Yemek Yapamıyorum :(

kardelen3434

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
658
6
Arkadaşlar ben 7 ay sonra evlenicem ve nişanlımda boğazına düşkün. ve ben hayla pilavdan başka yemek yapmayı bilmiyorum.
aslında mercimek çorbası ve patates te kızartabiliyorum. ama bunlar basit şeyler. annem mutfağına hiç sokmuyor beni. onda öyle bi takıntı var mutfağına kimse giremez. ben ısrar ettiğim de mutfağa yemek yapmaya girdiğimdede çok karışıyor bu seferde benm bütün hevesim kaçıyo. kızlar kursa mı gitsem bi işe yarar mı evlenince sıkıntı çekmek istemiyorum bu konuda. ama tarife göre yemek yapıorum bazen ama oda tarifsiz imkansız yapamıyorum. ne yapsam ki kurslar var gitsem yararlı olurmu kızlar ya sizce?

kac yasindasin ki?
hicmi yemek yapmadin?
insan iyi kötü birseyler bilir.
bende fazla bilmezdim hep belli seyler yapardim ama
internetten tariflerden yapa yapa döke döke
simdi resmen asci gibi oldum kendime sasiyorum
yapmadigim yemek yok
hem yemek yapmak zevklidir
temizlik sevmiyom bende:KK43:)

kac yasindasin ki?
hicmi yemek yapmadin?
insan iyi kötü birseyler bilir.
bende fazla bilmezdim hep belli seyler yapardim ama
internetten tariflerden yapa yapa döke döke
simdi resmen asci gibi oldum kendime sasiyorum
yapmadigim yemek yok
hem yemek yapmak zevklidir
temizlik sevmiyom bende:KK43:)

23 yaşındayım ya aslında pilav mercimek çorbası patates yayla çorbası ve her türlü tatlıyı yapıyorum. ve tariflere bakarak yemek yapıorum ama çalıştığım için ben eve gelene kadar annem yemekleri yapmış oluo. bana hiç bişey kalmıo yapacak. bu senelerdir hep böyle oldu. annemin yemek yapma şeklşde bi acaip beğenmiyorum çok karışık yemek yapıo onu izleyerek öğrenmekte çok zor anca ben kendi çabalarımla öğrenmem lazım diolarki evlenince alışırsın ama ne kadar doğruki acaba:S

annen izin vermiyor madem
onu yaparken izle
cok faydasi dokunur

cnm ben çalışıyorum eve gelene kadar annem yapmış oluo. kızıyorum yapma die baba evinde rahat et dio :) ama çok yanlış yapıo bak işte 23 yaşındayım basit yemekleri yapabiliorum bilmem bana biri kalkıp patlıcan oturtma yap dese hönk diye kalırım yani yapamam anca internetten yapılışını izlicem tarifini alcam da öyle yapcam

evet evlenince alisirsin
yemek yapmak yapa yapa gelistirilen birsey
bunun icin endiselenme
zamanla
bu arada bazan cöpe gidebilir
benim cok oldu
hatta ara ara yine oluyor
bende hamurisi cok iyi yapamiyorum
bazan mukemmel cikiyo bazan cöplük
ama yemeklerim nefis olur
yapa yapa alisacaksin
oktay ustanin tarifleri cok guzel
tavsiye ederim

İçinden gelmeden yapamazsın canım ama eşin için kendını gelişdirmelisin benımkıde öyle hergun farklı yemek istiyorum dioo ne yapcamm bilmem yemek yapmayı seviyorum fakat bende anayemekler den cok pasta bögrek ilgi alanımdi şimdiii dügüne kadar ben yapıyorum evde yemekleri kimse zehırlenmedı daha::)) demekki sorun yok... sende başla Bence..:)

evet evlenince alisirsin
yemek yapmak yapa yapa gelistirilen birsey
bunun icin endiselenme
zamanla
bu arada bazan cöpe gidebilir
benim cok oldu
hatta ara ara yine oluyor
bende hamurisi cok iyi yapamiyorum
bazan mukemmel cikiyo bazan cöplük
ama yemeklerim nefis olur
yapa yapa alisacaksin
oktay ustanin tarifleri cok guzel
tavsiye ederim

evet onunla yapmayı düşünüyorum ama anladığım kadarıyla denemeden de öğrenemiyorum. tek tedirginliğim evlenince çok zorlanırsam diye korkuyorum o kadar

cnm ben çalışıyorum eve gelene kadar annem yapmış oluo. kızıyorum yapma die baba evinde rahat et dio :) ama çok yanlış yapıo bak işte 23 yaşındayım basit yemekleri yapabiliorum bilmem bana biri kalkıp patlıcan oturtma yap dese hönk diye kalırım yani yapamam anca internetten yapılışını izlicem tarifini alcam da öyle yapcam

bende simdi karniyarik yaptim pilav corba cacik
yarim saat icinde yemekler ocakta
cacikta kaselerdeydi
annem hayret eder bu nasil hiz diye
bunuda zamanla yapa yapa kazandim

evet onunla yapmayı düşünüyorum ama anladığım kadarıyla denemeden de öğrenemiyorum. tek tedirginliğim evlenince çok zorlanırsam diye korkuyorum o kadar

tek derdin tek korkun bu olsun
Allah baska dert korku vermesin
dugunune odaklan
o bir kere oluyor:KK43:)
icinde birsey kalmasin
insallah hersey istedigin gibi olur :KK43:)

bazen yemek yaptığım zamanda farkediorum ki çok hızlı yapmaya çalışıyorum elim ayağım birbirine girio bu seferde . bide özellikle biri beni izlerken yemekde yapamıorum. bildiklerimide unutuyorum acaip bişi ya. kayın validem le yemek de yapcam zamanı gelince bu heyecanım la rezil olmam inşallah :S

benim annemde bana yaptırmazdı...güzelde olsa bir bahane uyduruyordu....bende arkadaşlarımdan kek di börek tarifleri alırdım kendi kendime yapar kız kardeşimle oturur yerdik,komşulara gönderirdim.tadı nasıldı derdim...ama annem yok kuru olmuş...şöyle böyle deyip tadına dahi bakmazdı...şimdide kendi kızıma istiyorum hep kendisi yapsın öğrensin....buseferde kızım yaklaşmıyor..yaş pasta dışında..diğer yemekleri öğrenmek istemiyor.....annen evde yokken gir mutfağa...indir internetten tarifleri yap ...mutfağıda temiz bırakırsan bir şey demez sanıyorum...

bende Temmuzda evlenicem, hiçbi halt bildiğim yok ama öğrenirim iş başa düşünce dert etme, mutluluklar dilerim

bende simdi karniyarik yaptim pilav corba cacik
yarim saat icinde yemekler ocakta
cacikta kaselerdeydi
annem hayret eder bu nasil hiz diye
bunuda zamanla yapa yapa kazandim

inşallah bende öyle olurum yaa . bazı arkadaşlarımı görüorum bi yemeğin tarifini sorduğumda hemen pat die söyliyolar bana biri bişey sorar yemek kosunda diye ödüm kopuo valla. sonuçta bayanım yani nası bilmiosun diye gülerler adama valla

annenin tavri ilginc.Benim annem zorla mutfaga sokardi beni.Ama yinede ogrenemedim orasi baska. :KK1:
tariflere gore yapabilirosan sorun yok,gittikce elin alisir boyle boyle,hamaratlasirsin.

benim annemde bana yaptırmazdı...güzelde olsa bir bahane uyduruyordu....bende arkadaşlarımdan kek di börek tarifleri alırdım kendi kendime yapar kız kardeşimle oturur yerdik,komşulara gönderirdim.tadı nasıldı derdim...ama annem yok kuru olmuş...şöyle böyle deyip tadına dahi bakmazdı...şimdide kendi kızıma istiyorum hep kendisi yapsın öğrensin....buseferde kızım yaklaşmıyor..yaş pasta dışında..diğer yemekleri öğrenmek istemiyor.....annen evde yokken gir mutfağa...indir internetten tarifleri yap ...mutfağıda temiz bırakırsan bir şey demez sanıyorum...

yok işte bilmiyosunuz annemi vallahi :) kadın mutfağa sokmuyo beni. bildiğim yemekleri yaptığım zaman insanlar parmaklarını yiyor. tatlı konusunda iyiyim ama dediğim gibi ana yemek konusunda hiç bişey bilmiyorum bildiğim yemekleride ezbere biliorum. ezberledim bi kaç kere yaptım o kadar şimdi akşam eve gitcem yemek hazır annemde evden çıkmaz öyle bi insan yani evde yemek yapma konusunda ümitsizim ama kurs işe yararmı diye düşünüyodum bende

annenin tavri ilginc.Benim annem zorla mutfaga sokardi beni.Ama yinede ogrenemedim orasi baska. :KK1:
tariflere gore yapabilirosan sorun yok,gittikce elin alisir boyle boyle,hamaratlasirsin.

ya sorma çok ilginç ya :) sokmuyo mutfağa insanı. zorla girdiğindede mutfağa onu öyle yapma bunu böyle yapma çekil ver bana yapamıosun diye insanın şevkini kırıyo valla :KK70: ama dediğim gibi tarif aldığım zaman tariflere göre yaptığımda güzel oluyor yemeklerim ama tarifin dışına çıktığım zaman allak bullak oluo yani hani oluyo ya göz kararı işte ben o olayı yapamıyorum . işte o tecrübeyide yapa yapa kazanırım inşallah bunun içinde yemek kursu varmış ismeğin ona mı gitsem akşamları oluyomuş iş çıkışı haftada iki gün gitsem işe yararmı yoksa vakit kaybımı acabaa

ben 25 yaşına kadar, yani evlenene kadar patates bile kızartmadım
evlendikten sonra yavaş yavaş öğrendim, allahtan eşim bu konuda baskı yapmadı
sende öğrenirsin merak etme

ben 25 yaşına kadar, yani evlenene kadar patates bile kızartmadım
evlendikten sonra yavaş yavaş öğrendim, allahtan eşim bu konuda baskı yapmadı
sende öğrenirsin merak etme

ah ah inşallah canım ya. valla içimi rahatlattınız. bende yemek yapamıycam hiç yemek yapma konusunda çok becerksizim diye kendimi hırpalıyorum habire.

X