Yemek yapamamak

Tamam ben tam tarifi yazayım:
1 su bardağı su 1 su bardağı süt 4 yemek kaşığı şeker ve bir paket mayayı karıştır güzelce erit. Sonra üstünü streçle, 10 dakika bekle maya çok güzel kabarır insallah.
Sonra 1 su bardağı sıvıyağ 1 yumurta 1.5 tatlı kaşığı tuz ve 7 su bardağı un. Hepsini karıştır güzelce hamurunu toparla 1 saat beklet. Şeklini ver üstüne yumurta sarısı susam💕 İnşallah afiyetle yersin❤️❤️❤️
Yaa siz harikasınız, benim istediğim bu tam un olayı iste. Ne kadar koyacağız bilemiyordum her yaptigimda duamı alacaksınız vala sagolun ☺️

Kuru fasulye yi akşamdan haşlamam hiç.
Normal tencereye yıkayıp koyduğum fasulyeyi bir kaynatırım. Kaynayınca kapağını kapar yarım saat 1 saat bekler tekrar altını açarım. Çabuk pişer tavsiye ederim.

Belki de gerçekten el lezzetiniz yoktur. Bizim akraba da böyledir, çok özeniyor ama olmuyor işte hep bir şeyler eksik. Yemeği çok yavan. Ailece yemeğe gitmemeye çalışırız. Eski karşı komşumuz da öyle.

Aynen ben de o şekilde yapıyorum.
Siz de daha lezzetli olduğunu düşünüyor musunuz ya da rahatsız ediyor mu?
Canım ben hiç 2. Suyla pişirmediğim için lezzet farkını bilmiyorum. Ama genelde nohutu,fasulyeyi hep böyle pişiririm herkeste beğenir. Özelliklede fasulye yemeğini. Pişerken bir çimdik kimyon atarım gazı için. Birde düdüklüde yapmam ozaman suyu yemekle özleşmiyor,su gibi kalıyor. 3 saat kadar çok kısıkta ağır ağır pişiririm. Rahatsız olmadım hiç. Etrafımda döken çok var ama suyunu🤷‍♀️

X