Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Evet babam çok ilgisiz bir insan annem antidepresan kullanıyor
Offf işte bu yüzden yaa
Anneni çok iyi anlıyorum. Aynı benim annem çünkü.
Benim annem de kalmamızı istemese bile sürekli uğramamızı ister. Çalışıyorum, evime vakit ayırmam lazım her zamn gidemiyorum ama aklım onda kalır. Neden? Çünkü annemin evde konusacağı kimse yok.. İlgiyi bırakın eleştirileriyle enerji emen bir babam var malesef.
Yaşlılara bakıyorum arası iyi olan karı kocalar gelinlere veya kızlara gelin bize diye tutturmuyor.
Düşünüyorum,ben annemin yerinde olsam ben de hep evlatlarımı yanımda isterim. Gelmiş kaç yaşına muhabbet istiyor

Annenize kibarca kalmayacağınızı söyleyin ama sık sık uğrayın çok tanıdık geldi derdiniz bana

Bende üzülüyorum babam çok aksi bi adam anneme akşama kadar naptın der 4 çeşit yemek yaptığı halde. İlaç kullanıyor doktora gidiyor. Bakalım pandemi bitsinde hayırlsııyla
Bu adamlar neden eşlerine bunu yaparlar ki.. Kadın seninle yaşlanmış daha ne yapsın biraz nefes alsın bırak işte

Anne yüreğidir bir haftasonunu ailenize ayırın bence . Daha sonra kalmıştım diyebilirsiniz . Bende sevmiyorum evimden ayrı kalmayı hatta misafirlikte 2 saatten fazla oturmaya bile dayanamıyorum anlıyorum sizi ama bunu onlara borçlusunuz bence annenizin size ihtiyacı var demek ki bir haftasonundan bişey kaybetmezsiniz . Kayınvalidenizde eğer eşiniz istiyorsa kalın bir hafta sonu da o da eşinizin hakkı zaten eşiniz istemiyorsa topu direkt ona atın

Gelinse her dediğimi yaparlar mantığındalar.

Haklisin canim o kadar bıktırmışlarki demekki insanin formaliteden bile arayası gelmiyor 2 dk ara bise olmaz bosver 17 gün rahatsın onu düşünerek ara gizli bir teşekkür gibi
Aradım açmadı geldik uğradık geçirdik gittiler 10 dakka bize baktı kaldı yavrular gelmediler gelseydinz keşke kaldılar kapınızı bacanızı kitleyin diyor

Aklımda kalıcam ortalık düzelsin yazın abimler geliyor yengemle onlara denk getirip kalmak istiyorum

Bu adamlar neden eşlerine bunu yaparlar ki.. Kadın seninle yaşlanmış daha ne yapsın biraz nefes alsın bırak işte
Babam çok zor bi adamdır. Annemin bi ton yemeği varken babam yemeklik alırsı onuda yaptırırdı annemde be adam 2 dakka ara söyle yemek yapmazdım derdi babam kızardı yap konuşma diye. Yıllardır tek başına odasında takıldı ben hep annemleydim ondan çok etkilendi.

Ah güzelim bende çalışıyorum ve haftaiçi bir üzün günüm bana ilaç geliyor çamaşırım tozum yemeğim derken. Ama annem bekliyor. Gidiyorum akşamda kal diyor. Kurban olayım anne izinliyim kocamı karşılayım akşam 8 de gelmekten vakit geçiremiyoruz diyorum. Hatta diyorki kızım sabahtan gel 7 de :) ee anne uyucam diyorum uyursun burda diyor :) geçen biber kızartmış sen severdin yarısı kaldı ağladım dedi

Kaç yıllık evlisiniz

Aradım açmadı geldik uğradık geçirdik gittiler 10 dakka bize baktı kaldı yavrular gelmediler gelseydinz keşke kaldılar kapınızı bacanızı kitleyin diyor
Kadın hala dertleniyor gelemediniz diyeAnne sen yeterki git kapıyı bacayı merak etmeAy çok şükür 17 gün iyi eğlenceler iyi dinlenmeler sana

Rolleri karıştırmayın ama. O sizin anneniz; siz onun annesi değilsiniz. Babanızın rolünü üstlenmeyin. Zor bir durum ama bunun yolu sizin oraya gidip kalmanız değil. Bu bir çözüm değil çünkü. Ya boşanacaklar yada terapiye gidecekler.

Bizim insanımızın hobisi, ilgi alanı,kendine yetme gibi bi durumu yok ki
Aynı zamanda çeneyi de çok seviyoruz
Yaşlanınca da bu sefer çoluk çocuğa sarıyorlar
Saatlerce telde konuşmalar hafta sonu yatıya kalmayı istemeler
Hep bi beklenti besledim büyüttüm şimdi de diyetini öde diyor
Bir gün o noktaya gelirsem sırf çocuğumu bunaltmamak için görüşmemeyi filan düşünüyorum
Çocuğum bana koşarak gelmeli ben onu zorla baskıyla çağırmamalıyım
İstemezse de kendime yetecek bir dünyam olmalı ki onun yokluğunda ona sarmayayım

Ben anlamadım niye böyle şartlı koşullu hayatlar yaşıyoruz. Kayınvalidenin şartları başka, annenin başka. Eşimle kalmayı ben de istemem de antidepresan kullanan annem böylesine ihtiyaç gibi ısrar etse kırk yılda bir kalırım yani. Anne o. Kayınvalide söyleyecek olsa annem rahatsızdı ya da öyle gerekti diye cevap niye veremiyorsunuz. Ev bark ayrı yatılı kalınmaz gibi kuralları kim koyuyor Allah aşkına.evlendik diye insani ihtiyaçları niye ihmal ediyoruz. Doğum ya da başka bir durumda annemizi istiyoruz ama başımızda. Yazık günah o anneye de.

Doğru söylüyorsunuz bende istiyorum aslında kalmayı bakış açılarınızı almak için konu açtım

Bu rol konusunu bi psikologda dinlemiştim çok haklısınız. Buna çok dikkat etmeye çalışıyorum hatta eşimede annelik yapmama konusunda uğraşıyorum. Rol karışmasın.

Kadın hala dertleniyor gelemediniz diyeAnne sen yeterki git kapıyı bacayı merak etmeAy çok şükür 17 gün iyi eğlenceler iyi dinlenmeler sana
Varmışlar mesaj atıyor keşke sizde olsaydınız siz varsını sanıyorum geçen sene kurbandada bekledim gelmediniz ( zaten 2 hafta önce ordaydık izinde kurbandada mantıken gitmedim) . Şey diyesim geldi çoo normal değilmi gelmememizin evimiz burda diye şu ya alınır psikolojisinden çıkamıyorum. Sağol canım 17 gün rahatım valla göbek atasım geldi

Bunları söyleyeceğim benim kaynanamda çalışıyor ve bana dicekki “ee yavrum bende çalışıyorum benim canım yokmu” sonra sinir krizi geçircem.
Gücünüzün yetmediğini söyleyin.
Benim enerjim yüksek değildir ve bunu da söylerim.
Başkası çok şeye yetişebilir ama ben yapamıyorum, benim kapasitem bu.
Söyleyin siz de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…