Yeğen azarlama

Prensescann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
4.742
2.981
40
Erkek kardeşimin Kv si gile bayramlaşmaya gittik , benim oğlum 3,5 yaşında , gelinimizin yeğeni de 3 e girecek ,ikisi de erkek,
çocuk sürekli mızmız mod , herşey benim modunda ,
Kreşe gitmiyor evde el bebek Gül bebek , oğlum kreşe gidiyor kurallara daha hakim , oyuncak kavgası yaptılar tüm gün ,
ara ara ayrı oynattık ama oğlum neyi eline alırsa çocuk benim diyo , oğlum ne yapsa çocuk ona sarıyor , oğlum da agresifleşti , gün içinde bu halde geçti derken akşam yemeğe oturuldu ev müstakil bahçedeyiz yine ,
oğlumun kendi oyuncağı da vardınyanımızda ,oğlum onu eline aldı ,
çocuk Bu defa onu istiyorum diye yine kovalıyor oğlumu , oğlum bağıra bağıra bana geldi sarıldı vermicem dedi , oğlum o küçük hadi baksın falan diyorum da zaten oyuncak bahçede yerdeydi , baktılar zaten ikisi de gğn boyu ,
diğer çocuk da geldi oyuncağı çekiştiriyor derken babası geldi aldı çocuğu yanımızdan, öçocuk aşırı derece bağırınca babası bir tane vurdu oğluna , arka bahçeye götürdü elinden tutup , gelinimiz de üzüldü yeğeni için hemen kalktı gitti abisinin ve yeğeninin arkasından , benim oğlum ne oldu anne dedi, babası kızdı oğlum dedim
Benim erkek kardeş yani dayı olacak yaratık senin yüzünden diye bağırmaya başladı oğluma herkesin içinde , oğşum da dayıı diye uyarı bağırışı yaptı ama sus sus sus lan diye erkek kardeşim bağırmaya başladı sinir krizi modunda bağırıyor sürekli ,
Ben şoka girdim o an gel oğlum yanıma dedim sadece , diğer çocuğa gelinimiz sarılmış öpüp koklaya koklaya getirirken , benim kardeş olacak yeğenine bağırıyor avaz avaz ki o anki oyuncağı diğer çocuk çekiştiriyordu , oyuncak oğlumundu , ortamda bağırılması gereken biri varsa o da oğluna vuran baba idi !
Kalkın gidiyoruz bu ne be diye bağırmalara bana da bağırmaya başladı , hazırlan gidiyoruz diye bana bağırıyor ,
diretmedim kalktık yemekler yarım , bindik arabaya eve geldik annemlere , bayram için oğlumla memlekete gelmiştim , o saatten sonra erkek kardeşimle konuşmuyorum ama umurunda da değil onun !
Annem ve bir kaç aile büyüğü bahçede değildi o an , ben hem şok hem üzüntü hem öfke içindeyim , yarın yaşadığım yere döneceğim ama içimde çok büyüyor kardeşimin yaptığı tavır ,
Gelinimİz yeğenini çok seviyor ama çok haylaz olduğundan da hep bahseder , olabilir neyse ne , babası vurmamalıydı , gelinimiz üzüldü ama bunun acısı neden oğlumdan çıkıyor , hayvan gibi bağırdı dayısı ve ben şoka girdim hiç bişey yapamadım diyemedim , tabaklarda yemekler yarım kaldı çıktık geldik , neymiş başı şişmiş beyfendinin , ben kardeşimin hatırına o eve gittim oysa
Ne yapmalıyım içinde kalsın istemiyorum ama söyleyince konuşunca anlayacak biri mi ona bile emin değilim , oğlumla ilgili onun ağzından tek yorum istemiyorum , ayrı illerdeyiz zatne şurda görüp göreceği dört beş gündü

Bilmiyorum. Ben biri öyle davransa saldiri moduna geiciyorum kardeslerim olsa 😅 orda kardesinizin lafi ile kalkip gitmeniz yalnis olmus. Cocuk bunlar oyuncak kavgasi normal duruma büyükler yalnis bir sekilde müdahele etmis. Babasinin o yastaki bir cocuga vurmasi zatenbastan sona yalnis. Ben kardesimin ama agzinin payini verirdim yine de.

Erkek kardeşimin Kv si gile bayramlaşmaya gittik , benim oğlum 3,5 yaşında , gelinimizin yeğeni de 3 e girecek ,ikisi de erkek,
Kreşe gitmiyor evde el bebek Gül bebek , oğlum kreşe gidiyor kurallara daha hakim , oyuncak kavgası yaptılar tüm gün ,
ara ara ayrı oynattık ama oğlum neyi eline alırsa çocuk benim diyo , oğlum ne yapsa çocuk ona sarıyor , oğlum da agresifleşti , gün içinde bu halde geçti derken akşam yemeğe oturuldu ev müstakil bahçedeyiz yine ,
çocuk Bu defa onu istiyorum diye yine kovalıyor oğlumu , oğlum bağıra bağıra bana geldi sarıldı vermicem dedi , oğlum o küçük hadi baksın falan diyorum da zaten oyuncak bahçede yerdeydi , baktılar zaten ikisi de gğn boyu ,
diğer çocuk da geldi oyuncağı çekiştiriyor derken babası geldi aldı çocuğu yanımızdan, öçocuk aşırı derece bağırınca babası bir tane vurdu oğluna , arka bahçeye götürdü elinden tutup , gelinimiz de üzüldü yeğeni için hemen kalktı gitti abisinin ve yeğeninin arkasından , benim oğlum ne oldu anne dedi, babası kızdı oğlum dedim
Benim erkek kardeş yani dayı olacak yaratık senin yüzünden diye bağırmaya başladı oğluma herkesin içinde , oğşum da dayıı diye uyarı bağırışı yaptı ama sus sus sus lan diye erkek kardeşim bağırmaya başladı sinir krizi modunda bağırıyor sürekli ,
Ben şoka girdim o an gel oğlum yanıma dedim sadece , diğer çocuğa gelinimiz sarılmış öpüp koklaya koklaya getirirken , benim kardeş olacak yeğenine bağırıyor avaz avaz ki o anki oyuncağı diğer çocuk çekiştiriyordu , oyuncak oğlumundu , ortamda bağırılması gereken biri varsa o da oğluna vuran baba idi !
Kalkın gidiyoruz bu ne be diye bağırmalara bana da bağırmaya başladı , hazırlan gidiyoruz diye bana bağırıyor ,
diretmedim kalktık yemekler yarım , bindik arabaya eve geldik annemlere , bayram için oğlumla memlekete gelmiştim , o saatten sonra erkek kardeşimle konuşmuyorum ama umurunda da değil onun !
Annem ve bir kaç aile büyüğü bahçede değildi o an , ben hem şok hem üzüntü hem öfke içindeyim , yarın yaşadığım yere döneceğim ama içimde çok büyüyor kardeşimin yaptığı tavır ,
Gelinimİz yeğenini çok seviyor ama çok haylaz olduğundan da hep bahseder , olabilir neyse ne , babası vurmamalıydı , gelinimiz üzüldü ama bunun acısı neden oğlumdan çıkıyor , hayvan gibi bağırdı dayısı ve ben şoka girdim hiç bişey yapamadım diyemedim , tabaklarda yemekler yarım kaldı çıktık geldik , neymiş başı şişmiş beyfendinin , ben kardeşimin hatırına o eve gittim oysa
Ne yapmalıyım içinde kalsın istemiyorum ama söyleyince konuşunca anlayacak biri mi ona bile emin değilim , oğlumla ilgili onun ağzından tek yorum istemiyorum , ayrı illerdeyiz zatne şurda görüp göreceği dört beş gündü
Kardeşinizle markete bile gitmeyin net

Ay kardesiniz cok sinir bozucu kusura bakmayin
Aklima hemen sey geldi millette ne kocalar var karisina yaranmak icin uzulmesin diye kardesini bile kirabiliyor..
Kardesinize koyun tavrinizi
Aynen benim aklıma da o geldi
Yeğenini seviyor, ben de oğlumu seviyorum , ne cüret hala aklım almıyor , çocuğa vuran baba suçlu orda ama gücü bize yetiyor , oğluma yetiyor asla kabul edeceğim bir tabır değil , ben kimsenin çocuğuna öyle bağırmam yeğenlerime asla ! Üzgün ve kıZgınım , oğlum İçin neden tepki vermedim ben orda hala aklım almıyor , iyi bir rezillik çıkarsaydım görürdü o yaranmayı … yumuşak başlı yapıcı olanlar bunları yaşamak zorunda mı hep ?

Gelininizin yeğeni dediğiniz kişiyi çözemedim.
Tımarhaneye dönmüş ortalık, hem de iki tane kendini yetiştirememiş yetişkinin yüzünden olmuş.
Size de, çocuklara da ayıp olmuş. Üç günlük bayramı insanlara ne demeye zehir ederler yahu. Çocuk bunlar ayrıca. Sanki kendileri hiç çocuk olmamış gibi.

Aaa ayıya bak çocuk bunlar ne olacak sesleri çıksa rahatsızsa yürüsün gitsin evden siz niye çıkıyorsunuz? Hem eşinin yeğenine şiddet uyguluyor hemde yeğenine bağırıyor sinir hastasıysa gitsin tedavi olsun. Kardeşiniz hep böyle miydi? Birde çocuğun ailesi birşey demedi mi kardeşinizde?

Kardeşinizin yaptığı tek kelimeyle gerzeklik. Bence hatasını anlayana dek konuşmamalısınız. Baktı anlamıyo, anlayacağı dilden anlatmalısınız. Ben olsam muhakkak bu çıkarttığı rezilliğin ondan acısını
Nasıl çıkar acısı bilemiyorum , yaşlarımız çok yakın saygısı yok , sevgs zaten yok belli ki , ne işim var benim erkek kardeşimin Kv sinin evinde ? Onun hatrına ben teklif ettim üstelik , aileler iyi oldukça çiftler huzurlu oluuor diye

Kardeşiniz sanırım eşinin tarafına şirin gözükmek için size ve çocuğunuza horozlanmış, vardır böyle tipler böyle güç gösterisi yaparlar. Benim kardeşim bir de topluluk içinde kesinlikle bağırıp çağırıp çocuğumun onurunu kıramaz, ben de bağırırım dananın kuyruğu koparsa kopar.

Bu hikayede iki tane küçük çocuğa insan gibi davranmayı bilmeyen insanlardan başka hiçbir şey yok. O el kadar çocuğa vuran babanın da sizin çocuğa bağıran dayıyı da Allah bildiği gibi yapsın. Terbiyesizler.

Aaa ayıya bak çocuk bunlar ne olacak sesleri çıksa rahatsızsa yürüsün gitsin evden siz niye çıkıyorsunuz? Hem eşinin yeğenine şiddet uyguluyor hemde yeğenine bağırıyor sinir hastasıysa gitsin tedavi olsun. Kardeşiniz hep böyle miydi? Birde çocuğun ailesi birşey demedi mi kardeşinizde?

Siz neden sustunuz ki o anda ?
Oğlunuza bağırırken susmayacaktınız , bu saatten sonra ne deseniz anlayacağını zannetmiyorum .
Çok pişmanım o an şoka girdim
Bi de misafirlikteyiz ya hani ne bileyim çok tedirgin oldum o an , şuan annemlerdeyim yarın gelecek karşdeşle gelin , herkesin olduğu ortamda konuşmak isiyorum gerekirse tartışmak

Gün boyu orada kalmanız mi şart mıydı?
Ortamdaki çocuklar çok anlaşamıyorsa uzun uzun kalmanın hiç keyfi olmuyor.
Kardeşiniz de diğer çocuğa babası vurunca şov yapmış resmen.
İki tane kendini bilmez var ortada.
Sizde sessiz kalmasaydiniz keşke ne münasebet çocuğunuza bağırıyor.
Ev sahibi yemeğe de kalın diye ısrar etti , ben pek buralarda olamıyorum Ya onları ziyaret etmem hoşlarına gitti yemeğe de kalın dediler kaldık ,maalesef

Ay sinirle yanlış anladım konuyu çocuğa vuran ayı babasiymis elleri kırılsın. Erkek kardeşiniz niye böyle bir saçmalık yaparak bağırdı peki bu neyin öfkesi susmaniz sessizce gitmeniz yanlış olmuş dahada cesaretlendirir onu gereken cevabı keşke verseydiniz benim çocuğuma biri bağıracak onu yolarım

X