Yalnızlık, iş yeriyle ilgili sorunlar, anksiyete

Heryer aynı demekki:) bizim burası da aynı. Dışlamalar, kahve içmeler, her yere beraber gitmeler... ben kendimde bir hata olmadığını bildiğim için ve samimiyetsizliklerini cok iyi bildiğim için rahatım. Kıskanılacak biseyim yok aynı şartlara sahibim diye dusunmeyin. Kendimi övmek için demiyorum ama güzellik, esimin bana sevgisi, anne babamla olan aile yapımı bile kiskandiklarini biliyorum. Biz de mesela hepsi birbirleriyle benzer özellikte evlilikleri, sosyal hayatlari vs. Sen de öyle olsaydin bide mıç mıç olsan senden iyisi olmazdı.

Bende çok uzun yıllar çok kalabalık bir yerde çalıştım ve şunu anladım ki her şey çıkar ilişkisi yani en basitinden karşınızdaki insan sizinle rahat rahat dedikodu yapamıyorsa istediğini vs duyamıyorsa o bile tercih edilmeme sebebi...

Ben sonradan hiç önemsememeye başladım iş arkadaşı işte kalır dedim merhaba merbaba ha benimle konuşmuyor mu bende konuşmadım ya da ben konuşmaya değer bulmadım o yüzden sizde hiç takmayın boşverin demek ki onların frekansı tutmuş en basidinden bende sigara karşıtı bir insanım onlar sigara içiyorsa mutlaka açık havada olsa bile dumanı bana gelir rahatsız olurum onlarda belki benim yanımda rahat edemez vs şeyler bile etken olabiliyor hiç takmayın derim.

Onlar da birbirlerini çok sevmiyor aslında , sadece rahat rahat dedikodu vs yapabiliyorlar birbirleriyle , ondan öyle sıkı fıkı görünüyorlar.

Çalıştığım bir okulda beni de başta dışlamışlardı.Göreve yeni başlamıştım , genceciğim ve iş hayatına alışmaya çalışıyorum bir yandan da.Bazen yüzlerini görmemek için teneffüse çıkmazdım.Bir de benimkiler benim dedikodumu da yaparlardı ve mesela öğretmenler odasına girerdim normal ses tonları fısıltıya dönüşürdü.Çok terbiyesiz insanlardı.Sonra okula başka öğretmen arkadaşlar tayin oldu ve ben yeni gelen insanları tavladım muhabbetle şakalarla vs , kafalarımız da tuttu o insanlarla.Bu kez beni dışlayan grup sürekli bizlerle muhabbet etmeye filan çalışmaya başladı.Hatta bir tanesi bana gelip o sözde samimi arkadaşlarının dedikodusunu yapmaya çalışmıştı da susturmuştum.

İnsanlara çok fazla anlam yüklemeyin.Sizi dışladıklarından değil.Onlar gibi değilsiniz diye oluyor bunlar.Ya doğru ve dürüstsünüz ya dedikodu yapmıyorsunuz.Çok değer vermeyin o insanlara.Oraya sadece bir işyeri gözüyle bakın.

X