Yanlis mi yaptim? Ayip mi oldu?

Evlenmeyi dusunmediginiz adamin babasiyla niye bir munasebetiniz var ki?
Ben tanismam bile.

Siz evlenmeyi dusunmuyorsunuz, ama babasi sizi aileden biri gibi goruyor. Nerden tutsak elde kalir.

Cok haklisiniz. B*k yemis kadar pismanim.

Siz bu ailenin ayakçısı mısınız ? Ne demek formu o dolduramaz illa ki sen dolduracaksın ? Ayıp falan olmamış, adam terbiyesiz yaşlı olunca otomatik olarak terbiyeli ahlaklı olunmuyor.

Bencede bir süre siz gitmeyin babasına kendi gitsin en doğrusu bu... kafaniz dinlenir.

Ben tanismam bile.

Siz evlenmeyi dusunmuyorsunuz, ama babasi sizi aileden biri gibi goruyor. Nerden tutsak elde kalir.
Aynı şekilde evlenmeyeceğim adamı ailemle tanıştırmam, ben yaşar giderim ne gerek avr ki, neyin sorumluluğu bu?

Evet, cok güzel söylediniz. Sonuna kadar haklisiniz. Adam anlamiyor dedigime sunu demek istiyorum „hala arayip biseyler istiyor“. Bundan sonra bisey isterse de artik pes yani. Bana biri ben senin sekreterin degilim dese o kisiyi bi daha aramam, bisey istemem. Sanmiyorum isteyecegini. Zaten bundan sonra mesafe koymama cok güzel bi sebep oldu. Önceden de oglunu ayda bi kez ariyordu, cokta ilgili degildi. Bundan sonra da sevgilim tek gider.

Ben tanismam bile.

Sevgilim ailemle görüsüyor, ben de onun ailesiyle. Ne gibi bi sorun var bunda aciklarmisiniz?

Hayir, sevgilimin rahatligi beni rahatsiz etmiyor. Burda yazamadigim coook sey var. Tam anlamiyla olayi anlayip yorumlamanizi beklemeyemem. Benim sevgilimle bi sorunum yok, sorunum babasiyla. Böyle bi konuda bile yorum yazan cogu kisi sevgilimi iliskimizi sorgulamis sanirim kadinlar kulübünde sorunu olan direkt esiyle/sevgilisiyle ayrilmak zorunda hemen herkes ayril diyor

Detaylara bir şey diyemem. Bu anlattığınıza göre işlerini yaptırma konusu ilk açıldığında ben yapamam demeniz gerekirdi. Sevgilinize söyletmemeliydiniz.
Siz de boyun eğici davranmışsınız.

Son düzenleme:
adam beni sadece bir kez aradi, onun disinda sevgilime soyletiyor mu dediniz ben mi yanlis anladim?

sevgilinizi arayip kiz arkadasin bana randevu alsin diyorsa niye o da gelip size soyluyor? gitsin kendisi alsin babasinin randevusunu. bence sizi ailece kullaniyorlar.

Orda anlatilmak istenen yada turkiyede yaşanan bir cok sorunun temeli hayatımızdaki kişinin ailesiyle ilgili konularda tek kaliyor olmak. Burda sorun yaşayanlardan sevgili yada eş genellikle ailesine karşı savunmuyor hemde kisi kendini savununca ailesinin yaninda tavır aliyor. Sorun burdan çıktığı ve Türk aile yapısında erkek tarafinda bu olay çok görüldüğü için genel bir bakış açısı. Ben şunu savunuyorum ben kendimi savunurum kimseye ihtiyacım yok onun kelimelerinede gerek yok. Devamında sevgilim yada esim beni muhatap etmesin bana saygı duysun yeter. Burda insanlar kendilerini savunduğu anda birde hayatındaki kişiden tepki görüyorlar, o nedenle ilişkiler öğrenilmiş çaresizlik halinde kaliyor. Sizin olayinizda baba anlamiyor olabilir ama siz onu tolere etmek zorunda değilsiniz. Bu bakış açısı tamamen yanlış, biz karşıdaki kisi anlamiyor napayim dersek karşıdakine şunu öğretiyoruz: ben böyle davranınca bisey diyemiyor ben ne istersem yapıyorlar aynen devam. Buda yanlis mesaj. Geçte olsa bir tepki verilmiş kalani içinde bu hareketin arkasinda durmanız yeterli. O yine davranışından ısrar edip isteyecek bir süre sonra hazırlıklı olun ama asla yapmayın. Yapmak demek gel devam et ben her isinizi yaparim demek olacak. Siz anladigim saygısızlık etmemek için kibar davrandiniz ama o kisi bunu vur ensesine al ekmeğini diye yorumladı. Sevgiliniz ile de mutluluklar.

Ben bu detayi atlamışım evet. Sevgilinizin babam bunu yapmani istiyor diye iletmeside tuhaf. Dogru olan size hiç söylememesi olmali. Babasi sizi bizzat arayıp söylediği durumlar harici hic haberinizi olmaması gerekir. Oluyorsa orda sevgiliniz açısından bir sorun var derim bende.

Diyor her seferinde, baba ben hallederim ama babasi illa otombo yapicak diyor. Cogu telefon konusmasina ben de sahit oluyorum „yok yok yok sen birak yapma, otombo yapsin“ diyor.

Sevgilimin beni kullandigi yok.

Niye. Bu kadar samimi oldunuz? Görüşmeyin erken daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…