Yardiminiza ihtiyacim var..

Gunaydin herkese,

hemen "yine mi sen" dediginizi duyar gibiyim, kizmadan bir dinlermisiniz lutfen , yardiminiza ihtiyacim var.:110:

konularimi bilmeyenler icin, yurtdisinda yasiyoruz 2 senedir evliyiz, esimle tartismali gergin bir evliligimiz var. Genellikle ben ilgi bekliyorum, olmazsa moralim bozuluyo ve sikayet ediyorum. Trip, kapris yapiyorum. Tartistigimiz zaman esimin seviyesi yerlerde, bana hakaret ediyor, kufurlu konusuyor, hep bagirip cagirma modunda. Ama bu aralar cok daha fazla.

Dun aksam telefon gorusmesi vardi is icin, bitincede yine is yapmasi gerekti, benim uykum geldi ben yatiyim dedim tamam askim yat sen dedi, hadi iyi geceler dedim cevap vermedi, mesaja , bilgisayarda maile herseye donebiliyosun bana bi iyi geceler diyemiyosun dedim. bagirmaya basladi direk olarak, bide senle ugrasmayayim isim basimdan askin falan dedi. Bu sekilde yuksek bi tepki neden yani. hic agzimi acamayacakmiyim ? birsey demeden yattim.

Sabah oldu benim alarmim caldi, oda kalkti birseyler yapiyo mutfakta, napiyosun dedim, kahvalti yapicam sanada hazirlayayim mi yermisin dedi, bende yok ben yemem ise gidicem dedim. ama icten ice bozuldum ben olsam sormadan hazirlardim, daha dogrusu her aksam hazirliyorum, her haftasonu sabahi hazirliyorum, sorulurmu ki ? Bencilce geldi.

Sonra hazirladi kahvaltisini oturdu, bilgisayarini acti dizi izliyo. bende dedimki neden benim icin hazirlamadin, ben hep ikimize hazirliyorum, yine ayni sekilde bagirma moduna gecti , ne diyosun sormadimmi sana lanet kusma zehir dolusun sabah sabah insanin huzurunu kaciriyosun dedi. Ben bi iki kelime bisi daha dedim, neden hazirlamadin kendiliginden gibi, bu seferde daha cok bagirmaya ve hakaret etmeye basladi, baya cirkinlesti yine, bundan sonra bu hallerin oldugunda asla sana anlayisli ve sabirli davranmicam bi aptal benmiyim, boyle oldugun surece hic umursamicam seni cehenneme dibine kadar konus, surat as, kendi zehirinde bogul o zaman dedi. bunun gibi bir suru agir laf etti bagirdi.

Bende bagirma insanlar uyuyo dedim oda s. git o zaman bagirmayayim dedi. ne kadar kaliteni dusurdun sen ne kadar seviyesizsin, bana hakaret etmekten vazgec, bu sekilde sana karsi olan sevgimi yok ediyosun dedim. icimde bitiriyosun dedim. o da bende sana bayiliyorum boyle davrandiginda dedi. sonra sustuk ciktim ise geldim.

Acikcasi hic bisey yapasim yok. Moralim cok bozuk. Siz olsaniz ne yapar nasil davranirsiniz ?
isin icinden cikamadim ve esim o kadar cirkin konusuyorki ona ciddi bir ders vermek istiyorum, bu sekilde bir yere varmicak cunku biliyorum...
Canım bence senin her şeyi bu kadar takman vesveseden başka bir şey değil. Eşinin hakaretli konuşmadı da tabiki hoş bir durum değil. Ama insanların öfke anında ağzından her türlü kelimenin çıkabileceğini de bil. Hele de haksız yere yargılanan bir insanın öfkesi neler söyletebilir. Tabi doğru olduğunu asla savunmuyorum. Erkepin eşine karşı öfke anında bile sınırı koruması şart. Aynı şekilde kadının da. Evlilipini istesen çok güzel bir hale getirebilirsin. Kötü şeyler insanın yaptığı şeylerden gelir. Kendi davranışlarını bir tahlil et. Eşinle aranızda kavgaya sebep olan davranışlarını bir gözden geçir ve kağıda madde madde sırala, olabildiğince somut hale getirip her madde üzerinde düşün. Örnek veriyorum, eşimden her zaman ilgi beklemem diye bir madde senin için kavga sebebi oluyorsa bunun üzerinde düşün biraz. İlgiyi her zaman her dakika bekleyebilir miyim? Karşı tarafın ihtiyaçlarını, meşguliyetini göz ardı etmem ne kadar doğru? Ya da ilgi neden sadece erkek tarafından gelmek zorunda? Sen adım atmazsan hiç bir şey düzelmez. Biz kadınlar gururlu olduğumuzdan mıdır nedir hep bi köşede oturur ilgi ayağımıza gelsin isteriz. Halbuki erkeklerin de çoğu zaman ilgiye ihtiyaçları ılabiliyor. Biz onlardan ilgi beklerken onlara ne kadarını verebiliyoruz peki? Ki öyle varlıklar ki onlar, kadın 10 ilgiyle anca doyar ama erkek bir öpücükle tüm stresini atabilir :) iletişimi daha doğrusu sağlıklı iletişimi eşinden eksik etme. Trip atmak.. Benim de çok yaptığım bir şeydi. Ama konuşmak, tatlı dille konuşmak, bunu keşfettikten sonra tribin sadece erkeği bir süre sonra umursamaz hale getirdipini anladım ve bıraktım. :) bence sen de bazen ilgi görmek istiyorsan bunu eşinle, eşinin mutlu olduğu biz zamanda dile getirebilirsin. Tabi güzellikle. Ben seni çok seviyorum canım biliyorum sen de beni çok seviyorsun ama bazen bana olan sevgini somut şekilde görmek istiyorum. Çünkü bu bana çok iyi geliyor vs. Vs. Sen eşinin nelerden hoşlandığını daha iyi bilirsin. Bence bugün onun hoşuna gidecek bir şeyler yap ve özür dile. Davranışlarını gözden geçireceğini, kendisine haksızlık ettiğini, bu davranışları yenmek için de kendisinin yardımına ihtiyacın olduğunu söyleyebilirsin. Biraz uzun oldu ama :110:

Hakaret etmesi cok igrenc buna belirtim.
Senin konularini bildigim icin yorurum normalden degisik olacak:

Adamin sana karsi tahamül sinirini sifira indirmissin. Seni pusuda bekleyen kavga manyagi gibi görüyor. Bu kesin.

Elestirilerini dizginle. Daha gecen hafta senin karakterinde bir arkadasim 5 sene terk edildi. Adam dayanamadi ve haklu yere atdi köstegini (karisini).

Şu anlattıklarını tek başına geçmişini okumasak adama neler söyleyebilirdik.
Neler söylüyor nasıl böyle birden parlıyor sen nasıl katlanıyorsun falan gibi.

Ama adamın bam telini (senin dışındaki herkes için geçerli gerçi bu) biliyosun ve hala değişmeyip üstüne üstüne oynuyorsun.

Çok acı ama seni susturmanın çaresi olarak hakaret etmeyi bulmuş maalesef ordan yürüyo..

28 yasindayim.
sence tepkisi normal yani agzina geleni saymak konusmak yerine direk bagirmak gibi...
cok asagilayici davrandi, hatta bana karin asagiliksa herseyi yaptirir karsindakine dedi.
Normal değil ama delirttin ki adamı artık. Bu iki konuda da haklı yani. Trip yapmadan bir gün duramıyorsun. Adam meşgulse uğraşma iyi geceler de yat, bana demiyorsun diye trip atmanın ne anlamı var niye kafasını meşgul ediyorsun? Kahvaltıyı hazırlayayım mı demiş işte. Hem hayır deyip hem de sormadan hazırlaması lazımdı demek absürt. Delirdi delirdi... Ne kadar bağırsa da etse de bir şey diyemeyiz ki ona.

annen baban aile yok mu senin peace?
çok ilgi açlığın var

bu adam seni ya yakında boşar ya birgün kendini kaybedip şiddet uygular (Allah korusun)
ya da (inşallah olmaz) aldatır
biran önce kendini düzeltmeye bak

Yapacak birşey yok siz nasıl degişmiyorsanız eşinizden de beklemeyin bence.Birbirinize karşı çok dolmuş ve tahammülsüz kalmışsınız o yüzden be denilse boş.Bir anda hatasını anlayıp 180 derece dönmesini beklemeyin.Ben eşin şehirdışında zannettim evdeymiş işle ilgileniyormuş,tamam yat aşkım demiş onda problem göremedim.Hadi erkeklerin aklına öyle kahvaltı hazırlamak pek gelmez kendine hazırlar o da zarzor onda haklı olabilirsin sana da hazırlamak aklına gelebilirdi veya sorabilirdi.Ama bu Ada'm düşüncesiz sen de daha da inatlaşıp Ada'mı daha da delirtmişsin ne hali varsa görsün bırak azcık haklı da olsan bunaltacak haksız duruma düşüyorsun.

neden hep bu kadar gergin ve diken üstündesiniz? Acaba eşinizi yeterince tanımadan mı evlendiniz? Bir güven problemi yatıyor bunun altında bence. O size lokum dese siz .okum anlıyorsunuz. Bu kadar karşınızdaki insanı da germeye hakkınız yok. olmuyorsa boşanın ama yazık kocanıza her gününü zehir eden bi insan var karşısında. Bu şekilde ömür geçmez ben geçiremezdim şahsen.

Heh başlamışsın yine hakaret etmekte haklı yani, ağzımı açmayacak mıyım yani demelere.Açma mümkünse evet haklı.Ömrümde küfür etmiş insan değilim ama eşinin yerinde olsam daha fazla bile tepki veririm.Sen normal değilsin sana kimse de yardım edemez buradan.Illa bi şey yapmak istiyosan defol bence de adamın hayatından.Sizin kurtarılacak bi ilişkiniz yok, adam sktr git demiş sen düşürme seviyeni,sevgimi yok etme falan diyosun ne sevgisi allahaşkına ya?Sen o adamı biraz sevsen şimdiye bin kez tedavi olmuştun.Milletin ayarlarıyla oynama sabah sabah

Gunaydin herkese,

hemen "yine mi sen" dediginizi duyar gibiyim, kizmadan bir dinlermisiniz lutfen , yardiminiza ihtiyacim var.:110:

konularimi bilmeyenler icin, yurtdisinda yasiyoruz 2 senedir evliyiz, esimle tartismali gergin bir evliligimiz var. Genellikle ben ilgi bekliyorum, olmazsa moralim bozuluyo ve sikayet ediyorum. Trip, kapris yapiyorum. Tartistigimiz zaman esimin seviyesi yerlerde, bana hakaret ediyor, kufurlu konusuyor, hep bagirip cagirma modunda. Ama bu aralar cok daha fazla.

Dun aksam telefon gorusmesi vardi is icin, bitincede yine is yapmasi gerekti, benim uykum geldi ben yatiyim dedim tamam askim yat sen dedi, hadi iyi geceler dedim cevap vermedi, mesaja , bilgisayarda maile herseye donebiliyosun bana bi iyi geceler diyemiyosun dedim. bagirmaya basladi direk olarak, bide senle ugrasmayayim isim basimdan askin falan dedi. Bu sekilde yuksek bi tepki neden yani. hic agzimi acamayacakmiyim ? birsey demeden yattim.

Sabah oldu benim alarmim caldi, oda kalkti birseyler yapiyo mutfakta, napiyosun dedim, kahvalti yapicam sanada hazirlayayim mi yermisin dedi, bende yok ben yemem ise gidicem dedim. ama icten ice bozuldum ben olsam sormadan hazirlardim, daha dogrusu her aksam hazirliyorum, her haftasonu sabahi hazirliyorum, sorulurmu ki ? Bencilce geldi.

Sonra hazirladi kahvaltisini oturdu, bilgisayarini acti dizi izliyo. bende dedimki neden benim icin hazirlamadin, ben hep ikimize hazirliyorum, yine ayni sekilde bagirma moduna gecti , ne diyosun sormadimmi sana lanet kusma zehir dolusun sabah sabah insanin huzurunu kaciriyosun dedi. Ben bi iki kelime bisi daha dedim, neden hazirlamadin kendiliginden gibi, bu seferde daha cok bagirmaya ve hakaret etmeye basladi, baya cirkinlesti yine, bundan sonra bu hallerin oldugunda asla sana anlayisli ve sabirli davranmicam bi aptal benmiyim, boyle oldugun surece hic umursamicam seni cehenneme dibine kadar konus, surat as, kendi zehirinde bogul o zaman dedi. bunun gibi bir suru agir laf etti bagirdi.

Bende bagirma insanlar uyuyo dedim oda s. git o zaman bagirmayayim dedi. ne kadar kaliteni dusurdun sen ne kadar seviyesizsin, bana hakaret etmekten vazgec, bu sekilde sana karsi olan sevgimi yok ediyosun dedim. icimde bitiriyosun dedim. o da bende sana bayiliyorum boyle davrandiginda dedi. sonra sustuk ciktim ise geldim.

Acikcasi hic bisey yapasim yok. Moralim cok bozuk. Siz olsaniz ne yapar nasil davranirsiniz ?
isin icinden cikamadim ve esim o kadar cirkin konusuyorki ona ciddi bir ders vermek istiyorum, bu sekilde bir yere varmicak cunku biliyorum...
Yanii adamceyiz açık açık ifade etmiş böyle kapris yaparak kendinizden uzaklaştırmak neden ?
Ne güzel sormuş kahvaltı hazırlayayım mı diye teşekkür etmek bu kadar mı zor
Bir de sormadan hazırladım ben olsam deyu kendinizle kıyaslamayın
Etmeyin :işsiz:!

28 yasindayim.
sence tepkisi normal yani agzina geleni saymak konusmak yerine direk bagirmak gibi...
cok asagilayici davrandi, hatta bana karin asagiliksa herseyi yaptirir karsindakine dedi.
Adam dolmuş taşıyo artık napsın ya napsın valla yeter ya hakkatten yeter

28 yasindayim.

sözleri ağır evet ama bu adamda sabır taşı değil ki..cidden zehrini kusmuşsun sabah sabah.. açık açık söylemiş bundan sonra böyle diye.. istediğini söyleyen istemediğini işitir.:KK66:
sen adamı ye bitir adamda hep alttan alsın yok öyle bir şey işte..

Zaten kalkip hazirliyodu kendisi icin, ben sordugum icin sordu bana.
Yok bilmiyorum elif kim..

nasil esimle ayni fikirde olabilirsin, yaptigim soyledigim seyin karsiligi bana bagirip hakaret etmesimi sence?
ben her zaman esimi dusunerek yapiyorum, evdeyse kendime hazirlamam sadece mutlaka ikimize hazirlarim her zaman gibi. Bununla ilgilide birsey soyledigimde ilk tepkisi bagirmak oldu ikincisi hakaret etmeye basladi.

Suanda ne yapsam suclumu olacagim ben ? o zaman evi terketmem lazim veya cidden ev arkadasi gibi davranayim, cunku ne desem ne soylesem altinda birsey arayip bana bagiracak birsey buluyo.
Yanibsenin hazirlaman normal onada ama erkekler geneli oyledirki bnm esimde duruma gire kendine hAzirlar bnda bisi yokki. Kendine hzrlamasi bile yter sana bagitip cagirip bide kalk ban kHvLti hazirla demiyor ya sukret. Sen biraz alinganlik yapiosun iyigeveler mevzundada belki kafasi dalgin o an bnde cok tasiyorum esim bisi diyormis duymuyormusum. Esinde oyledir yani alingNlik yapacak bisi yokki sen cok ilgi bkleyensin ve alingansin tahminimce ve esinde yogun ve kafasi mesgul insan bide sen yzatinca surekli sitem edince soguyor senden. Bnce yapma adam kacar

Gereksiz alingansiniz. Esiniz söylediklerinde haklı olmasa da sinirlenmekte cok haklı.

ben olsam sormazdim diyorsun.
+esin sen degil zaten,adam sormus ne var bunda..
bende esime sorarim yer misin diye,o da bana sorar bisey hazirlarken,hatta pizza varsa kac dilim yersin bile der,ozaman ben oleyim lokmalarimi sayiyor diye:bicak:
esim esinin kayip ikizi,anlattiklarinla bu kadar benzerlik olur mu diyorum bazen.
boyle adami elde tutmanin yollari var,sen duygusallastikca o katilasir,karsisinda aglanmasindan nefret eder,seni hep guclu gormek ister,seni guclu ve ise yarar gordukce sana saygisi artar- ise yarar gormek ise gitme yada ev isi yapma degil,pozitif olup onu ve kendini motive etme- ve agzindan cikani kulagi duyar tripsiz hesapsiz kadin ister..

alindin mi yer misin demesine? ozaman isi sakaya vuracaksin,evet yerim hatta kendiliginden hazirlamadigin icin seninkileri de yicem sana ceza olarak,ustune aksam gelirken en sevdigim cikolatayi getirceksin canim benim dersin,hem lafini sokmus hemde ortami germemis olursun.
benim esim ayni versiyondan,yogun,ozel alan ihtiyaci duyan ama bi taraftanda atarli bi okadar da sevecen ve espiri anlayisi gelismis.
esinle yasamayi ogrenmelisin.

X