Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yağlı saçlar bıktım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba kızlar evet derdim yağlı saçlar bıktım her gün yıkamaktan denemediğim şampuan kalmadı. En sonda kazıtacağım. Allah rızası için yok mu çözümü olan ?
Şampuan ve türevi kimyasallardan vazgeçin. Yağ dengesini bozan şeyler onlar. No poo araştırın. Onu yapamamazsaniz, doğal sabun ve ev yapımı sirke kullanın. Başta biraz zorluyor ama bir ay da falan saclar alışıyor. Hindistan cevizi yagi, badem yağı gibi yağlar ile de bakim yaparsınız

Şampuan ve türevi kimyasallardan vazgeçin. Yağ dengesini bozan şeyler onlar. No poo araştırın. Onu yapamamazsaniz, doğal sabun ve ev yapımı sirke kullanın. Başta biraz zorluyor ama bir ay da falan saclar alışıyor. Hindistan cevizi yagi, badem yağı gibi yağlar ile de bakim yaparsınız
Yağlar daha da ağırlaştırıyor yalnız.

İstersen 5 günde bir yıka saçın normalde yağlıysa hiiiiiç etki etmiyor. Her gün de yıkasam 3 günde 1 de yıkasam aynı yağlılıkta 30 yıldır :)
Annemin de teyzemin de böyleymiş. Ben çözüm bulamadım. Çok şampuan, sabun hatta noo poo bile denedim olmadı

Yağlı saçlar herzaman sağlıklıdır.. Kuru şampuanla idare edin. Herzaman yıkamak saça zarar verir
Kuaförüm de aynı şeyi söylüyor ben yağlı olmasından şikayet ediyorum mesela, sağlıklı işte daha iyi ne istiyosun diyor ☺️
tamam sağlıklı olsun gene de hergün yıkamak çok koyuyor işte. Kuru şampuan asla şampuanın yerini tutmuyor, o da pasaklı işi.

Kuaförüm de aynı şeyi söylüyor ben yağlı olmasından şikayet ediyorum mesela, sağlıklı işte daha iyi ne istiyosun diyor ☺
tamam sağlıklı olsun gene de hergün yıkamak çok koyuyor işte. Kuru şampuan asla şampuanın yerini tutmuyor, o da pasaklı işi.
Benimde önceleri aşırı yağlıydı hatta lise dönemindeyken.. Evlendikten sonra dökülme başladı o eski saçlarım gitti yerini cansız kuru saç geldi keşke benimde yağlansa.. bu arada kapalıyım. Saçım uzamıyor eskisi kadar ve çok incelmiş. :) o yüzden yağlı saç sağlıklı kessinlikle

Nude hacimlendirici şampuan. Kesin çözüm ama biraz pahalı. İkinci gün saçınızı toplayarak geçiştirin her gün yıkamayın. Arkadaşımın saçı her gün yıkamaktan akşama yağlanır oldu, yıkamak çözüm değil. Bir de dururlarken çok sıcak su ile durulamayın, ılık olsun su.

Saç haftada 3 gün yıkanır diyenler var arkadaşlar şaka mısınız, yağlı saçlı insanları o şekilde görseniz emin olun yanına yaklaşmazsınız. O yuzden kısır döngü vs de değil hergün yıkamak, ben bu yaşıma kadar hergün yıkıyorum. Daha önce de benzer bir konu vardı oraya da aynı şeyi yazdım. Hergün yıkamama rağmen de sağlıklı, herhangi bir eksisini görmedim yıkamanın bugune kadar.
Varsın siz 3 hatta 4 günde bir yıkayın. ☺
cuma gunu aksam yıkanır ctesı pazar sac yıkamaz ptesı sabah yıkanır 2 gun yıkamamıs olur salı kuru sampuan kullanır carsamba yıkanır bunu 2 hafta yapsa sac alısır 2 gunde yaglanmamaya baslar
annem estetısyen babam zeytınyaglı sabun ımalatcısı bu ıslerden anlarım bır sacın ne kadar yaglanabılecegını ne olacagınıda bılırım
ben sacımı oyle bır alıstırdım kı sadece zeytınyaglı sabunla yıkarım belımde uzunlugu ve dalgalı ve ınce tellı . artık haftada bır yaglanıyor. 1 hafta yıkamasam yaglanmaz eskıden hergun yıkardım takıntıydı bolgesel acıklık olustu cok yıkamaktan ve dokulmeler fazlaydı yıpranıyordu parlaklıgı azalmıstı cok yaglıydı ama tıfsımeye baslamıstı alıstırmakla alakalı

yanı saka falan degılız nıye saka olalım bılıyoruzda soyluyoruz :) o konuda da demıstım sız mılyonda bırlık kesımsınız bırde sımdı olmuyor bırsey dıye netlık yok omrumuz kelebek kadar degıl yaslılıgı var. sacın yagı cok saglıklıdır hıcbır maske o beslemeyı yapmaz sacı ve derısını kendı halıne bırakmak zorundasınız. sıze bırsey olmadı dıye kımseye olmayacak anlamına da gelmez :) mesela sampuan da sadece sac dıbıne surulur sac uclarıda sampuanlanmaz normalde ama allah bılır sız çitiliyorsunuzdurda :)

Nude hacimlendirici şampuan. Kesin çözüm ama biraz pahalı. İkinci gün saçınızı toplayarak geçiştirin her gün yıkamayın. Arkadaşımın saçı her gün yıkamaktan akşama yağlanır oldu, yıkamak çözüm değil. Bir de dururlarken çok sıcak su ile durulamayın, ılık olsun su.
nude cok dogru bır tavsıye olmus
organıxde konu sahıbının ısıne yarayabılır oda sulfatsız

cuma gunu aksam yıkanır ctesı pazar sac yıkamaz ptesı sabah yıkanır 2 gun yıkamamıs olur salı kuru sampuan kullanır carsamba yıkanır bunu 2 hafta yapsa sac alısır 2 gunde yaglanmamaya baslar
annem estetısyen babam zeytınyaglı sabun ımalatcısı bu ıslerden anlarım bır sacın ne kadar yaglanabılecegını ne olacagınıda bılırım
ben sacımı oyle bır alıstırdım kı sadece zeytınyaglı sabunla yıkarım belımde uzunlugu ve dalgalı ve ınce tellı . artık haftada bır yaglanıyor. 1 hafta yıkamasam yaglanmaz eskıden hergun yıkardım takıntıydı bolgesel acıklık olustu cok yıkamaktan ve dokulmeler fazlaydı yıpranıyordu parlaklıgı azalmıstı cok yaglıydı ama tıfsımeye baslamıstı alıstırmakla alakalı

yanı saka falan degılız nıye saka olalım bılıyoruzda soyluyoruz :) o konuda da demıstım sız mılyonda bırlık kesımsınız bırde sımdı olmuyor bırsey dıye netlık yok omrumuz kelebek kadar degıl yaslılıgı var. sacın yagı cok saglıklıdır hıcbır maske o beslemeyı yapmaz sacı ve derısını kendı halıne bırakmak zorundasınız. sıze bırsey olmadı dıye kımseye olmayacak anlamına da gelmez :) mesela sampuan da sadece sac dıbıne durulur sac uclarıda sampuanlanmaz normalde ama allah bılır sız çitiliyorsunuzdurda :)
Saçlarım Kendimi bildim bileli yağlı, 31 yaşıma kadar da yıkarım, sizinle aynı konuda başka bir arkadaşın konusunda gene daha öncede aynı şeyi konuşmuştuk, hatta gene ailenizin bu işi anladığından da bahsetmiştiniz.
Tamam böyle anlatıyorsunuz çok güzel gönül ister ki bizim de geç yağlansın ama ben gene söylediklerimi gene söyleyeyim;annem de 52 yaşında kadın birçok genç kız yanık kırık saçla gezerken gerçekten inanılmaz Sağlıklı saçları var, ve gene bahsettiğim gibi hergün yıkar, ben de öyle.
ve tekrar aynı şeyi diyeceğim;sizin dediğiniz gibi bir kural yok şöyle günde beklenir yıkanır böyle yıkanır Vs, bilemiyorum belki istisna olabiliriz ama saçlarımız yıkamaktan herhangi bir zarar görmedi, görmüyor.
Sevgiler. ❤️

yanı saka falan degılız nıye saka olalım bılıyoruzda soyluyoruz :) o konuda da demıstım sız mılyonda bırlık kesımsınız bırde sımdı olmuyor bırsey dıye netlık yok omrumuz kelebek kadar degıl yaslılıgı var. sacın yagı cok saglıklıdır hıcbır maske o beslemeyı yapmaz sacı ve derısını kendı halıne bırakmak zorundasınız. sıze bırsey olmadı dıye kımseye olmayacak anlamına da gelmez :) mesela sampuan da sadece sac dıbıne surulur sac uclarıda sampuanlanmaz normalde ama allah bılır sız çitiliyorsunuzdurda :)
Öyle çok yağlı bir saçım yoktu. Ama yaklaşık 3 aydır sabun ve sirke kullanıyorum, 4 gün falan idare ediyor rahat bir şekilde. Şampuan kullandigim dönem 2. gün yağ kokusu mu yoksa başka bir koku mu, bilmiyorum rahatsız ederdi. Bu arada tabi 4 günde bir duş almıyorum 😀 saçımı bazen yıkamiyorum. Hoş filtresiz duş aldığımız suyun zararları da ayrı bir konu 😢

X