Yazlık meselesi

Cok haklisiniz nefret etmekte, bedava tatil valla oh ne guzel. Ev sahibini dusunen kim? Her masrafi da cidden siz mi karsiladiniz?
Gelen 3 aile esimin kardesleri biri arkadasi(esi ve cocuklariyla). Esimin butun ailesi yurt disinda 1- 1.5 ay onlarla her yaz tatil geciriyoruz zaten birlikteyiz evime geldim gelir gelmez hepsi sirayla dolustular. Ustelik ozamanlar daha 7 haftalik hamileydim. Onlarin derdiyse denizden sonra yemege gitmek yemekten sonra dondurma yemekti. Maddi manevi herseyi esim karsiladi. Bu olay ilk defa basima geldi mesela ilk defa yazlik biyerdeydik esimle ama ben esimin ailesinden bir tik sogudum. Ben sucu karsi tarafta buluyorum herkesin parasi var otelde kalsalarmis. Konu sahibinede uyari yapiyorum cidden bir muddet sonra sizi bedava otel olarak goruyorlar

Kiraya vermeyecek, senelerce 1 hafta gideceksiniz mantıksız bir yatırım gibi duruyor.
Çünkü yazlık sürekli bir yerlerine bakım isteyen bir yapı.
Apartman dairesi gibi düşünülmemeli.
Her sene haftada bir gittiğinizde nem, karınca, boya dökülmesi, bir yerlerden su sızıntısı vb. sorunlarla karşılacaksınız

Ayy çok kötü ya:KK43: size yardim etmiyorlar mi evi cok mu batıriyorlar? Keşke oranin otel olmadiginin farkina varsalar
Yardim ediyolar tabiki daha dogrusu etmek zorunda kaliyolar. Esim sagolsun her yuku ustumden almaya calisti ama sonucta evinizde 5 kisi daha var biz suan esimle 2 kisiyiz bize gore ultra kalabalik bi ortam ve surekli deniz surekli disarda ye ic bu cok yorucu insan evinde dinlenemiyor bile. Valla ben titiz biriyim bana gore batiriyorlar benim evim hic bi zaman hastaliktan yatsam bile oyle daginik olmuyor

Yardim ediyolar tabiki daha dogrusu etmek zorunda kaliyolar. Esim sagolsun her yuku ustumden almaya calisti ama sonucta evinizde 5 kisi daha var biz suan esimle 2 kisiyiz bize gore ultra kalabalik bi ortam ve surekli deniz surekli disarda ye ic bu cok yorucu insan evinde dinlenemiyor bile. Valla ben titiz biriyim bana gore batiriyorlar benim evim hic bi zaman hastaliktan yatsam bile oyle daginik olmuyor
Haklisiniz zaten denize gidip gelince maalesef tüm ev batıyor. Keşke burasi otel degil dseniz ama o da zor heralde. Neden bilmiyorum bu durumlari da hic yaşamadım yani tatil beldesinde evim yok ama cok sinirimi bozuyor tatil beldesinde yaşayan akrabaya gidip evini mahvetmek. Hic öyle birine gitmedim bilmiyorum acaba gitsem fikrim degisir mi🤪

Ben aileden yazlığı tapusuyla şu anki ederinden satın almanızı tavsiye ederim.Sonrasında üstüne istediğiniz masrafı yapın ve çocuklarınızla tayil yapacağınız ilerde de onlara miras bırakacağınız kıymetli bir mülkünüz olmuş olur.Yapıldıktan sonra size veya başkasına satmak istediklerinde sizin bu gün verdiğiniz 300 bin tl de pul niyetine olacak.

Haklisiniz zaten denize gidip gelince maalesef tüm ev batıyor. Keşke burasi otel degil dseniz ama o da zor heralde. Neden bilmiyorum bu durumlari da hic yaşamadım yani tatil beldesinde evim yok ama cok sinirimi bozuyor tatil beldesinde yaşayan akrabaya gidip evini mahvetmek. Hic öyle birine gitmedim bilmiyorum acaba gitsem fikrim degisir mi🤪
Hahahha buyrun sizde bana gelin 4 aile agirladim 5 de agirlarim gibi🤣 ya bu tamamen yapi meselesi ben yazlik yerde olmasa bile annemin babamin evi disinda kimsede kalmaya gitmem. Rahatsizlik vermesem bile veriyomus hissederim
Duzeni bozulur derim
Otelde kalirim. Ben bu dusuncede oldugum icin gelenide anlayamiyorum valla

Tapusu benim üstüme olmayan eve 300000 harcamak bana mantıklı gelmiyor Zamanla değeri daha da artacak ve mal paylaşımında sorun çıkacak.Biz de sorun olmaz demeyin.6 ay öncesine kadar bende öyle diyordum,bir ev için aile büyüklerinin nasıl geriye evrim geçirdiğini görünce hayatta kesin konuşmamaya karar verdim.Cocuklarinizin hakkını gözetin ve işi sağlama alın.

Gelen 3 aile esimin kardesleri biri arkadasi(esi ve cocuklariyla). Esimin butun ailesi yurt disinda 1- 1.5 ay onlarla her yaz tatil geciriyoruz zaten birlikteyiz evime geldim gelir gelmez hepsi sirayla dolustular. Ustelik ozamanlar daha 7 haftalik hamileydim. Onlarin derdiyse denizden sonra yemege gitmek yemekten sonra dondurma yemekti. Maddi manevi herseyi esim karsiladi. Bu olay ilk defa basima geldi mesela ilk defa yazlik biyerdeydik esimle ama ben esimin ailesinden bir tik sogudum. Ben sucu karsi tarafta buluyorum herkesin parasi var otelde kalsalarmis. Konu sahibinede uyari yapiyorum cidden bir muddet sonra sizi bedava otel olarak goruyorlar
Pes dogrusu tam belescilermis. Vicdan da yok, hamile hamile ugras dur. Artik seneye gelmemelerinin yolunu simdiden yapin, yoksa her yaz yandiniz.

Ben aileden yazlığı tapusuyla şu anki ederinden satın almanızı tavsiye ederim.Sonrasında üstüne istediğiniz masrafı yapın ve çocuklarınızla tayil yapacağınız ilerde de onlara miras bırakacağınız kıymetli bir mülkünüz olmuş olur.Yapıldıktan sonra size veya başkasına satmak istediklerinde sizin bu gün verdiğiniz 300 bin tl de pul niyetine olacak.
Tapuyu alamam çünkü şu haliyle bile 1 trilyon civarı eder.

Bende sizin gibiyim ama gitmek istediğimiz otel fiyatları çok yüksek artık çünkü çocuk sayımız fazla. Uygun otele geçeceğime yazlığa giderim diyorum ama kararsız kaldım. Açıkça sueno deluxe Belek bayılmış biriyim ama Side de olanından nefret ettim gibi.
Cocuklarla beraber ebeveynler yazlikta tatil yapamiyor. Hatta 2 3 gun icin yazliga gitmek bile yorucu geliyor bana. Tecrubelerime dayanarak uygun fiyatli oteli tercih ederdim.

Ayy bunu yeni gördüm tansiyonum çıktı. Ya yurt dışından geliyorlar ve otele para vermek yerine sizde kalıyorlar, tum parayi da siz harcıyorsunuz. Suç onlarda degil eşinizde bence. Yurt dışında euro kazanip bir de bedava sizde kalmalari sizi nasil delirtmedi😑😑 Bu yilda geldiler mi, otele gidin deseniz nolur merak ettim

Tapuyu alamam çünkü şu haliyle bile 1 trilyon civarı eder.
Şöyle söyleyeyim ailemin şu anki ederi bir milyon üstünde olan bir arsası var..abimin arsadaki payını verip üstüne ev yaptırabilecek birikimim var..benim tatilim 2 ay ,eşimin 1 ay..ikimizin ailesi de arsanın olduğu şehirde .. Aileme ben yaptırayım siz yaz kış oturun ama bir ay sadece ben olayım desem çok mutlu olurlar ..ama abim yazlık yapıldığı an ya satılsın diye olay çıkarır ..ya da eşinin kuzenine kadar toplar getirir yerleşir😔 bu yüzden hiç girmiyorum o toplara

300bin verip senede 1 hafta tatil yapmak bence mantıklı değil. O parayı dolar yapıp bankaya yatırsanız önümüzdeki 10 yılın tatil parası çıkar. Ha tek çocuk olsaydınız ve tatiliniz uzun olsaydı o zaman tadilatını yaptırın hem kullanırsınız hem de sizin olacak nasılsa derdim. Bi olasılık da diğer kardeşlerle ortak tadilat yaptırmak, çünkü siz yaptırırsanız emin olun ilk tatilde soluğu yazlıkta alırlar, şimdi içi uygun değil diye gelmiyorlardır

Arkadaşlar merhaba bir konuda fikir almak istiyorum. Ben kendi işimi yapıyorum eşim devlette çalışıyor. Ben yazın 1 hafta tatil yapabiliyorum, ayda 2 cumartesi çalışıp 2 cumartesi çalışmıyorum. Şimdi ailemin bir yazlığı var ama içi felaket kötü. Yazlık site içinde site çok bakımlı market fırın havuz her şey var içinde. Yazlığı yaptırıp yaptırmamakta karar veremiyoruz. Kabaca 300 civarı gider dediler. Elimizdeki parayı sadece haftasonları gideceğimiz bir yere harcamak mantıklı olur mu ? Şimdiye kadar hem rutin oturduğumuz ev havuzlu olduğu için hem de yılda 1 kez üst segment bir otele( ör sueno deluxe Belek gibi) gidebildiğimiz için ihtiyaç hissetmiyorduk. Fakat artan çocuk sayımız ve aşırı yükselen otel fiyatları biraz yazlığa doğru itti bizi. Sizler olsanız ne yapardınız? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler
Tek çocuksanız yaptırabilirsiniz
Başka kardeşleriniz varsa, yazlık onlarında olduğu için ben yaptırmazdım

Kac kardesiniz var ,onlarda ileride gelip kalip kullandiginda sorun etmeyeceksiniz yapin .
Ancak ilerde biz icini yaptirdik daha cok hakkimiz var derseniz bize mi sorup yaptirdin derler .bunu dusunup hareket edin .ileride onlarınnda cocuklari olunca veya buyuyunce daha uzun kalmak isteyebilirler.

Kac kardesiniz var ,onlarda ileride gelip kalip kullandiginda sorun etmeyeceksiniz yapin .
Ancak ilerde biz icini yaptirdik daha cok hakkimiz var derseniz bize mi sorup yaptirdin derler .bunu dusunup hareket edin .ileride onlarınnda cocuklari olunca veya buyuyunce daha uzun kalmak isteyebilirler.
Gelseler de sorun etmem zaten biri yurt dışında diğeri şehir dışında çocukların büyümesi en az 20 sene demek. Benim sıkıntım haftada 2 gün gidilecek bir yere 300 vermek aslında. O konuda kararsızım

Arkadaşlar merhaba bir konuda fikir almak istiyorum. Ben kendi işimi yapıyorum eşim devlette çalışıyor. Ben yazın 1 hafta tatil yapabiliyorum, ayda 2 cumartesi çalışıp 2 cumartesi çalışmıyorum. Şimdi ailemin bir yazlığı var ama içi felaket kötü. Yazlık site içinde site çok bakımlı market fırın havuz her şey var içinde. Yazlığı yaptırıp yaptırmamakta karar veremiyoruz. Kabaca 300 civarı gider dediler. Elimizdeki parayı sadece haftasonları gideceğimiz bir yere harcamak mantıklı olur mu ? Şimdiye kadar hem rutin oturduğumuz ev havuzlu olduğu için hem de yılda 1 kez üst segment bir otele( ör sueno deluxe Belek gibi) gidebildiğimiz için ihtiyaç hissetmiyorduk. Fakat artan çocuk sayımız ve aşırı yükselen otel fiyatları biraz yazlığa doğru itti bizi. Sizler olsanız ne yapardınız? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler
Yazlık demek çok akraba demek gideni geleni işi yemegi bitmeyen mekan demek.
Kardeşlerinizle ortak kullanacaksanız masrafa ortak olmalılar

Iciniz siz kendi cekirdek aileniz olarak yaptiracaksaniz sonra kardesiniz falan var mi miras olarak bolusme durumu olur mu diye dusunmeniz lazim. Sadece siz harcayacaksaniz ve esit bolunecekse yaptirmayin. Ama ilerde size kalacaksa hic durmayin yaptirin derm

X