yaptığım yanlışmı

nazar boncuxgxum

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
517
8
37
arkadaşlar eşim ailesinn lafına bakarak bana şiddet uyguladı we bende o andan ailemi arayıp beni gelip almalarını söledim ailem gelene kadar eşim ewden çıktı ama aradığımda eşim yanımdaydı ewi terk ettiğim için mahkemede ne der

şiddetmi uyguladı eşiniz.bide kesin siz simdi yeni evlisinizdir.BU erkekler sadece bu dünyanın varlığını düşünüyolar.baynların hakkını nasıl öderlr öbür tarfta bilmem.Sen en doğrusunu yapmışsın.evden ayrılanın sen olması o olması bişei değiştirecegini sanmam .Bende eşimden ayrılıyorum evi terk eden bendim ve mahkemede hiç bir sorun teşkil etmedi bu.canım çok sağlam bas ayklarının üstüne olurmu hiç bişeyden korkma ve dşik dur bunu yapanlar ve yaptıranlar utansın.

arkadaşlar eşim ailesinn lafına bakarak bana şiddet uyguladı we bende o andan ailemi arayıp beni gelip almalarını söledim ailem gelene kadar eşim ewden çıktı ama aradığımda eşim yanımdaydı ewi terk ettiğim için mahkemede ne der

Bence en doğru hareketi yapmışsın canım,çok üzüldüm,şddet asla affedilmemeli,benimde allah korusun kızım evlendiğinde böyle bir harekete maruz kalırsa çeker alırım ,hep yazdım yine de yazıyorum dayak affedilmeeez,evladımın bir damla gözyaşına dünyaları yıkarım,ne demek anneler babalar kızlarını dayak yesinler diye mi kocaya veriyor ,olayı anlatmamışsın ama ne olursa olsun hiç kimsenin kimseye el kaldırmaya hakkı yok sevgiler canım:teselli:

biz görücü ululü ile ewlendik ama aileler arasında nişandan sonra bi anlaşmazlık oldu keşke ailemi dinleyip nişanlıyken ayrılsaydım ama kaderde bunlarıda görmek warmış eşim nişanlıyken ailem yalwardı bizi ayırmayın die ama ewlendik benide ailemide istemedi amacı neydi bilmiorm benim ailemle ilişkiyi kestiler tamamen zaten annesiin aklına çok geliodu ewimiz ayrı olmasına rağman hergün sabahdan annesine gidiodum gecelere kadar orda oluoduk çoğu zamanda kalıoduk hiç bir şekilde ewliyken mutlu olmadım sabrım yüzünden 3,5 ay sürdü yoksa daha önceden biterdi eşim we ailesinde aşağlık komplexi wardı .bu gibi daha birsürü şeyler döwdüğü içinde ewden ayrıldım tazminat dawası açtım boşanma dawası açtım ama oda bana açmış tazminat düğün yapıp masrafa girdiğini ileri sürüo

canım avukat değilim ama bildiğim kadarıyla evi terk eden kadın şuçlu durumuna düşüyormuş..hakkında hayırlısı olsun güzelim...demekki bunlarıda yaşayacakmışın...yüce rabbim beterinden saklasın...
karşılıklı açlan dava daha çabuk sonuç veriyormuş....

paylaşicak malınız yoksa önemli değil öldürmesini bekleyemezdim dersin canımi kurtardım
....

paylaşılcak mal yok oda dilekçesinde boşanmak istediğini elirtmiş ama ikimizde birbirimize tazminat dawası açtık benim açma sebebim dayak tı tabi oda bana sırf tazminattan wazgeçirmek için yalan yanlış dilekçe doldurtmuş benim günlüğümü öne sürerek aslında korkmuorm ama eşiminde yaptığı yanına kalmasın die tazminatı almak istiorm sonuçda ben daha 21 yaşındayım 3 aylık için benim hayatımı mahwetti bunu hesabını wersin ama oda bana dawa açmış tazminat dawası hemde ben şimdi tedirginim hem ewi terk eden benim ama hemde tazminat istiyorum hakim onumu haklı görürü benimi bilmiorm ama benim adli tıpdan darp raporum war napıcam ben yardım edermisiniz awukat arkadaşlar we bilgisi olan arkadaşlarımmmm

biz görücü ululü ile ewlendik ama aileler arasında nişandan sonra bi anlaşmazlık oldu keşke ailemi dinleyip nişanlıyken ayrılsaydım ama kaderde bunlarıda görmek warmış eşim nişanlıyken ailem yalwardı bizi ayırmayın die ama ewlendik benide ailemide istemedi amacı neydi bilmiorm benim ailemle ilişkiyi kestiler tamamen zaten annesiin aklına çok geliodu ewimiz ayrı olmasına rağman hergün sabahdan annesine gidiodum gecelere kadar orda oluoduk çoğu zamanda kalıoduk hiç bir şekilde ewliyken mutlu olmadım sabrım yüzünden 3,5 ay sürdü yoksa daha önceden biterdi eşim we ailesinde aşağlık komplexi wardı .bu gibi daha birsürü şeyler döwdüğü içinde ewden ayrıldım tazminat dawası açtım boşanma dawası açtım ama oda bana açmış tazminat düğün yapıp masrafa girdiğini ileri sürüo
Anladığım kadarı ile arada büyük bir aşk yok , ,daha önünde uzun yllar var güzel günler senin olsun canım:1hug:

şimdi nazar boncuğum.Bende aynı senın durumundaydım evi terk eden bendim vede tazmınat davasını actım.Aynı seyler bana söylendi düğün masrafı için tazmınat acarız dediler fakat çok saçma bir dava olur hakim bu onların açtıgı davaya güler.Hiç korkama ama davacı sensen tazmınatı almak için kuvvetli saitlerin olcak .Zaten senın darp raporunda varmış.kesinlikle bir hak idda edemez.Benim suan bir avukatım var ve oda aynı seyi söylüyor senın evi terk etmen bir sorun teşkil etmez canım.Tavsiyem avukat tutmadıysan acılen bir avukat tut ilk duruşmada tedbir nafakası bağlana bilir.Bunlar senın hakkın çünkü böyle kişiler ve aileleri yüzünden bizim genç yasta hayatımız kararıyo.Umarım hak ettiğin herseyi alırsın.Hersey gönlünce olsun

saol maviacem awukatım war ama benim yinede kafam çok karışık tazminatı almam için rapor yetmio heralde şahidim de yok denebilir çünkü 3,5 aylık ewliliğimde ailemden hiç kimseyi doğru düzgün göremdim yasaktı çünkü onların tarafından da kimseye güwenemiyorum ki nasıl şahidim olcak benim düşün düşün işin içinden çıkaMIYORUM

rosenoire senin cewabınada şöle deyim benim hayatıma ilk giren erkek eşimdi elimi bile ilk o tuttu o yüzden o benim ilkimdi unutmam zaman alır ama onunda beni sewdiğini düşünüodum ama yanılmışım eşimin biraz yaşı wardı onun amacı sadece ewlenmekmiş başka hiç aşk felan işi yokmuşdu ama o istediğinide yapamdı zaten o yaşına kadar annesinin huyunu bildiği için ewlenememiş çünkü waktinde annesi elitimede çok çektirmiş oda korktuğu için düşünmemiş ama daha sonra eltim kaynanamla bir olup beni ezdiler eltimin açıklaması ise ben çok çektim sıra sende diodu baba amannnn anlatsam roman olur ne hakaretler duydum bi bilseniz

sahit kesinlikle sart güzelim bulmaya calış ve an az 3 tane olsun avukatun varmış sevindim.zaten avukatın senı çok daha iyi yönlendirir.Sen hiç bişeyden korkma onların actı düğün masrafı için tazmınat hikayasini hakımler yemez emın ol.Benim eşimin aileside aynı hikaye için uğrastı ama yemedi.O bunalrı çoktan hak etmiştir sana yaptıklarından sonra.Zaten avukatında söylemiştir yenı kanunlarda bayanlar daha avantajlı hakımlar genelde bayanların ezik kalmamsı için uğrasıyolar.Çünkü biliyosun kı bizim ülkemizde bayanlar genlde hep ezilen taraf oluyor.Allh yardımcımız olsun benim mahkekeme gununede az kldı.Bnei durumundan habedar et güzelim merak edeirim.Çünkü hemen hemen aynı dururmları yasamısız.

anamm çok zor ya Allah yardımcın olsun cnm yardımcı olmak isterdim ama bilgim yok tek bidiğim şey asla evlenmeyeceğiimmsenağlama

aileni aramadan önce darp raporu almalıydın bence sonra annenin evine dönseydin.çünkü hakime sorardın bana şiddet uygulayan bi kişini yanında nasıl durim die..işte kanıtı diyip darp raporunu verseydin..suçlu olmazdın hiç bi şekilde..

ya kusura bakma ben sonuna kadar okumamışım darp raporu alıp almadını da..şimdi okudum.neyse bu tazminatı ne sen alırsın ne o..benimde bi tanışım var..boşandılar ama tazminat halen duruo..olmuo..eşi yalancı şahitr getirmiş ama yine olmadı yine olmadı..en son ne oldu bilmiyorum ama vermio hakim çok iyi inanması lazım oda zor diosun kimse yokmuş yanında..ondan bence biran önce boşanmana bak..ucuz yırtmışın alalhtan çocugun yok.mesela ben bu dügün masrafını istemesi eşinin çok yanlışl bence ya..dile bile getirlmez.sen öle bi insandan kurtulduna yat kalk dua et..ben olsam bir lirasına dahi minnet etmem yani.öle insanın parası alıp da yenmezz kursagında kalır adamın..
sevgiler canım

Hayır caım bence kesinlikle isteklerinden vazgeçme.sana bunları yapan kesinlikle bunun cezasını çekmeli kuvvetın yetmıyosa bu sekılde ondan öc alabılrsın artı senın adını kızdan dula çıkardı beyfendi sen ona gelecegini verdin ki o ne yaptı bir boş.Artı benim tanıdım kişide aynı durmdaydı mahkemesi sonuçlandı hem nafakasını hemde tazmınatını aldı.Sende büyük ihtimal alırsın.Hem alamasan bile onlara verdiğin bu süre içindeki korku yeter dimi.Şansın senınle olsun canım.

Ben 25 yasındayım ve 20 ay evli kaldık oda benim dayanmam sayesinde oldu.B öyle insanlar kendilerine ve ailesine köle getirmek istediği için evlenen insanlar.Ama diyorum ya bu ve bunun gibi erkekler hadi dünyada nafaka yada tazmınatla ödüyolar bakalım öbür dünyada biz baynların günahını nasıl ödüyecel,kler bilmiyorum.Hayatın sadece bu yaln dünyadan ibaret olduğunu sanan insanlar çok.Ama bu dünyasın öteside var dimi.

ya maviacem o dediğini o kadar düşünüoyrumki adım kızken dula çıktı o kadar ağır gelioki ya bi değer bilmez anasınn lafıyla hareket eden bi adama nasılda güwendim ben nasıl atlatıcam ben hiç bilmiorm ya önemli olan para pul değil ama hayallerim heweslerim bütün dünyamı mahwetti beni we ailemin gruru ile oynadı ya bi anlatsam yaşadıklarımı roman çıkar ben onun için nelere katlandım hiç bi önemi yokmuş o kadar değer wermişdimki ya ne aptalmışım diorm kendime haketmeyene değer wermicen ama geçti iş işten manewi olarak kaybettiğim maddi olarakda çok çektik onun ailesin bana taktığı 4 bilezik we setten daha pahalı bi saat almışdım ona o kadar para saydırıdm babama düğünde takılan küçük altınların %90 benim tarafımdan dı çünkü hiç akrabaları yoktu we elimde hiç biri yok şu anda hepsini aldılar bütün ganimetimdeydi gözleri amaçlarına ulaştılar Allah öbür tarafda karşıma çıkarmasın onları

ya ne olursa olsun bana tazminat ödemesi lazımken onun bana tazminat dawası açması bunların insanlıkdan uzak wahşi yaratıklar olduğunu gösterio eğer wicdanlı bi insan olsaydı yada insan olsaydı bekareti düşünürdü ama adam bile değilmiş yakında bana bakire değildi die de dawa açar bu şerefsiz çok afadersini bu kelimeyi kullandığım için çünkü bi o kaldı yapmadığı çok sinirim bozuk

X