Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Yok munecim öyle demiyor ama ya derse yanlış anlaşılmak istemem. Eşim çalışıyorsun yorulma annem hazırlamış yiyelim evimize gelelim diyor. Ya da kahvaltı hazırlandığında çıkarız temizlik yapmaya gidelimmi kahvaltıya sevinmen lazım neden rahatsız oluyorsun diyor :)

bu gelemem lafını sıklıkla tekrar edicem. Lakin benim kayınvalidem bu yüzden beni asla aramaz hep eşimi arar. Onu çağırır. Ona söyler gelin diye.

Anne seni çok seviyorum yanlış anlama diye öncelikle onu çok sevdiğini vurgula ki anlattıklarının altında art niyet,onu istememezlik aramasin.Her zaman bizi düşünüp çağırıyorsun biliyorum ama ben çalışıyorum ve çok yoruluyorum özellikle de bu dönemde personel sıkıntısı çoğunun testinin pozitif çıkması bizi çok zorluyor de.Aksam geldiğimde yemeğimi yiyip hemen ayaklarimi uzatip dinlenmek istiyorum.Annem de çağırsa gidemiyorum anneme de söylüyorum sen de benim bir annem sayılırsın senin de beni anlayacağını düşünüyorum.O yüzden köye de gelemem zaten izinlerimiz iptal,sürekli kimse izin için gelmesin diyorlar.Hem de kendimi çok yorgun hissediyorum.Hem yol hem kalabalık ev beni yorar keske izin verseler de evde biraz dinlenebilsem.Yogun calisiyoruz esim x e bile zaman ayıramıyorum diye burdan devam et ekle çıkar kafana göre ama kararlı ol konuş mutlaka,burda haksız çıkabilecegin bir konu yok.Sen çalışıyorsun ve yorgun geliyorsun bunların hepsi kafadan doğru zaten.Evde yemek,temizlik derken zamanim kalmıyor zaten de..Bunun üzerine ne derse hepsine cevap ver sakın altta kalma

Bende annemle yakın oturuyorum yakın olduğum halde haftada bir gidebiliyordum pandemiden önce pandemi olduktan sonra ayda bir falan gidebildim gittiğimde de 2gun falan kalırım ozluyorlar sonuçta ama hiç ısrar etmezler zaten yakınım diye eşime sende illa kal demiyorum eve git sen diyorum kayinvaldem mesela çok ısrarcı ama eşim kendi anneside olsa kalmak istemiyor ben kendi anneme gidince sen eve git diyorum oyuzden sorun olmuyor ama kayinvalideye gidince eşimde kalmak zorunda oluyor buyuzden eşim kalmaya gerek yok diyor anneme gidip kaldigimida eşimde bende söylemiyoruz üzülmesinler diye öyle hallediyoruz

Annenize yavru kedi sahiplenirin acilen...sizin peşinizi bırakır onunla oyalanır hatta öyle zaman gelirki evadı benmiyim yoksa bu kedimi dersiniz

Anladım canım pandemiden sonra bakicam

Bunları söyleyeceğim benim kaynanamda çalışıyor ve bana dicekki “ee yavrum bende çalışıyorum benim canım yokmu” sonra sinir krizi geçircem.

Bunları söyleyeceğim benim kaynanamda çalışıyor ve bana dicekki “ee yavrum bende çalışıyorum benim canım yokmu” sonra sinir krizi geçircem
Anne herkesin vücut direnci farkli,senin tecrüben, el cabuklugun pratikligin farkli ben daha 23 yaşındayım insallah senin yaşına gelince ben de senin gibi çabuk olurum herşeye zaman ayirabilirim insallah.Cok ısrar ederse yemek yiyince uzanmak dinlenmek bacaklarımı uzatmak istiyorum evimde rahat ediyorum de,hem çalışacaksın oğluna katkıda bulunacaksın hem de onlarin buyrugunda olacaksın öyle bir hayat mi var.Köye de gitmek için damadın arabasi yok mu onunla gitsinler.Yoksa da 12 saati paşa paşa ceksinler bosver

Eşime sordum iftar olmadan çıkcaklarmış dedi kaynanamı arıyım mı naptınız anne ne zaman gidiyorsunz hayırlı yolculuklar diye ? İşteyim ben eve varmam 7 yi bulur

Eşime sordum iftar olmadan çıkcaklarmış dedi kaynanamı arıyım mı naptınız anne ne zaman gidiyorsunz hayırlı yolculuklar diye ? İşteyim ben eve varmam 7 yi bulur
Ara bence iyi yolculuklar dile Türkiye saatini bilmediğim için yetişirseniz eşyalarına yardımcı olun iyi davran ama hep mesafeli ol yani mesafenin onu sevmediğinden ondan hoslanmadigindan dolayı degil senin de artik ayrı evin ayri sorumlulugunun olduğu bilinci yerleşsin kayinvalidene

Teşekkürler

Mecburi durumlar dışında bizde ailelerimizde kalmak istemiyoruz. İnsanın evi gibi rahat olmuyor hadi rahat diyelim kişisel ürünler kıyafetler vs her şeyi yanında taşıyamıyorsun ve ufacık şey bile o anda ihtiyacın olabiliyor. Biz kv de bir gece yatılı kalmak durumunda kaldık ve ertesi günde ısrar ettiler ben kalmak istemedim diye baya bi tepkiye maruz kaldım. Resmen orda bir gece daha kalmak istemedim diye tavırlarından kendimi dışlanmış kötü bir insanmışım gibi hissettim ve aşırı üzüldüm. Yani bir kere tamam dersen bu işin ucu kolay kolay gelmez üstelik kv de duyarsa o da beklentiye girer. Annen illa ki seni çok özlüyordur ama evde 2 kişi de yalnız sayılmaz ki. Hem size gelsin o sizde biraz kalsın belki değişiklik iyi gelir. Pandemi bitince annenle başbaşa birkaç günlüğüne tatile gidebilirsiniz

Haklısın bende çok doğru bulmuyorum kayınvalidemler köye gidiyor bugün 17 gün kızı damadıyla. Benide bizide zorladı kabul etmediğimiZde dışlıyorlar neden tepki gösteriyorlar? Zorundamıyız anlamıyorum

Iyide bir basina değil anneniz.
Üzülmeyin bu kadar. Kalmanıza gerek yok 10 dakikalik mesafe icin,gidip gelme bile olmamalı aslında böyle bir ortamda. Hastalanırsanız yada hastalanırlarsa inanın çok daha fazla üzülürsünüz.

Kesinlikle sanki mecburmuşuz gibi baskı kurmaya çalışıyorlar kabul etmeyince de dışlayıp yok saymaya çalışıyorlar. Ben ilk gün üzüldüm ama artık umursamıyorum. Sonuçta bizim rahat olup olmamamız onların umurunda değilse verdikleri tepki de bizim umrumuzda olmaz. Herkes kendi evinde kendi düzeninde rahat kendilerini bir şeye zorlasak ama asla kabul etmezler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…