Yanlış mı düşünüyorum?

Bu durum baskın olmuştur bu sebeple bitirme kararı almayın o vakit.ama daha sık görüşme isteğinizi de ve bu konuda rahat hissedebilecegjni de karşı tarafa bir kez daha belirtin
Bir kez daha belirtirsem olayı tamamen ben yönlendirmiş olmaz mıyım bu sefer? Bir yanım benim yönlendirmemle olacaksa olmasın zaten diyor ama onun normali mi bu yoksa gerçekten ilgilenmiyor mu anlamak da istiyorum

Burda bize yazdığın gibi açık açık sor.Ne kaybedersin bunun istekli görünmekle alakası yok madem kaçak oynuyor rest cek tüm kartları açmak zorunda bırak.Hicbirsey kaybetmezsin en azından kafan rahat olur bu sorunu ve zaman kaybını geride bırakırsın.Sürüncemede kalan iliskiler konusmalar yoruyor insanı.Yorulma kimse için derim.

Burda bize yazdığın gibi açık açık sor.Ne kaybedersin bunun istekli görünmekle alakası yok madem kaçak oynuyor rest cek tüm kartları açmak zorunda bırak.Hicbirsey kaybetmezsin en azından kafan rahat olur bu sorunu ve zaman kaybını geride bırakırsın.Sürüncemede kalan iliskiler konusmalar yoruyor insanı.Yorulma kimse için derim.
Ben de kartları açık oynamanızdan yanayım, bir keresinde böyle kaçak oynayan birisiyle yüzleşmek zorunda kaldım, olay kontrolden çıkıyordu, ve hislerini ilk açan ben gibi oldum ama hiç pişman değilim çünkü siz ne konuşacağınız konusunda hazırlıklı olacaksınız o ise tamamen hazırlıksız yakalanacağı ise ne düşünüyorsa onu söyleyecek. Ve istediğiniz cevabı alacaksınız.
Hayat böyle günlerce aylarca acabalarla harcayacak kadar uzun değil.

Bu arada söylerken kendinizi de düşürmeyin tabi, yani ben kararım kesin olduğu için yapmıyorum bu konuşmayı sadece ne yaptığımıza dair net olalım vs gibi

Doğru söylüyorsunuz öbür türlü kafamda açık sekme olarak kalıp beni yormaktan ve zaman kaybından başka bir şey olmayacak, aradığında açıkça sorayım o zaman bakalım altından ne çıkacak

Ben de kartları açık oynamanızdan yanayım, bir keresinde böyle kaçak oynayan birisiyle yüzleşmek zorunda kaldım, olay kontrolden çıkıyordu, ve hislerini ilk açan ben gibi oldum ama hiç pişman değilim çünkü siz ne konuşacağınız konusunda hazırlıklı olacaksınız o ise tamamen hazırlıksız yakalanacağı ise ne düşünüyorsa onu söyleyecek. Ve istediğiniz cevabı alacaksınız.
Hayat böyle günlerce aylarca acabalarla harcayacak kadar uzun değil.

Bu arada söylerken kendinizi de düşürmeyin tabi, yani ben kararım kesin olduğu için yapmıyorum bu konuşmayı sadece ne yaptığımıza dair net olalım vs gibi
Kendini düşürme noktasını biraz daha açabilir misiniz dikkatli olayım

Evet ben de kimseyi yönlendirmekle uğraşmak falan istemiyorum ama biliyorum ki yine sonra kendisi sorun yokmuş her şey normalmiş gibi arayacak, yani aradığında ben artık açıkça baskı ile hareket edip etmediğini sormayı düşünüyordum. Kendimce çıkarımlar falan yapmak istemiyorum ama abes mi olur bunu direkt sormam? Yoksa hiç değmez de direkt yol mu vermek lazım

Trip atar gibi olmazsa neden abes olsun.
Sadece açık olun ve bu şekilde bir tanışma şekline uygun olmadığınızı paylaşın.
Şartları uygunlaştığı ve tamamen bir ilişkiye odaklanabilir hale geldiğinde hala bekar olursanız tanışmaya fırsat vereceğinizi söylersiniz

Yüz yüze iken, telefonda aradığında samimi konuşuyor yani ama yetersiz kalıyor bilmiyorum artık cepte dursun diye mi böyle anlayamıyorum ben de şu an
Samimi konusmasiyla seni surekli arayip konusmak istemesi geceleri tefonda saatlerce konusmak veya mesajlasmak .

Sabahlari günaydın diyip poncik konusmalar yok dedigin gibi. sadece konustugunuzda samimi davraniyor .gorucu usulu dedigin sey sadece tanisma asamasina kadar gorucu usuludur bu adamı geçip taraflar birbirini begenip gorusmeye basladiginda bu poncik harketler mesajlasmalar arasmalar sık sık bulusmak istemeler baslar.gencecik insansin yasin gecmemis kendini bunlarla ziyan etme .fikir fikir kaynasacagin birini bulursun .cocugun sende gonlu yok mesafeli .
sende zaten farkında olmasanda biseylerin eksikligini yolunda gitmedihini hissetmissin ama adini koyamamissin.

Aileleriniz ne tuhaf. Biri hala öğrenci, diğeri yeni mezun, iş hayatına atılmamış gencecik insanları niye illa evlendirmeye çalışıyorlar? Hani yaşınız geçmiş olsa, uzun süredir birini bulamıyor olsanız, ailelerden yardım isteseniz anlarım da bu çaba yersiz geldi bana.
İşte aradigim yorum...konu sahibi hiç kusura bakma bu dupeduZ cahillik..biri öğrenci daha ötesi var mı...bunları evlendirme niyetiyle tanistiriyorlar vallahi pes...sonra gelsin aldatmalar, boşanmalar.
Sorunuza gelince çocuk istemiyor belli ..ailesinin zoruyla da kesip atamıyor..kendinizi geri çekin sizde anlarsiniz

Merhabalar, bu yazdan beri evlilik niyetiyle biriyle görüşüyorum. Aileler aracılığıyla görüşmeye başladık, ailecek tanıdığımız biri. Yani aynı ortamda bulunduğumuzda hal hatır sorma şeklinde iletişimimiz olurdu, dışarıdan gördüğüm kadarıyla efendi durduğu ve ailelerden yana olumlu referans olduğu için görüşme teklifini kabul ettim.
Kendisi benden bir yaş büyük ama öğrenci henüz, yaşadığımız yerden uzak bir şehirde okuyor (Öğrencilik durumu bazı özel sebeplerden uzadı, durumunu bildiğim için problem etmedim). Geçen dönem okula gitmeden 2 defa yüz yüze oturabildik. Okulda olduğu süreçte haftada bir, on günde bir falan telefonla arama şeklinde iletişimimiz oldu. Yüz yüze görüştüğümüzde vakit güzel geçti, yani sohbet muhabbet hoştu. Gayet konuşkan, hoşsohbet idi. Ama iletişim kanalı telefona geçtiğinde ben daralıyorum. Çünkü ben bir insanı telefon ile ne kadar tanıyabilirim? Telefon ile konuşmamız hal hatır sorma, günlük yaşam üzerine oluyor pek derinleşemiyoruz. Mesajlaşma kültürü de yok, başta da ben mesajlarda kısa net cevap veririm genelde öyle mesajlaşma huyum yoktur diye demişti zaten. Çok kısa ve net cevaplar verdiği için mesaj ile de bir paylaşım yoluna gidemiyorum. Bu dönem sonunda geldi, 2 kere yine oturduk. Bu defa oturduğumuzda süreç hakkındaki düşüncelerimi söyledim, 'zaten burada olmuyorsun, telefonla da bir paylaşımımız olmuyor, tanımakta zorlanıyorum' diye belirttim. Kendisi için gidişatın olumlu olduğunu ama paylaşım konusunda haklı olduğumu, biraz daha iletişim kurabileceğimizi falan söyledi de ne bileyim..
Yarın okuduğu yere gidecek, biz en son bir hafta önce görüştük. Son görüşmeyi de ben talep ettim. Gitmeden önce bu sefer o görüşmemiz için davet edebilirdi diye düşünüyorum. Çünkü zaten gidecek ve bir daha kaç ay dönem sonuna kadar görüşemeyeceğiz, ki zaten ben tanıma konusundaki isteğimi de belirttim. Madem onun için gidişat olumlu, bunu değerlendirebilmeliydi diye düşünüyorum. Yüz yüze görüşmeler benim için keyifli geçiyordu, keza onun için de öyle kendisi belirtti. Konuşurken uyum sağlanıyor gibiydi. Ama araya mesafe girince iletişim sıklığı azalıyor ve kalitesizleşiyor. Bu durum beni rahatsız ediyor. Özellikle ben o gitmeden önce yine görüşürüz, gidişat konusunda kendimce daha iyi bir değerlendirme yapabilirim diye düşünmüştüm ama hiç ses çıkmadı.
Uzun oldu ama ben bunun düşüncesizlik olduğunu düşünüyorum, yanlış mı düşünüyorum sizce?
Kendinizi çok akıcı ve güzel ifade etmişsiniz okurken hiç sıkılmadım. Konuya gelince, evlenseniz bile karşı tarafa sanki iteleye iteleye birşeyler yaptıracaksınız hissiyatı oluşturdu bence . Bu durum çok yorucu ve zorlayıcı olur. Gerçekten sizi düşünen kişi ,bahanelerin arkasına sığınmaz. Zaten en kaçılması gereken insan "ben böyleyim" diyen insandır.Bir etraflıca düşünün derim .

Trip atar gibi olmazsa neden abes olsun.
Sadece açık olun ve bu şekilde bir tanışma şekline uygun olmadığınızı paylaşın.
Şartları uygunlaştığı ve tamamen bir ilişkiye odaklanabilir hale geldiğinde hala bekar olursanız tanışmaya fırsat vereceğinizi söylersiniz
evet bence de açık bir şekilde konuşmalı fakat şartlar uygun olduğu zaman tanışmaya fırsat vereceğiniz aslaa söylememeli bu karşı tarafın egosunu okşamaktan başka bişey değil bence,
bence şuanki tavır ve tutumlarının isteksizce olduğunu hissettiğini zorlanıyor birilerini ( ailesini ) kırmamak için böyle bir sürece girmiş hissiyatı verdiğini ve karşılıklı duyguların şuan hiç olmadığı biriylede bu şekilde bir sürece girecek hayatını meşkul edecek yapıya da fikire sahip olmadığını belirtmeli haa böyle bişey yok benim karakterim böyle herkese karşı böyleyim vs derse de eğer böyle karaktere sahip bir insan da ısınamayacağını belirtmelisin. 10günde bir telefonla konuşulan kimseyi tanıyamaz bi insan

Gittiği yerde aynı okul ortamında bulunduğu ortak tanıdıklar falan var olsaydı duyulurdu o yüzden, kendi içinde unutamadığı ya da karşılıksız bir şeyler hissettiği birileri falan var mıdır bilemiyorum ama
okuldan biri olması şart değil ki çok masumca düşünüyorsun yada düşünmek istiyorsun

İşte aradigim yorum...konu sahibi hiç kusura bakma bu dupeduZ cahillik..biri öğrenci daha ötesi var mı...bunları evlendirme niyetiyle tanistiriyorlar vallahi pes...sonra gelsin aldatmalar, boşanmalar.
Sorunuza gelince çocuk istemiyor belli ..ailesinin zoruyla da kesip atamıyor..kendinizi geri çekin sizde anlarsiniz
Öğrenciliğinin uzama nedenini ben biliyordum problem etmedim. Ailelerin zorlama gibi bir niyeti yok ki sadece tanışın görüşün olursa neden olmasın gibi bir yaklaşım içinde oldular gerisini tamamen bize bıraktılar. Fikirlerimi etkileyecek beni zorlayacak bir şey yapmadılar mesela. Sadece annem beni yeterince anlamıyor ama önemli değil yine bende bitiyor her şey. Her şey bizim açımızdan olumlu olsaydı bile biz öyle hemen evlenmeyecektik zamana yayılan bir süreç olacaktı
Çocuğun da üstüne düşmedim ben bu zamana kadar sadece ilgisiz olduğumu düşünmesin diye adımlarına karşılık verdim ama uzatmayı düşünmüyorum artık

Kendinizi çok akıcı ve güzel ifade etmişsiniz okurken hiç sıkılmadım. Konuya gelince, evlenseniz bile karşı tarafa sanki iteleye iteleye birşeyler yaptıracaksınız hissiyatı oluşturdu bence . Bu durum çok yorucu ve zorlayıcı olur. Gerçekten sizi düşünen kişi ,bahanelerin arkasına sığınmaz. Zaten en kaçılması gereken insan "ben böyleyim" diyen insandır.Bir etraflıca düşünün derim .
Kesinlikle haklısınız böyle bir durumda ben nereye çekersem oraya gelecekmiş gibi görünüyor, uğraşamam böyle insanlarla açık açık ne düşündüğünü soracağım açsın bakalım kendini baskı mı başka biri mi her ne ise altındaki benim vaktimi almasın

neden bu kadar evlenmeye meraklısınız anlamıyorum,okulunuz bitmiş, gezin tozun,farklı çevrelere girin ne yani bu yaşta, o zaman okumasaydın evlenip cocuk yapıp otur evinde.ayrıca kusura bakma canım ama ben cocuğu çok samimi bulamadım.isteyen insan mesajda atar,ararda ,gelirde.... orda başka biri var gibi geldi bana.

okuldan biri olması şart değil ki çok masumca düşünüyorsun yada düşünmek istiyorsun
Yok yok okuldan biri olması şart değil yani aynı ortamda yakın olduğu tanıdıklarımız var oradan biri olsaydı duyulurdu herhalde yoksa öyle düşünmek istediğim için değil 😂 ben direkt soracağım dökülsün bakalım altındaki her ne ise çıkarsın ortaya

Yok yok okuldan biri olması şart değil yani aynı ortamda yakın olduğu tanıdıklarımız var oradan biri olsaydı duyulurdu herhalde yoksa öyle düşünmek istediğim için değil 😂 ben direkt soracağım dökülsün bakalım altındaki her ne ise çıkarsın ortaya
bence de sor ama kendini de alt edecek bir şekilde konuşma bence yukarıda da yazdım ben bu şekilde seni tanıyamam bu şekilde uzak davranan yada karakter olarak soğuk olan bir insana da asla ısınamam içimden gelmez birbirimizin vaktini almayalım bence diyebilirsin. ama kesinlikle ben görüşmek konuşmak istiyorum senden yana bişey yok gibi gibi hissettirme aslaa bencee :)

neden bu kadar evlenmeye meraklısınız anlamıyorum,okulunuz bitmiş, gezin tozun,farklı çevrelere girin ne yani bu yaşta, o zaman okumasaydın evlenip cocuk yapıp otur evinde.ayrıca kusura bakma canım ama ben cocuğu çok samimi bulamadım.isteyen insan mesajda atar,ararda ,gelirde.... orda başka biri var gibi geldi bana.
Ne yani evlenecek insanlar okumasın evlenip otursun mu evinde? Siz evliliği sadece oturup evde çocuk bakmak kendini dışarıya tamamen kapatmak olarak görüyorsunuz sanırım. Benim evlilik anlayışım evde oturup çocuk bakmak ile sınırlı değil bir hayatı her anlamı ile paylaşabilirim eşimle, gezmeyi tozmayı da yapabilirim mesela. Ha çocuk bakmak da öyle kötü bir şey değil, huzurlu bir aile içerisinde iyi bir insan yetiştirmeye çalışmayı dünyanın en güzel işlerinden biri olarak görüyorum ben.
Niye kusura bakayım hem ben bu adamı korumaya çalışmıyorum burada, durum her ne ise onu anlamaya çalışıyorum. Bahsettiğim şeyleri birlikte severek yapacak başka biri çıkar karşıma, çıkmazsa da kendi başıma yapabilecek potansiyeldeyim zaten hayatı kendime zehir edecek değilim ya evlenmedim diye

bence de sor ama kendini de alt edecek bir şekilde konuşma bence yukarıda da yazdım ben bu şekilde seni tanıyamam bu şekilde uzak davranan yada karakter olarak soğuk olan bir insana da asla ısınamam içimden gelmez birbirimizin vaktini almayalım bence diyebilirsin. ama kesinlikle ben görüşmek konuşmak istiyorum senden yana bişey yok gibi gibi hissettirme aslaa bencee :)
Bahsettiğiniz şekilde konuşmayı planlıyordum ille de olacak diye tutturduğum biri değil zaten istesem de o şekilde konuşamam 😄

Ne yani evlenecek insanlar okumasın evlenip otursun mu evinde? Siz evliliği sadece oturup evde çocuk bakmak kendini dışarıya tamamen kapatmak olarak görüyorsunuz sanırım. Benim evlilik anlayışım evde oturup çocuk bakmak ile sınırlı değil bir hayatı her anlamı ile paylaşabilirim eşimle, gezmeyi tozmayı da yapabilirim mesela. Ha çocuk bakmak da öyle kötü bir şey değil, huzurlu bir aile içerisinde iyi bir insan yetiştirmeye çalışmayı dünyanın en güzel işlerinden biri olarak görüyorum ben.
Niye kusura bakayım hem ben bu adamı korumaya çalışmıyorum burada, durum her ne ise onu anlamaya çalışıyorum. Bahsettiğim şeyleri birlikte severek yapacak başka biri çıkar karşıma, çıkmazsa da kendi başıma yapabilecek potansiyeldeyim zaten hayatı kendime zehir edecek değilim ya evlenmedim diye
ben okuma evde otur demiyorum zaten, her şeyin bir zamanı var,şu an senin okulun bitmiş,kariyer yapma derdinde olmalısın.bekarken gezip tozmakla evlenince eşinle gezmenin aynı şey oldugunu asla kabul etmiyorum.ben erken evliliğe karşıyım zaten,hele bu devirde okumuş gençlerin evlenme derdinde olmasına üzülüyorum.gayet aklı başında birisin öyle hissettim.o yüzden hedeflerin başka olmalı.

Kendini düşürme noktasını biraz daha açabilir misiniz dikkatli olayım yaptınız
Konuştunuz mu bilmiyorum biraz geç gördüm ama demek istediğim yani siz kararınızı vermişsiniz de onu yokluyormuşsunuz gibi olmasın, daha yuvarlak ifadeler, 'bu söylediklerimi sakın yanlış anlama herhangi bir beklentiyle söylemiyorum ama ...' diyip girebilirsiniz mesela konuya

X