Yardim nasil olmali

Arti aptal degiliz yani muhtara gidip bana durumu olmayanlari bul su parayi yada su gida yardimini al abi dagit demeyi bizde biliyoruz ama soyle birsey var muhtar kendi akrabalarina dagitti 4 sene once hatrliyoeum ben bu olayi bu yuzden kac gunden beri diyoruzki gozunuzle gorun oyle verin

Apartman sikayetci olabilir bu durumdan. Yerinizde olsam yine de bolup atmak yerine plastik bir tabaga koyup asagi indirirdim. Aksam aksam hayvanlarin fark edemedikleri o yiyecekler ertesi gun bakteri uretmeye baslayacaktir. Hem cevre kirleniyor, hem sadece hayvanlarin degil insanlarinnsagligi icin de tehlikeli bu durum. Belki diyeceksiniz ki aksam gormese de ertesi gun yer hayvanlar. Ancak tavuk gibi gidalar cabuk bakteri uretir ve ertesi gun tuketildiginde zehirlenme yapabilir. Bu durumda niyetiniz iyi olsa da yapilan sey pek iyilik olmuyor, ertesi gun yiyen hayvanlar da ureyen salmonelladan dolayi kusma halsizlik falan olabilir, tavuk zehirlenmesinden ölebilirler. Peynir de ayni sekilde salmonella uretebilir.

Malesef bulunduhum yerde herkes tavuk ve horoz besliyor cope ne atsam arkamdan kosup karistriyolar sinir oluyorum ben plastige yemek koyup indirsem alir tavuklarina horozlarina kendi hayvanlarina yedirriler inanin. Hayir zaten senin hayvanin sen besliyosun etinden yumurtasindan sutunden faydalaniyosun bari birak sokak hayvanlarida beslensin. Apartman sikayetci olamaz biliyolar alacaklari cevaplari. Gozleri doymuyor yani bunlar evde yastik altinda altin biriktirip milletin attigi copleri karistirri isine gelir evlerime alirlar yani

Ablacım o zaman bildiğin yere vereceksin yardımı, inanmadığın yere vermezsin olur biter.

Bu yardım konuları çok karmaşık konular ya. Ben de her zaman bireysel yapalım'cıydım. Doğal afet hallerinde fikrim değişiyor sadece.

Ama dün kapanmada kocası çalışmayacak diye hem fitre hem zekatımızı acele edip toparlayıp verdiğimiz kişinin tüm mobilyalarını değiştirdiğini, eski eşyalarını da (ki onlar da eski değil, evleneli 4 sene falan oldu) benim bir tanıdıktan (sigortalısını kendi evinde göstermeyerek yardımlarla geçinen tip o da) öğrendim. Çünkü eşyaları ona vermiş.

Yani Allah kabul etmiş midir bilmiyorum yaptığım yardımı, tekrar eder miyim, sanmıyorum. Kıskanmak değil bu arada gerçekten, keriz hissediyorum.

Ne bireysel, ne kuruluş vs. Vallahi güvenmiyorum ben kimselere artık.

Önceki sayfalarda vardı, bagajını doldurmayı düşünüyor diye bir tanım vardı. Bundan sonra o insan olacağım ben.

Düşünceniz çok güzel size katılıyorum, bende mutfak masrafı vb olarak karşılamayı düşünüyorm, elinizden ne geliyorsa yapın ziya bu dönem maaşlı olanları demiyorm diğer askeri ücretle geçinenler ve hiç geçim kaynağı olmayanlar pandemiden en fazla zarar görenler .. Herķes biseyler yapmalı insanlar çıldırma noktasına geldi

Ben de ağladım bunu okuyunca.
Allah bu delikanlının bahtını açık etsin inşallah.
Kardeşim avukat kısa dönem er olarak askerlik yaptı.
Cebinde çay parası olmayan erler var diyordu.
Bence imkansızlıklar içinde askerlik yapmaya çalışan bu gençlere yardım etmek çok güzel bir düşünce.

Dimi çünkü devletin verdiği para erlere çok çok az yok gibi bir şey gerçekten cebinde para olmayıp çarşıya çıksa canı bir şey çekse bir ihtiyacı olsa alamaz ya Bazıları bu yüzden çarşıya bile çıkmıyormuş. İnşallah elimizden geldiği kadar fazla fazla erlere yardım ederiz

Evet bende kesinlikle gida yardimi ve fatura odemeyi destekliyorum insallah ya ne guzel olur her durumu olan bir duskune 2 oiset gida 1 fatura odeyecek yahu bisey degil aslinda

Simdi fitre ve zekat yeni evlkenene falan dusmez. Once yakinlarinda olur akraba vs dul olur yetim oksuz onlara duser. Siz yeteri kadar aratsrmassiniz cok uzgunum. Ben bu konuda dikkatliyim neden derseniz asla su kafada degilim vereyimde o beni kandirsada ben gorevimi yaptim Allah bilir demek istemiyorum fakirin hakkini yiyor ben yine o cakali doyurdim ama yanda fakir yine ac yine agliyor. Sizden ricam pes etmeyin ama gozlemleyin.

Kendim yazmış gibi hissettim. Ben de en yakından başlamayı uygun görürüm. Ama öyle güzel bir mesleğim var ki yardım ettiğimde hiç şüphe duymuyorum. Öğrencilerimiz maddi yönden pek şanslı değil bizim de. O yüzden yardım için en doğru adres çocuklarımız oluyor. Bazen rehber öğretmen aracılığıyla para yardımı,bazen kıyafet bazen harçlık. Kafam rahat oluyor. Nereye gittiğini biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…