WhatsApp Yabancı Numara

Merhaba
Son iki gündür yabancı ülkelerden WhatsApp üzerinden sesli arama alıyorum.
Engelleyip şikayet ettim. Ama habire başka numaradan arıyorlar. Açmıyorum. Başına yakın zamanda böyle bir durum gelen var mı?
Ülkeyi kontrol ettiğim de Afrika çıkıyor.
Bana da arama ve mesaj geliyor. Ayarlardan rehber dışındaki tüm aramaları sessize alabilirsiniz.

Merhaba
Engelleyip şikayet ettim. Ama habire başka numaradan arıyorlar. Açmıyorum. Başına yakın zamanda böyle bir durum gelen var mı?

Evet son 10 gündür inanılmaz fazla yaygın bit konu bu. Beni de geçen hafta aradı terbiyesiz ahlaksız birisi. Çevremdekileri de arıyorlar. Ama sadece çağrı geliyor, mesaj yok.

Bana da aynisi oluyor yaklasik 1 aydir.

Duymussunuzdur e devlet bilgileri calindi diye, onla alakali oldugunu soyluyorlar...

Bunu bağdaştıramadım ama numaramızı neden arasınlar ki e devletimiz calininca.

Nasil bagdastiramadiniz?

E devlet bilgilerimiz uzerinden telefonumuz ve bizi folandirmak icin gerekli bilgileri ediniyorlar... arayip dolandıracaklar iste???

Bir ara beni de aradılar. Almanya, Amerika gibi farklı ülkeler. Hepsini engelledim. Çağrılara cevap vermedim.

Merhaba
Tc no larimiz satılmış, o yüzden reklam yağmuruna tutuluyoruz, Google arama yaparsanız görürsünüz haberi.

Bana da sürekli mesaj geliyor. Yok bilmem kaç hayat mahvettin de,şimdi mutlu anneyi oynuyorsun da vıdıvıdı salak saçma şeyler yazıyorlar. Profil fotosuna bakıyorum çarşaflı bir kadın. Bir kadıncağızın fotosunu çalıp kullanıyorlar herhalde anlamadım. Bu numaraların da tek seferlik olduğunu ,birilerini rahatsız edip iz bırakmamak için kullanıldığını söylemişti bit arkadaşım ama ne derece doğru bilmiyorum.

X