Yanlış mı düşünüyorum?

Telefonlar kontörlü ve kontör asiri pahaliyken, sms atmaya dahi kiyamazken, konusma paketlerimiz dahi yokken sevgilimizle 10 gunde bir gorusmezdik. Arayamazsan, caldirip kapatirdin aklima sen geldin ya da kontroun varsa beni ara anlamina gelirdi.
Teknoloji cagindayiz. Sms i, whatsappi, instagrami her yerden iletisim kurabilecek imkan varken adam kurmuyor. Neden? Cunku heyecanlanmiyor, istemiyor. Isteyen adam daglari deler.

Mantıken yeni tanışan bir çiftin daha meraklı olması gerekir değil mi. Tanımaya çalışır keşfeder karşısındakini. Dur bakalım sen hiç adım atma bakalım o ne kadar adım atacak. Sen kendini epey bi geri çek bence
Evet ben de aynı şekilde düşünüyorum yani insan merak eder böylesine ciddi bir niyetle konuştuğum kişi nedir ne değildir diye anlamaya çözmeye çalışır. Ki insan konuşur eder ama her zaman konuştuklarımız ile yaptıklarımız da birbiri ile uymayabiliyor insanız sonuçta. Bunları anlayabilmek için gözlemlemek gerekiyor, yeterince gözlemleyemiyorum.
Bu arada arayan taraf da hep o oldu açıkçası ben arada haber almak için nadiren mesaj atmışımdır hiç aramadım. Ama aramalarına da ilgisiz cevap vermedim, yani soğuk olduğumu düşünebileceği bir durum da yok ortada

Şimdiye kadarki tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, daha çok görüşmek isteyen taraf daha çok ilgisi olan veya daha olumlu olan taraf oluyor.
Ben karşınızdaki kişinin size çok ilgisi olduğunu düşünemedim. Bir erkeğin günlerce konuşmadan aramadan durması bana normal gelmedi.
Sebebi nedir bilemem, ailesi yüzünden mi görüşüyor elektrik mi tutmadı onun açısından ama böyle görünüyor
Neden devam ettiriyor o zaman ben de anlamıyorum. Yani yüz yüze iken değerlendirme yaptığında kendisi için güzel gittiğini söyledi. Hatta o kendisi için güzel gittiğini söylemesine rağmen ben dürüst bir şekilde direkt benim için olumlu diye yorum yapmadım, ona karşı aşırı istekli görünmedim. Aramızdaki paylaşımın iletişimin yetersiz kaldığını, tanımakta güçlük çektiğimi ama daha iyi tanımak istediğimi belirttim. Şu ana kadar arayan taraf hep o oldu ama ben de aramak isterim falan diye söyledim yine. Buraya geldiğinde ise karşılıklı olarak eşit bir şekilde birbirimizi davet etmiş olduk. Hani kendisi için güzel gidiyorsa giderken insan en azından 'ben gidiyorum kaç ay sonra geleceğim gitmeden görelim birbirimizi' diye bir veda mahiyetinde bile görüşmeyi isteyebilirdi diye düşündüm

Adamın size ilgisi yok msj yazmayı sevmeyen adam arar bu kadar basit aslında hoşlandığınız kişiyle o telefonda kaç saat durduğunu bile fark etmezsin adam sizi mantıklı bulmuş sadece
Benle telefonda konuştuğunda çok uzun konuşuyor kimseyle bu kadar uzun konuşmam ben diyor ama bilemiyorum, dediğiniz gibi olabilir yine

Heyecan hissetseydi bence görüşme teklifinde bulunurdu.
Ayrıca o mesajdan, siz telefondan çok hoşlanmıyorsunuz. Aranızdaki iletişim aşka evrilseydi ikiniz için de iletişim yolunun pek önemi olmazdı.
Elbette aracı ile görüşülür tanışılır ama duygularınız bu süreçte de oluşurdu.
yeterince duygunun olmadığı bir evliliği kesinlikle yapmayı.
Yok farkındayım ben de sadece mantığımla ve sadece duygularımla hareket ederek bir sonuca ulaşmak istemiyorum zaten, mantık-duygu dengesi ile içime sinen bir sonuca ulaşmak istiyorum o yüzden buradaki yorumlarla durumu daha iyi değerlendirmek istedim

Aileleriniz ne tuhaf. Biri hala öğrenci, diğeri yeni mezun, iş hayatına atılmamış gencecik insanları niye illa evlendirmeye çalışıyorlar? Hani yaşınız geçmiş olsa, uzun süredir birini bulamıyor olsanız, ailelerden yardım isteseniz anlarım da bu çaba yersiz geldi bana.
İkimiz de net bir şekilde olumluyuz diye karar vermiş olsaydık bile hemen evlenemeyeceğiz zaten, aynı ortamda bulunduğumuz kadarıyla aklıma yatan biri olduğu için görüşmeyi reddetmemiştim ama en azından keşke onun da okulu bittikten sonra bu düşüncelerini söyleselermiş diyorum ben de

Görüşmeye niyeti olan insan fizandan gelir arar sorar mesaj atar. Muhtemelen ailesi istediği için görüşmeye zorluyor kendini.

Ayrıca öğrenci olan bir insanla nasıl ciddi düşünüyorum diyerek görüşmek istediniz ki? Şuan kimbilir nerede kimlerle takılıyor daha okurken kendini uzakta birine adayacağını hiç sanmam vazgeçin siz bu işten bisey çıkmaz

Evlenmeden önce insanlar sevgili olur, flört eder vs. Siz evlilik yoluna girmeyi bırakın daha sevgili olmamışsınız ve buna da istekli gibi görünmüyor. Hadi mesajlaşmayı anladım telefonla 10 günde bir konuşmak nedir mesela hangi devirde yaşıyoruz. Muhtemelen sevgilisi var, mesaj yazmayın diye mesajlaşmayı sevmiyorum deyip geçiştirmiş. Ailesi istediği için görüşüyor sizinle

Bana kalırsa seni cepte tutuyor yani ilgisi yok ama cepte dursun belki lazım olur kafasında yoksa şu devirde biriyle görüşmeye başlıcaksın mesaj atmayacaksın saçma yani öğrenci olduğu için bol vaktide vardır ders harici aslında bol bol mesajlaşıp görüntülü bile konuşabilirsiniz şu çağda ben mesajlaşmayı sevmiyorum diyen kişiye pek inanmıyorum açıkcası hadi madem sevmiyor 10 günde 2 gün görüşmek çok az ya her gün bile görüşebilirsiniz okula gitmeden önce görüşmeyi talep eden de sensin ben senin yerinde olsam o görüşelim demeden ben asla demezdim

Görüşmeye niyeti olan insan fizandan gelir arar sorar mesaj atar. Muhtemelen ailesi istediği için görüşmeye zorluyor kendini.

Ayrıca öğrenci olan bir insanla nasıl ciddi düşünüyorum diyerek görüşmek istediniz ki? Şuan kimbilir nerede kimlerle takılıyor daha okurken kendini uzakta birine adayacağını hiç sanmam vazgeçin siz bu işten bisey çıkmaz
Ben dışarıdan bildiğim kadarıyla karakter değerlendirmesi yaptım aynı ortamda bulunduğumuz kadarıyla aklıma yattı o yüzden reddetmedim görüşmeyi

Evlenmeden önce insanlar sevgili olur, flört eder vs. Siz evlilik yoluna girmeyi bırakın daha sevgili olmamışsınız ve buna da istekli gibi görünmüyor. Hadi mesajlaşmayı anladım telefonla 10 günde bir konuşmak nedir mesela hangi devirde yaşıyoruz. Muhtemelen sevgilisi var, mesaj yazmayın diye mesajlaşmayı sevmiyorum deyip geçiştirmiş. Ailesi istediği için görüşüyor sizinle
Bilmiyorum WhatsApp son görülmesi bile bazen benle son mesajlaştığı zaman oluyor, onun dışında son görülmesi nadir değişiyor

Bana kalırsa seni cepte tutuyor yani ilgisi yok ama cepte dursun belki lazım olur kafasında yoksa şu devirde biriyle görüşmeye başlıcaksın mesaj atmayacaksın saçma yani öğrenci olduğu için bol vaktide vardır ders harici aslında bol bol mesajlaşıp görüntülü bile konuşabilirsiniz şu çağda ben mesajlaşmayı sevmiyorum diyen kişiye pek inanmıyorum açıkcası hadi madem sevmiyor 10 günde 2 gün görüşmek çok az ya her gün bile görüşebilirsiniz okula gitmeden önce görüşmeyi talep eden de sensin ben senin yerinde olsam o görüşelim demeden ben asla demezdim
Bana da cepte tutmaya çalışıyor gibi geliyor. Gecen dönem başı gitmeden önce de araşırız görüntülü de konuşuruz falan demişti kendisi ama gidince öyle olmadı. Görüşme konusu da geldiğinde o görüşelim dedi zaten, bu dönem geldiğinde bir kere onun demesiyle görüştük diğerinde de benim. Ben gitmeden önce de o söyler diye bekledim söylemedi ben de bir şey söylemedim

Yani goruck usulu olsada bir heyecan olur seni gormek vakit gecirmek icin can atar .bilwmiyorum cocuk mesafeli zaten daha cok genc pek istemiyor gibi kafasi karismis

Bana da cepte tutmaya çalışıyor gibi geliyor. Gecen dönem başı gitmeden önce de araşırız görüntülü de konuşuruz falan demişti kendisi ama gidince öyle olmadı. Görüşme konusu da geldiğinde o görüşelim dedi zaten, bu dönem geldiğinde bir kere onun demesiyle görüştük diğerinde de benim. Ben gitmeden önce de o söyler diye bekledim söylemedi ben de bir şey söylemedim
Muhafazakar insanlar misiniz.bu noktada dikkat ediyormusunuz. Karşı taraf bu tür konularda dikkatli mi.ailelerin düşünce yapısı kültür ve yaşantı olarak birbirine benzediğini dusunuyorum.eğer boyle bir durum var ise herkesin kendi hayatı yaşam biçimi.
Ama cevab hayırsa gercekten bu zaman da imkansız gibi birsey bir erkeğin böyle davranıyor olması.

Bir arkadaşım bu şekilde evlendi ve ortamdaki diğer kızlar olarak çok sasirmistik. Farklı sehirdeydiler aileler uygun görmüştü, arkadaşımız da sessiz biriydi çocukta öyleymiş . Bunlar çok az gorusuyordu haftada bir vs telefon gorsumesi yapıyorlardı. Evlilik hazırlığını da ikisi ayrı ayrı yapti .

Bilmiyorum WhatsApp son görülmesi bile bazen benle son mesajlaştığı zaman oluyor, onun dışında son görülmesi nadir değişiyor
Bu bir anlam ifade etmez. Ben en yakın arkadaşlarımla, kardeşimle vs. Whatsapp değil Instagram üzerinden mesajlaşıyorum. Böyle olan çok var.

Yani goruck usulu olsada bir heyecan olur seni gormek vakit gecirmek icin can atar .bilwmiyorum cocuk mesafeli zaten daha cok genc pek istemiyor gibi kafasi karismis
Yüz yüze iken, telefonda aradığında samimi konuşuyor yani ama yetersiz kalıyor bilmiyorum artık cepte dursun diye mi böyle anlayamıyorum ben de şu an

ilk zamanlarda çok hoşlanan ilgisi olan erkekler görüşmek konuşmak mesajlaşmak için kırk takla atar karışı taraf da o yok gel gelelim ki öğrenci henüz bir işi yok bağımsızlığı yok hani evlilik düşüncesi içinde olduğunu pek sanmıyorum aile baskısı bence görüşme sebebi çünkü görev gibi yapıyor işini.

X