Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yağlı saçlar bıktım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
gercekten cok ılgınc halbukı cok kuru olmasıda sorun
yaglı sac ıyıdır sacı cıldı ıyı olan bılsınn kı kel kalmaz kırısmaz en kalıtelı saglıklı olandır
oyuzden nem verıcı besleyıcı yag ıceren bırsuru urunler cıkıyor
bukadar kuruluk sızın egzama olmanıza kasıntıya dokuntuye kepege sac eksıklıgıne neden olur hep bu yasta kalmayacagız bırde ılerde saclar azalınca yerıne yenısı cıkmayınca ne olacak
buna cozum bulunmalı mutlaka :KK43:
Dilimi ısırayım saçım çok fazla ve de kabarık
Bide ilaç kullanyorum sanırım o da kurutmada etkili
İyiyim ya üzgün surat koyma bak şimdi kendimi kötü hissettim:-)

Onu ilk defa duydum
Doktorun bana dediği şey
Böyle şeyler genelde genetik oluyor, iyi yönden bak saçını 2 hafta yıkamasan da rahatsın dedi:KK70:

Benimde saçım asla yağlanmaz.
Saçlarım zaten kıvırcık. Doktorum kıvırcık saçların genel anlamda kuru oldugunu söyledi. 10 gün yikamasam bile asla yaglanmiyorlar :/

Dilimi ısırayım saçım çok fazla ve de kabarık
Bide ilaç kullanyorum sanırım o da kurutmada etkili
İyiyim ya üzgün surat koyma bak şimdi kendimi kötü hissettim:-)
roaccutane tarzı bır ılac mı
ha o ılactansa bırsey dıyemem ozaman :)

Saçlarım zaten kıvırcık. Doktorum kıvırcık saçların genel anlamda kuru oldugunu söyledi. 10 gün yikamasam bile asla yaglanmiyorlar :/
ah o kıvırcık sacların mukemmellıgı hem ımrenmısımdır :)

Aynısı bendeki de
Yağlanmadığı gibi sürdüğüm yağı da çekiyor
Oluk oluk yağ döksem yiyecek yani:KK53:

Hepsini denedim bende yine de yagli gun asiri yaglanir kendisi, bir tek boyadigimda (resmen kendi rengime) o zaman biraz diner yagi ama boyamakta istemiyorum mecbur kaliyorum

Aynısı bendeki de
Yağlanmadığı gibi sürdüğüm yağı da çekiyor
Oluk oluk yağ döksem yiyecek yani:KK53:

Ben artik yağ sürmüyorum saclarima. Eskiden elseve ve john frieda kullaniyordum artik biraktim.
Haftada iki afro saclar için olan sac maskesi kullaniyorum. Kirilmasini önlüyor ve uzamasina yardımcı oluyor.

ah o kıvırcık sacların mukemmellıgı hem ımrenmısımdır :)

Yok canım hic imrenme. Cok bakima muhtaç bir sac tipi. Yikayip güzel şekil verince güzel oluyor ama ertesi gün horoz gibi. Taramasi işkence, hep kuru...kafa dibi dermatitis oluyor. Hep sorun yani.
Bende dalgali saçları cok seviyorum.

Saç kremi kullanma kremsiz şampuan kullan derim
Bir arkadasimin saclari banyodan ciktigi gibi yaglaniyodu
kizin sac diplerini hic ama hic kuru goremedim birde koku saliyodu ama bu genetik sanirim

herbal essences altin cilek tatli nane sampuani bana iyi geldi.kurutuyo baya saci.uclarina krem surmek gerekiyo hatta.kokusu da cok guzel.3 gun rahat yikamadan yasayabiliyorum artik:)

hergün sacı yıkadıgın icin değil sacının yapısı o. Ben sacımı 3 günde bir yıkamayı denedim yıkadıgım günün gecesi yağlanıyordu. Bitkisel sampuanlar sacı kurutuyor ama sertlestiriyor degmez yani takılmayın

Benim de yagli.ama cok cabuk uzuyor.gecende kuafore kahkul kestirdim kisa kesti biraz.adam kendisi de korktu kisa oldu diye eli ayagina dolasti.dedi. rahat ol bir haftada o uzar zaten.oyle bir uzama yok.simdi oo super diyenler olacaktir.hic super degil.surekli dip yaptiriyorum 15 gunde bir.ve bu sacimi dokuyor malesef

hergün sacı yıkadıgın icin değil sacının yapısı o. Ben sacımı 3 günde bir yıkamayı denedim yıkadıgım günün gecesi yağlanıyordu. Bitkisel sampuanlar sacı kurutuyor ama sertlestiriyor degmez yani takılmayın
Alakası yok, ben de boyuyorum boyaya rağmen gene yağlı.

Benimde saçlarım çok yağlı bilmeyen biri görse hafta da bir yıkıyorum sanır ve bende aşırı dökülme vardı defne sabunu kullanmaya başladım dökülme azalsın diye şükür dökülmeye iyi geldi çok zaman sonra fark ettim ki yağlanma da azalmaya başladı günlük yıkarken şimdilerde 3gunu bile yağlanma olmuyor

Saç haftada 3 gün yıkanır diyenler var arkadaşlar şaka mısınız, yağlı saçlı insanları o şekilde görseniz emin olun yanına yaklaşmazsınız. O yuzden kısır döngü vs de değil hergün yıkamak, ben bu yaşıma kadar hergün yıkıyorum. Daha önce de benzer bir konu vardı oraya da aynı şeyi yazdım. Hergün yıkamama rağmen de sağlıklı, herhangi bir eksisini görmedim yıkamanın bugune kadar.
Varsın siz 3 hatta 4 günde bir yıkayın. ☺

aynı dertten muzdariptim sabahtan aksama yaglanırdı saclarım, organixin mor olan sampuanı diyorum baska hicbi sey demiyorum

X