Yavru kediler :(

senden de Allah razı olsun canım..
nasıl yardım edebilirim?
sen verdiğim linkteki sitede ilan açtın mı bebekler için?
irtibat numarası,mail adresini de eklemelisin..
foto da koymalısın..

Son düzenleme:
senden de Allah razı olsun canım..
nasıl yardım edebilirim?
sen verdiğim linkteki sitede ilan açtın mı bebekler için?
irtibat numarası,mail adresini de eklemelisin..
foto da koymalısın..

Ne biliyim canım 500 kediyi sahiplendirmişimdir diyince bi umut dedim işte..
yok canım orda açmadım facebookta 2 yerde ilan verdim..burdan bi arkdasta arkadaslarına dağıttı Allah razı olsun,bugün ses çıkar demişti ama daha bi ses çıkmadı inş. ilerleyen saatlerde çıkar..
numara,adres ve foto var ztn

bende sağa sola,benim pisilerin vetine haber verip,
bikaç kedi sahiplendirme sitesine ilan veriyordum..
sana verdiğim linkteki minikpati.com çok aktif bir sitedir..

Kesin haber çıkar diyosun yani?
tmm canım orayada ilan veriyim yeterki onları sevicek,koruyup kollayacak bi aileleri olsun..

foto da ekle canım benim..
haklarında hayırlısı olsun inşallahhh..:nazar:

Arkadaşlar şuanda gözlerim dolu dolu yazıyorum bu satırları ve anladım ki gerçekten insanlık ölmüş.. öl-müş ! Veterineri aradım ve durumu anlattım.. ne dedi biliyor musunuz?
Ben napıyım ki,nasıl uğraşıyım,onların emmesi gerekiyo,süt içmesi gerekiyo sabah akşam,nasıl uğraşıyım. Dedim ben mama verdim yiyebiliyolar..dediki kafese koysam aşısız şeysiz diğer hayvanlara bulaşır,ölür mölür onun vicdan azabıyla ben uğraşamam . Ulan vicdansız yapacağın 2 aşı 30-40 tl etmez..Allahım nasıl duygusuz bişeysin sen ya,nasıl veteriner oldun..aklın fikrin parada..yazıklar olsun be böylelerine..yazıklar olsun .. Uğraşamazmış,bakarmısınız,uğ-ra-şa-maz-mış. Korunaklı (neresiyse artık orası) bi yere koycakmışım,annelerinin görebileceği bi yere..dedim annelerini ben hiç görmedim falan..diyo zaten mama yicek kadar şeylerse dışarda bulurlar..bu nasıl bi vicdansızlıktır ya..nasıl ..
İnsanlık ölmüş gerçekten diyebilecek hiçbişey yok,almamak için bahane uyduruyo resmen yok aşısız yok bilmem ne diye..almazsan alma be! Allah büyük ..elbet bi yerden kapı açar..elbet..

Allahım sen beni affet..
ağlaya ağlaya götürdüm koydum binanın içine sepetle..sonra merdivenlerden çıkıp uzaktan izledim..
miyav miyav duvarlara bakıyolar..çıkıyolar sepetten geri giriyolar.. gözyaşlarımı tutamadım..annem tutturdu koy koy diye..benim elimde olsaydı ölene kadar kalsalardı.. gözyaşlarıma engel olamıyorum..çok üzgünüm çok..Rabbim korusun.. inş.

Allahım sen beni affet..
ağlaya ağlaya götürdüm koydum binanın içine sepetle..sonra merdivenlerden çıkıp uzaktan izledim..
miyav miyav duvarlara bakıyolar..çıkıyolar sepetten geri giriyolar.. gözyaşlarımı tutamadım..annem tutturdu koy koy diye..benim elimde olsaydı ölene kadar kalsalardı.. gözyaşlarıma engel olamıyorum..çok üzgünüm çok..Rabbim korusun.. inş.

napalım canım,anne sözünü dinledin sen.. elinden bişey gelmezdi..
bu yaptığın kadarı bile harika bişey..
sen onları orda gözetim altında tutup,kontrol et,uzaklaşmasınlar..karınlarını da doyurursun..
inşallahhh bu arada bebekleri isteyenler çıkar..

napalım canım,anne sözünü dinledin sen.. elinden bişey gelmezdi..
bu yaptığın kadarı bile harika bişey..
sen onları orda gözetim altında tutup,kontrol et,uzaklaşmasınlar..karınlarını da doyurursun..
inşallahhh bu arada bebekleri isteyenler çıkar..

Desteğin için teşekkür ederim canım benimmm:KK16:
2.katın yangın merdivenine bırakmıştım,dün akşam aklım onlardaydı,açlar mı diye.
mama götürmek için indim yine 2.katın yangın merdiveninde ama yerleri değişmişti.
Kum koyulmuş,süt koyulmuş şaşırdım..binada bizden ve komşumuz var bi tane onlardan başka seven yok..Çıktım dedim sinem abla senmi kum,süt falan koydun? yoo dedi ay dur bende merak ediyodum dedi..indik tekrar normal kapıdan giricektik bi çocuk vardı..çocuklar vurur falan öğrenmesinler diye aşağı inip yeniden çıktık..anaaa o çocuğun annesi koymuş kum,süt falan..
Üşürler falan diye konuştuk,kadın gitti bi kutu buldu uzun böyle,hem içinden çıkamazlar hem soğuğu keser..içinede mont koydu ,oğlunun küçülmüşüymüş..Sonra kutunun içine koydum..çıktık hemen birbirlerine girdiler..Sabahta gittim mama götürmeye,bi baktım hayvanları kutudan çıkarmış biri hayvanlar kumun üstünde,birbirlerinin üstündeler ..şaşırdım çok ama sinirlendim de..çıkaran her kimse düşünmez mi geri koymayı,üşürler diye..aldım biri mama yerken diğeri rahatsız etmesin diye sevdim..diğeri yerken öbürünü sevdim..su içmediler..kutunun içine mama dökmüşler temizledim montu yeniden koydum..sevdim işte..yeni getirdiğim mamayıda kutunun içine koydum,bizim katın 1 kat aşağısına götürdüm..çünkü hiç güvenmedim o kadının oğluna..ayağını falan uzatıyodu akşam..koy mama yesin diyorum sevme derdinde..sinir oldum..neyse biraz önce bakmaya gittim..birbirlerine girmiş uyuyolardı..ohh be içim rahat toklar ve uyuyolar ..aslında 5.kattada pek güvende değiller,bulurlar diye korkuyorum,özellikle kapıcı..zaten o bulsa atar!!! ben duamıda okudum Rabbim korur,inş. bi haber çıkar..

Dün daha büyük bi kutuya koymuştum,daha rahat etsinler diye :))
akşamda sularını bide biraz ezilmiş mama koymuştum..en son 9.30 gibi baktım ..
sabah 10da kalktım,kalkar kalkmaz hemen yanlarına gidiyorum..bi baktım kapıcı yerleri falan siliyo..bekledim gitsin diye..bi alt kata indi..yangın merdivenini açsa görücek,acıktıkları için miyavlarlar diye çok korktum..hemen gittim..koşa koşa.. uyanmışlar,beni bekliyolar çıtlarını bile çıkarmadan :)) taa ki beni ne zaman gördüler o cıyak ama bi o kdr da tatlıı miyavvları başladı :) kaptığım gibi eve getirdim,miyavlarını duyar ve gelirse kapıcı kesin alır atardı.. (daha önce 4 yavru vardı bakıyodum yangında bulmuş,atmış pislik!! sorduğumuzdaysa ben görmedim,benden başka kim giricek,kimse ellemez falan demişti..ztn benden bşka km giricek derken ele veriyo kendini..çağırmış barınağa yollamış :KK43: hayvanları pislik herif'! ) hemen süt ısıttım birazda mama.. ama eve gelince yemeği falan unutuyolar haliyle :)) hala bi haber çıkmadı çok üzülüyorum .. inş. bi haber çıksada,onlarda rahatlasa bende.. çünkü o gerilimle,kapıcı görcek diye heycandan hıçkırık tuttu ..:KK53: ( şimdi geçti Allahtan:KK52:)

canımm:KK71:

hemen 3 gün içinde çıkmaz ki yuva..
bu 1 hafta 10 günü belki 15 günü bile bulabilir..
inşallah şansları güzel olsun bebeklerin de,sıcacık yuva bulabilsinler..

canımm:KK71:

hemen 3 gün içinde çıkmaz ki yuva..
bu 1 hafta 10 günü belki 15 günü bile bulabilir..
inşallah şansları güzel olsun bebeklerin de,sıcacık yuva bulabilsinler..

Canımm
3 gün değil ki hafta oldu.
İnşaallah,inşaallah.. sıcacık bi yuvaya çok ihtiyaçları var..
Ben onlara sahip çıktığımda bi komşumuz bana dediki :
'' Seni anlıyamıyorum,çünkü kedileri sevmiyorum ama vicdansız da değilim üzüldüm..ama kedileri sevmediğim için böyle bi duyguda yaşamadım..hem napabilirsin ki binlercesi var.''
Birinin karnını doyursam kar değilmi ? evet binlercesi var .. ama ben dünyanın bi noktasındayım ve o noktada gördüğüm minikleri yardımcı olmak,sahip çıkmakta ne varki ? alt tarafı bi kap süt,bi kap su .. bi avuç mama yedikleri .. midelerinden nolur ki..ayrıca 2 sevsen mırıl mırıl mutlu ediyolar ..
o kadar masum o kadar saf o kadar durular ki ..dünyanın pisliğine bakıyorum bi , bide karabiberle,susam'a ..ahh diyorum .. nasıl tutunucaksınız hayata.. anneniz olsaydı tutunabilirdiniz kolayca..ama olsun,Rabbim yardım edicek biliyorum..

Leblebayss gerçekten çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Çoğu insan hayvanların da bir canı olduğunu, acıktıklarını, canlarının yandığını, üşüdüklerini, korktuklarını kavrayamıyor. Komşunuz ve konuştuğunuz veteriner beni hiç şaşırtmadı. Mesleklerine sadece para kazanma aracı olarak bakan insanlar ne yazık ki var. Güzel haberlerinizi bekliyorum, umarım biran önce bir yuva bulurlar. Evcil hayvan sitelerine ilan bıraktınız mı? Oralarda insanlar bu tür olayları çözmek için birbirlerine çok yardımcı oluyorlar.

Leblebayss gerçekten çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Çoğu insan hayvanların da bir canı olduğunu, acıktıklarını, canlarının yandığını, üşüdüklerini, korktuklarını kavrayamıyor. Komşunuz ve konuştuğunuz veteriner beni hiç şaşırtmadı. Mesleklerine sadece para kazanma aracı olarak bakan insanlar ne yazık ki var. Güzel haberlerinizi bekliyorum, umarım biran önce bir yuva bulurlar. Evcil hayvan sitelerine ilan bıraktınız mı? Oralarda insanlar bu tür olayları çözmek için birbirlerine çok yardımcı oluyorlar.

Tatsi çok teşekkür ederim .
Bunun bende farkındayım; hayvanlara oyuncak,cansız gözüyle bakılması beni içten yaralıyor.
Hayvan seven insanlarla karşılaştığımda içime bi nebze su serpiliyor..ALLAH'ı bilen,müslüman bi insan zaten hayvanlarında canı olduğunun farkında olur ama bu farkındalığı bırak,çocuklarına bile hayvan sevgisi aşıla(mıyorlar)yamıyorlar,ki kendilerinde bu sevgi yok zaten.Nitekim aşılamasalarda olur yeterki çocuklarına sahip çıksınlar,hayvanlara oyuncak muamelesi yapılmasın,keşke bunu engelleyebilsek.Ben küçüklüğümden beri hep veteriner olmak istedim ama vicdani tarafım çok yüksek,yapabileceğimi sanmıyorum (mesela bi kedi ölse,elimde olmasada aklımdan çıkmaz vs.) .
Keşke güzel haberler çıksa .. Çok yere ilan bıraktım ama sonuç çıkmadı malesef.. bugün itibariyle 8 gün oldu..Öyle masumlar ki,bakmaya gittiğimde yukarıya doğru bakıyolar,kapı açılınca,ayak sesimi duydukları an miyavlamaya başlıyolar.. ki beni gördüklerinde hoplayıp zıplıyolar,ikisinide kucağıma alıyorum,nasıl seviyolar,nasıl içime girmek istiyolar..mırıl mırıl mırıl mırılll..:KK69::KK69::KK69:
Böyle masum varlıklara nasıl vicdansızlık yapıyo insanlar(!) aklım almıyo gerçekten ..O kadar koruma içgüdüsü geliştirdim ki,yarım saat olmadan bakar oldum .. öyle ki annem ''paranoyak oldun'' diyo:KK53::KK53::KK52::KK52: tabiki paranoyak olmadım ama dediğimiz gibi hayvanlara oyuncak gözüyle bakan insanlar,burada da fazlasıyla mevcut. Belkide oyuncak gözüyle bakanlar bi nebze iyi sayılabilir,hiç olmazsa kapıcı gibi ALLAH'tan korkmadan çöpe atmazlar,sadece oyuncak gözüyle bakarlar buda bişeydir değilmi ? vicdansızlığında alt kademeleri mevcut ..

Son düzenleme:
(Bi kaç komşu laf etmişti 3.kata indirmiştim,sokağa atsak fln dediler.!)

Allahım sana şükürleeer olsuuuunn.
Biraz önce yavruşlarıma bakmaya gittim,bi baktım bizim katın yangınına gelmişler,beni gördüler koşa koşa merdivenlerden çıkıyolar.
Mırıl mırıl mırıl =)) canlarım benim tam 3 kat çıkmışlar
eve aldım biraz,anneme dedim arayalım barınağı,köpekleri alıyolarmış sadece.
Peki kedileri vercek bi barınak biliyomusunuz dedik..söyledi bi barınak işte,araştırdım internetten sadece kedileri alan bi barınak..kedi maması falan alıcaz,çuvalla hem kedileri sevcez ordaki hem yavruşlarımı götürcez inşaallah.. yarııınnn gidiyorrummm :-) yavruşlarımın hayata atılması için 2.adım..
Allahım sana yüzbinlerce kez şükürler olsuuun,içime umut doğdu..minnak umudum kocaman olduuu.:KK69::KK69:

X