Yengemin kıskançlıkları!

Konu acip fikir alayim dedim daha çok kin besledim o şahsiyete karşı.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yorumlariniz için tesekkrler. en iyisi yine kendi bildiğimi yapmak.

kıskançlık çok garip geliyor bana. .:KK51:

Neyi neyden kıskanıyorsun ki.. :KK14:

Sende çok rahatsızsa biraz mesafeli ol.. :KK34:

Bu yenge kıskançlık krizine girerse daha beter .. :KK14:

Yorumların çoğunu okudum ve başlarda yengeyi kınayanlar olmuş, sonra neyse ki empati kurabilenler olmuş. İnsanoğlu öyle bi varlık ki kendisinde olmayan birşeyi ki bu konuda söz konusu şey bir duygu hemen dışlıyor, reddediyor ve kınıyor.

Bu duygu paylaşamamak ise bu cinsiyete dayalı bir şey değildir. Pek çok kadın eşinin hemcinsleri ile eğlenmesini dahi istemez. Çünkü onun en yakını olmak ister. En eğlendiği, en vakit geçirmektem hoşlandığı, en iyi dostu, vs..

Eğer bu kadın-erkek ilişkisine dayalı bir kıskançlık ise elbette sağlıksız bir duygu. Fakat her insan kendi duygu dünyasından ve davranışlarından sorumludur.

Diyelim ki yenge sorunlu, gereksiz kıskanç ve hatalı ve siz haklısınız. Peki sırf böyle diye kötü niyetler beslemek size yakışır mı? Besliyorsunuz diye demiyorum, aman yanlış anlamayın.

Siz en iyisi yengenizin kafanızı bu kadar meşgul etmesine müsaade etmeyin. Bir gün eşiniz olduğunda inşallah dayınız ve yengeniz bu kadar ehemmiyet taşımayacak sizin için. Kendi yuvanızın derdine düşeceksiniz.

Ortada bir yuvanın huzuru söz konusu ise siz geri adım atın, haklı olsanız bile. Zira böylece hem sizin kafanız bunlarla meşgul olmaz hem de yengeniz hzursuz bi tipse bu sizi bahane edemeyeceği bir şekilde ortaya çıkar.

Yok artik neyden ney cikarmissiniz ! Kuzen ne alaka. Teyzem karisicak tabi bir genç gorumce olarak..Dayimin annesi olan teyzem yasini basini almis gençlerin isine pek karismiyo saçma sapan yorumlar yapacaksanız yapmayin.

dayının annesi olan teyzen mi? hey Allahım ya dayının annesine ANNEANNE denir, teyze denmez, bunu bi anlayın önce....

hem ha dayı ha kuzen, ne fark eder karısı rahatsız oluyor, senden haz etmiyor işte bariz belli, uzak durmak, huzuru bozmamak bu kadar mı zor geliyor sana

Bence konu sahibinin sorunlari var. Dayimin annesi diyor. Anneannem demiyor. Simdi daha cok kin besledim filan diyor.

Bence psikologa gorun kizim. Hic normal degil hic. :KK14:

Yok artik neyden ney cikarmissiniz ! Kuzen ne alaka. Teyzem karisicak tabi bir genç gorumce olarak..Dayimin annesi olan teyzem yasini basini almis gençlerin isine pek karismiyo saçma sapan yorumlar yapacaksanız yapmayin.

Dayinin annesi teyzense bu adam kuzenindir?

Bunca insan sana tepki gosterdiyse bi'dusun bakalim neden? Su mubarek gunde konusturacaksin insanlari evlenince anla diyeyimm artik.

Esra erola katıl 😛

Girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana,yada yazık olur adabına .. Mevlana

Evet konu sahibesinin dayısı aslında dayısı degil kuzeni çıktı :))

ben de zaten kadın değilim dermişim :KK60:

- 25 yıllık politikacıyım hiç rüşvet yemedım.
+ hı hı ben de 25 yıllık fahıseyım hala bakıreyım :)

nerden,nasıl çağrısım yaptıgım konusunda en ufak bir fıkrım yok:KK52::KK52:

Dayimin annesi yasli basli ananem ne diye karissin ki. Diğer teyzem zaten o da yasini basini almis.

dayının annesi,senin anneannen olur,teyzen değil..önce akrabalık ilişkilerini öğren sonra yaz bari.sallıyorsan destekli salla yani...

Dayisi aslinda dayisi degilmis. Dayisi esasinda kuzeni olurken, teyzesi ve ananesi ayri kisiler olup, enistesi ve eltisi... abooo ne karisik bi aile yapisi... :KK60:

asıl konuya dönelim tekrar valla gelin hanım haklı ben olsam kolundan tuttugum gibi

haydeee dışarı !

:KK53::KK53:

Son düzenleme:
Sinir etmek istesem elimde koz çok sarılıp opmekle sinir etmem daha büyük oynarım merak etme. Ailenin merkezndeyim tabiiikide. dayım ailesini çok dinler ve zaten gelini benden ve dayimdan başka koruyan yok bende birakirsam dayim tek basina savasacagini sanmiyorum. Ben en azindan ona destek oluyorum boyle devam ederse köstek olacagim bazi yorumlar beni yengeme karşı kışkırttı açıkçası.

Ben konunu okuduğumda hakvermiştim. Sonra sana yüklenilen bir çok mesaj da olmuş. Ama hiç bir şey senin şu kırmızı işaretlediğim sözlerini haklı göstermez. Dayın cidden dayınsa bir yengenin kıskanmasından daha korkuncu bir yeğenin böyle bir cümle sarfetmiş olmasıdır.

Önemli olan onların evlilikleri canim sende gayet mantikli bir kızsın farkındasın bence ki kötü biri olsan sormazsin burda inadına yaparsin. Yakın da senin de evliligin olunca görursun yengenin elinde değildir bence o da kıskanmak istemezdi onuda yaralar bu duygu çünkü. Yani tamam vakit geçirip derdini sorununu anlat tatlım ama fiziksel olarak yakın davranma mesafeli ol bence en azından üzülmesin kimse bunu yapmak zor değil hem. Hepimizin sorunları var mesela bir dayım amcam yok kendi kendimize atlatmaya çalışıyoruz. kendi kendini avutmayıda öğrenmelisin su hayatta.sıkıntılarni atlatman dilegmle.

Son düzenleme:
Yine geldim. Konu sahibi canım sen bence resmen yengeni kıskanıyorsun. Tıpkı benim konumda bahsettiğim yeğen gibisin. Dayının habire seni çağırdığına da inanmıyorum. Bunu kendini aklamak, masum göstermek , bakın dayım çağırıo benim suçum yok ki dedirtmek içîn söylüyorsun bence. Ailede hiç kimse tutmuyo onu demişsin. Aileniz çok kötü insanlardan oluşuo galiba. Yengen daha yeni evli neye göre tutmuolar tanıdılar mı da hemen? Hem kimse tutmasa ne olur dayın sizin için karısını mı boşayacak? Bence boş hayaller peşindesin. Aklınca dayına karısını boşatıp egonu tatmin edeceksin, vay be ben neymişim dayım benm için karısını boşadı diyeceksin. Ama biraz zor. Bence bir an önce aklını basına al, düşersin bir kötü kocaya dayının yüzünü bile göremzsin, yengeni de mumla ararsın.

Son düzenleme:
X