Aile Planlaması Yazz 24+4 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba yine ben burayı keşfedememistim. Ben 18 yaşındayım ve polikistik overim var . Yazz ın ilk paketinde beyaz hapların üçüncüsündehastalandım . Fakat bu kullandığımikinci pakette ki nedenini biluyorum yarın son beyaz hapı alıcam ve adetlenmedim. Düzensiz saat aralıklarıyla kullandım oyüzden böyle oldu şimdi ne yapmam gerekiyo hic aralıksız artık belli bir saate oturtarak devammı edicem yoksa ilk başladığımdaki gibi adetimin ilk gününü mü beklemeliyim ?

Merhaba yine ben burayı keşfedememistim. Ben 18 yaşındayım ve polikistik overim var . Yazz ın ilk paketinde beyaz hapların üçüncüsündehastalandım . Fakat bu kullandığımikinci pakette ki nedenini biluyorum yarın son beyaz hapı alıcam ve adetlenmedim. Düzensiz saat aralıklarıyla kullandım oyüzden böyle oldu şimdi ne yapmam gerekiyo hic aralıksız artık belli bir saate oturtarak devammı edicem yoksa ilk başladığımdaki gibi adetimin ilk gününü mü beklemeliyim ?
Ben hiç düzenli kullanmıyorum ama son hapı içtiğim gün reglim başlıyor her ay..

Ben hiç düzenli kullanmıyorum ama son hapı içtiğim gün reglim başlıyor her ay..
Mesela yani ikide iciyosam bigün ertesi gün 6 da 7de falan ictigim oluyo neyse öylesyse belki yarın adetlenirim hapı tekrar almaya gittigimdede eger adetlenmemis olursam eczaciyla falan konusurum en olmadıdoktoruma ulaşırım teşekkürler

Ben 18 yaşındayım polikistik over sendromu için yazz a başladım ilk kutusunu kullandığımda beyaz hapların 3.sünde adet gördüm. Şuan ikinci kutudayım 1 tane beyaz hapım kaldı ve hala adet görmedim nedenini biliyorum çünkü bu ikinci kutuyu düzenli saat aralıklarıyla kullanamadım ilk kutuda duzenliydi. Şimdi ben yeni hapa yine ara vermeden geceyimmi ? Ama hastalanmadım. Yada hapı almayıp ilk almaya başladığım zaman gibi adet kanamamın ilk günündemi alayım? Ne yapmam gerekiyor hiç yaşayanoldu mu acaba ?

Selamm :)

Ben genelde 4.beyaz hapı alacagım gun hastalanıyorum onun dıısnda 4.beyaz hapı kullanıp yenı pembe haplarına baslayabılırsın ama yıne de varsa doktorun ona danısabılırsın. Bir kez geldı benım basıma yenı pembe haplara gectıgımde geldi ve cok az geldı. Açıkçası ben saatlerıme pek dıkkat eden bırı degılım ama şu var kı yazz ı ılk kullanmaya basladıgında ılk 2 hafta duzenlıyse gerısınde aynı gun ıcınde farklı saatlerde ılac alman cokta sıkıntı degıl. Misal bi gun sabah 10 alıp ertesı gun akşam 7 de aldın dıye bısey olmaz :) dediğim gıbı ilk 2 hafta duzenlıyse gerısı sıkıntı degıl.

Kızlar Dr bana bu hapı wersi adet duzensizlihim war diye ewliyim ve sigara iciyorum Dr sigara iciyomusun diye sorması bi kaç yazı okudum sidmi sigara içenler bu hapı kullanamiyir mu

Kızlar Dr bana bu hapı wersi adet duzensizlihim war diye ewliyim ve sigara iciyorum Dr sigara iciyomusun diye sorması bi kaç yazı okudum sidmi sigara içenler bu hapı kullanamiyir mu

Selam :)
İnsan biyolojisi herkeste bir değildir. Her ilaç herkeste aynı oranda etkiyi yada aynı oranda yan etkiyi göstermez. bayaaa uzun zamandır yazz 24+4 kullanıyorum, artık tez yazma aşamasına geldim bu konuda. :) o yüzden diyorum ki sigara normalde evet sperm kalıtesı dusurur, dogurganlıgı etkıler, zararlıdır fakat; bende sıgara kullanıyorum. ve bugune kadar bı sıkıntı yaşamadım, doktor bi sıkıntı gorseydı zaten soylerdı sana neden sorup kenara cekılsın kı oda var dimi :)

Selam :KK54:
Doktorum kansızlık tedavisi için bu ilacı verdi.pembe haplardan 3 tane kaldı.daha önce hiç hap kullanmamıştım yan etkilerinden korktuğum için.Doktorum ilk başta ara kanamalar olur ama sonra adetini 1-2 güne düşürecek,hem adetin daha rahat olur hem de kan değerin yükselir dedi.Ara kanamam henüz olmadı ama;
Adetimin ilk günü başladım.Adetim zaten çok yoğun geçerken yoğun ötesi geçti ve çok az az gelerek 15 gün kadar sürdü.Aynı süre içinde mide bulantılarım oldu ama sonra bitti.adet öncesi göğüslerdeki hassasiyet ve acı devam ediyor.Hiç tartılmadım ama çevremden bu ara zayıflamışsın diyen çok oluyor.
Sonuç olarak vücudum alıştıktan sonra çok memnun kalacağım diye düşünüyorum :KK28: Bakalım 2. Adetim azalacak mı merakla bekliyorum :KK39:

Selam :KK54:
Doktorum kansızlık tedavisi için bu ilacı verdi.pembe haplardan 3 tane kaldı.daha önce hiç hap kullanmamıştım yan etkilerinden korktuğum için.Doktorum ilk başta ara kanamalar olur ama sonra adetini 1-2 güne düşürecek,hem adetin daha rahat olur hem de kan değerin yükselir dedi.Ara kanamam henüz olmadı ama;
Adetimin ilk günü başladım.Adetim zaten çok yoğun geçerken yoğun ötesi geçti ve çok az az gelerek 15 gün kadar sürdü.Aynı süre içinde mide bulantılarım oldu ama sonra bitti.adet öncesi göğüslerdeki hassasiyet ve acı devam ediyor.Hiç tartılmadım ama çevremden bu ara zayıflamışsın diyen çok oluyor.
Sonuç olarak vücudum alıştıktan sonra çok memnun kalacağım diye düşünüyorum :KK28: Bakalım 2. Adetim azalacak mı merakla bekliyorum :KK39:
Yazzı 4 sene kullandım, kullandığım en iyi doğum kontrol hapıydı diyebilirim. Yan etkisi hiç olmadı, aksine cildimi güzelleştirdi en ufak sivilcem bile çıkmadı. Kanamayı azalttığı da doğru, ağrıyı da yok ediyor. İlk birkaç ay ara kanamalar ve uzun adet dönemi yaşayabilirsiniz ama düzelecek. Ben ilk kez bu ay hapı bıraktım çünkü artık bana yetersiz gelmeye başlamış, ağrılarım eskiye dönmeye başladı, kanamalarım da.. Birkaç ay kendi döngüm ile devam edip yapılacak hormon testlerine göre yeni bir ilaca başlayacağım. Hiç istemiyorum yazzı bırakmayı :/

Yazzı 4 sene kullandım, kullandığım en iyi doğum kontrol hapıydı diyebilirim. Yan etkisi hiç olmadı, aksine cildimi güzelleştirdi en ufak sivilcem bile çıkmadı. Kanamayı azalttığı da doğru, ağrıyı da yok ediyor. İlk birkaç ay ara kanamalar ve uzun adet dönemi yaşayabilirsiniz ama düzelecek. Ben ilk kez bu ay hapı bıraktım çünkü artık bana yetersiz gelmeye başlamış, ağrılarım eskiye dönmeye başladı, kanamalarım da.. Birkaç ay kendi döngüm ile devam edip yapılacak hormon testlerine göre yeni bir ilaca başlayacağım. Hiç istemiyorum yazzı bırakmayı :/
Eyvaaah :110: daha yoğun ve ağrılı günlere devam yani :KK14: neyse bekleyip görücem :olamaz:
Etkisinin azaldığını da bilmiyordum o_O siz de bu sürece kolay atlatırsınız inşallah :dua:
Teşekkürler canım :KK36:

Eyvaaah :110: daha yoğun ve ağrılı günlere devam yani :KK14: neyse bekleyip görücem :olamaz:
Etkisinin azaldığını da bilmiyordum o_O siz de bu sürece kolay atlatırsınız inşallah :dua:
Teşekkürler canım :KK36:
Yan etkisi az olduğu için tabi etkisi de düşük bir ilaç, bu yüzden benim vücut buna alışmış, daha güçlüsü gerekiyormuş.

kızlar bnde daha 12 gündür kullanıyorum anladığım kadaryla bu hapa hiç ara verilmeden içilecek diğer haplar gibi değil.
ilk kullanmdan sonra adetinde değişikiklik olan var mı??

kızlar birde kullanmaya başşlandıktan ne kadar süre etkisi başlıyor? bununla ilgili bilgiye ulaşamadım ben

Merhaba bi sorum olacaktı yeniyim burada. 19 yasindayom ve bekarım adet düzensizligim var ve doktorum bana ilac tedavisini baslattı verdigi ilac yazz 24+4 bu hapı 3 ay boyunca kullanmamı söyledi fakat cogu sitede baktim evli bayanlar kullanıyor sizce kullanmalımıyim ?

Kızlar bi sorum olacak.. ben bu hapa adet düzensizliğim için başladım yalnız okudugum yorumlar vs olsun beni çok korkuttu. Bugün adetimin ilk günüydü bi tane içtim. Acaba devamını içmezsem bir sorun olur mu hormonlarımda vs? Özellikle şu göğüs şişirme olayına katlanamıyorum. Zaten her ay adet öncesi dönemdeki şişkinlik ve hassaslık beni deli ediyorken sürekli olduğunu düsünmek bile korku verici:KK43: ayriyetten sigarada kullanıyorum yasım 23 genelde 35+ için risk denmiş ama bilemedim.. merak ettiğim şey kutunun devamını içmezsem bir sorun olur mu

merhaba yaz 24 kullanıyorum 3.ayın sonun da kahverengi akıntım başladı 3kıtuyu bitirdim beyazlarda bitti 4.kutunun 2.pembesini içicem fakat hala kahverengi akıntım var adet olmadım böyle bişey yqşayan varmı ?

Yan etkisi az olduğu için tabi etkisi de düşük bir ilaç, bu yüzden benim vücut buna alışmış, daha güçlüsü gerekiyormuş.
tikabilla bunu nasıl öğrendin acaba
ben de yıllarca yazz kullandım aşırı memnundum
ama sonra yani yıllar sonra ara kanamalar vs yapmaya başladı
ben de şu an ara verdim ama 2 ay sonra tekrar korunmaya başlayacağım
ne testi yaptırıp hap seciyorsun?
benim sordugum doktorlar hep al birini iç dedi
ama öyle yapmak istemiyorum

merhaba yaz 24 kullanıyorum 3.ayın sonun da kahverengi akıntım başladı 3kıtuyu bitirdim beyazlarda bitti 4.kutunun 2.pembesini içicem fakat hala kahverengi akıntım var adet olmadım böyle bişey yqşayan varmı ?
içmeye devam edin benim genelde yeni paketin 2. hapında adetim başlıyordu

Merhaba bi sorum olacaktı yeniyim burada. 19 yasindayom ve bekarım adet düzensizligim var ve doktorum bana ilac tedavisini baslattı verdigi ilac yazz 24+4 bu hapı 3 ay boyunca kullanmamı söyledi fakat cogu sitede baktim evli bayanlar kullanıyor sizce kullanmalımıyim ?

doktorun önermiş kullanmalısın
evli olmayanlar da pcos hastalığı olanlar da kullanıyor

X