Yaşından küçük göstermek

Ya 19 erken mi ki ?
Zaten saçlarım ombreli ama kuaför iğrenç bir şey yaptı ona hoş bir model gösterdim açıcıyla açtı bıraktı resmen.Simsiyah saçın ucunda açıcıyla açılan çiğ sarı var.
O yüzden biraz da boyatmak istiyorum,hem de siyah rengi sevmiyorum.Kumrallar kahverengiler daha çok hoşuma gidiyor.
Benim kumral bende siyah yapmıştım :)
Canım bir dene istersen ama bence 25 26 sanki daha uygun

Küçük göstermek her daim güzeldir. Üni.deyken de çok küçük gösterirdim sırf bu yüzden tanışmak isteyenler oluyordu hatta hocaların bile çok dikkatini çekerdim. Okul bitti hâlâ tanimadigim kişilerin beni tanıdığını öğreniyorum dikkat çektiğim için 😎😊 bence en en önemlisi kendinle barışın olman, sen neşeli oldukça en güzeli sensin çünkü enerji meselesi 😊

Bu arada ekleme yapamadım süresi dolmuş ancak ruj tercihi sormuşsunuz. Ruj allık vs tercihi beyaz tene esmer tene göre yapılmaz.

Cilt alt tonu diye bir şey var. Mutlaka araştırın. Beyaz veya esmer olabilirsin, fark etmez ancak cilt alt tonun sıcak, soğuk veya nötr olabilir.

Esmer ama pembe\soğuk tonlu olabilirsin. Veya beyaz ama sarı/sıcak. Asya kökenli ırklarda sıcak/sarı alt tonu daha hakimdir ve onlara daha sıcak renkler yakışır. Mesela kırmızı ama kırmızının turuncumsu tonu. Mesela yeşil, turuncu, sarı vs sıcak renkler renkler. Mesela kırmızı ama kırmızının, narçiçiğine yakın sıcak tonları.

avrupa kökenli ırklar daha çok soğuk/pembe alt tonludur. Onlara mesela kırmızının pembemsi tonları yakışır. Morlar, maviler. Ama, mesela pembemsi değil mavimsi soğuk Morlar. Yani kısacası her renk herkese yakışabilir ama alt tonları önemlidir. Sen kendine yakışanı damar renginden anlayabilirsin. vücudundaki bileğindeki damarların gözüne yeşil görünüyorsa sıcak/sarısındır, mavi/mor görünüyorsa görünüyorsa soğuk/pembe alt tenlisindir. Bunun dışında kendi yüzüne bak. Evet beyazsın ama, pembemsi mi duruyorsun sarımsı mı? Yoksa ikisi de var ve nötr mü? karar veremiyorsan ikisi de varsa nötrdür ona göre ruj makyaj rengine vs karar verebilirsin

19 yaş nasıl daha küçük görünebilir zaten çok küçüksün. Muhtemelen yaşıtların yaşınızdan çok büyük görünüyor. Ben 28 yaşındayım ve üniversite öğrencilerinin pek çoğu benden yaşıtlarımdan büyük görünüyor hakikaten ve bunu matah bi şey sanıyorlar. Emin ol değil. Her nasılsan oldugun gibi ol.

Bikac yil sonra nasil bi nimet oldugunu anlicaksin. Dusunsene 45 sin ama 20 gösteriyosun. Herkes sok oluyo sırrın ne cümleleri havada ucusuyo :KK70:
Sacini boyamak istiyorsan evet dogal bi kumral tonu olabilir ama yasini gösterir mi bilmem. Bence bu halin cok güzel çıtı pıtı :KK54:

19 yaşındayım ve küçük göstermek en nefret ettiğim şey.”İleride çok işine yarayacak” gibi tavsiyeler teselli etmiyor maalesef.İlerisini ilerde düşünürüz.Baby face bir kızım bu özelliğimi seviyorum,henüz arkadaşlarımdan kimse yaşımdan küçük gösterdiğimi söylemedi ama annem bugün üniversite arkadaşlarımın çok büyük durduğunu,benim çok küçük göründüğümü söyledi.(Bazıları gerçekten büyük veya büyük gösteriyor ama yarısından çoğu benim gibi aslında veya bana öyle geldi,erkekler zaten sakallı onlar büyük duruyor)
Çok önemsenecek bir durum değil ama açıkçası moralim bozuldu.
İyi de arkadaşlarımın çoğu profillerinde makyajlı,çoğunluğunun saçları sarı-turuncu boyalı.Kıyafetleri özenli bakımlı.Büyük durmaları doğal değil mi ?
Saçlarımı açık kumrala mı boyasam zaten kendi rengimi sevmiyorum.
Bu aralar evde durduğum için bakımsızlaştım da,güzel kıyafetim de pek yok.
Yaşıma göre abartı durmayacak şekilde bakımlı ve hoş görünmem için ne yapmam gerek ?
Kızların hepsi bakımlı ve hoş dururken ben aralarında çocuk gibi kalmak istemiyorum.
Bir de beyaz tenli kızlara yakışacak ruj renkleri önerir misiniz ?
Pembemsi kiremitimsi tonları seviyorum,çok açık renkler olmasın.

Senin daha buyuk bir sorunun var o da kendini arkadaslarina gore sekillendirmek istemen. Bu yazdiklarinda bile hep onlar bu renge saclarini boyamis, boyle kiyafetler giymis, boyle makyaj yapmislar diyorsun. Yasin daha kucuk, baskalarina ozenmen anormal bir durum degil ama daha cok sen ne istiyorsun onu bir oturtman lazim. Benimde ailen gelen bir minyon tiplilik var. Hep yasimdan kucuk gosterdim ama kendimi buyuk gostermek gibi bir cabamda hic olmadi. Gercekten yasimi gostermek istiyorum diyorsan da kendine yakisani giy, kendi ten rengine yakisan sac rengini sec. Karar pazara sac turuncu sariya boyanmaz. Turuncu sari bana gore cok cirkin bir renk tonu zaten. Iyi bir kuafore gidip bana ne renk yakisir diye sorabilirsin. Youtube'da Brad Mondo videolari izleyerek kendinde fikir edinebilirsin. Cok guzel sac boyama, sac rengi tipleri veriyor. Ingilizce videolar bu arada. Ortalikta full makyaj dolasmak gerekmiyor. Yuzun daha cok genc, simdiden kimyasallarla mahvetme. Inan herkes makyaj yapmak zorunda degil. Yapacaksan da no make-up make-up tarzini deneyebilirsin. Allie Glines cok guzel sade makyaj videolari yapiyor. Bir bak istersen. Cilt bakimi icinde kesinlikle James Welsh videolarini oneririm.

Istersen bir alt alta yazayim:
Cilt bakimi: James Welsh
Makyaj: Allie Glines
Sac bakim/boyama: Brad Mondo

Bu arada ekleme yapamadım süresi dolmuş ancak ruj tercihi sormuşsunuz. Ruj allık vs tercihi beyaz tene esmer tene göre yapılmaz.

Cilt alt tonu diye bir şey var. Mutlaka araştırın. Beyaz veya esmer olabilirsin, fark etmez ancak cilt alt tonun sıcak, soğuk veya nötr olabilir.

Esmer ama pembe\soğuk tonlu olabilirsin. Veya beyaz ama sarı/sıcak. Asya kökenli ırklarda sıcak/sarı alt tonu daha hakimdir ve onlara daha sıcak renkler yakışır. Mesela kırmızı ama kırmızının turuncumsu tonu. Mesela yeşil, turuncu, sarı vs sıcak renkler renkler. Mesela kırmızı ama kırmızının, narçiçiğine yakın sıcak tonları.

avrupa kökenli ırklar daha çok soğuk/pembe alt tonludur. Onlara mesela kırmızının pembemsi tonları yakışır. Morlar, maviler. Ama, mesela pembemsi değil mavimsi soğuk Morlar. Yani kısacası her renk herkese yakışabilir ama alt tonları önemlidir. Sen kendine yakışanı damar renginden anlayabilirsin. vücudundaki bileğindeki damarların gözüne yeşil görünüyorsa sıcak/sarısındır, mavi/mor görünüyorsa görünüyorsa soğuk/pembe alt tenlisindir. Bunun dışında kendi yüzüne bak. Evet beyazsın ama, pembemsi mi duruyorsun sarımsı mı? Yoksa ikisi de var ve nötr mü? karar veremiyorsan ikisi de varsa nötrdür ona göre ruj makyaj rengine vs karar verebilirsin
Nötrüm ben

Senin daha buyuk bir sorunun var o da kendini arkadaslarina gore sekillendirmek istemen. Bu yazdiklarinda bile hep onlar bu renge saclarini boyamis, boyle kiyafetler giymis, boyle makyaj yapmislar diyorsun. Yasin daha kucuk, baskalarina ozenmen anormal bir durum degil ama daha cok sen ne istiyorsun onu bir oturtman lazim. Benimde ailen gelen bir minyon tiplilik var. Hep yasimdan kucuk gosterdim ama kendimi buyuk gostermek gibi bir cabamda hic olmadi. Gercekten yasimi gostermek istiyorum diyorsan da kendine yakisani giy, kendi ten rengine yakisan sac rengini sec. Karar pazara sac turuncu sariya boyanmaz. Turuncu sari bana gore cok cirkin bir renk tonu zaten. Iyi bir kuafore gidip bana ne renk yakisir diye sorabilirsin. Youtube'da Brad Mondo videolari izleyerek kendinde fikir edinebilirsin. Cok guzel sac boyama, sac rengi tipleri veriyor. Ingilizce videolar bu arada. Ortalikta full makyaj dolasmak gerekmiyor. Yuzun daha cok genc, simdiden kimyasallarla mahvetme. Inan herkes makyaj yapmak zorunda degil. Yapacaksan da no make-up make-up tarzini deneyebilirsin. Allie Glines cok guzel sade makyaj videolari yapiyor. Bir bak istersen. Cilt bakimi icinde kesinlikle James Welsh videolarini oneririm.

Istersen bir alt alta yazayim:
Cilt bakimi: James Welsh
Makyaj: Allie Glines
Sac bakim/boyama: Brad Mondo
Bu arada beyaz tenliyim nötr alt tonluyum boyatırsam açık kumral düşünüyorum

Bu konularda herkes en az 10-15 yaş kucuk gosterir zaten. 😂😂😂
Gorumcem 40kusur yasinda universite ogrencisi sandim seni diyen vardi kadina...
Yahuuu kadinin göz kenarlarinda kaz ayaklari var, gidisi çikmiş dekolte bölgesi hafif kirisik bile... 🙄
Basbaya yaşini gosteriyor sadece boyu kisa.

Ben de kuzenimin nikahina ayakkabi bakmaya gittigimde lise mezuniyetine ayakkabi bakiyorum sanmişlardi. 🙄 27 yaşimdayim, zaten 27 yaşinda bir insan yaşlı duramaz, haliyle biyerim de kirişmadi tamam da 17 yaşimdaki bebek yanaklarim da şuan yok yani...sadece boyum kisa ve kilolu değilim.

Daha geçen kuafore gittim maskeden dolayi yuzum dogru durust gorunmedigi halde "ayyy cok kucuk duruyorsun" diye yapiştirdi adam. :))) Sonra kendi de farketti yuzunuzu gormedim ama diye 😂😂😂😂

Yani cevremde kendim de dahil "kucuk duruyorsun" dedikleri kimsenin abartildiği kafar kucuk durdugunu dusunmuyorum. 🙄 30 yaşinda liseli gibi durani da gormedim. Sihirli annem ceren gibiler istisna ama geri kalan çogu "kucuk duruyorsun" muhabbeti boş.

Çok şişman değilsen, zayifsan yada ufak tefeksen kucuk duruyorsun denir.
Bu yoruma katılıyorum. Yaşımı göstermiyorum, ay beni 22 sandılar diye sevinmek bence de tuhaf. Aşırı alkol ve sigara tüketmeyen, uykusu düzenli kilosu yerinde insanın 20-35 aralığında çok büyük bir fark olmuyor zaten. Anca çok yakından incelesen cildin kolajen bombası olmadığını fark edersin. Asıl fark 38 den sonra, büyüme hormonu salgılanması durunca başlayacak hanımlar.

32 idim hatırlıyorum bı kizla tanıştık. Ayy tepkisi bitmek bilmedi. İnanmıyorum, ne kadar genç görüyorsun, ama sesin bile genç vs . Sanırsın 30+ olanın normali bir ayağı çukurda gezmek...

35 yaş olup 17 gösteren bir tek arkadaşım var. Kızın 14 hâlini de biliyorum, çubuk kraker dahil paketli gıda yemez, rafine şeker tuketmezdi, o yaşta bile... Bir ömür böyle yaşayan çok az insan var. Anca onlar gerçekten 30 üstü ama liseli gibi olabilir, genetik de müsaitse.

Açık kumral inan sarıdan daha zor bir renk. Ne kadar iyi yapılırsa yapılsın 3. Haftada turuncumsu doreye dönüyor. Platine kadar açtırayım sonra kumral olayım dersen de her dipte saç açmayla uğraşmak gerekiyor zor, maliyetli ve saçı yıpratıcı bir iş. Sombre filan yaptır saçların koyuysa kızılımsı son bahar ışıltıları koyu renk saç+ açık renk tende güzel durur.

Bu yoruma katılıyorum. Yaşımı göstermiyorum, ay beni 22 sandılar diye sevinmek bence de tuhaf. Aşırı alkol ve sigara tüketmeyen, uykusu düzenli kilosu yerinde insanın 20-35 aralığında çok büyük bir fark olmuyor zaten. Anca çok yakından incelesen cildin kolajen bombası olmadığını fark edersin. Asıl fark 38 den sonra, büyüme hormonu salgılanması durunca başlayacak hanımlar.

32 idim hatırlıyorum bı kizla tanıştık. Ayy tepkisi bitmek bilmedi. İnanmıyorum, ne kadar genç görüyorsun, ama sesin bile genç vs . Sanırsın 30+ olanın normali bir ayağı çukurda gezmek...

35 yaş olup 17 gösteren bir tek arkadaşım var. Kızın 14 hâlini de biliyorum, çubuk kraker dahil paketli gıda yemez, rafine şeker tuketmezdi, o yaşta bile... Bir ömür böyle yaşayan çok az insan var. Anca onlar gerçekten 30 üstü ama liseli gibi olabilir, genetik de müsaitse.

Kesinlikle öyle. 26-27 yasindayim 22 gosteriyorum muhabbetine ayri bitiyorum zaten ne kadar fark olabilir ki 20li yaşlarda sonucta. :))))
Normal olanı cok buyuk fark olmamasidir.

Kaynanamda benden babsederken "cocuk" diyip duruyordu en son sinirlerim bozuldu uyardim. Oyle cocuk suratim da yok yani, kucukken yuzum daha yuvarlak, yanaklarim vardi cocuksuydu artik elmacik kemiklerim var yuz hatlarim belli, oturmuş. Sacma sapan muhabbetler...
Kimisi iltifat etmek için abarttikca abartiyor, kimisi de insani sinir etmeye ugrasiyor boyle.

Açık kumral inan sarıdan daha zor bir renk. Ne kadar iyi yapılırsa yapılsın 3. Haftada turuncumsu doreye dönüyor. Platine kadar açtırayım sonra kumral olayım dersen de her dipte saç açmayla uğraşmak gerekiyor zor, maliyetli ve saçı yıpratıcı bir iş. Sombre filan yaptır saçların koyuysa kızılımsı son bahar ışıltıları koyu renk saç+ açık renk tende güzel durur.
Ya o dediğiniz renkleri sevemiyorum esmerlere yakışıyor daha çok.
Ya da belki kahverengi olabilir yine koyu bir renk ama siyah gibi de değil.
Turuncumsu dore güzel ama bence
Bu arada benim saç rengim de (uçları) açıcılı ama turunculuk değil daha çok yeşillik var.Herkes boya sanıyor.
Saç alt tonuyla alakalı biraz sanırım.Platin değil çünkü düz sarı ama yeşilimsi.Saçımda hiç boya yoktu.

Uzu
19 yaşındayım ve küçük göstermek en nefret ettiğim şey.”İleride çok işine yarayacak” gibi tavsiyeler teselli etmiyor maalesef.İlerisini ilerde düşünürüz.Baby face bir kızım bu özelliğimi seviyorum,henüz arkadaşlarımdan kimse yaşımdan küçük gösterdiğimi söylemedi ama annem bugün üniversite arkadaşlarımın çok büyük durduğunu,benim çok küçük göründüğümü söyledi.(Bazıları gerçekten büyük veya büyük gösteriyor ama yarısından çoğu benim gibi aslında veya bana öyle geldi,erkekler zaten sakallı onlar büyük duruyor)
Çok önemsenecek bir durum değil ama açıkçası moralim bozuldu.
İyi de arkadaşlarımın çoğu profillerinde makyajlı,çoğunluğunun saçları sarı-turuncu boyalı.Kıyafetleri özenli bakımlı.Büyük durmaları doğal değil mi ?
Saçlarımı açık kumrala mı boyasam zaten kendi rengimi sevmiyorum.
Bu aralar evde durduğum için bakımsızlaştım da,güzel kıyafetim de pek yok.
Yaşıma göre abartı durmayacak şekilde bakımlı ve hoş görünmem için ne yapmam gerek ?
Kızların hepsi bakımlı ve hoş dururken ben aralarında çocuk gibi kalmak istemiyorum.
Bir de beyaz tenli kızlara yakışacak ruj renkleri önerir misiniz ?
Pembemsi kiremitimsi tonları seviyorum,çok açık renkler olmasın.
Üzüldüm... Kafaya taktiğin şeyler dış görünüşmus...

Küçük göstermek her daim güzeldir. Üni.deyken de çok küçük gösterirdim sırf bu yüzden tanışmak isteyenler oluyordu hatta hocaların bile çok dikkatini çekerdim. Okul bitti hâlâ tanimadigim kişilerin beni tanıdığını öğreniyorum dikkat çektiğim için 😎😊 bence en en önemlisi kendinle barışın olman, sen neşeli oldukça en güzeli sensin çünkü enerji meselesi 😊
Ya aslında şöyle düşününce biraz rahatlıyorum.
Çok aşırı olmadığı sürece küçük göstermek kötü değil aslında.Baby face olmak kötü değil Türk erkeklerinin bayıldığı Barbara da bebek yüzlü mesela.Şu an 24-25 yaşlarında yanılmıyorsam ama hâlâ 20 gösteriyor.
Tamam ben bir Barbara değilim ama onun gibi baby face’im.Sadece keşke 2-3 yaş daha büyük görünsem diyorum.

30 yaşındayım hala konsere bara falan girerken kimlik gösteriyorum. Is icin bi yerleri ziyaret etmem gerekiyor akademisyenim uni 1 öğrencisi sanilıyorum cidden sinirimi bozmuyor desem yalan olur.

Ya aslında şöyle düşününce biraz rahatlıyorum.
Çok aşırı olmadığı sürece küçük göstermek kötü değil aslında.Baby face olmak kötü değil Türk erkeklerinin bayıldığı Barbara da bebek yüzlü mesela.Şu an 24-25 yaşlarında yanılmıyorsam ama hâlâ 20 gösteriyor.
Tamam ben bir Barbara değilim ama onun gibi baby face’im.Sadece keşke 2-3 yaş daha büyük görünsem diyorum.
Hiiç öyle düşünmeyin derim ben, eminim gayet de güzel birisin. Küçük göstermek de iyidir, yaşınıza uygun giyinin. Şimdi instagramda da çevremde de görüyorum 17-18 yaşlarındaki kızlar abartılı makyajlar, sapsarı boyalı saçlar, renkli lensler takma kirpikler, topuklular, ne bileyim buradan bakınca gayet sevimsiz gözüküyorlar. Bunlardan biri de benim yeğenim mesela, uyaramıyorum annesi dururken bana düşmez. Ama gerçekten hoş gözükmüyor. 18 yaşında koca kadın gibi hareketler konuşmalar var bir de. Her yaşın ayrı bir güzelliği var tadını çıkarın kaç kere 20 li yaşlarda oluyoruz ki :)

Bi ben bakınca kimsenin yaşını anlayamıyormuşum onu farkettim. 🤣🤣 20sinde çökmediyse ya da 50sinde 11 durmuyorsa hiç anlamıyorum. 🤣 Hele 25 yaşındayım 23 duruyorum mevzusuna çok gülüyorum. 🤣 Belirleyici ne merak ediyorum. 🤣🤣

Konu sahibi bence sen yaşın gibi duruyorsundur da etrafındaki arkadaşların büyük duruyordur.

Yahu 19 yaş gayet küçük bir yaş zaten...eminim arkadaşların 30 yaşında durduğu içi sen onların yanında sırıtıyorsundur... şimdi ki 15 yaş kızlar hiç 15 gibi değil valla ... bi kendi 15im geliyor gözüme birde şimdi ki nesil

Küçük göstermek güze aslında..Buyuk göstermek daha kötü bir durum..Geçen gün tv de bir kız gördük yaşını söyledi şaşırdık. Kız 30 larda duruyor ama yaşi 19 20 civarı. Yanı böyle bir durum daha kötü bence.. Ben de minyon tipliydim bikac yıldır kilo aldım 65lere çıktım artık minyon tipli durmuyorum

X