Yataktan düşme

Denas14__

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2015
12.207
31.230
Iyi geceler..

Cok moralim bozuk hicbir sekilde anlamadigim olayi sizlerle paylasmak istiyorum.

Kucuk kizim 1 yasinda emekleyen,yuruyen bir bebek. 10 da yatmisti. 12 ye dogru kalkti emzirip geri uyuttum yatirdim derken 00:10 olmustur.

Iceri gectim esimle biraz oturduk o yaticakti. Hastalik sebebi ile gece tikanmasi oldugu icin koltukta yatiyor 2-3 gundur. Sekersiz kahve ictim uykum da hic yoktu iyice kacti iceri geldim 1 e dogru yataga girdim 00:45 falan. Uyumaya calisiyordum.

01:20 de aci bir sesle uyandim. Yatali 25 dk olmustu daha.
Yatagin sag tarafinda yatiyorum sol taraf esimin esim solda olmadigi icin bos, yatak bitiminde yerde hali var camin kenari kucuk bi bosluk var.

Orda kizim aci aci agliyor. Bir anda irkilerek sese uyandim. Hemen kucagima aldim sakinlestirdim emzirdim uyuttum.

Uyudugum 25 dk da cocuk uyanmis ben yatagindan almisim yataga oturur pozisyonda uzanmis sol mememi vermisim..cocuk emmis ardina uyuya kalmis. Sonra uyku arasinda kucagimdan yana esimin tarafina yuvarlanmis. Cok hareketli yatar park yatakta yatiyor. Ordan da uyku arasinda dönmüş asagi dusmus..

Hala anlayamiyorum bu kadar kisa surede bunlar nasil oldu diye. Ilk defa boyle birsey basima geldi cocugu yataktan kaldirip emzirdigimi falan kesinlikle hatirlamiyorum yerde gorunce epey sok oldum..

Cok kafama takildi cok moralim bozuldu Allahtan simdilik gordugum kadari ile birsey olmadi..

Basiniza hic boyle birsey geldi mi . soyleyeceginiz seylere ihtiyacim var. Okudugunuz icin tesekkur ederim...

Bebekle uğraşmak çok yorucu olabiliyor özellikle bazı günler, birazda hastaysanız, derin uykuda olabilirsiniz.Bir yıl öncesine kadar bebeğim uyandığında bende emzirmek için kalkardım, ertesi gün konusu geçip eşim söylediğinde kalktığımı emzirmeye gittiğimi bile kesinlikle hatırlayamazdım, fazlaca yorgunluktan kaynaklanıyor, bebeğinizde sıkıntı yoksa dert etmeyin, anlık olmuştur, benim bebeğimde bir kez yataktan düşmüştü halinizi anlayabiliyorum, geçmiş olsun.

Geçmiş olsun
İnşallah bişey olmamıştır
Doktora gitseydiniz uyutmadan içiniz rahat ederdi

Çocuğunuzu yanınıza aldığınızı mı hatırlamıyorsunuz?
Aşırı yorgunluktan olabilir
Biraz dinlenin yardım edecek kimseniz yokmu?
Kucagima alip sakinlesince ustune emip uyuyunca birsey olmamistir diye dusundum simdi basinda bekliyorum.

Evet o ara kesinlikle yok uyandigi kaldirip yatagindan emzirdigim falan zorluyorum hatirlamiyorum..
3 yasinda bir kizim daha var. Ilk defa boyle birsey basima geliyor cok saskinim..

Çok şükür birşey olmamış bebeğinize. Yorgunluk uykusuzluk olabilir böyle şeyler. Bir keresinde annem gece benim altımı değiştirirken uyuya kalmış. Anlatır hep. Kadın bir uyanmış ben yatıyorum öyle altın açık falan. Şok olmuş o da.
Derin uykuda olsam bir nebze anlayacagim daha yeni yatmistim ve oyle yorgun perisan bir sekilde degil normal keyifli bir sekilde..

Nasil sasirmistir anneniz anlayabiliyorum.

gecmis olsun canim , bende bazen emzirip koyuyorum uyuyorum sicrayarak uyaniuorum altimda filen saniyorum cocugu uyandim mi yanima filen bakarim halbuki besiginde yorgunlukdan oluyor cidi bir sey oldunu sanmiyorum duse kalka buyicekler

canım benım cok gecmıs olsun
cok yorulmussun asırı yorgunluktan hatırlamıyorsun

bak moralını yerıne getırecek rezıl anlarımı anlatayım sana
okadar yorgun ve uykusuzdum kı...
bı an ıcım gecmıs ama hıc hatırlamıyorum ben kendımı ayakta kızı pıspıslıyorum sanıyorum... bır aglama sesı duydum offfff erhaaan al su kızı kollarım koptu bıraz da sen ılgılen ! dedım
ve bı kahkaha sesı
gozumu actım kı ben yataktayım uzattıgım sey yastıgım kız zaten esımın kucagında pıspıslayan o

nasıl ya dedım kendımden emın olamadım
ben ne ara yattım nasıl oldu hatırlamaya calısıyorum gerıye donuyorum yok :KK70:

bı kere de sey olmustu
kızın aglama sesıne kalktım pıspıspıs dıye bırseyı pıspıslıyorum ama elımın altında tıtrıyor hareket edıyor o sey :KK70:
bı baktım kı yattıgım yerden esımın gobegını bebek sanıp pıspıslamısım
sanıyorum ben hala dün aksamdayım :KK70: ertesı gun olmus haberım yok
oncekı aksam esım kucagında kızı uyutuyordu yanımızda o gun sanıyorum

hepsı yorgunluktan

Bebekle uğraşmak çok yorucu olabiliyor özellikle bazı günler, birazda hastaysanız, derin uykuda olabilirsiniz.Bir yıl öncesine kadar bebeğim uyandığında bende emzirmek için kalkardım, ertesi gün konusu geçip eşim söylediğinde kalktığımı emzirmeye gittiğimi bile kesinlikle hatırlayamazdım, fazlaca yorgunluktan kaynaklanıyor, bebeğinizde sıkıntı yoksa dert etmeyin, anlık olmuştur, benim bebeğimde bir kez yataktan düşmüştü halinizi anlayabiliyorum, geçmiş olsun.
Cok tesekkur ederim . Dusmesinden daha cok yataktan alip emzirip kucagimdan yuvarlanirken uyanamamak cok uzdu beni. Geceleri de cok sık kalkan bir cocuk. Surekli diken ustunde olacagim bundan sonra:KK43:

canım benım cok gecmıs olsun
cok yorulmussun asırı yorgunluktan hatırlamıyorsun

bak moralını yerıne getırecek rezıl anlarımı anlatayım sana
okadar yorgun ve uykusuzdum kı...
bı an ıcım gecmıs ama hıc hatırlamıyorum ben kendımı ayakta kızı pıspıslıyorum sanıyorum... bır aglama sesı duydum offfff erhaaan al su kızı kollarım koptu bıraz da sen ılgılen ! dedım
ve bı kahkaha sesı
gozumu actım kı ben yataktayım uzattıgım sey yastıgım kız zaten esımın kucagında pıspıslayan o

nasıl ya dedım kendımden emın olamadım
ben ne ara yattım nasıl oldu hatırlamaya calısıyorum gerıye donuyorum yok :KK70:

bı kere de sey olmustu
kızın aglama sesıne kalktım pıspıspıs dıye bırseyı pıspıslıyorum ama elımın altında tıtrıyor hareket edıyor o sey :KK70:
bı baktım kı yattıgım yerden esımın gobegını bebek sanıp pıspıslamısım
sanıyorum ben hala dün aksamdayım :KK70: ertesı gun olmus haberım yok
oncekı aksam esım kucagında kızı uyutuyordu yanımızda o gun sanıyorum

hepsı yorgunluktan
Canim benim tebessum ettirdin cok tatlisin..

Ben hic boyle seyler yasamadim hani iki kucuk cocukla epey yoruluyorum falan ama cocuklarin gik sesine kalkarim firlarim hemen falan hic basima gelmedi boyle birsey hala etkisini atamadim. Bu hatirlayamamak beni daha cok uzdu resmen cocuk icin tehlikeliyim :KK43:

Cok tesekkur ederim . Dusmesinden daha cok yataktan alip emzirip kucagimdan yuvarlanirken uyanamamak cok uzdu beni. Geceleri de cok sık kalkan bir cocuk. Surekli diken ustunde olacagim bundan sonra:KK43:
Üç yaşında bir bebeğiniz daha varmış, soğuk almışsınızdır belki ama farkında değilsinizdir, o zaman derin uykuya dalabiliyor insan, iki bebekle başetmek gerçekten zor ve farkında olmasanız bile çok yoruluyorsunuz.Üzülmeyin, her zaman olan bir şey değil zaten bu durum, siz genede tebbirli olun, ben o olaydan sonra yatmadan odanın her yerine yastıklar koyarak uyumaya başlamıştım, sizde öyle yapın içiniz rahat eder. Sürekli tetikte olursanızda dinlenemezsiniz, daha çok yorulursunuz.

Canim benim tebessum ettirdin cok tatlisin..

Ben hic boyle seyler yasamadim hani iki kucuk cocukla epey yoruluyorum falan ama cocuklarin gik sesine kalkarim firlarim hemen falan hic basima gelmedi boyle birsey hala etkisini atamadim. Bu hatirlayamamak beni daha cok uzdu resmen cocuk icin tehlikeliyim :KK43:
tahmın edebılıyorum uzuntunu ve tedırgınlıgını
hıc kendını suclu hıssetme
bırde bırsey sorucam
3 yasında kı kızın uyuyormuydu
kucuk gucu yetmez dıye dusunme benım 3 yasındakı yegenım 1 yasındakı kızıma benzer bırsey yapmıstı kasla goz arasında besıgınden almıstı... kuvvetlı oluyorlar cocuk bu herseyı yapabılır

sen evladını daha ıyı bılırsın boyle heyecanlar yaratırmı kucuk hanım hıc :)

Üç yaşında bir bebeğiniz daha varmış, soğuk almışsınızdır belki ama farkında değilsinizdir, o zaman derin uykuya dalabiliyor insan, iki bebekle başetmek gerçekten zor ve farkında olmasanız bile çok yoruluyorsunuz.Üzülmeyin, her zaman olan bir şey değil zaten bu durum, siz genede tebbirli olun, ben o olaydan sonra yatmadan odanın her yerine yastıklar koyarak uyumaya başlamıştım, sizde öyle yapın içiniz rahat eder. Sürekli tetikte olursanızda dinlenemezsiniz, daha çok yorulursunuz.
Haklisiniz cok tesekkur ederim. Tedbir alacagim bundan sonra bende. Yastik minder vs guzel cozum.
Hala etkisindeyim ondan sanirim unuturum insallah sagolun..

tahmın edebılıyorum uzuntunu ve tedırgınlıgını
hıc kendını suclu hıssetme
bırde bırsey sorucam
3 yasında kı kızın uyuyormuydu
kucuk gucu yetmez dıye dusunme benım 3 yasındakı yegenım 1 yasındakı kızıma benzer bırsey yapmıstı kasla goz arasında besıgınden almıstı... kuvvetlı oluyorlar cocuk bu herseyı yapabılır

sen evladını daha ıyı bılırsın boyle heyecanlar yaratırmı kucuk hanım hıc :)
Yok canim onda uyku sorunu bitti sukur yatar sabah uyanir . 3 yasinda olan kendi odasinda uyuyor kucuk bizimle yatak odasinda park yatakta yatiyor. Buyugun kapisi ortuk oyle ister kendi. Binde bir gece bir sorun olursa kendi uyanip yanimiza geliyor ... bas ucunda suyu var su icip geri yatiyor falan:)

Gecmis olsun
Benim oglum 28 aylik,hala gece gunduz karisik,dun bugun karisik bende :KK66: mesela dun gece uyandi mi hic yoksa sabaha kadar mi uyudu hatirlamiyorum. Veya kac tane meyve yedi hatirlamiyorum. Dun gece miydi ondan onceki gecelerden biri miydi uyanip yanimiza geldi. Hic biri net degil. Hepsi yorgunluktan. Bunye artik kaldirmiyor.

Yok canim onda uyku sorunu bitti sukur yatar sabah uyanir . 3 yasinda olan kendi odasinda uyuyor kucuk bizimle yatak odasinda park yatakta yatiyor. Buyugun kapisi ortuk oyle ister kendi. Binde bir gece bir sorun olursa kendi uyanip yanimiza geliyor ... bas ucunda suyu var su icip geri yatiyor falan:)
ozaman kesınlıkle dınlenmen sart olmus
vucudun artık benı rahat bıraaaakk dıyor :)
tum enerjını verıyorsun cocuklara allah esırgesın sızı :)

Anneyiz yoruluyoruz olur boyle seyler
Aksam yemeginden sonra kahve içmeyin
Uyku kalitesini dusurur
Yatagin kenarlarinada yastik battaniye birseyler koyarsaniz en azindan yumuşak inis yapar
Gecmis olsun kuzuya

X