Yabancı bir erkekle evlenmek

pitircikkiz

Dalgalan sende şafaklar gibi ey şanlı hilal !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2011
511
161
kızlar sadece merak ettiğim için bu konuyu açıyorum:KK1: müslüman olmayan bir erkekle evlenmenin zina olduğunu duydum bu gerçek mi? gerçekse neden zina oluyorki? çok sevdin diyelim adam müslüman olmayı kabul etmeyebilir doğal olarak o zaman ne yapacaksın?

Dini konular yasak.
O kadar merak ettiysen ya açıp Kuran-ı Kerim okuyacaksın ya da diyanet.gov.tr'ye soracaksın.

kızlar sadece merak ettiğim için bu konuyu açıyorum:KK1: müslüman olmayan bir erkekle evlenmenin zina olduğunu duydum bu gerçek mi? gerçekse neden zina oluyorki? çok sevdin diyelim adam müslüman olmayı kabul etmeyebilir doğal olarak o zaman ne yapacaksın?

Müslüman bir kadın müslüman olmayan bir erkekle evlenemez sadece bunu biliyorum ama sorunun cevabını diyanette bulabilirsin.Ayrıca dini sorgularsan o dine inanmış olmazsın dinde sorgulama yoktur.

Dini konular yasak.
O kadar merak ettiysen ya açıp Kuran-ı Kerim okuyacaksın ya da diyanet.gov.tr'ye soracaksın.

Ne alakası varki? Herkes burda dinden bahsedebiliyor.Oturup büyü nasıl yapılır diye sormuyorum.Sırf laf olsun diye mesaj yazmayın şuraya.Lafa gelince herhangi bir konuda Allah,peygamber dersiniz o yasak olmaz ama değil mi?:KK47:

Müslüman bir kadın müslüman olmayan bir erkekle evlenemez sadece bunu biliyorum ama sorunun cevabını diyanette bulabilirsin.Ayrıca dini sorgularsan o dine inanmış olmazsın dinde sorgulama yoktur.
Sorgulamak şu şekilde canım insan merak ediyor sebebini hani varlık sebebinin bile nasıl olduğunu merak edersin ya o şekilde.Yoksa tövbe haşa yargılamam bunu kesinlikle

Ne alakası varki? Herkes burda dinden bahsedebiliyor.Oturup büyü nasıl yapılır diye sormuyorum.Sırf laf olsun diye mesaj yazmayın şuraya.Lafa gelince herhangi bir konuda Allah,peygamber dersiniz o yasak olmaz ama değil mi?:KK47:

Tartisma ciktigi icin dini konular yasak diye biliyorum ben de...

Dinde sorgulama yoktur kadar mantiksiz bisi duymadim. Sorgulayacaksin ki ogrenesin bilesin, yoksa dini evirip cevirip kendilerine gore anlatanlar cok bu ulkede, koyun olmamak arastirip okumak lazim..

Konuna gelince, nedenini bende bilmiyorum ama mutlaka bi açıklaması vardır sonucta dinimiz hoşgörülu bir din.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bu kadar sinire gerek var mı?
forum kurallarını okudunuz mu hiç?

bu bilgiyi siz nereden aldınız bu kadar kesin yazıyorsunuz?

bu kadar sinire gerek var mı?
forum kurallarını okudunuz mu hiç?

Sinirim sadece bana karşı bu tepkiyi vermesi adabı var uslubu var bunu soylemesinin yukarıdaki arkadasımız cok guzel soylemıs acıklamasını aynı sekılde oda oyle yazabılırdı ona soracak değilim nereye sormam gerektigini.Zaten Kur'an'ı yorumluyor olabilseydik hocalara ihtiyaç duymazdık değil mi?

Bu konular tartışmaya yol açtığı için yasak.

Şimdi biri gelir yıl olmuş 2014 neyle uğraşıyorsunuz der. Öbürü benim dinim sanane der derken uzar gider bu tartışmalar.

Burada fetva verecek konumda değiliz hiçbirimiz ama bende müslüman bir kadının müslüman olmayan biriyle evlenmesi caiz değil diye duymuştum. Ama erkekler evlenebiliyormuş galiba. Bir açıklaması vardı ama unuttum şimdi. İlgi alanıma girmediği için hiç araştırmadım ne kadar doğru bilemem.

Bu konular tartışmaya yol açtığı için yasak.

Şimdi biri gelir yıl olmuş 2014 neyle uğraşıyorsunuz der. Öbürü benim dinim sanane der derken uzar gider bu tartışmalar.

Burada fetva verecek konumda değiliz hiçbirimiz ama bende müslüman bir kadının müslüman olmayan biriyle evlenmesi caiz değil diye duymuştum. Ama erkekler evlenebiliyormuş galiba. Bir açıklaması vardı ama unuttum şimdi. İlgi alanıma girmediği için hiç araştırmadım ne kadar doğru bilemem.

Doğru söylüyorsunuz. Benim eşim yabancı. Evlenmeden önce müftülüğe mail attıp doğrulatmıştık söylediğinizi.
Gerisi çiftlere düşüyor. Benim eşim kabul etti müslüman olmayı saolsun. Herkes kabul etmez.

Sinirim sadece bana karşı bu tepkiyi vermesi adabı var uslubu var bunu soylemesinin yukarıdaki arkadasımız cok guzel soylemıs acıklamasını aynı sekılde oda oyle yazabılırdı ona soracak değilim nereye sormam gerektigini.Zaten Kur'an'ı yorumluyor olabilseydik hocalara ihtiyaç duymazdık değil mi?

Ben o üyenin üslubu üzerine konuşmadım yalnız o sizin aranızda gecen konusma.

burada dini konuşmalar yasak çünkü din çok hassasttır. mesela biri çıkıp ne saçma kuralmış bu da böyle derse direkt kavga cıkıyor
bu tür şeylere mahal vermemek için yasak.

Dini nikahla evlenmediğimizde zina yapmış oluyoruz. Müslüman olmadan dini nikah yapılamayacağı için günah.

biri cikmis müslüman olayan biriyle evlenmek zina mi gunah mi diyor
biride diyor ki benim esimde yabanci mail attik onaylandi esim müslüman oldu saolsun diyor
hangi gezegen orasi ??

Musluman olmayan bir erkekle evlenmeniz dinimizce gunah bildigim kadariyla tohum meselesi ve cocuklari olursa maalesef oda gayrimesru sayiliuormus ama musluman olmayan kadinla evlenmekte bir sikıntı yok.

biri cikmis müslüman olayan biriyle evlenmek zina mi gunah mi diyor
biride diyor ki benim esimde yabanci mail attik onaylandi esim müslüman oldu saolsun diyor
hangi gezegen orasi ??

Yavrum sen neyin kafasını yaşıyorsun? belki bu tarz bir durumum var ve örnek almak istiyorum? yabancı erkeklere taksimde orda burda ağzınızın suyu akıyor bu tarz gayet normal bir konuda hemen tepkinizi ortaya atıyorsunuz çok komik cidden:KK52: sizin yüzünüzden banlanıcam şimdi :KK4:

Hz zeynep in eşini bi arastir canim. Sana yardimci olacaktır :)

zina mıdır bilmem ama dinimiz gayrımüslim bir erkekle evlenmeyi yasaklıyor canım
niyet eden kişi inşallah vazgeçer

Son düzenleme:
kimi yerde gayrimüslim eş müslüman eşi düşüncelerinden dolayı etkileyebilir diye caiz değil yazıyor.
ama şöyle de bir durum var belki gayrimüslim insanı müslüman yapabilir evleneceği kişi.

neyse iyi arastırmak lazım :KK14:

X