Yemek takımı ve çatal, bıçak takımları...

UmutsuzKedi

Belki bir gün..
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
356
209
Merhaba, yeni yeni çeyiz alışverişi yapıyorum. Karaca ve diğer markalarda çeyiz paketleri var bana aşırı saçma ve kalitesi geldi tek tek almak daha mantıklı hemde çok uygun fiyatlara buluyorum. Tek kafama takılan bu 12 kişilik yemek takımı ve çatal kaşık takımları. Şimdi 12 kişilik yemek takımı ve günlük 6 kişilik alıcam. ÇAtal kaşıkta aynı şekilde olmalı ve bana açıkçası 12 kişilik yemek takımı saçma geliyor. Evime misafir gelceğini sanmıyorum gelirse iki tarafın anneleri gelir başkada gelmez. Çoğu evlenen tanıdıklara sordum kimisi 1 senelik evli ve hiç kutusundan çıkarmamış bile. Çokta ucuz değil yemek takımı en kötün 1 bin tl fikir verir misiniz? Annem kahvaltı takımıda al herkeste var diyor Her yer tabak hangi birini kullanıcam. Bana aşırı saçma geliyor ben rahatlığı kolaylığı seven insanım her öğüne farklı tabak kullanamam normal evdeyken bile her öğünü aynı takım tabaktan yiyorum hani bi alışkanlık oluyor birde yeni gelinsin lafı var bana fuzuli geliyor farklı elektronik daha iyisini alabilirim bi takıma vericeğim parayla siz ne düşünüyorsunuz?

Ben herhalde en mutfak eşyasız insanım burda. Yemek takımı aldırıldı bana. İlk evlendiğimde büyük yemekler verdim. 7 8 kişi olduğumuzda sofrada gayet iyi oluyor. Sadece takımımın kahve fincanı var mesela ekstra yok. Ve kullanmıyorum da zaten. Kahvaltı takımı ben aldım bayılıyorum. Muhteşem parçaları var benimkinin 6 servis 6 pasta tabağı 6 da küçük kasesi var. Bievden almıştım. Çatal kaşık o ara en düz ve en ucuz karacada bulmuştum. Berbat yani asla önermem.

Genel olarak mantığınıza ne uyuyorsa onu alın. Ve baştan ne alınıyorsa gerçekten o alınıyor.

X