Yardimmm

E

EU2

Ziyaretçi
arkadaşlar acil bilginize ihtiyacım var özellikle bu konuda tecrübeli arkadaşlar ablam biliyosunuzki 22 haziranda evleniyor ve korunmaya başlamıştı adetleri düzenli sorun yoktu 11/04/2008 tarihinde adetinin ilk günü MİCROGYNON DOGUM KONTROL İLACINI kullanmaya başladı ve 01/05/2008 tarihinde son ilacını içti bugün 06/05/2008 olmasına rağmen hala adet olmadı 7 günlük aradan sonra tekrar başlaması gerekiyordu fakat adet olmadığı için bu ilaca başlamalımı ne yapmalı başından böle bişi geçen varmı (hamilelik gibi bir risk söz konusu değildir yeni evlenecek aklınıza yanlış bişi gelmesin)

arkadaşlar acil bilginize ihtiyacım var özellikle bu konuda tecrübeli arkadaşlar ablam biliyosunuzki 22 haziranda evleniyor ve korunmaya başlamıştı adetleri düzenli sorun yoktu 11/04/2008 tarihinde adetinin ilk günü MİCROGYNON DOGUM KONTROL İLACINI kullanmaya başladı ve 01/05/2008 tarihinde son ilacını içti bugün 06/05/2008 olmasına rağmen hala adet olmadı 7 günlük aradan sonra tekrar başlaması gerekiyordu fakat adet olmadığı için bu ilaca başlamalımı ne yapmalı başından böle bişi geçen varmı (hamilelik gibi bir risk söz konusu değildir yeni evlenecek aklınıza yanlış bişi gelmesin)

Hımmmm..CADIARZU
hamilelik söz konusu değil demişsin,demek ki bir ilişki olmamış..
İlk aylarda hapa bünyenin alışması zor oluyor,bir de evlilik telaşı filan stres yapmıştır ablan.:sm_confused:
Bence bir doktora görünsün,ama bir sorun olmadığını düşünüyorum,ilişki olmadığının altını çizerek.
Çünkü doğum kontrol hapları ilk ay%60 korur bu yüzden ek koruma gerektirir.
Stres ve heyecandan gecikmedir ama içine sinmiyorsa bir doktora görünsün.yerimseniben

Canım muhtemelen ılk kez kullanıyor olmasından dolayı olabılır.Ben ılk kullandıgım da da boyle olmusdu ama ben tekrar adet gormeden 7.gun ılaca tekrar baslamadım dr ma sordum.O zaman ne dedı dr cok net hatırlamıyorum ama adetımı beklemısdım tekrar baslamak ıcın.Ama lft bı dr a sorun cnm.Ablana mutluluklar bu arada...

Hımmmm..CADIARZU
İlk aylarda hapa bünyenin alışması zor oluyor,bir de evlilik telaşı filan stres yapmıştır ablan.:sm_confused:
Bence bir doktora görünsün,ama bir sorun olmadığını düşünüyorum,ilişki olmadığının altını çizerek.
Stres ve heyecandan gecikmedir ama içine sinmiyorsa bir doktora görünsün.yerimseniben

YOK KIZ LALİŞİMMM BEKLİOLAR ZATEN 22 HAZİRANA AZ KALDIII NE ACELELERİ VARR :) AMA DEDİĞİN GİBİ AŞIRI STRES YAPIYO VE 40 KİLOYA KADAR DÜŞTÜÜ SANIRIM STRESTEN KAYNAKLANIO VE İLK KEZ KULLANMASINDAN KAYNAKLANIYO İLACI​
YİNE O ENGİNN TECRÜBENİİİİ KONUŞTURUDUNNN TEŞEKKÜR EDERİMM BİTANEMMMMa.s.

Canım muhtemelen ılk kez kullanıyor olmasından dolayı olabılır.Ben ılk kullandıgım da da boyle olmusdu ama ben tekrar adet gormeden 7.gun ılaca tekrar baslamadım dr ma sordum.O zaman ne dedı dr cok net hatırlamıyorum ama adetımı beklemısdım tekrar baslamak ıcın.Ama lft bı dr a sorun cnm.Ablana mutluluklar bu arada...

çok teşekkür ediyorumm dediğin gibi bir kadın doğumcuya sorması gerektiğini söylicemm ablama, onun isteği üzerine böyle bir konu açtım sizlerden ffikir almak içinn, telrar teşekkürlerrrr a.s.​

YOK KIZ LALİŞİMMM BEKLİOLAR ZATEN 22 HAZİRANA AZ KALDIII NE ACELELERİ VARR :) AMA DEDİĞİN GİBİ AŞIRI STRES YAPIYO VE 40 KİLOYA KADAR DÜŞTÜÜ SANIRIM STRESTEN KAYNAKLANIO VE İLK KEZ KULLANMASINDAN KAYNAKLANIYO İLACI​
YİNE O ENGİNN TECRÜBENİİİİ KONUŞTURUDUNNN TEŞEKKÜR EDERİMM BİTANEMMMMa.s.

Oooooo çok kilo vermiş..:1shok:
Kesin stres yapıyor kızceğiz ya üzüldüm şimdi..benneyaptımki
Bir doktora gitsin,çünkü tekrar ne zaman kullanacağı konusunda inan bir bilgim yok,hatta bence sen de haber ver bize biz de öğrenelim,merak ettim şimdi.:uhm:

Oooooo çok kilo vermiş..:1shok:
Kesin stres yapıyor kızceğiz ya üzüldüm şimdi..benneyaptımki
Bir doktora gitsin,çünkü tekrar ne zaman kullanacağı konusunda inan bir bilgim yok,hatta bence sen de haber ver bize biz de öğrenelim,merak ettim şimdi.:uhm:

evet inna çok verdii gelinlik provasına gittiğimzde 56 kiloydu en son provaya gitik 40 olmuşş tekrar düzeltildi gelinlik. elimizde vitaminlerle ballarla pekmezlerle peşinde koşturuyoruzz inan buna lalişimm..​

lalişim haberdar ederim mutlakaaa bitanemmmm TEŞEKKÜR EDİYOR ABLAMDA SANA

70 KİŞİ OKUMUŞ KİMSECİKLER DÜŞÜNCESİNİ YAZAMIŞ TEŞEKKÜR EDİYORUM YANİİİİİ..
BU ARADA kedijik ve Lalişimmmmm teşekkür ediyorum sizleree ve bir haber veriyorum ablam bu sabah hastalandııı :) çok teşekkür ederim kızlar bilgileriniz içinn..

gülgülgül SAĞOL HAYATIM BUGÜN OLDU ADET, SANIRIM İLK KEZ KULLANDIĞI İÇİN HAPI BİRAZ DENGESİZLİK OLMUŞ OLABİLİR. BU ARADA HAMİLE OLMA OLASILI %0.0 :)) ARTIK 22 HAZİRAN 'DAN SONRAA İNŞALLAHHH :)

16 kilo mu verdi yani???? Yazik kiza ya baska bir sıkıntısı olmasin? Ilac konusu cozulmus zaten o yuzden es gectim de bu kiloya cok takildim ben cok yaa 16 kilo...

canım biz ailecek yani şöyle sölim babam ablam ve ben kilo alamıyoruz metobolizmamız hızlı çalışıyormuşş bunu doktorumuzdan öğrendik tahliller sonucu neyse işte bu yüzden kilo alsak bile sadece göbekten alıyoduk fındık gibi çıkıyorduu bizim kızda gelinlik giyicem diye göbek eritmeye başladı am yalnış rejim sonucu ve aşırı stres sonucu (düğün telaşesi) 16 kiloya düştü şuan 28 yaşında ve 40 kilo ve biz peşinde pekmezlerle ballarla vitamin haplarıykla dolaşıyoruz

BU ARADA kedijik ve Lalişimmmmm teşekkür ediyorum sizleree ve bir haber veriyorum ablam bu sabah hastalandııı :) çok teşekkür ederim kızlar bilgileriniz içinn..

Rica ederim ama bir yardımımız olmadı ki..:sm_confused:
Neyse ki sorun çözülmüş.
Aklında bulunsun,ablana da söylersin. Doğum kontrol haplarını ilk kullanmaya başladığında ara kanamalar olabilirmiş,normalmiş. İnsan bünyesi alışınca bunlar kesilirmiş,böyle bir durum olunca da korkmasın yani ablan..
Hadi bakalım,kolay gelsin,mutluluklar..yerimseniben

lalişimmmm çok teşekkür ediyorummm bitanemmmmmmmm yardım meleğimmmmmm

Hımmmm..CADIARZU

benm anlamadıgım bişey var %60 demişsiniz peki ek korunma olmassa hamilemi kalırız ilk aylardaa:bbo:
ozman evlenmeden bikaç ay öncemmi hap almaya başlasak

nehir ablamda araştırma yaptı doktora danıştı ve evlenmeden bi kaç ay önce başlansa daha iyiymiş oda başladı işte

nehir ablamda araştırma yaptı doktora danıştı ve evlenmeden bi kaç ay önce başlansa daha iyiymiş oda başladı işte

saol canım yaa laale arkadaşım öyle diyince aklıma takıldı benmm
2 sene çocuk düşünmüyoruz bide %40lık piyango bana vururrsaa :bbo:
demekki nişanlanır nişanlanmaz başlamak lazımm

Canımm onemlı degıl:1hug:E hadi gozunuz aydın.Umarım hayal ettıgınden bıle guzel bı gelın ve hayal ettıgınden daha sevgı dolu bı hayatı olur ablanınyerimseniben

benm anlamadıgım bişey var %60 demişsiniz peki ek korunma olmassa hamilemi kalırız ilk aylardaa:bbo:
ozman evlenmeden bikaç ay öncemmi hap almaya başlasak

saol canım yaa laale arkadaşım öyle diyince aklıma takıldı benmm
2 sene çocuk düşünmüyoruz bide %40lık piyango bana vururrsaa :bbo:
demekki nişanlanır nişanlanmaz başlamak lazımm

Tabii ki..
Ya nişanlıyken başlıycaksın korunmaya ya da eğer evlendiğin ay başladıysan hapa mutlaka ek koruma yapmalısın.
Biraz karışık oldu galiba. Toparlayamadım cümlemi.
Yani hap ilk ay %60 korur bu yüzden o sırada bir ilişki yaşarsanız,bebek düşünmüyorsanız,partneriniz korunsun mutlaka.
Yine karışık oldu,anlamadığın bir şey varsa sor lütfen.:sm_confused:

X