesaj gelmişti başka bir numaradan🤷

Ben de şöyle bir şey yaşadım
IMG_20230722_104637.jpg

Önce Ahmet senin ülkene gelicem, beni alır mısın diyor. Sonra rahatsız ettim, kusura bakma, çok naziksiniz tanışmak isterim, ben bilmemneredem bilmemkim falan diye lafa giriyor 😂
Sanırım bizim dayıları böyle kandırıyorlar

Nasil bagdastiramadiniz?

E devlet bilgilerimiz uzerinden telefonumuz ve bizi folandirmak icin gerekli bilgileri ediniyorlar... arayip dolandıracaklar iste???
Alakası olduğunu sanmıyorum. Annemin hattı edevlette tanımlı değil hatta başka yerlere kaydolurken de numarası kullanılmadı. Buna rağmen evden sadece annem arandı.

Gecen gun de gece saat 11'de ozel numara aradi beni. Yanlis numaraymis, ev ariyorlarmis. Yanlis numara deyince o zaman siz yardim edebilir misiniz, sokakta kaldik ev ariyoruz dedi. 🤦🏻‍♀️ Millet iyice sasirmis.

X