Yarama Yara actilar..KIRGINIM.

Ne oldu ki eşiniz böyle geri çark etti merak ettim.

Yine ailem haklı deyip sen haksızsın dediği anda oruçluydu üstelik üzerime gelip bana vurdu 2 tane. Öfkeden sinirden. Oysa onun siniri ailesineydi ama bana patlıyordu. Tam o anda masada duran kaynar su içindeki çaydanlık eline çarptı ve komple bacağına döküldü hemen aldım hastaneye götürdüm bana vurduğu halde. anladıki ben ileri gittim Allah uyardı dedi. O andan sonra inanılmaz değişti can ACISIYLA. Benim de canım aciyordu oysa babamı kaybetmiştim ama eşim ve ailesi üzerimize geldiler canı yanıyor demediler. Ama ben acıdım bacağı yanınca..

Yine ailem haklı deyip sen haksızsın dediği anda oruçluydu üstelik üzerime gelip bana vurdu 2 tane. Öfkeden sinirden. Oysa onun siniri ailesineydi ama bana patlıyordu. Tam o anda masada duran kaynar su içindeki çaydanlık eline çarptı ve komple bacağına döküldü hemen aldım hastaneye götürdüm bana vurduğu halde. anladıki ben ileri gittim Allah uyardı dedi. O andan sonra inanılmaz değişti can ACISIYLA. Benim de canım aciyordu oysa babamı kaybetmiştim ama eşim ve ailesi üzerimize geldiler canı yanıyor demediler. Ama ben acıdım bacağı yanınca..
Eee Allahın sopası yok. Çok iyi olmuş. Birde utanmadan size vurmuş. Terbiyesiz adam.

Ömrümde bu kadar fevri insanı bir arada görmedim valla. Sen küfrü buyutmussun, görümce ne diye yetistirmis, kocan suçlu olmasina ragmem boşanma lafi nasi cikmis, cikti diyelim anasi babasi dur saçmalama diyeceği yerde nasil hadi hurraaa boşanin moduna gecmisler hazirda beklio gibi. O kadar sasirdim ki ben durdugum yerde bayilcam şimdi bu ne yahu. Bosanmayacaksan uzatma bence adam hatasini anlamis gibi.

Çok abartıp olayı buralara siz getirmişsiniz. Sinirle ağzından bir anda çıkmış işte.

Başınız sağolsun
Allah sabır versin
Anladıgım kadari ile cocuklar için eşinizi affetmişsiniz ama ben olsam o aile ile asla konusmazdım
Büyük olup arayı düzetmeleri gerekirdi
Yangına resmen körükle gtmısler
Ve kaç senelki gelinlerisiniz yuva kolay mı kuruluyor

Evet arkadaşım yuva kolay kurulmuyor önce emeğin var oğullarına çok iyi bilirler. Bana ve anneme nasıl yaptılar bunu anlamış değilim. Bende zaten kendileri ile konuşmuyorum o olaydan sonra. Arayıp hesap bile sormadım onlara sabır ediyorum. Onlar benim bu susup sabretmem karşısında eminim mah
Ömrümde bu kadar fevri insanı bir arada görmedim valla. Sen küfrü buyutmussun, görümce ne diye yetistirmis, kocan suçlu olmasina ragmem boşanma lafi nasi cikmis, cikti diyelim anasi babasi dur saçmalama diyeceği yerde nasil hadi hurraaa boşanin moduna gecmisler hazirda beklio gibi. O kadar sasirdim ki ben durdugum yerde bayilcam şimdi bu ne yahu. Bosanmayacaksan uzatma bence adam hatasini anlamis gibi.

Küfrümü büyütmüşüm. Pardonda Babam rahmetli oldu benim ne demek ağzına sahip olamayıp babama küfür sallamak? Tabiki büyütür üzülürüm ki; babam yeni rahmetli olmuşken oluyor bu. Ben bayıldım zaten. Bir insan anca bu kadar delirtilirdi. Ben uzatmadım zaten eşim itiraf etti hatasını kabul etti. Çocuklarım için son şans verdim ama ailesini asla affetmem. Allah affetsin

Sağol yorumun için

Çok abartıp olayı buralara siz getirmişsiniz. Sinirle ağzından bir anda çıkmış işte.

Sizin fikrinizdir ama ben abarttığımı düşünmüyorum. O adam benim Babam. Kimse ölmüş bir insana bilerek yada bilmeyerek küfür edemez. O ağzına sahip çıkmak zorunda.

Bir olayla hemen yuvamın yıkılması için kollarını sıvayanları haklı buluyorsunuz yani öyle mi? Ailece bir olup oğullarını şişiren bana bırakan acılı annemi arayıp dünyanın lafını sayanlar pek masum o zaman? Abartan onlar ben değilim.

Oruclu agziyla kadinmi dovuyor esiniz ee Allahin sopasi yok 18 yillik degilde 18 aylik evli gibi iliskiniz var pamuk ipligine bagli gibi sanki cocuklar olmasa kim bi arada tutacak sizi kufur siddet sikayet???

Basiniz sagolsun.
Kizmakta konusmamakta sonuna kadar haklisiniz. Babaya kufur ne demek. Kendi ailesine siz etseniz acaba o nasil karsilayacakti. Insan bir soz soylerken once bunu bir dusunur. Ustelik sizin en hassas uzgun oldugunuz bir donemde...
Herseye ragmen yinede bosanmayi aklinizdan cikarin. Bir yuva kolay kurulmuyor. Kimsenin hayatida dort dortluk gitmiyor. Yillarinizi verdiginiz birinden de ayrilmak hic kolay olmasa gerek. Bu surecte olaylarin durgunlastigi bir anda icinizi dokun esinize, suclar gibi degil ama yoksa yeni bir tartismayi atesler.. Ailesi ilede gorusmeyi azaltin. Hic gorusmeyin diyemeyecegim bu mumkun malesef ki olmuyor. Daha seyrek daha soguk olun.

Allah rahmet eylesin başınız sağ olsun.
Ama eşiniz kaç kez özür dilemiş o niyetle demediğini ifade etmiş.Erkekler o tarz küfürleri çok sık ettikleri için ağız alışkanlığı olmuş bir yerde ha asla onaylamıyorum bunu çok yanlış.
Ama hatasını anlamış adam ve siz gereksiz yere çocuk gibi uzatmışsınız.Bu konuda sizi haklı bulamadım.
Ama aile konusunda size hak verdim ben olsam ben de ömür boyu o aileyle görüşmek istemezdim.

Allah rahmet eylesin başınız sağ olsun.
Ama eşiniz kaç kez özür dilemiş o niyetle demediğini ifade etmiş.Erkekler o tarz küfürleri çok sık ettikleri için ağız alışkanlığı olmuş bir yerde ha asla onaylamıyorum bunu çok yanlış.
Ama hatasını anlamış adam ve siz gereksiz yere çocuk gibi uzatmışsınız.Bu konuda sizi haklı bulamadım.
Ama aile konusunda size hak verdim ben olsam ben de ömür boyu o aileyle görüşmek istemezdim.

Amin sağolasın Allah razı olsun.
Babam benim kıymetlimdir. Yeni vefat etmiş ve böyle bir laf beni çılgına çevirdi evet özür diledi ama baştan sağma ve birkere. Ve ben konuşmadım 3 4 gün uzattığımı neden konuşmadığımı sora sora çok üsteledi ama beni anlaması mümkün değildi çünkü o anki ruh halim çok kötüydü baba acısı ile yanıyordum. .kolay değil inan..

Ailesi ile kesinlikle konuşmak istemiyorum bana yanlış yaptılar. Sanki ayrılmama dünden razıylarmış. Yakıştıramadım. Birde onlar yıktı beni acı günümde. .
Benden uzak Allaha yakın olsunlar artık

Oruclu agziyla kadinmi dovuyor esiniz ee Allahin sopasi yok 18 yillik degilde 18 aylik evli gibi iliskiniz var pamuk ipligine bagli gibi sanki cocuklar olmasa kim bi arada tutacak sizi kufur siddet sikayet???

Evet bende bunu öğrenmiş oldum vay be dedim çocuklar olmasa yani yok ha bu evlilik? Emeklerim boş demek dedim eşime. Dua etsinler çok sabırlı bir kulum. ..
Aksi takdirde kimse onların bu yaptığı terbiyesizliğe susmazdı. Muhatap olmak bile istemiyorum onların seviyesine inmeyeceğim onlar utansın.

Basiniz sagolsun.
Kizmakta konusmamakta sonuna kadar haklisiniz. Babaya kufur ne demek. Kendi ailesine siz etseniz acaba o nasil karsilayacakti. Insan bir soz soylerken once bunu bir dusunur. Ustelik sizin en hassas uzgun oldugunuz bir donemde...
Herseye ragmen yinede bosanmayi aklinizdan cikarin. Bir yuva kolay kurulmuyor. Kimsenin hayatida dort dortluk gitmiyor. Yillarinizi verdiginiz birinden de ayrilmak hic kolay olmasa gerek. Bu surecte olaylarin durgunlastigi bir anda icinizi dokun esinize, suclar gibi degil ama yoksa yeni bir tartismayi atesler.. Ailesi ilede gorusmeyi azaltin. Hic gorusmeyin diyemeyecegim bu mumkun malesef ki olmuyor. Daha seyrek daha soguk olun.

Sağol Arkadaşım Amin inşallah Allah razı olsun. Kesinlikle sizle aynı fikirdeyim. İnsan ağzına sahip olur. Hele böyle bir dönemdeyken. Ailesi oğullarına kızacağına bize anlatma gidin halledin diyeceğine benim anamı arayıp beni yargılıyorlar oğlundan duyduklarıyla..Terbiyesizlik ettiler hem babama hem anama hem bana. Asla konuşmam zaten. Onların sesini bile duymak istemiyorum..Onlarda farkında hatasının benim onlarla konuşmuyor olmama ses bile edemiyorlar. Herkes kendine yakışanı yapar.onlar utansın

Evet bende bunu öğrenmiş oldum vay be dedim çocuklar olmasa yani yok ha bu evlilik? Emeklerim boş demek dedim eşime. Dua etsinler çok sabırlı bir kulum. ..
Aksi takdirde kimse onların bu yaptığı terbiyesizliğe susmazdı. Muhatap olmak bile istemiyorum onların seviyesine inmeyeceğim onlar utansın.
Sizin adiniza cok uzuldum inanin esiniz ailesine duskun anladigim kadariyla ve bu küskünlük her daim ortami gerecek bayramda geliyor hic hos olmamis

Sizin adiniza cok uzuldum inanin esiniz ailesine duskun anladigim kadariyla ve bu küskünlük her daim ortami gerecek bayramda geliyor hic hos olmamis

Aileme düşkün değilim ben derdi. Ama öyleymiş ışte. Alttan alttanmış. Hiç aramaz sormaz onları normalde. Ama biranda patladığı zaman hemen arar. .Git bir arkadaşına dert yan git dağa taşa anlat insan giderde ailesini arayıp çocuklarının annesini şikayet edip ayrılıcam napıyorsanız yapın der mi? İnan arkadaşım başkası yerimde olsa evden kovar ama ben o edepli vicdanlı Babamın kızıyım. Babamın şerefine yakışmaz. Sabırdayım susuyorum bu çirkefliklere ben susup onlarla yüz göz olmadıkçada onlar kıvranıyor. Biliyorum. Ben küskünlük istemezdim oğulları ve kendileri düşünsün artık..

Babanızın mekanı cennet olsun öncelikle.Verdiğiniz tepkilere gelince bence gayet yerinde zaten baba acısı var onların bu düşüncesizliği çok kötü üstüne üstlük siz görümcenizle derdinizi paylaşmak istemiş ve bunun aranızda kalmasını söylemişsiniz ben bunda bir sakınca göremedim. Yani yaşadıklarınız tam olarak böyleyse olaylar, ailelerin karışması vs. sizden bağımsız gelişmiş.Eşinizin pişman olması güzel bence affedin sonuçta çocuklarınızın psikolojiside bozulmuştur.Eşinizin ailesine gelince zamana bırakın aranız kendiliğinden düzelir.

Babanızın mekanı cennet olsun öncelikle.Verdiğiniz tepkilere gelince bence gayet yerinde zaten baba acısı var onların bu düşüncesizliği çok kötü üstüne üstlük siz görümcenizle derdinizi paylaşmak istemiş ve bunun aranızda kalmasını söylemişsiniz ben bunda bir sakınca göremedim. Yani yaşadıklarınız tam olarak böyleyse olaylar, ailelerin karışması vs. sizden bağımsız gelişmiş.Eşinizin pişman olması güzel bence affedin sonuçta çocuklarınızın psikolojiside bozulmuştur.Eşinizin ailesine gelince zamana bırakın aranız kendiliğinden düzelir.

Amin sağol arkadaşım Allah razı olsun. Baba acısı çok zormuş. . Durum aynı böyle yazdığım gibi. Olaylar benden bağımsız gelişti. Ben dertleşmek için yazdım kendisine ama o ve abisi olayları çığırından çıkardı. Oysa nasılda inanmıştım onun samimiyetine (görümcenin) yoksa dert yanmazdım..Bana ders oldu bu olay. Birdaha asla kimseye inanmam güvenmem eşimin ailesinden. Eşime çok kırgın olsamda konuşuyorum mesafeli 1.5 ay aynı yatakta yatmadım. Soğuktum. Kendisi çok pişman oldu. Ama ailesi asla asla konuşmak seslerini dahi duymak istemediğim en son kişiler. Bunun için çok büyük bir zaman lazım.

Sağolasın

Basiniz sag olsun Allah babanizi nurlar icinde yatirsin insallah.
Pekte uzatilmamasi gereken bi konu uzamis uzamis nerelere gelmis. Taslar yerinden oynamis. Kufur ne olrak neydi bilmiyorum.
Ama ardindan ozur dilemis esiniz.
Keske 3ncu sahislara anlatmasaymissiniz bu olanlari. Bi kac gun snra kizginliginz gecerdi elbet esinize. Solugu bosanma mahkemesinde almadiginiza gore her turlu affedicektiniz eninde sonunda diye dusunuyorum fikrimce.
Ama tum bunlar kocanizin bu kadar kendini kaptirip ailesinin demelerini yapmasina sebep olamaz. 18 senedir hicmi bi bag, bi minnet olusmadi bu kadinada herseyi bi cirpida attin be adam. Cocuklarinin anasi bu kadin be.

Ben cok uzun bi sure normale donemezdim esimle bu olaylardan snra. Cocuklarimin psikolojini toparlamak icin her hafta ailecek gezmelere giderdim, rol yapardim, ama yani kolay kolay affetmezdim.
Ve o hadsiz ailesinden uzak dururdum.
Ogullarinin yuvasi yikilinca ellerine ne gecicekki ya? Torunlaridami dusunmessiniz insafsizlar, cocuklar kizinda kalsin diyorlar bide. Ayip be. O cocuklar sizin bi parcanizin parcasi. Insallah cocuklar bu sozlerini duymamislar, istenilmiyoruz babaannem gil tarafindan psikoloji yasamasinlar bide herseyin uzerine. Bence bu yabana atilicak bisey degil. Ben olsam kocamin aklina nakis nakis islerdim, kendi torunlarini istemiyor senin annengil diye. O torunlar onlarin ogullarinin bi parcasi ya. En vicdansiz kv ler bile dava dava dolasiyor bosandiktan snra cocugun velayetini gelinden almak icin.
Vay be, demekki ogullarini ne kdr sevdilerki ogullarinin yavrularini sevsinler.

Amin sağol arkadaşım Allah razı olsun. Baba acısı çok zormuş. . Durum aynı böyle yazdığım gibi. Olaylar benden bağımsız gelişti. Ben dertleşmek için yazdım kendisine ama o ve abisi olayları çığırından çıkardı. Oysa nasılda inanmıştım onun samimiyetine (görümcenin) yoksa dert yanmazdım..Bana ders oldu bu olay. Birdaha asla kimseye inanmam güvenmem eşimin ailesinden. Eşime çok kırgın olsamda konuşuyorum mesafeli 1.5 ay aynı yatakta yatmadım. Soğuktum. Kendisi çok pişman oldu. Ama ailesi asla asla konuşmak seslerini dahi duymak istemediğim en son kişiler. Bunun için çok büyük bir zaman lazım.

Sağolasın
Sen sağol .Tabiki zaman lazım kimse aynı durumda olmak istemez gerçekten kötü bir durum aynen ders olsun ilişkine iyi niyetle bile olsa kimseyi karıştırma. Sen daha iyi bilirsin tabi ama eşinle aranı düzelt pişman olmak özür dilemek büyük bir davranıştır hakkında hayırlısı

X