Yatılı kayınvalide sorunu?

Evlenmeden önce burda yaşıyorlardı biz evlendikten sonra başka şehire gittiler bi meseleden dolayı eğer evlenmeden önce böyle bişey olsaydı kesinlikle bir şeyler değişebilirdi
Siz bı kere yok diyin nasıl düşman olacaklar size,sakın beni iyi bilirler demeyin.es aileleri hep böyle napsan da yaranamazsin

Söylemez miyim tabii ki söylüyorum o zaman da diyorlar ki olsun canım biz yabancı mıyız sen işine gücüne bakarsın biz seni rahatsız etmeyiz dururuz evde girer çıkar yemeği falan hallederiz diyorlar sen biz yokmuşuz gibi davran diyorlar ya bu ne rahatlık ben temizlik hastasıyım mutfağa bile benden başkasını sokmam
onlar sen yokmuşsun gibi davranıyorlar yalnız.

Söylemez miyim tabii ki söylüyorum o zaman da diyorlar ki olsun canım biz yabancı mıyız sen işine gücüne bakarsın biz seni rahatsız etmeyiz dururuz evde girer çıkar yemeği falan hallederiz diyorlar sen biz yokmuşuz gibi davran diyorlar ya bu ne rahatlık ben temizlik hastasıyım mutfağa bile benden başkasını sokmam
Ben biraz topluma göre "saygısız " tiplerdenim. Burasi benim evim ben yokken kimse giremez kalamaz yatili misafir de 3 gunden fazla kalama derdim. Yani siz net olamiyorsunuz
Onlar sizin hayatınızı yonetiyor siz kendi sınırlarınızı cizemiyorsunuz.
Yabanci miyiz diyene bu evin hanimi benim demeniz lazim
Bu ülkedeki ic ice gecmis iliskileri hic sevmiyorum

Ben biraz topluma göre "saygısız " tiplerdenim. Burasi benim evim ben yokken kimse giremez kalamaz yatili misafir de 3 gunden fazla kalama derdim. Yani siz net olamiyorsunuz
Onlar sizin hayatınızı yonetiyor siz kendi sınırlarınızı cizemiyorsunuz.
Yabanci miyiz diyene bu evin hanimi benim demeniz lazim
Bu ülkedeki ic ice gecmis iliskileri hic sevmiyorum
Böyle desem neler olur hayal bile edemiyorum eşimle kanlı bıçaklı kavga ettik birkaç gün önce sırf bu olay yüzünden her seferinde kapanıp gidiyor konu sorunlu ve suçlu olan kişi benim. 6 aylık evlilik bitse bir dert bitmese bir dert

Böyle desem neler olur hayal bile edemiyorum eşimle kanlı bıçaklı kavga ettik birkaç gün önce sırf bu olay yüzünden her seferinde kapanıp gidiyor konu sorunlu ve suçlu olan kişi benim. 6 aylık evlilik bitse bir dert bitmese bir dert
Ama sirf esinizle kavga etmemek icin alttan aldikca sizin sinirlariniz ihlal ediliyor ve mutsuz oluyorsunuz. Esinize oncelik ailen benim bu ev ikimizin sen yokken de bu evde benim sozum geçer annenin kardesinin degil diyeceksiniz ha bu kavga konusu oluyorsa aile danismanina gidin ona da hayir diyorsa bosanin ne diyim.yani

Esiniz size terapi onerdiyse aslinda kendisinin ihtiyaci olmasindan çünkü terapist de size sınır çizin diyecek, esinizle birlik olun ailesine karsi sınırlarınız net olsun diyecektir. Nereden biliyorum çünkü ben bu konuda hem bir cok farkli egitim aldim hem de anksiyete sebebiyle terapi gördüm. Normalde de kisisel sınırlarına düşkün biriyim ama ihlal edilen alanlarimi da korumayi daha iyi sekilde öğrendim artik duvar gibiyim. Mesela biri israr mi etti bir konuda, "ben isrardan hoslanmam netimdir israrin verdigim karari degistirmez" diyorum hemen inatçı yaftasi yiyorum ama artik onemsememeyi öğrendim. Size madem esiniz de demis tabii ki terapi oneririm ama tek sizin terapi gormeniz yetmez esinizin de sizi desteklemesi lazim evin disindakilere karsi (bu kok ailesi olsa da)

Kendi ailen ne diyor? Politik olmak çok zor. Evlilige zaten alışma sürecinde iken yeni insanlar var eşin yok falan. Eşin te oralardan karışamaz, şahsen kapatırım telefonu yüzüne bağırıp çağırırsa ya da ben ayrılıyorum senden diye tehtit et hala ailesini seçen insan ise ayrılmakta sakınca görmüyorum.
Bunlar sürekli herşeyine karışırlar ilerde çocuk olsa düşünemiyorum.
Kurallarını çiz ve güler yüzlü olma.

Kendi ailen ne diyor? Politik olmak çok zor. Evlilige zaten alışma sürecinde iken yeni insanlar var eşin yok falan. Eşin te oralardan karışamaz, şahsen kapatırım telefonu yüzüne bağırıp çağırırsa ya da ben ayrılıyorum senden diye tehtit et hala ailesini seçen insan ise ayrılmakta sakınca görmüyorum.
Bunlar sürekli herşeyine karışırlar ilerde çocuk olsa düşünemiyorum.
Kurallarını çiz ve güler yüzlü olma.
Ailem de boomer çağı yani böyle şeylerin normal olduğunu ve alışmam gerektiğini söylüyor anlayışlı ol vs vs fenalık geldi

Merhaba hanımlar, sırf bu konuyu açmak için hesap açtım çünkü kendimi çok çaresiz hissediyorum. Ben 6 aylık evliyim evlendiğimizden sonra iki kete kayınvalidem ve görümcem yatılı kaldılar bende ve malum 15 tatile girdik şu an biliyorsunuz. Kayınvalidemle görümcem çocuklarıyla birlikte başka şehirde yaşıyor. Kayınvalidem çocukları da aldı geldi. Çocuklar şimdi babasında ( inşalllah tatil bitene kadar) lütfen böyle dediğime kızmayın çünkü çocuk demeye bin şahit ister ikisi de. Kayınvalidem benimle kalıyor eşim de yurt dışında. Ben yalnız büyüdüm hep o yüzden alışkın değilim bu tarz şeylere sürekli beraber oturmak falan sıktı beni daha üç gün olmasına rağmen. Görümcem dün arkadaşlarını eve toplamış alem yapıyorlarmış bir de beni arayıp sen de kaynananla otur deyip gülüyor. Ben hiçbir şeye mecbur değilim insanlık için yapıyorum ne yapıyorsam. Dün konusu açıldı yaz tatilinde çocukları kursa yazdırın orda enerjilerini atarlar dedim sıkılmazlar dedim niye sıkılsınlar buraya geliriz zaten diyor. Önümüzdeki iki bayram ve yaz tatili.. yani ben artık ne düşüneceğimi bilmiyorum. Eşime konuyu açtığımda ne var ki bunda diyor benim ne hissettiğimi asla anlamıyor. Ne yapacağım ben kızlar.
Erkeklerin bu konularda salağa yatıp ne var ki bunda demelerine diyecek bi şey bulamıyorum artık.. Sizde benim tatiller için planım var kabul edemem diyin..

X