Yarama Yara actilar..KIRGINIM.

Guri35

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2016
413
325
50
Selamlar Herkeze.

Dertlesmek icimi dokmek istedim..

Ben 18 yillik evliyim.cocuklarim var.
Babami kaybettim,vefat edeli 2 ay oluyor. Acim sonsuz ve buyuk.Esimle tartistigimiz biranda agzindan istemsiz olarak bir kufur cikti.Bu kufur babama giden bir kufurdu. Ben duyunca delirdim,zaten iyi degildim.Tartismalar cikti aramizda,3 gun konusmadim. ozur diledi bilerek demedim dedi. Ben kirgin old.icin konusmuyordum o da sinirlenip bana iyice deliriyordu. Bir gece cok kotu tartisma cikti.Babama gitti o kufur sen beni yaraladin iyice dedim.O da kendini savundu. Ben bunu gorumceme anlattim abin bana kufur etti babama giden bir kufurdu,cok uzgunum dedim. Ama kendisi bana ulasmak yerine anne babasina soyluyor bu durumu..Oysa ona, sadece sana soyluyorum sen bil dedim..Benden cekinmis kizginmisim ona kizarmisim belki diye dusunup beni aramamis....O gece esimde evden cikti gitti arabada kaldi.

Sabahina ailesini aramis ben inandiramiyorum kendimi,beni affetmiyor,nolacaksa olsun,arayin kimle konusursaniz konusun demis,bosanicam demis. Arkasindan annemi de aramis 25kere bunlari anlatmak icin. Ama annem uyudugu icin bakamamis. Esimin babasi annemi ariyor babam rahmetli olali 30 gun olmus,anneme beni sikayet ediyorlar,beni yerden yere vurup ogullarindan ayrilmami istediklerini soyluyorlar ilk bosanan onlar degil ayrilsinlar diyorlar. Oglum sana ulasamamis biz sana soyliyelim diyorlar. kizin naparsa yapsin cocuklariyla orda, oglumu biraksin baslarinin caresine baksin demisler. Kari koca annemi sinirden deliye cevirmisler,tansiyonu cikmis dedem hepsini duymus gormus,dedemde cok uzulmus. Esim sabahina eve geldi bambaska biri olarak,bana bosaniyoruz ayriliyoruz bitti dedi.cocuklari istedigim zaman gorurum karisamazsin dedi. cocuklar duydu,durduramiyorum ben gidiyorum dedi ben soklardaydim. zaten baba acim varken bunlari duymak beni iyice yaraladi. Ben bayildim cocuklarimin gozu onunde..
Ben bayilinca cocuklar agladi korktu baba baba gitme dedi.O da aksamina ailesini aradi ben ayrilamam dedi cocuklar korktu dedi. benim icinde kotu oldu bayildi figan dedi. Tabi Annemde onlarin agzinin payini vermis siz benim kizimi bosatmak mi istiyorsunuz elinize ne gececek demis?. Sonrada inkar ettiler,biz niye ayrilmalarini isteyelim dedi babasi. Esim hep ailesini savundu beni haksiz buldu ben neden onun kardesine mesaj atip derdimi anlatmisim. ben kotu niyetliymisim,amacim onu kotulemekmis. (Aileside bunu dusunmus) Oysa ben gelinimin her derdi oldugunda ona yardimci olmus biriyim. Yeri gelir gelinimi savunur kardesime kizmis bir gorumce oldum hep. Yuvalari bozulmasin diye..Onuda kendim gibi sandim. En buyuk hatam budur belki.
Kayinpederi aradim benim bosanmami istiyormussunuz birde yuzume soyleyin dedim. O da bana bagirdi ve defol git oglumun yanindan ilk bosanan siz misiniz sanki dedi. oglumda duydu bunu yanimdaydi. Agladi yavrum. ve sonra ustume kapatti telefonu..O gunden sonra asla ne aradim ne sordum..Ne hesap sordum annemi nasil arar o yarali kadinin uzersiniz? demedim. Sabir Allahim dedim. Arayip konusursam kalp kirarim diye aramadim. susmayi tercih ettim. Halada konusmuyorum. Esim bana gecen haftaya kadar yapmadigini birakmadi hep ustume geldi,bana cok hakaret etti,ailesini savundu,tum sucu bende buldu. Ama oyle bir olay yasandi ki, Allah onu korkuttu kendinden resmen. o olay sonrasi esim birden degisti. Beni affet dedi,ozur dilerim dedi, ben ettim sen etme dedi. Aileme gidip bunlari anlatan bendim,onlarida affet dedi. Bende bir anne babaya bu yakismazdi. Kocasi yeni vefat etmis bir kadina acip kizlarini sikayet etmek,yermek,bosansinlar demek yakismazdi dedim.. O da haklisin dedi. Basim sana karsi egiktir dedi.. Helal et hakkini dedi...Bende bu duyduklarim karsisinda sok oldum. Biliyordum ailene senin cesaret verip arattirdigini dedim..o da itiraf etti. Bende Canin Sagolsun seni, Aileni Allah affetsin dedim..Esim onlara figan size kirgin konusmak istemiyor dedi. Zamanlamamiz hataliydi kabul edin,yanlis yaptik ona ve annesine dedi. Beni konusmuyorum kendileriyle ama esime senin ailendir sen konus,hatta torunlarini bile arayip sorabilirler dedim..Ama ben? Beni asla aramasinlar konusmasinlar. Kalplerini kiirarim onlara cok sinirliyim dedim..Esimede kirginim hemde cok. Guvenim yerle bir oldu..Ama cocuklarimin hatiri icin evin icinde konusuyorum.Kavga etmemeye calisiyorum..Ama unutmam bu olanlari..

Ama bildigim tek sey ailesine bu yaptiklarindan dolayi cok kirginim. Hicbirsey eskisi gibi olamaz artik..Hadi ogullari aradi onlari bi sinirle,bir anne baba olarak ogullarini oglum sus zamani degil,kari kocasiniz babasina kufur cikmis agzindan. Hatalisin..Kendiniz halledin annesinide asla aramayiz kadin esini kaybetmis yarali demelerini beklerdim..

Kaybettiler beni..Oysaki ben onlarin en zor gunlerinde hep yaninda olmus bir gelinim.iki elim kandada olsa torunlarini onlara kamerada gostermis, aratip konusturmus biriydim.

Siz bu durum hak.da ne dusunurdunuz..? Konusmamakta haksiz miyim o aileyle. Demek ki,yuvamin yikilmasini cok istiyorlarmis..Bunu anladim.. Cocugum bile etkilendi anne dedemler sana nasil o evden git!Babamdan bosan derler dedi..Unutamiyor..Babam vefat ettikten sonra bu yasadiklarim beni mahvetti,yaraladi..Vay be dedim insanin Babasi ardinda olmayinca nasil ezermis insanlar dedim..insanlar ne kadar kotu,fenaymis dedim. Gercekten sarsildim. Cok yaralandim. Zor gunlerimde yarama yara acanlari unutmayacagim..

Son düzenleme:
Başınız sağolsun öncelikle.
Ama her şeyi abartmıyor musunuz? İnsanlar küfür eder ve küfürler bir şekilde anaya babaya ya da cinselliğe gider yani. Hassas olmanın dozunu kaçırmışsınız.
Eşiniz hatalı, sonuna kadar. Ailesine gazı veren de o zaten, annenizi arattıran da. ama bu adamı o kadar senede hiç mi tanımadınız? Anladığım kadarı ile boşanmayı düşünmüyorsunuz ( boşansanız boşanırdınız bence) o zaman eş ailesini arayıp kanırtmanın alemi ne?
Bir de bu kadar olayı çocuğunuzun önünde yaşamanız hatayken, çocuğun konu detaylarına kadar vakıf olması tuz biber tadında. Kavganızdan uzak tutum çocuklarınızı.
Bence o kadar senelik evlilikte bir şeyler çok daha oturmuş olmalı. Sizinki 6 aylık evlilik kavgası gibi olmuş. İki taraf da ölçüp biçip neyin değiştiğini düşünmeli. Hani kv kp ile görüşmekten daha önemli noktalar var.

düşene bir tekme de sen vur olayı olmuş sizinki,
allah rahmet eylesin babanızı. başınız sağolsun. üzüntünüzü yaşayın çok erken daha, bu insanlar için de daha fazla üzülmeyin.
değmezmiş insan zor zamanında anlıyor kimin ne olduğunu. görüşmeyin, uzak olsunlar.

Basiniz sagolsun
Affedin ama 18yillik evlilik, neden aileleriniz bu kadar isin icindeler? Yanlis bu zaten
Ote yandan bosanilabilir, benim de esim anama babama kufretse ben bir dakika tutmam evde o ayri. Yapmaniz gereken medeni insanlar gibi bir cati altinda konusarak sorunlarinizi cozmekti, cozemiyorsaniz da bosanmakti. Fazla abartmissiniz aileler karismis falan gerek yok bunlara

Esimin ailesini arayip sordum sadece.
cunku ailesini arayan esimdi ve esimi doldurmus desteklemisler bosanmasi konusunda.
Bende beni neden dinlemediniz dedim? Amacim bunu sormakti. Ama konusamadim bile.
cocuklarin gozu onunde tabiki yasanmamaliydi haklisiniz. Ama sinirlenince gozu donen bir es olunca onu durdurmak zor oluyor..Ben babam konusunda cok hassas biriyim. Babama asla laf dedirtmedim inanin. Birde rahmetli olduktan sonra bu lafi duymak beni cok kirdi..

Amin sagolun..

Basiniz sagolsun
Affedin ama 18yillik evlilik, neden aileleriniz bu kadar isin icindeler? Yanlis bu zaten
Ote yandan bosanilabilir, benim de esim anama babama kufretse ben bir dakika tutmam evde o ayri. Yapmaniz gereken medeni insanlar gibi bir cati altinda konusarak sorunlarinizi cozmekti, cozemiyorsaniz da bosanmakti. Fazla abartmissiniz aileler karismis falan gerek yok bunlara

Amin Allah razi olsun.
Aileleri inanin ben karistirmadim. Ben sadece gorumcemle dertlesmek icin yazdim.
Aileleri arayan esim ben degilim.
Bende bundan dolayi cok sinirliyim. Neden aileler duysun, neden benim annem uzulsun. ?

Başınız sağolsun öncelikle.
Ama her şeyi abartmıyor musunuz? İnsanlar küfür eder ve küfürler bir şekilde anaya babaya ya da cinselliğe gider yani. Hassas olmanın dozunu kaçırmışsınız.
Eşiniz hatalı, sonuna kadar. Ailesine gazı veren de o zaten, annenizi arattıran da. ama bu adamı o kadar senede hiç mi tanımadınız? Anladığım kadarı ile boşanmayı düşünmüyorsunuz ( boşansanız boşanırdınız bence) o zaman eş ailesini arayıp kanırtmanın alemi ne?
Bir de bu kadar olayı çocuğunuzun önünde yaşamanız hatayken, çocuğun konu detaylarına kadar vakıf olması tuz biber tadında. Kavganızdan uzak tutum çocuklarınızı.
Bence o kadar senelik evlilikte bir şeyler çok daha oturmuş olmalı. Sizinki 6 aylık evlilik kavgası gibi olmuş. İki taraf da ölçüp biçip neyin değiştiğini düşünmeli. Hani kv kp ile görüşmekten daha önemli noktalar var.

Esimin ailesini arayip sordum sadece.
cunku ailesini arayan esimdi ve esimi doldurmus desteklemisler bosanmasi konusunda.
Bende beni neden dinlemediniz dedim? Amacim bunu sormakti. Ama konusamadim bile.
cocuklarin gozu onunde tabiki yasanmamaliydi haklisiniz. Ama sinirlenince gozu donen bir es olunca onu durdurmak zor oluyor..Ben babam konusunda cok hassas biriyim. Babama asla laf dedirtmedim inanin. Birde rahmetli olduktan sonra bu lafi duymak beni cok kirdi.. Evet kp ve kv daha onemli seyler var dogru diyorsunuz. Benim icin suan en onemlisi bu evliligin gelecegi ve cocuklarim. Esim bunu dusunemeden hareket etti..

Amin sagolun..

düşene bir tekme de sen vur olayı olmuş sizinki,
allah rahmet eylesin babanızı. başınız sağolsun. üzüntünüzü yaşayın çok erken daha, bu insanlar için de daha fazla üzülmeyin.
değmezmiş insan zor zamanında anlıyor kimin ne olduğunu. görüşmeyin, uzak olsunlar.

Amin Allah razi olsun.
cok cok uzuldum. Ama artik asla kendimi uzmuyorum. Herkezi Allaha havale ettim..
Evet insan zor zamaninda anliyor kimin ne oldugunu..

Keşke çocuklarınızı bu olayların dışında tutsaydınız.

cocuklar inanin o an evdeydi. Ne kadar uzak tutsamda olmadi.
Esim oyle bir doldurusa gelmisti ki..Kendini kaybetmis gibiydi evi terketmek uzereydi
gozu cocuklari bile gormuyordu, okullar tatildi o anda.. Cocuklarim evdeydi.
Keske uzak tutabilseydim. Bu yaralari tamir etmeye calisiyorum onlarin beyninden..

Başınız sağ olsun, Allah cennette kavuştursun.

Kısa ve net; aynı sizin gibi düşünürdüm, kv ve kp ile görüşmez, konuşmazdım.
Kocamın bu yaptığını da bir kenara yazardım, artık ona göre olurdu bazı şeyler bir süre, çabasına bakardım.

Bu kadar taze iken bazı şeyler, yapılmaz bu. Normalde de böyle yapılmaz...

Başınız sağolsun..

Eşiniz henüz yeni evlenmiş de evlendiğini idrak edememiş o sünepe tipler var ya, her haltı ana babasına yetiştiren.. Heh işte onlar gibi davranmış, çok ilginç.. 18 yıllık evlilik halbuki..
Boşanacaz diye çıkışması, ortalığı ayağa kaldırması, sonra çark etmesi.. Bunlar çok dengesizce..

Ailesinin yaptıkları ise affedilir gibi değil benim gözümde de.. Yüzlerine bakarsanız sadakanız olsun, yoksa hiç muhattap dahi olmayın artık.

acınız çok taze, kaldı ki böyle bir acı olmasa da anne babaya giden küfürler olmaz, olmamalı. En başta eşiniz yanlış zaten.Kaldı ki sizin henüz çok derin bir acınız varken bu yaptıkları kabul edilebilir bir şey değil. Ben olsam bende uzak durur konuşmazdım o şuursuz kp-kv ile. Kocanızı da el üstü tutmayın ama, o fitili ateşlemiş. Allah sabır versin size.

Başınız sağ olsun, Allah cennette kavuştursun.

Kısa ve net; aynı sizin gibi düşünürdüm, kv ve kp ile görüşmez, konuşmazdım.
Kocamın bu yaptığını da bir kenara yazardım, artık ona göre olurdu bazı şeyler bir süre, çabasına bakardım.

Bu kadar taze iken bazı şeyler, yapılmaz bu. Normalde de böyle yapılmaz...

Amin Allah razi olsun arkadasim.
Evet onun bana bu yaptigini bir kenara yazdim. Onlarla da gorusup konusmuyorum suanda.
Beni defalarca aradilar ama gorusmedim. cunku cok kirginim ve kalp kirarim.
Normalde bile acip boyle birsey yapilmasi dogru degil iken benim en acili zamanimda benim gecmisteki yanlislarimi soylemek icin annemi aramak onu yaralamak affedilir gibi degil.

sagolasin

Başınız sağolsun..

Eşiniz henüz yeni evlenmiş de evlendiğini idrak edememiş o sünepe tipler var ya, her haltı ana babasına yetiştiren.. Heh işte onlar gibi davranmış, çok ilginç.. 18 yıllık evlilik halbuki..
Boşanacaz diye çıkışması, ortalığı ayağa kaldırması, sonra çark etmesi.. Bunlar çok dengesizce..

Ailesinin yaptıkları ise affedilir gibi değil benim gözümde de.. Yüzlerine bakarsanız sadakanız olsun, yoksa hiç muhattap dahi olmayın artık.

Evet ona ragmen ramazan ayinda kisa bir mesaj attim Hayirli Ramazanlar diye. Sadakam olsun.
Ama asla konusmak istemiyorum kalbim cok kirik.
Esim evet cok dengesizce hareket etti beni cok yaraladi. cok aglatti. Acim daha tazeyken.
sonra birden cark etti. Allahin isi bu tamamen.

acınız çok taze, kaldı ki böyle bir acı olmasa da anne babaya giden küfürler olmaz, olmamalı. En başta eşiniz yanlış zaten.Kaldı ki sizin henüz çok derin bir acınız varken bu yaptıkları kabul edilebilir bir şey değil. Ben olsam bende uzak durur konuşmazdım o şuursuz kp-kv ile. Kocanızı da el üstü tutmayın ama, o fitili ateşlemiş. Allah sabır versin size.

Evet bende kufur asla kabul edemem. Ben ki babama cok duskun bir evladim, esimde bunu bilir. Ne olursa olsun kufur etmemeliydi. Bende uzak duruyorum ve asla konusmuyorum. Normalde buyuklerime cok saygili bir insanim.
Ama beni bu hale sokmayi basardilar. Kocami zaten asla el ustunde tutmuyorum. Ama sadece merhametim cok. Cocuklarim uzulmesin diye babalaridir diye susuyorum. Cunku esimde hatasinin farkinda ve bana karsi boynu bukuk..
Amin sagolasin.

Siz kesinlikle haklısınız. Babasını yeni kaybetmiş birinin istediği kadar abartmaya da hakkı vardır.

Evet Allah razi olsun.
Ki, bu evlat Babasina cok duskun,babasina yasarken bile asla laf getirtmemis biriyse..?
Esim ve ailesi Babama olan hassasiyetimi bildikleri halde bana bunu yaptilar.
Esim hataliyiz diyor.

X