Yardımınıza ihtiyacım var😔

Mobu93

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
94
41
30
Bir ay önce doğum yaptım. Sütüm ilk 3 gün gelmedi. O günlerde bebeğe mama vermek zorunda kaldım sütümü pompa ile açtık bu seferde bebek emmek istemedi meme reddi yaşadık. Neyse çok uzun anlatmayayım ama meme reddini yenmemiz tam 20 gün sürdü sonunda başardım emiyor artık ama sıkıntım şu ki bir gögsümden süt gelmedi bizde yeter ki bebek emsin diye süt gelen gögsümü verdik. Ama şimdi tek gögsüm ile doymuyor ve inanılmaz yara içinde acı çekerek emziriyorum. Diğer gögsümden süt gelmesi için napmam lazım çok mu geç kaldım kurumuş mudur ogögsüm artık? Elektrikli pompa ile dakikalarca sağıyorum birkaç damla anca çıkıyor devamı yok ama yinede bebeğe veriyorum o gögsümü belki damakladıkça gelir diye oda birkaç damaklıyor süt gelmeyince ağlamaya başlıyor haliyle. Ne yapmam lazım artık o gögüs olmaz mı tek mi emzireyim? 😕☹️

Bir ay önce doğum yaptım. Sütüm ilk 3 gün gelmedi. O günlerde bebeğe mama vermek zorunda kaldım sütümü pompa ile açtık bu seferde bebek emmek istemedi meme reddi yaşadık. Neyse çok uzun anlatmayayım ama meme reddini yenmemiz tam 20 gün sürdü sonunda başardım emiyor artık ama sıkıntım şu ki bir gögsümden süt gelmedi bizde yeter ki bebek emsin diye süt gelen gögsümü verdik. Ama şimdi tek gögsüm ile doymuyor ve inanılmaz yara içinde acı çekerek emziriyorum. Diğer gögsümden süt gelmesi için napmam lazım çok mu geç kaldım kurumuş mudur ogögsüm artık? Elektrikli pompa ile dakikalarca sağıyorum birkaç damla anca çıkıyor devamı yok ama yinede bebeğe veriyorum o gögsümü belki damakladıkça gelir diye oda birkaç damaklıyor süt gelmeyince ağlamaya başlıyor haliyle. Ne yapmam lazım artık o gögüs olmaz mı tek mi emzireyim? 😕
Diğer göğsünüz için de ısrarcı olmalıydınız geç mi kaldınız bilmiyorum ama inşallah gelir sütünğz

Bir ay önce doğum yaptım. Sütüm ilk 3 gün gelmedi. O günlerde bebeğe mama vermek zorunda kaldım sütümü pompa ile açtık bu seferde bebek emmek istemedi meme reddi yaşadık. Neyse çok uzun anlatmayayım ama meme reddini yenmemiz tam 20 gün sürdü sonunda başardım emiyor artık ama sıkıntım şu ki bir gögsümden süt gelmedi bizde yeter ki bebek emsin diye süt gelen gögsümü verdik. Ama şimdi tek gögsüm ile doymuyor ve inanılmaz yara içinde acı çekerek emziriyorum. Diğer gögsümden süt gelmesi için napmam lazım çok mu geç kaldım kurumuş mudur ogögsüm artık? Elektrikli pompa ile dakikalarca sağıyorum birkaç damla anca çıkıyor devamı yok ama yinede bebeğe veriyorum o gögsümü belki damakladıkça gelir diye oda birkaç damaklıyor süt gelmeyince ağlamaya başlıyor haliyle. Ne yapmam lazım artık o gögüs olmaz mı tek mi emzireyim? 😕
Normalde sistem şöyle siz sağ göğsü emzirirken sol göğüs dolar,solu emzirirken sağ olar.
Göğüs kuruması diye bişey yoktur. Süt olmasa da emzirin o emdikçe süt iner, sıcak banyo ve sürekli meme masajı

canim bebegin hayırlı olsun .bir göğüsten her zaman daha fazla gelir digerine gore ama sen süt gelmeyen göğsünü hiç vermedinmi daha önce.bence emzirirken ayni zamanda diger göğsünüde sağ.uyarildigi için zamanla sut gelecektir ve sütünü artırıcı birswyler yiyip içiyormuşum ekstra biseyler dene sicak su torbasiyla yada sicak havluyla masaj yap göğüs kanallarin açılacaktır

Birini emzirirken diğerini sağıyorum dediğiniz gibi uyarılır diye birkaç gündür bir iki damla geliyor hatta biraz önce farkettim ki ucu kendiliğinden ıslanmış hemen emzirdim bir iki dk damakladı umarım böyle böyle açılır

Hayır geç kalmadınız. Her emzirmede mutlaka süt olmayan göğsünüzü de emzirin. Arkadaşım üç ay mamayla besledikten sonra emzirebildi ,Onun da sütü gelmiyordu haliyle bebek emmek istemedi ama vazgeçmedi,ek gıdaya kadar da sadece anne sütüyle besledi, iki yaşına kadar emzirdi.

Hayır geç kalmadınız. Her emzirmede mutlaka süt olmayan göğsünüzü de emzirin. Arkadaşım üç ay mamayla besledikten sonra emzirebildi ,Onun da sütü gelmiyordu haliyle bebek emmek istemedi ama vazgeçmedi,ek gıdaya kadar da sadece anne sütüyle besledi, iki yaşına kadar emzirdi.
Ayyy ne güzel içime su serptin 😍 vazgeçmiyorum o zaman kesinlikle

X