Yanlış anlaşılma!

Kızlar merhaba.
Uzun zamandır buraya yazacak kadar büyük bir sıkışıklık hissetmemiştim. Sanırım paylaşmazsam patlayacağım.
Eşimle tanıştığımız günden oğlumun doğduğu güne kadar libidosu yüksek bir kadındım. Eşime karşı büyük bir çekim hissederdim ve genellikle atağa geçen de hep ben olurdum. Hatta bazen kendimi kötü hissederdim bu ilişkinin erkeği benmişim gibi gelirdi. Doğumdan sonra eskisi gibi hissedemedim, içimden eşime yaklaşmak gelmedi, bu oğlum 1 yaşına gelene kadar inişli çıkışlı devam etti. Ayda 1, 3 ayda 1 birlikte olmaya başladık tabii ki bu aramızda sessiz bir probleme yol açtı. Allahtan eşimle birbirimize bu konuda her zaman açık olduk, ne o beni zorladı ne ben onu, akışına bırakıp yoluna sokacağımıza inandık, ki öyle de oldu. Sorun şu, benim boyum eşime göre kısa ve eşim bunun şakasını her zaman yapar. Bazen fazla gelir yükselirim bazen alttan alır geçerim. Son günlerde oğlum nedeniyle biraz daha alıngan ve öfkeliydim, eşim yine boyumla ilgili şaka yaptı. Onun boyu uzun olduğu için boyuna atıf yapamazdım, penis boyuna atıf yaptım. Kısa demedim, senin boyuna bir şey diyor muyum ben gibi bir şeyler söyledim ne dediğimi de hatırlamıyorum o sinirle. Eşim buna çok alınmış, 1 haftadır kafasında bir sürü şey kurmuş. Benimle 1 haftadır doğru düzgün konuşmuyor, bugün ne olduğunu sorduğumda bana bunun çok ağrına gittiğini, benimle bi daha eskisi gibi olamayacağını, oğlumuz olmasa direkt ayrılacağını vs. söyledi. Ona bunu böyle hissederek söylemediğimi, öyle olsa bunca zaman halimden tavrımdan anlamayacak kadar aptal olmadığını vs. söyledim. Üstelik bu ilişkinin cinsel isteklisi benken, haz almasam neden etrafında dolaşayım mart kedisi gibi? dedim. Tartışmadık çünkü tamamen tavrını koymuştu, kesin karar vermiş ve asla ulaşamıyorum. Ayrılıktan bahsedince canım iyice sıkıldı, bunu aşmamız gerek ama nasıl bilemiyorum. Yanlış bir cümle kurduğumun farkındayım ama bunun altının dolu olmadığını ona nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Olay çok sıcak olduğu için üsteleyemiyorum da konuşmak adına. Nasıl bir yol izlemem gerek, siz olsanız ne yapardınız?
Bizim gururumuz onurumuz yok mu
Doğum yaparız kilomuzla alay ederler atıfta bulunurlar sanki kendileri çocuğu taşımış gibi 9 ay karınlarında
Boyumuz kısa olur laf ederler uzun olur zürafa gibi derler
Kimseyi memnun edemeyiz
Önce eşiniz hata yapmış hemde anladığım kadarıyla birden fazla kere
Sizin gururunuz(!) kalbiniz(!) yokmuş ki siz sorun etmemişsiniz
Beyefendi erkek diye mi gururuna dokundu
Eşit şekilde laf söylemişsiniz birbirinize
İlk önce o söylediğine dikkat edecekti ki sizde ağzınızdan bi anlık böyle bir şey kaçırmayacaktınız
Ben sizi haklı buldum geri adım atmayın canınızı sıkmayın

İyi yapmışsınız. O sizin boyunuzla ilgili şakalar yaparken iyiydi. Artık ne kadar kompleksi varsa hemen alınmış. İkinizin yaptığı da seviyesizce ama ilk eşiniz başlattığı için hak etmiş. Boş verin o gelsin. Daha fazla şımartmayın böyle tipleri.

Son düzenleme:
Rahatsız olduğunuzu bildiği bir şeyi bu kadar sık yapması sorun gerçekten. Evet alınmakta da çok haklısınız. Ancak yine de başka bir yerden vurabilirdiniz. O sizin memeleriniz sarkık ya da vajinan çok geniş gibi cümleler kursaydı haketmiş derdim. İkisi aynı ayarda değil bence. Bu kadar kafaya taktığına göre de kompleksi var demek ki kendini yeterli göremiyor. Eşime öyle bir şey desem oha Allah seni çarpar başka bir şey bulamadın mı bana sallayacak der geçer. Çünkü göz var izan var kısa da desem gerçek bir durum olmaz bu yüzden de takmaz. O yüzden erkeklerin kendilerini eksik görebilmeye açık olan durumlarıyla alakalı espri yapılmamalı diye düşünüyorum. Kadınlık ve erkeklik için bir sınır var bence genel fiziksel özellikler hariç.

Eşimle konuştum az önce böyle desem sen napardın diye. Çok kırılırdım. Kendimi eksik ve sana yetemediğimi seni memnun edemediğini hissederdim. Bunlar çok hassas ve çetrefilli konular dedi. Biz burada ne var bunda öyle söyleyen böyle cevap alır diyoruz ama erkekler için bu konu bizim düşündüğümüz kadar basit değil gerçekten onu anladım. Baya sıkıntılı bir duruma girmişsiniz umarım en iyi şekilde çözülür.
evet, oldukça. İki tarafın bu kadar farklı düşünüyor olması kadın-erkek farkını ilk defa bu kadar net anlamamı sağladı. Bizim için çok basit gerçekten, tüm yazılanlara bakınca bunda ne var ki diyorum ama onun tarafından duyunca da çok büyük bir olay gibi geliyor. Zamana bırakıp gidişatı göreceğiz yapacak çok da bir şey yok bu saatten sonra...

Rahatsız olduğunuzu bildiği bir şeyi bu kadar sık yapması sorun gerçekten. Evet alınmakta da çok haklısınız. Ancak yine de başka bir yerden vurabilirdiniz. O sizin memeleriniz sarkık ya da vajinan çok geniş gibi cümleler kursaydı haketmiş derdim. İkisi aynı ayarda değil bence. Bu kadar kafaya taktığına göre de kompleksi var demek ki kendini yeterli göremiyor. Eşime öyle bir şey desem oha Allah seni çarpar başka bir şey bulamadın mı bana sallayacak der geçer. Çünkü göz var izan var kısa da desem gerçek bir durum olmaz bu yüzden de takmaz. O yüzden erkeklerin kendilerini eksik görebilmeye açık olan durumlarıyla alakalı espri yapılmamalı diye düşünüyorum. Kadınlık ve erkeklik için bir sınır var bence genel fiziksel özellikler hariç.
Bunun boyutunun bu kadar büyük olacağını düşünsem böyle bir söz zaten söylemezdim. Altı dolu bir cümle değildi benim için, eşimin bu kadar büyük bir sıkıntı hissedeceğini düşünmedim açıkçası. Belki bana söyleyemediği, dile getiremediği şeyler vardı benim ağzımdan duyması da kendini iyice kötü hissettirdi. Ben başlangıcını bilmediğim için son damlayı damlatmış oldum istemeden ve bu çığ gibi büyüdü

X