Yanlış anlaşılma!

Kızlar merhaba.
Uzun zamandır buraya yazacak kadar büyük bir sıkışıklık hissetmemiştim. Sanırım paylaşmazsam patlayacağım.
Eşimle tanıştığımız günden oğlumun doğduğu güne kadar libidosu yüksek bir kadındım. Eşime karşı büyük bir çekim hissederdim ve genellikle atağa geçen de hep ben olurdum. Hatta bazen kendimi kötü hissederdim bu ilişkinin erkeği benmişim gibi gelirdi. Doğumdan sonra eskisi gibi hissedemedim, içimden eşime yaklaşmak gelmedi, bu oğlum 1 yaşına gelene kadar inişli çıkışlı devam etti. Ayda 1, 3 ayda 1 birlikte olmaya başladık tabii ki bu aramızda sessiz bir probleme yol açtı. Allahtan eşimle birbirimize bu konuda her zaman açık olduk, ne o beni zorladı ne ben onu, akışına bırakıp yoluna sokacağımıza inandık, ki öyle de oldu. Sorun şu, benim boyum eşime göre kısa ve eşim bunun şakasını her zaman yapar. Bazen fazla gelir yükselirim bazen alttan alır geçerim. Son günlerde oğlum nedeniyle biraz daha alıngan ve öfkeliydim, eşim yine boyumla ilgili şaka yaptı. Onun boyu uzun olduğu için boyuna atıf yapamazdım, penis boyuna atıf yaptım. Kısa demedim, senin boyuna bir şey diyor muyum ben gibi bir şeyler söyledim ne dediğimi de hatırlamıyorum o sinirle. Eşim buna çok alınmış, 1 haftadır kafasında bir sürü şey kurmuş. Benimle 1 haftadır doğru düzgün konuşmuyor, bugün ne olduğunu sorduğumda bana bunun çok ağrına gittiğini, benimle bi daha eskisi gibi olamayacağını, oğlumuz olmasa direkt ayrılacağını vs. söyledi. Ona bunu böyle hissederek söylemediğimi, öyle olsa bunca zaman halimden tavrımdan anlamayacak kadar aptal olmadığını vs. söyledim. Üstelik bu ilişkinin cinsel isteklisi benken, haz almasam neden etrafında dolaşayım mart kedisi gibi? dedim. Tartışmadık çünkü tamamen tavrını koymuştu, kesin karar vermiş ve asla ulaşamıyorum. Ayrılıktan bahsedince canım iyice sıkıldı, bunu aşmamız gerek ama nasıl bilemiyorum. Yanlış bir cümle kurduğumun farkındayım ama bunun altının dolu olmadığını ona nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Olay çok sıcak olduğu için üsteleyemiyorum da konuşmak adına. Nasıl bir yol izlemem gerek, siz olsanız ne yapardınız?
Onlar her şeyi yapıp söyler ama kendilerine aynı karşılık verilince kırılgan erkeklikleri tutar. Ayrıca modası geçti o kompleksin.

Bence eşinizin yanında uyumaya özen gösterin çok zor problemler oluşur evliliginizde
Evet ama bugüne kadar doğru düzgün tartışmamız bile olmamışken bu şekilde küs yatmak çok üzüyor ve ne yapacağımı bilemiyorum o yüzden uzak durmayı tercih ediyorum istemeden, yatağın iki ucunda iki yabancı gibi yatmak çok ağrıma gidiyor

Siz kirilmiyor musunuz boyunuzla dalga gecilince... işte aynı şey...herkesin kendine göre kırıldığı şeyler farklı olabilir..işine gelince öyle gelmeyince böyle...geri adım atmayın..az kendine gelsin esiniz
Ona göre bana yaptığı 'şaka' tamamen doğal bir şey, benim yaptığımsa onun yeterliliğine gönderme yapmak veya erkeklik gururunu zedelemek. Bu şaka değil onun için, aşağılama gibi bir şey kafasında

Bence kendi hissettiğini ,size söyleyemediğini sizden duymak ona ağır gelen.Yıllarca sizin boyunuzla ilgili ettiği şakaların altında da yatan ondaki bu yetersizlik hissi olabilir.
Çocuktan sonra uzun süre birlikte olmadık, ben de o da geri çektik kendimizi. Düzene oturtalım derken hep başka bir sinir stres durumu oldu falan derken 'erken boşalma' problemi de eklendi. Bundan dolayı da kendini suçladığını düşünüyorum açıkçası. Benim söylediğim de hepten üstüne son damla oldu ve kendini yetersiz bir erkek gibi hissetti. Bunca zaman benim ona rol yaptığıma falan inandırmış kendini öyle böyle bir kurgu değil kafasındaki

Burada söylenenlere gaza gelmeyin derim. Sakince konuşun.
Erkeklerde bu olay gurur meselesidir.
Evi ayırmayı düşünüyorum demişsiniz bence yapmayın olay dönülmez boyuta girer.
Açıkçası evi ayırma fikri biraz uzak kalıp her iki tarafında kafasını dinlemesi için çünkü sürekli ailelerle ve dipdibe oldukça gerçek hislerimizi paylaşamayıp kısır döngüde kalıyoruz. Bu akşam bile ailemde yemek yiyeceğiz, yüzünden halinden ailem anlıyor mecburen ben kıvırmak zorunda kalıyorum iş stresli şöyle böyle diye. En azından ailemizin olmadığı, birbirimizi görmek veya yalan söylemek zorunda olmadığımız, rol yapmadığımız bir hafta iki taraf için de daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Tabi ki çocuğumu aldım gittim gibi değil, ona da bunu söyleyerek ve fikrini alarak planlıyorum bunu

Dile getiremediği ama içinde yara olan bir konuymuş demek ki.

Güzelce açıklamanıza rağmen, siz üstüne gittikçe iyice kendini naza çekmiş. Bir süre bu konuyla ilgili muhattap olmasanız mı acaba?
Aynı fikirdeyim. Kendimi geri çekip hiç üstüne gitmeden akışına bırakarak bu süreci tamamlamayı düşünüyorum. Sadece sorun şu ki ben çok sabırsız biriyim ve stresli gergin ortamlara hiç gelemem, konu hemen kapansın bitsin gitsin isterim. Konu böyle bir konu olmayınca (eşim böyle düşünüyor) gerginliğim daha fazla artıyor ve daha fazla bir şey yapma içgüdüsüne kapılıyorum. Sanki ben akışına bırakırsam hiçbir şey değişmeyecek bu konu böyle sürecekmiş gibi geliyor. Muhtemelen birkaç gün sonra böyle hissetmeyeceğim ama şu aceleci tavrımı atamıyorum üstümden bir türlü

Evet ama bugüne kadar doğru düzgün tartışmamız bile olmamışken bu şekilde küs yatmak çok üzüyor ve ne yapacağımı bilemiyorum o yüzden uzak durmayı tercih ediyorum istemeden, yatağın iki ucunda iki yabancı gibi yatmak çok ağrıma gidiyo
Beni çok mu etkiledi ne bu konu aklımdan çıkmadı eşime sordum sana böyle bir şaka yapsaydım ne hisedersin diye çok kırılırdim kendimi eksik seni tatmin edemediğimi düşünürdüm dedi çok hassas konular bunlar dedi bence yatağınıza dönüp ten uyumu olduğunda bir birinizi çekip hemen barışır siniz küslük uzamaz ozamn bana göre

Kızlar merhaba.
Uzun zamandır buraya yazacak kadar büyük bir sıkışıklık hissetmemiştim. Sanırım paylaşmazsam patlayacağım.
Eşimle tanıştığımız günden oğlumun doğduğu güne kadar libidosu yüksek bir kadındım. Eşime karşı büyük bir çekim hissederdim ve genellikle atağa geçen de hep ben olurdum. Hatta bazen kendimi kötü hissederdim bu ilişkinin erkeği benmişim gibi gelirdi. Doğumdan sonra eskisi gibi hissedemedim, içimden eşime yaklaşmak gelmedi, bu oğlum 1 yaşına gelene kadar inişli çıkışlı devam etti. Ayda 1, 3 ayda 1 birlikte olmaya başladık tabii ki bu aramızda sessiz bir probleme yol açtı. Allahtan eşimle birbirimize bu konuda her zaman açık olduk, ne o beni zorladı ne ben onu, akışına bırakıp yoluna sokacağımıza inandık, ki öyle de oldu. Sorun şu, benim boyum eşime göre kısa ve eşim bunun şakasını her zaman yapar. Bazen fazla gelir yükselirim bazen alttan alır geçerim. Son günlerde oğlum nedeniyle biraz daha alıngan ve öfkeliydim, eşim yine boyumla ilgili şaka yaptı. Onun boyu uzun olduğu için boyuna atıf yapamazdım, penis boyuna atıf yaptım. Kısa demedim, senin boyuna bir şey diyor muyum ben gibi bir şeyler söyledim ne dediğimi de hatırlamıyorum o sinirle. Eşim buna çok alınmış, 1 haftadır kafasında bir sürü şey kurmuş. Benimle 1 haftadır doğru düzgün konuşmuyor, bugün ne olduğunu sorduğumda bana bunun çok ağrına gittiğini, benimle bi daha eskisi gibi olamayacağını, oğlumuz olmasa direkt ayrılacağını vs. söyledi. Ona bunu böyle hissederek söylemediğimi, öyle olsa bunca zaman halimden tavrımdan anlamayacak kadar aptal olmadığını vs. söyledim. Üstelik bu ilişkinin cinsel isteklisi benken, haz almasam neden etrafında dolaşayım mart kedisi gibi? dedim. Tartışmadık çünkü tamamen tavrını koymuştu, kesin karar vermiş ve asla ulaşamıyorum. Ayrılıktan bahsedince canım iyice sıkıldı, bunu aşmamız gerek ama nasıl bilemiyorum. Yanlış bir cümle kurduğumun farkındayım ama bunun altının dolu olmadığını ona nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Olay çok sıcak olduğu için üsteleyemiyorum da konuşmak adına. Nasıl bir yol izlemem gerek, siz olsanız ne yapardınız?
Acele etme zamana bırak.

Beni çok mu etkiledi ne bu konu aklımdan çıkmadı eşime sordum sana böyle bir şaka yapsaydım ne hisedersin diye çok kırılırdim kendimi eksik seni tatmin edemediğimi düşünürdüm dedi çok hassas konular bunlar dedi bence yatağınıza dönüp ten uyumu olduğunda bir birinizi çekip hemen barışır siniz küslük uzamaz ozamn bana göre
Demek ki erkekler için hepsi hemen hemen aynı şeyi hissediyor, biz anlayamıyoruz sadece konunun boyutunu. Bu sahne yakın zamanda canlanmayacak belli ki çünkü aşırı mesafeliyiz şu an

Açıkçası evi ayırma fikri biraz uzak kalıp her iki tarafında kafasını dinlemesi için çünkü sürekli ailelerle ve dipdibe oldukça gerçek hislerimizi paylaşamayıp kısır döngüde kalıyoruz. Bu akşam bile ailemde yemek yiyeceğiz, yüzünden halinden ailem anlıyor mecburen ben kıvırmak zorunda kalıyorum iş stresli şöyle böyle diye. En azından ailemizin olmadığı, birbirimizi görmek veya yalan söylemek zorunda olmadığımız, rol yapmadığımız bir hafta iki taraf için de daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Tabi ki çocuğumu aldım gittim gibi değil, ona da bunu söyleyerek ve fikrini alarak planlıyorum bunu
Eşimle konuştum az önce böyle desem sen napardın diye. Çok kırılırdım. Kendimi eksik ve sana yetemediğimi seni memnun edemediğini hissederdim. Bunlar çok hassas ve çetrefilli konular dedi. Biz burada ne var bunda öyle söyleyen böyle cevap alır diyoruz ama erkekler için bu konu bizim düşündüğümüz kadar basit değil gerçekten onu anladım. Baya sıkıntılı bir duruma girmişsiniz umarım en iyi şekilde çözülür.

Niye çok afedersiniz şeyi kutsalmıymış da şaka yapılamazmış ,kompleks yapmış demek ki zaten bunu önceden. Ne bileyim eşiniz 15 yaşında mı? Erkeklik gururuymus da filan saçma sapan ne alaka ! Fiziksel özellikle alay ediyorsa o da fiziksel özellik yani ! Eşim bana memen küçük dese kadınlık gururu mu olacak :) bilmiyorum komik geldi eşiniz saçmalamış

Niye çok afedersiniz şeyi kutsalmıymış da şaka yapılamazmış ,kompleks yapmış demek ki zaten bunu önceden. Ne bileyim eşiniz 15 yaşında mı? Erkeklik gururuymus da filan saçma sapan ne alaka ! Fiziksel özellikle alay ediyorsa o da fiziksel özellik yani ! Eşim bana memen küçük dese kadınlık gururu mu olacak :) bilmiyorum komik geldi eşiniz saçmalamış
Ben de saçma olduğunu düşünüyorum, çok gereksiz yere uzatılan bir konu ama o böyle düşünmüyor işte mesele bu

Demek ki erkekler için hepsi hemen hemen aynı şeyi hissediyor, biz anlayamıyoruz sadece konunun boyutunu. Bu sahne yakın zamanda canlanmayacak belli ki çünkü aşırı mesafeliyiz şu an
Yatakta ila bir bacağınız bacağına değer gece üstünüz açılır kapar tenleriniz yakın olur demem oki sıcak bir ortam olduğunda ila size yaklasicaktir uzak kaldığınızda sözünüzü bir nevi doğrulamış öyle düşündüğünüzu düşünecektir sıcak bir ortam yakalayın ve ona sizi yanlış anladığını söyleyin vala bizim konumuz ne olursa olsun en fazla dört gün oda ciddi konular küs kalabiliyoruz eşimle yatağımı bu güne kadar hiç ayirmadim bazen evet çok sinirli zamanlar oluyo ordan ayrıliyorum yanından gece saat geçte olsa yatağımda yatıyorum ve bunun ilskime katkı sağladığını eşiminde gittikçe bensiz yatamadigini görüyorum sizede tavsiye ederim

Evet erkeklik gururuna dokunmuş, bu her erkek için çok kırmızı bir çizgidir böyle hissediyormuşsun demekki ki ağzından çıktı diyor. Kıssasa kısas yapmak derdinde değilim, onu da anladığımı belli ederek kendimi de nasıl anlatabilirim onun peşindeyim açıkçası
Hak etmiş siz neden edildikçe eziliyorsunuz

O başlatmış.Niye boyunuza laf vuruyor sürekli.Normal insan tepkisi vermişsiniz.O kızgınlıkla pat diye söylemişsiniz.Yaptigini anlasın diye söylemişsiniz.Durduk yere kahve içerken sakın sakinmi söylediniz sanki.Bir insanı kedi gibi köşeye bu kadar sıkıştırırsaniz cırmalar.Hatali bulmadım sizi empati yapsın bir daha laf etmesin.Bu kadar alınmaya kusmeye hakkı yok

X