Aile Planlaması Yazz 24+4 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
He siz koruma yönünden diyorsunuz, ben adet düzenleyici olarak kullanıyorum.

merak etmeyın herhangı bı sıkıntı yaşamazsınız. Ben evlıyım hem koruyucu hem adet duzenleyıcı olarak kullanıyorum. Siz saat farkından olur mu dıyorsunuz, ılk ıkı ay duzenlı olarka hapı kullanırsanız, sonrakı zamanlarda artık saat farkı sıkıntı yaratmaz. Bi ara sabahları kullanıyordum unutmayayım dıye ıcmeyı, mısal pazartesı sabah ıcerken, akşam ıceyım artık dıyorum. salı gunu akşam devam aedıyorum. Doğum kontrol hapları duzenlı kullanımda saatlık gecıkmede hamıle bırakmaz , gunluk gecıkmelerde bıle hapı bıraktıgınızda ılk once adet gorursunuz.o adetten ıtıbaren yumurtalarınız yumurtlamaya hazırdır ki en erken 1-2 ay sonra hamılelık olusabılır. Cunku vucut dengesının yerıne oturması uzun surelı kullanımdan sonra tak dıye oturmuyor yerıne.kı yazz 24+4 un uzun yıllardır kullanıcısıyım 1.yılımdan sonra gunluk aksatmalar hatta 2 gunluk aksatmalar bıle yaşadım, hıc bır sorunla karsılasmadım. Cok guclu koruyucu yonlerı vardır bu tarz hapların.

Çok sağolun içim rahatladı evet birde yeni kutuda saat degistirdim ama etrafımda ve internette kalma riskinin çok yükseldiğini yazıyor ki ben doğurganlığım olduğu zaman da beraber oldum çok korktum boyle bi duruma girmeyi asla istemiyorum

Merhabalar benim de bir sorum olacak 6 aydir kullanıyorum çok memnunum ilaçtan fakat bu ay saat degistirdim 2.5 saat kadar ileri aldım bu sorun yaşatırmi acaba korkuyorum ve bi an önce hasta olmayı bekliyorum.
merak etmeyın herhangı bı sıkıntı yaşamazsınız. Ben evlıyım hem koruyucu hem adet duzenleyıcı olarak kullanıyorum. Siz saat farkından olur mu dıyorsunuz, ılk ıkı ay duzenlı olarka hapı kullanırsanız, sonrakı zamanlarda artık saat farkı sıkıntı yaratmaz. Bi ara sabahları kullanıyordum unutmayayım dıye ıcmeyı, mısal pazartesı sabah ıcerken, akşam ıceyım artık dıyorum. salı gunu akşam devam aedıyorum. Doğum kontrol hapları duzenlı kullanımda saatlık gecıkmede hamıle bırakmaz , gunluk gecıkmelerde bıle hapı bıraktıgınızda ılk once adet gorursunuz.o adetten ıtıbaren yumurtalarınız yumurtlamaya hazırdır ki en erken 1-2 ay sonra hamılelık olusabılır. Cunku vucut dengesının yerıne oturması uzun surelı kullanımdan sonra tak dıye oturmuyor yerıne.kı yazz 24+4 un uzun yıllardır kullanıcısıyım 1.yılımdan sonra gunluk aksatmalar hatta 2 gunluk aksatmalar bıle yaşadım, hıc bır sorunla karsılasmadım. Cok guclu koruyucu yonlerı vardır bu tarz hapların.

ben evlenmeden adet düzenleyici evlenince bi sene korunmak için kullandım. şiddetli adet sancısı dışında bi sıkıntım yoktu ama 2 küsür senedir doğal yoldan çocuğum olmadı henüz.yeri gelince kan değerlerini alt üst ediyor.tüm hormon hapları gibi.

Benim de şiddetli adet sancıları mi kesti herkese farklı etki tabi sizin için üzüldüm umarım en kısa zaman da bebek sahibi olursunuz.

ben evlenmeden adet düzenleyici evlenince bi sene korunmak için kullandım. şiddetli adet sancısı dışında bi sıkıntım yoktu ama 2 küsür senedir doğal yoldan çocuğum olmadı henüz.yeri gelince kan değerlerini alt üst ediyor.tüm hormon hapları gibi.

evet haklısın.anlatmaya çalıştığımda bu işte. öyle güçlü bi hap ki , bu güçlülüğünü diğer d.kontrol ilaçlarına göre 24+4 gun olmasıyla bagdastırabılırız. Ben ilk kistlerim için kullanmaya başladım tee kaç yıl önce çok olumlu sonuç verdi, sonra evlilik falan filan adet düzeni derken kendisiyle baya sıkı fıkıyız yıllardır. :)

ama şu da var kullanırken 6 ay veya yılda bir rahminizi dinlendirmek adına bir ay ara vermeyi unutmayın arkadaşlar, rahmi dinlendirmek lazım dimi :KK57: T tugsem_10 inanıyorum ki senin nur topu gibi yavruların olacak, hiç sıkma kendini inan nasibin ve hayırlısı neyse o olur.

Arkadaşlar yaşlarınız kaç bilmiyorum ama benim yengem 38 yaşında bu hapları kullanırken kanda pıhtılaşma sorununa neden oldu. 3 gün yoğun bakımda kaldı. Hemen kesti kullanmayı. Meğer 35 den sonra kullanilmiyormus bu ilaçlar. Bilginiz olsun.

Arkadaşlar yaşlarınız kaç bilmiyorum ama benim yengem 38 yaşında bu hapları kullanırken kanda pıhtılaşma sorununa neden oldu. 3 gün yoğun bakımda kaldı. Hemen kesti kullanmayı. Meğer 35 den sonra kullanilmiyormus bu ilaçlar. Bilginiz olsun.

Merhaba, öncelikle yengenize çok geçmiş olsun diyorum.

Bi konuda haklısınız, hiçbir ilaç herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir, Normal sağlıklı bi bayanda 35 ve sonrasında vucut yavas yavas kendını menapoza hazırlamaya başlıyor. Sadece hazırlamaya başlıyor, yaşın ılerlemesi, vucudun bağışıklık sıstemının bu duruma verdiği tepkiler vs. bir şekilde bi yerden patlak verıyor.

O sebeple dogum kontrol hapı veya ağrı kesıcı ne oldugu onemlı degıl, her ılac herkese ıyı gelecek dıye bır kaıde bulunmamaktaıdr. Kişi kendi vucudunu dınleyecek, en ufak bır agrı kesıcıye bıle tepkımesı varsa bırakmalıdır. Bu benım gorusum tabıkı.

Sözün kısası uzun kendı açımdan uzun suredır bu ılacı kullandıgım ıcın (35 e baya az kaldı) muhtemelen 35 yasımda da kullanmaya devam ederım. Çünkü sureklı olarak kontrole gıdıyorum, kan degerlerıme baktırıyorum, rahım fılmı, smear testi vs. tum kontrollerımı aksatmadıgım için hep bir adım ondeyım ve bu yuzden sıkıntı yaşamıyorum.

Tekrar gecmıs olsun..

Merhaba, öncelikle yengenize çok geçmiş olsun diyorum.

Bi konuda haklısınız, hiçbir ilaç herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir, Normal sağlıklı bi bayanda 35 ve sonrasında vucut yavas yavas kendını menapoza hazırlamaya başlıyor. Sadece hazırlamaya başlıyor, yaşın ılerlemesi, vucudun bağışıklık sıstemının bu duruma verdiği tepkiler vs. bir şekilde bi yerden patlak verıyor.

O sebeple dogum kontrol hapı veya ağrı kesıcı ne oldugu onemlı degıl, her ılac herkese ıyı gelecek dıye bır kaıde bulunmamaktaıdr. Kişi kendi vucudunu dınleyecek, en ufak bır agrı kesıcıye bıle tepkımesı varsa bırakmalıdır. Bu benım gorusum tabıkı.

Sözün kısası uzun kendı açımdan uzun suredır bu ılacı kullandıgım ıcın (35 e baya az kaldı) muhtemelen 35 yasımda da kullanmaya devam ederım. Çünkü sureklı olarak kontrole gıdıyorum, kan degerlerıme baktırıyorum, rahım fılmı, smear testi vs. tum kontrollerımı aksatmadıgım için hep bir adım ondeyım ve bu yuzden sıkıntı yaşamıyorum.

Tekrar gecmıs olsun..
Takipte olmak güzel. Yengem 15 yıldır kullanıyordu. Kanında pıhtılaşma yapmış. Ben de 37 yaşındayım bıraktım. Prospektus ünde de yazıyor zaten. 35 yaş diye.

Merhabalar,

Ben bu ay ilk defa yazz kullanmaya basladim,dun ilk beyaz hapimi kullandim.Fakat hala regl olmadim.Ne zaman regl olmam gerekir ,yardimci olabilir misiniz?

Simdiden tesekkur ederim.

evet tatlım en az etkisi olan hap buymuş bende kullandım kullandığın ilk 3 kutu kanama yapıcak özellikle ilk kutuda kanaman 10-15 hatta 20 güğn sürebilir.çünkü benim 15 gün sürdü doktorum normaldir dedi.hiç bi yan etkisinide görmedim
Ben 18 yaşındayım polikistik over sendromu için yazz a başladım ilk kutusunu kullandığımda beyaz hapların 3.sünde adet gördüm. Şuan ikinci kutudayım 1 tane beyaz hapım kaldı ve hala adet görmedim nedenini biliyorum çünkü bu ikinci kutuyu düzenli saat aralıklarıyla kullanamadım ilk kutuda duzenliydi. Şimdi ben yeni hapa yine ara vermeden geceyimmi ? Ama hastalanmadım. Yada hapı almayıp ilk almaya başladığım zaman gibi adet kanamamın ilk günündemi alayım? Ne yapmam gerekiyor hiç yaşayanoldu mu acaba ?

X