Yalan ötesi durum

muhursuzpusula

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.246
6.812
Şoklardayım hanımlar,

Anlatıp sormak istiyorum sizlere çünkü ben anlam veremedim ve galiba anlamda hiç veremeyeceğim. Daha önce nişanlımla ayrılma durumlarımızı anlatmıştım. Ona göre benim borçlarımı ondan saklamam dolayısıyla bana güvenmediğini söyledi, ben aylarca çabaladım ve yaklaşık 3 hafta önce tamamiyle bitti. Daha çok detayları var ama son kısmı kısaca belirtmek istedim. Aileminde desteğiyle bu süreçte borcum bitti ve borcum bittiği an hala güvenmediğini söyleyerek bitirmişti. Benim çabaladığım süre yaklaşık 3-4 ay kadardır ve bu sürede ailemle de kendisi bir kez görüştü, benim ona ilişkimiz esnasında ihtiyacı olması sebebiyle benim ona verdiğim bir miktar para vardı ama ben aileme söylememiştim (mantığıma göre ev aile kuracağız ve aramızdaki özel bir durum dile getirmek söylemek mantıklı gelmemişti) ancak ailemle görüşmesi sırasında bunları hep anlatmış bana aslında güvendiğini söyleyerek. Burası da ayrı bir durum bir insana hem güvenip hem nasıl güvenilmiyorsa artık. Yani özetle ailem bu mevzuyu ondan öğrendi. Biz ayrıldıktan sonra onun evinden çeyizim, benim aldığım eşyalar gidip alındı. Bu sırada onun bahsettiği bu parada istenmiş, nişanda takılan takılarda iade edilmiş. Bende yüzükleri vs herşeyi vermiştim. O da bu benim verdiğim paranın bir kısmını vermiş ve kalanı sonradan bilgi verilmesini ve vereceğini söylemiş, aynı zamanda onun arabasında olan bana ait bir kaç şey vardı onlarıda sonradan göndereceğini söylemiş ve konu kapanmış.

Bugün ise ailem onunla iletişime geçmiş bu kalan miktar ve göndereceği şeyleri hatırlatmak söylemek için. Ama bir anda parlayıp güya bana geçmişte bir sürü para gönderdiğini ekran görüntüsü atarak iddia etmiş ve böyle hesaplara gireceksek sizin bana göndermeniz lazım gibi saçma sapan cümleler kurmuş. (böyle bir şey kesinlikle yok, bundan aşırı eminim). Böyle olacaksa saygımı koruyamayacağım falan filan demiş. Ancak o iddia ettiği ekran görüntüsünü de hemen silmiş sonrası ben dahil hepimizi engellemiş her yerden.

Ben açıkcası ailemin keşke hiç bir şekilde iletişime geçmemiş hiç birşey artık istememiş olmalarını isterdim tekrar böyle bir saçma şeyler yaşamaktansa ama olmuş bir kere artık.

Böyle yalanlar neden ? Bu çirkinlik niye artık ?

Not: Ayrıca belirtmek istiyorum ki benim bu adamla barışma, geri dönme, evlenme vb. isteğim kesinlikle yok. Bazı yorumlarda bunun üzerinde durulmuş ama şuanki mevzum tamamiyle farklı. Evet bu adamın yaptıkları yanlış, olmayacak şeyi hemde ben haklıyken oldurmaya çalışmak için gereksiz fazla çaba vermiş olmamda doğru değildi. Ancak bu geçmişte kaldı ve bitti. Şuanki sorum sadece ayrılık sonrası yapılan bu çirkinlik sebebi nedir ve kime neyin ispatının çabası. Tahminimde muhtemelen bu ayrılıkta sıfır hatalı olduğunu ispat etme çabası gibi geldi ama yine de çok küçük hesaplar bunlar.

Ben onun yerinde olsaydım (ki zaten onun bana aldığı tek bir çöpü dahi gönderdim hiç bir şeyini asla bırakmadım) bir sonraki iletişime ihtiyaç duyulmayacak şekilde herşeyi temizlerdim.

Son düzenleme:
Başınızın gözünüzün sadakası olsun bence böyle biriyle daha hiçbir iletişim kurmayın.

ya bir laf var insanları en iyi ayrılırken tanırsın diye. o da gerçek yüzünü göstermiş işte. ben sizin yerinizde olsam verilen para çok büyük bir meblağ değilse uğraşmazdım. bazı insanlar size olan borçlarını öderken bile çirkinleşip daha da çok sinirinizi bozabilirler. ayrıca neden sizin borcunuz için aileniz iletişim kuruyor? ilişkiyi siz yaşıyorsunuz ailelerin bunca dahil olması uygun mu?

Adam neyse de ailen de domuzdan kıl koparmak ister gibi geçmişte kendi aranizda olan, ailenin hiç hakkı olmayan bir para için neden arayıp duruyor??
Adam ayrı bir konu, onu savunmayacagim ama ailen de haksız bence. Benim ailem benim zamanında kendi gönül rızamla verdiğim üç kurusun peşine düşüp beni dilenci konumuna getirseydi öyle büyük kavga çıkartırdim ki..

Normalde ben verdiğim para, aldığım eşya vs hiç birşey umrumda dahi değildi kurtuluşumun bedeli olarak kalsın isterdim sırf iletişim yada bi bağ olmaması için.

Ailemin karışma sebebi bu para durumunu ben söylememiştim, kendisi söylemiş aileme benim ona para verdiğimi falan. Ve ben onunla son görüşmemizde ayrıldığımızda yüzükleri ve anahtarını teslim edip gerisini hiç bir şekilde karışmayıp tamamiyle çekildiğimi söylemiştim muhattap dahi olmak istemedim.

o zaman ailenize daha fazla muhatap olmak istemediğinizi söyleyin. bu zamanda da para zor kazanılan bir şey umarım büyük bir miktar değildir.

Bende aynı fikirdeyim açıkcası bana kalsa zerresi umrumda bile değildi hiç bir zaman istememiştim aksine eski nişanlım ayrılırken istediğin birşey var mı dediğinde asla tek kelimesini edip istemedim bile. Ama ailem kendisinin eksik kalanı göndermek için hatırlatmalarını istemiş

ah bu insannlarin ayrilirken gercek yuzunu gostermesi midem bulandi ya nasil boyle olabiliyorlar ozellikle erkekler insanlar evlenir nisanlanir ayrilir ama bu kadar cirkinlesmek gercekten sadece mutlu olun kurtuldunuz diye ben de nisanlimdan ayrildim yemedigim hakaret tehdit kalmadi ama cok sukur demek lazim ya gercek yuzunu gormeyip daha ileri gitseydin? allah korusun valla boyle insanlardan

Nişanlıdan ayrılan sizsiniz neden size kalmıyor? Sürekli bana kalsa bana kalsa... Aileniz neden bu kadar müdahil hayatınıza?

hayırlı başın varmış bacım dehlemiş gitmiş.... yalancı insandsn adama hayırmı gelir???? kanı bozukmuş onun ortaya çıkmış evlenmeden... yat kaln allaha dua et şu mübarek gecede

Onlarda bunu şu sebeple yaptıklarını söylüyorlar, kendisi söylemiş hatırlatırsınız gönderirim diye
Göndermek isteyen böyle bir cümleye gerek duymazdı ki.

Aileniz de hatırlatma görevini üstlenip tekrar arayacağına, kendisinin sorumluluk alıp göndermesini isteselerdi.

Sizin yerinize bu meseleleri halletmeleri bile anlamsiz zaten.

İyi ki zamanında kurtulmuşsunuz böyle birinden. Zaten normal biri olsa borcunuzu öğrendiği zaman elinden gelen desteği verirdi, yarı yolda bırakmazdı. Şansınız varmış ki ayrılmışsınız

Neyin şoku bunların olacağını hepimiz biliyorduk siz de biliyordunuz. bu adamı vazgeçilmez kılan ne acaba.Siz hala bu adamla evlenmeye mi uğraşıyor musunuz? Valla pes sizin kadar sorunlara, mutsuzluğu bu kadar istekli koşanı görmedim.

Nişanlıdan ayrılan sizsiniz neden size kalmıyor? Sürekli bana kalsa bana kalsa... Aileniz neden bu kadar müdahil hayatınıza?
Bu sürece müdahil olma sebepleri şu, ben onunla son görüşüp tamamen bittiği an itibariyle herhangi bir sebeple dahi hiç iletişim kurmak istemiyordum. Çeyizlerim ve ablamın bazı kolileri onun evine gitmişti (kendisi ısrarla boşuna depoda durmasın alalım burda oda boş dediği için getirilmişti hepsi) ve bu bahsettiğim şeyler baya depo dolduracak cinste fazla, toparlanması hazırlanması ve depo çağırılıp alınması gerekiyordu bu süreçlerde haliyle o da evde olacağı için ben onu görmek sesini duymak dahi asla istemedim.

Para mevzusunu da kendisi çıkardı zaten ben bu mevzuyu aileme hiç bir zaman asla açmamıştım kendisi verdiğimi söylemiş.

Yukarıda anlattığım sebeplerden ötürü ben hiç bir meseleye artık girmek istemedim. Ama o her ne kadar ne kadar eksik söylersiniz vs dese de yazmamaları istememeleri gerekirdi o konu bencede aşırı derece saçma olmuş

Benim bu adamla evlenme gibi bir niyetim yok ki onu nerden çıkardınız anlayamadım ? Benim şoka girdiğim konu gerçek olmadığı ispatlanabilecek bir durumla alakalı yalan yanlış görüntüler ve saçma konuşmaları yapıp, sonrasında atar gider yapıp engellemesi. Benim zaten iletişime geçme "sen neden yalan söyledin hakkımda" gibi bir cümle dahi ona asla kurmam.

İnsanların sonrasında bu kadar çirkinleşme sebebi ne ? Sonuçta madem bana para göndermiş ya ailemle yüzyüzeyken bunun muhakemesini yapsaymış ya

Adam ağır cimri. Para dediğiniz an deliriyor. Allah kurtarmış. Ben olsam, verdiğim para hatırı sayılır bir miktarsa kimsede bırakmam. Para kolay kazanılmıyor. Para için bana iftira atan adamın yanına hele hiç bırakmam. Az bir miktarsa başının gözünün sadakası olsun diyecektim ama yok bu kadar çirkinleşen adama onu da bırakmam

aileniz ailesini arasa neyse.. ailenizin eski nisanliyla iletisimde olmasi ilginc. soz konusu para ne kadar? borcun tamami odenince nisanda takilanlari gelir benden alirsin deseydiniz keske. siz sizdekileri hemen vermissiniz ama o yan cizmis. borc ayri bir seydir. terbiyesizlik resmen. kanitiniz varsa mahkemeye verecegim deyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…