Yabanci sevgilimi (narsist) annemle nasil tanistircam?

Cok tesekkür ederim bu yorum icin. <3 Gecen isteyken bu hafta sonu söyleyim diye düsünüyordum (kardesimle konusmadan önce). Resmen migdem bulandi, karnim agridi anksiyeteden. Aslinda terapide ögrendigim birsey. Beynim herzaman en kötü senaryolari düsünür ama aslinda gercekte olacagini asla bilemem. Belkide iyi olacaktir.

Bir baska kuzeniminde mesela kiz arkadasi isvicreli. Yine bi baska kuzenimin kiz arkadasi çin. Ama onlar bi acilmadilar kii, ah keske benden önce ailelerine anlatsalardi.

Sevgiliniz 19 siz 25 misiniz?
Yoksa 19 yaşındami tanıştınız?
enteresan ya bu kadar insanın takılması
kız diyor 23 yaşımda ayrı eve çıktım, aileden ayrı bir hayatım var.

diyor sevgilim hep yanımda oldu, desktekçim, onun dünyaya hayata bakışı şöyle böyle, onu 2-3 sene önce eve getirdim, annem saklandı, babamla kahve içti vs vs

nasıl şu ilişkide erkeğin güncel olarak 19 yaşında olabileceğini düşünebiliyorsunuz?
çok enteresan gerçekten.

Bir baska kuzeniminde mesela kiz arkadasi isvicreli. Yine bi baska kuzenimin kiz arkadasi çin. Ama onlar bi acilmadilar kii, ah keske benden önce ailelerine anlatsalardi.

çok bişey değişmezdi onların kız arkadaşıymış
geline sorun çıkartacak aile azdır
ama damada da sorun çıkartmayacak aile az

yani bizim ortalama türkçü, milliyetçi, dinci, gurbetçi tayfası ya da ortlama yurdum insanı için diyelim

o yüzden ya herru ya merru

sz onun ailesiyle nerede nasıl tanıştınız?

25 yasindayim. 19 yasinda muhtesem biriyle karsilastim

19 yasindayken demedigi icin 19 yas sanki tanistigi kisiye ait sifat gibi duruyor. Basta ben de oyle anladim.

Siz boşverin kuzenleri, bu kadar şey yasadıktan sonra onaya ihtiyacınız yok. Herkesi memnun edemezsiniz anneniz gelmis 65 yasina bu yastan sonra din/kültür takintisini yenemezsiniz zaten, boşuna kendiniz üzüleceksiniz. Yasliliginizda doktor damadiniz olacak iste ,sevinin de geç ön tanişma sonrasinda geçin karsisina hayatimda biri var adi şu meslegi şu ciddi düsünüyoruz bitti gitti. Sonraki isyan ve inkarlari ikna ile ugrasmayin babanıza paslayin

Annenizi dinlemenize gerek yok artık bu yaştan sonra zaten hayati sana zeher zıkkım etmiş.Sevgilinle aranda yaşlarınız yakınmış yorumlarda gordum.Ilk önce 19 sandim bende.
Yabanci erkeklerde anlayışlı kibar oluyor gordugum kadarıyla seni mutlu ediyorsa neden olmasın?Annen zaten oglan türk bile olsa bahane üreticek bir kadın.

25 yasindayim. 19 yasinda muhtesem biriyle karsilastim

19 yasindayken demedigi icin 19 yas sanki tanistigi kisiye ait sifat gibi duruyor. Basta ben de oyle anladim.
tamam da devamında hep benim yanımda oldu diyor. 2-3 sene önce babamla kahve içtiler diyor, yıllardır süren pek çok şeyin konuşulduğu ilişiden bahsediyor.

19 yaşında biriyle 1 sene önce tanışabilir hani yoksa sübyancılığa girer ya malum...

Peki çocuk istediğinizi söylediniz çocuk büyütmek ile ilgili görüşleriniz nasıl ? Bence bunu konuşmalısınız . Bu çok ciddi kavga konusu olabiliyor sonrasında . Bence gayet uyumlu geliyorsunuz
Cocuk konusunu en bastan konusmustuk ve halen ikimizinde fikri degismedi. Finansiyel durum iyi olursa ikimizde 3 cocuk istiyoruz. Kendisi full caliscak ben cocuklar büyüyene kadar evde kalmak istiyorum, sonrasinda part time calismak isterim. O da bu konuda ayni düsünüyor. Benim cocuklarla kalmami istiyor ama ilerde is hayatina geri dönüp kendime ait isim ve hobilerim olsun ister (tabi cocuklarla mümkün oldugu kadar).

Her önemli konuyu konustuk, her konuda cok güzel anlasiyoruz. Bana bir kere bile sesini yükseltmedi. Bi kadina el kaldirmanin hic bi zaman bi secenek oldugunu bile düsünmüyor. Asla incitmedi. Ben adet oldugum zamanlar sinirli olurum, bunu bildigim icin icime kapanirim. O zamanlar ekstra anlayisli olur, yardimci olmak ister. Ondan baska ikimizde duygusal anlamda olgun oldugumuzu düsünüyorum. Anlasamadigimiz bir konu oldugunda uzun uzun konusuruz icimizi dökeriz. Iletism onun icin cok önemli. Herzaman hislerimi duygularimi bilmek ister. Annemin tam tersi sansima.

Bazen susar dalar giderim. Iyi birsey mi kötü birsey mi aklima takilmis direk anlar mesela. Bilmiyorum, birdaha bu kadar uyumlu birisi karsima cikmasi mümkün degil diye düsünüyorum. Istemem ki zaten, onu istiyorum. Yoksa 3-4 kedi alirim yanliz yasarim diye yemin etmistim

Evet cidden size ne
Annesinin düşüncesinin temelsiz olmadığını belirtmek istedim. Konu sahibinin bundan haberi olduğunu da zannetmiyorum benim için önemli olan insanlık demesinden belli aksi halde nikahının olmayacağını bilirdi

Kendisi sürekli vurguladı bu konuyu zaten o yüzden yorum yapmak neden kabul edememek olsun. Kendi kendinize kurulmuşsunuz. Dini bir kural söylenince kurtlananlardansınız çünkü

Siz yorumlarını beğendiğim biri değilsiniz zaten o yüzden şaşırmadım bu yorumunuza da

Gerekirse sadece babanız ile tanıştırın. Anladığım kadarıyla annenizin size manevi olarak bir katkısı olmuş travmanız olmuş resmen o zaman zararı da olmasın uzak tutun hayatınızdan.
Değişime kapalı insan kendini geliştirmemiş cahil insandır zaten birşey anlatamazsınız. Doğma büyüme İsviçre'de olacaksınız ve hala oranın dilini bilmeyecek kötü bir durum.
Sevgilinize güveniyorsanız el ele verip yolunuza devam edin derim.

Esim Fransiz. Gayette nikahim var. Kendimi esimle nikahli saymak icin senden icazet alacak degilim. Devlet hatta uluslarasi hukuk beni nikahli sayiyor. Nikah cuzdanim uluslararasi cunku. Nokta.

Asiri kibar. Isinde gücünde. Isine bayiliyor, cok ugrasti cok calisti tip okumak icin. Asir zorluk zaten ünide basladi. Ders calismadiginda direkt herkezden önce bana zaman ayirirdi. Sonra ben ailesine yollardim git biraz ailenle arkadaslarinla da görüs diye. Ikimiz de bibirbimizin mutluluguna cok dikkat ederiz, bencillik etmeyiz.

Hobileri mesela kaya tirmanmasi ama yani spor alanlarinda her hafta gidip duvarlara tirmaniyor adam benide alistirdi ya birde yemek yemeye bayiliyor. Arkadasiyla gidip malzemeleri alip müthis yemekler yapip yiyolar. Gecen hep birlikte lahmacun yedik. Cok tatli biri. Temiz iyi kalpli. Asla sabahlara kadar icip kizlara takilmaz. Telefonlarimiz zaten birbirimize acik, benimkini bulamayinca onunkini kullaniyorum. O da öyle. Birbirimizin en iyi arkadasiyiz ama yine de baska arkadaslarimizin olmasina özen gösteririz. Ay ilk kez icimi iyice döktüm ya ohhh :) iliskim hakkinda fazla konusmuyorum genelde.

Müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemez ha ama sizin için onemsizse siz bilirsiniz tabi din önemli değil herkesin dini kendine diyorlar yarın bigun çocuğunuz olacak hristiyan olmasını istermiydiniz?eğer bunlar sizin için onemli değilse yarın bigun cocugunuz hristiyanlığa inaninca siz sorun etmeyeceksiniz neden olmasın?
Başkasini bilemem ama ben Müslümanım ve bu benim için çok büyük problem hatta benim için bı felaket Allah korusun.

Zehir zikkim olayi cok güzel anlatti , cok tesekkür ederim <3

Ay dini nikah yorumu yapan arkadaşlar tam olarak size ne? Elhamdulillah inançlı, tesettürlü bir insanım, kendim evlenmem ama evlenene de karışmam. Herkesin hayatı kendine. Kız sizden böyle bir görüş istese kızlar nikah oluyor mu dini olarak diye soru sorardı. Herkes önce kendi günahına sevabına kalbine baksın, ondan sonra milletin dinine karışırsınız.

Devaminda anlasiliyor evet ama ilk okudugunda oyle anlasiliyor. Onu diyorum. Anca gerisini okuyunca kurguluyosun.

Evet, yillarca ugrastim. Sadece tekrar tekrar kalbim kirildi. Ama cok ihtiyacim var ona biliyor musunuz. Hic olmayan birini özlüyorum. Ögüt veren biri, dinleyen biri, beni oldugum gibi seven biri. Biraz yol gösteren birini cok aradim. Ögretmenlerim cok yardimci oldu her konuda sagolsunlar. Terapistim cok yardimci oldu.

Kendime ev tutup gitmeyi düsündügümde mesela korkudan donup kalirdim. Titrerdim aglardim. Terapide ögrendim ki ben sadece kendime aitim ve hic kimsenin bana zarar vermeye hakki yok. Annem olsa bile. Bunu bilmiyordum. Annenin ben yaparim derdi. Beni dinliceksin. Kanser ettin beni. Hasta babani terk ettin. Sevmiyorsun bizi. Belki screenshot atarim bulursam whatsappde yazdiklarindan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…