Aile Planlaması Yazz 24+4 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Selam :KK54:
yazz 24+4 ün 3. kutusunu bitirdim.bu gece 4. kutuya başlayacağım.bendeki etkileri şöyle oldu;ilk ay regl olduğumda ağrıdan ve yoğunluktan mahvolmuştum.artık kan kaybından ölücem filan diyordum.Normalde 8 gün süren regl 15 gün sürdü buna lekelenmelerde dahil.3-4 gün sonra tekrar lekelenmeler oldu,bir 3-4 gün de o sürdü,anladımki yumurtlama günümde de lekelenme oluyor.Doktorum olacağını söylemişti zaten ama yine de can sıkıcı.2. regl de (2. kutu) 8 gün sürdü fakat yoğunluğu baya azaldı.sonra yine yumurtlama günlerimde bir 3 gün kadar filan lekelenme oldu.Reglim yine önceki gibiydi,8 gün sürdü ama yine lekelenmelerle toplam 8 gün (4 gün yoğun,4 gün leke şeklinde geçti)...vee artık ara lekelenmeler sanıyorum bitti.Yumurtlama dönemimde de lekelenme olmadı.Tam gününde başlıyor hiç şaşmıyor günü.Dün yeni reglim başladı.3 kutu bitirilince tam alışıyor vücut gibi bir şey okumuştum.sanırım ben artık o safhaya geldim.bu reglimde yaşayıp göreceğim.Hepimize sağlıklı günler :KK68:

tikabilla bunu nasıl öğrendin acaba
ben de yıllarca yazz kullandım aşırı memnundum
ama sonra yani yıllar sonra ara kanamalar vs yapmaya başladı
ben de şu an ara verdim ama 2 ay sonra tekrar korunmaya başlayacağım
ne testi yaptırıp hap seciyorsun?
benim sordugum doktorlar hep al birini iç dedi
ama öyle yapmak istemiyorum
İşte ben de aşırı memnundum ama ara kanamalar başladı ve ağrılarım yine eskiye dönmeye başlamıştı, doktora gittiğimde yazzın yan etkileri az ve hafif bir ilaç olduğunu, zaman içinde vücuda yetersiz gelmeye başladığını söyledi. 2 aydır ilaç kullanmıyorum, kendi döngümü görmek için.. Ve tabi ki yine düzensiz oluyorum.
Kan testi ile hangi ilacı kullanman gerektiğine karar veriliyor. Hormon değerlerine bakılıyor test ile..

İşte ben de aşırı memnundum ama ara kanamalar başladı ve ağrılarım yine eskiye dönmeye başlamıştı, doktora gittiğimde yazzın yan etkileri az ve hafif bir ilaç olduğunu, zaman içinde vücuda yetersiz gelmeye başladığını söyledi. 2 aydır ilaç kullanmıyorum, kendi döngümü görmek için.. Ve tabi ki yine düzensiz oluyorum.
Kan testi ile hangi ilacı kullanman gerektiğine karar veriliyor. Hormon değerlerine bakılıyor test ile..
ben de benzer sorunlar yaşamaya başladım
doktoruma bu durumu danışayım
teşekkür ederim

merhaba yaz 24 kullanıyorum 3.kutu bitmeden 1 haftabönce kahverengi akıntım başladı 3kıtuyu bitirdim beyazlarda bitti 4.kutunun ikinci pembsine kadar kahverengi akıntım devam etti ama yoğun adet gibi değil şimdi 6. Pembe haptayım hala adet olmadım 2 tane test yaptım 2side negatif yokmu böyle biley yaşayan

merhaba yaz 24 kullanıyorum 3.kutu bitmeden 1 haftabönce kahverengi akıntım başladı 3kıtuyu bitirdim beyazlarda bitti 4.kutunun ikinci pembsine kadar kahverengi akıntım devam etti ama yoğun adet gibi değil şimdi 6. Pembe haptayım hala adet olmadım 2 tane test yaptım 2side negatif yokmu böyle biley yaşayan

Bu hafta benzer bişey yaşıyorum. Normalde kalan 4 beyaz hapın 2.sinde regl oluyordum. Kutu biteli 4 gün olacak ama regl olmadım. Önce damla damla kahverengi akıntı geliyordu akşamdan beri koyu kıvamlı çamur gibi. Peceteye sürünce geliyor. Bi bilen söylese :KK43: normal mi havalardan mi acaba ya :/

Ben diğer kutuya geçmedim çünkü kan yok regl gibi değil. Başlasam mi acaba :/

Ben diğer kutuya geçmedim çünkü kan yok regl gibi değil. Başlasam mi acaba :/
Doktorum bana geç kontrolde adet düZensizliğine sebep olcak bişey görmüyorum bu ayda olmazsan ilacını değiştiririz böyle yan etkiler olabilir dedi akıntım 3.pembe hapta beyaz normal akıntıya döndü ama gelen giden yok tabi bakalım kutu bitiminde nolcak :KK43:sen test yaptınmı canım korunma amaçlımı kullanıyosun

Doktorum bana geç kontrolde adet düZensizliğine sebep olcak bişey görmüyorum bu ayda olmazsan ilacını değiştiririz böyle yan etkiler olabilir dedi akıntım 3.pembe hapta beyaz normal akıntıya döndü ama gelen giden yok tabi bakalım kutu bitiminde nolcak :KK43:sen test yaptınmı canım korunma amaçlımı kullanıyosun

Korunma amaçlı kullanıyorum. Normalde ilaç içmiyorken 5 gün sürerdi. Ilactan sonra 10 güne çıktı. Şimdi de az az geliyor ama böyle son günleri gibi. Ped bile koymadım o derece az. Sanırım hapı değiştirmem gerekecek:/ yasmin ve diana da kilo yapmıştı bacaklarım beyaz beyaz çatlak oldu hep. Uff hepsi dert ya .. senin reglin tam oldu mu hâlâ kahverengi mi

Korunma amaçlı kullanıyorum. Normalde ilaç içmiyorken 5 gün sürerdi. Ilactan sonra 10 güne çıktı. Şimdi de az az geliyor ama böyle son günleri gibi. Ped bile koymadım o derece az. Sanırım hapı değiştirmem gerekecek:/ yasmin ve diana da kilo yapmıştı bacaklarım beyaz beyaz çatlak oldu hep. Uff hepsi dert ya .. senin reglin tam oldu mu hâlâ kahverengi mi
Canım benim diğer kutunun son pembelerinde başladı kahverengi akıntım bu kutunun 2 veya 3. Pembesine kadar devam etti adet olmadım şuan bu kutunun 2.haftadındayım dontorum devam et ara vermeden bu ayda aynısı olursa ilacını değiştir dedi başka bi ilaç yaZdı bakalım aynısı olursa değiştiricem sen adet oldunöu yoksa senindemi kahverengi akıntı

Kızlar 12 gün gecikme sonrasında gelen adetin 1. Günü ilk kez yazz 24+4 kullanmaya başladım ama bugün 11. Hapı aldım hala adetim az az devam ediyor. Herkes yazz kullandıktan sonra adetim azaldı diyor böyle uzaması normal mi sizce :KK43:

Kızlar 12 gün gecikme sonrasında gelen adetin 1. Günü ilk kez yazz 24+4 kullanmaya başladım ama bugün 11. Hapı aldım hala adetim az az devam ediyor. Herkes yazz kullandıktan sonra adetim azaldı diyor böyle uzaması normal mi sizce :KK43:
Bazen denge. Şaşıyor.aslında. bu ilaç da sıkıntılı sanki

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? İlk kutularda böyle olması normal.. Sonradan düzelmişti benim ama 3 yıl kullandıktan sonra yine adetlerimde uzama ve lekelenmelerim oldu, bırakmak zorunda kaldım.

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? İlk kutularda böyle olması normal.. Sonradan düzelmişti benim ama 3 yıl kullandıktan sonra yine adetlerimde uzama ve lekelenmelerim oldu, bırakmak zorunda kaldım.
İlk ayım bu benim. Daha önce prezervatifle korunuyorduk ama son adetim 12 gün gecikince daha etkili olur diye ilaca başlamaya karar verdim. İlk gün başladım şimdi de adetim bitmek bilmiyor :olamaz::olamaz:

Teşekkür ederim :KK200: Prospektüste anormal kanamanın yaygın olarak görüldüğü de yazıyor ama çoğu kişi adetini azalttığını söyleyince tedirgin oldum kendi kendime
Evet azaltıyor ama ilk 2 ay alışma süreci olduğundan adet uzun sürebilir ya da adet bittikten sonra lekelenmeler görülebilir. Sonrasında ben çok memnun kalmıştım, 3 yıl da kullandım. Önceki mesajımda da dediğim gibi 3 yıl sonunda vücuda yeterli gelmemeye başlamış hafif bir ilaç olduğundan, ben adet düzenlemek için kullanıyordum, doktorum başka ilaç önerdi ama ben tamamen bıraktım, kullanmıyorum artık..

Peki son 4 beyaz hap koruma sağlıyor mu? İlişkide bulunduysak gebe olma ihtimalim var mı? İlk beyaz hapı bugün kullandım

Peki son 4 beyaz hap koruma sağlıyor mu? İlişkide bulunduysak gebe olma ihtimalim var mı? İlk beyaz hapı bugün kullandım
Hapı düzenli kullanıyorsanız gebelik oluşmaz. Beyaz haplar boş haplar.. Tek başına tabi ki koruma sağlamıyor, sadece düzeni karıştırmamak için konuluyor pakete..

bugün hapta 26. günüm.. 4 gün önce hafif lekelenmeyle adetim başlıyor diye düşündüm. 4 gündür koyu renkte lekelenmeler ve cok cok hafif ağrılarım oluyor. dünden beri bu koyu lekeler kana döndü. ama hiç regl gibi hissetmiyorum şuan. sanki 1 ayda dengem bozuldu gibi. eskiye nazaran da hafif ağrım var. normal mi bu durum, ilk ay olduğu için mi o çok koyu lekelenmeler oldu anlayamadım

hormon ilacıyla birlikte başladım bu hapa. aşırı regl sancısı ve sivilce sebebiyle

X