YENİ ANNE OLDUM ÇOK UYKUSUZUM ACİL FİKİR VERİN😔

meraklibirkisi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2024
279
163
28
Bebeğim 3 buçuk aylık oldu hiç uzun uykusu yok. Aslında kendisi geceleri uyuyor ama uykusunda o kadar mızmızlanıyoe ki sürekli ya uyanık kalıyorum ya da uyur uyumaz uyanıyorum. 10 15 dk uyutup uyanmaktan aşırı sinirli oldum artık hiç halim dermanım kalmadı. Doğduğunda kundak yapmadım şimdi çok pişmanım peki kundak alıştırsaydım uyur muydu

Kundakla alakası var mı bilemedim. Beni kundaklamışlar. Annem uyku konusunda çok çektiğini söyler. Diğer kardeşlerime yapmamışlar. Onlarda uykuda sorun yokmuş.

Bebeğim 3 buçuk aylık oldu hiç uzun uykusu yok. Aslında kendisi geceleri uyuyor ama uykusunda o kadar mızmızlanıyoe ki sürekli ya uyanık kalıyorum ya da uyur uyumaz uyanıyorum. 10 15 dk uyutup uyanmaktan aşırı sinirli oldum artık hiç halim dermanım kalmadı. Doğduğunda kundak yapmadım şimdi çok pişmanım peki kundak alıştırsaydım uyur muydu
Kundakla alakası yok

Gaz var ona mızmızlanıyor bence.
Bacaklarını ıhlamalı çekip itiyor mu
Ikınma degıl ıhh'lama

Ben kundak yaptığım halde uyumadı bazı bebekler böyle. Bende aşırı zorlanırdım uykuya çok düşkünüm :) zamanla düzene girdi 7-8 aylıkken daha uzadı süre ama yine bölük pörçük, ben yanımda yatırdım hep uyandıkça meme verdim en azından uykumuz bölünmedi ama çok dikkat edilmesi gerekiyor Allah yardımcınız olsun

Kundakla alakası yok

Gaz var ona mızmızlanıyor bence.
Bacaklarını ıhlamalı çekip itiyor mu
Ikınma degıl ıhh'lama
Gazı olduğunu düşünmüyorum ilk aylarda çok gazlı bebekte ama 3. Aya girince baya rahatladık o konuda ellerini çol yüzüne götürüyor keşke baştan kundak yapmaya başlasaydım ama tecrübesizlik işte

Ben kundak yaptığım halde uyumadı bazı bebekler böyle. Bende aşırı zorlanırdım uykuya çok düşkünüm :) zamanla düzene girdi 7-8 aylıkken daha uzadı süre ama yine bölük pörçük, ben yanımda yatırdım hep uyandıkça meme verdim en azından uykumuz bölünmedi ama çok dikkat edilmesi gerekiyor Allah yardımcınız olsun
Aynen bende devamlı emziriyorum ama galiba yanlış yaptım bunsefer aç olmazada meme için uyanıyor benim için daha zor oldu mızmızlanınca emzik veriyorum bir kaö gündür

Ben hiç kundak yapmadım çocuklarımı ama maşallah uyuyorlar. Fakat bebekler ıhh yapar yani benimki de yapıyor şu an 6 aylık. Ağlamıyorsa sorun yok bence. Böyle kızarıp bozarıp gaz çıkarmaya çalışıyorlar.

Gazı olduğunu düşünmüyorum ilk aylarda çok gazlı bebekte ama 3. Aya girince baya rahatladık o konuda ellerini çol yüzüne götürüyor keşke baştan kundak yapmaya başlasaydım ama tecrübesizlik işte
Kundağa yıne alısır
Kundak yapmayında
Kundak uyku tulumu var onu alın.

O gevsek ama ıcınde oluyor elleri
Cıkaramıyor

Ben hiç kundak yapmadım çocuklarımı ama maşallah uyuyorlar. Fakat bebekler ıhh yapar yani benimki de yapıyor şu an 6 aylık. Ağlamıyorsa sorun yok bence. Böyle kızarıp bozarıp gaz çıkarmaya çalışıyorlar.
Aynen öyle yapıyor ama gaz da çıkarmıyor kakasını falan da yapmıyor
Kundağa yıne alısır
Kundak yapmayında
Kundak uyku tulumu var onu alın.

O gevsek ama ıcınde oluyor elleri
Cıkaramıyor
Kundak bezi aldım bende ellerini çıkarıyor onlardan zorlaya zorlaya tuluma bakayım bir de

3 aylık bebek memede olacak tabi. O sizi istiyor normal bunlar. Biri yardıma gelsin bence
Geceleri en azından 2 3 saatte bir emzirmek gerekmez mi hatta daha da uzun sürenler varmış ben saat başı emziriyorum emzirmesem Bile uyanıyor bazen emmek istemiyor sadece mızmızlanıyo uykusunda

Kestirme yapmasına izin vermeyin emzirin gazını cıkarın uyutun başından ayrılmayın gerekirse ne şekilde uykuya daldıysa uyanır gibi olunca aynı şekilde o desteği verin üç beş günde alışılmıyor ama sabrederseniz ilerde rahat edersiniz. Uzun uyku yapması gerekiyor en azından 1 saat uyursa 1 bucuk 2 saat uyanık kalabilir sonra uykusunu geciktirmeden belirti beklemeden tekrar uyutun düzeni siz kuracaksınız sabırla sonra rahat edeceksiniz.

Geceleri en azından 2 3 saatte bir emzirmek gerekmez mi hatta daha da uzun sürenler varmış ben saat başı emziriyorum emzirmesem Bile uyanıyor bazen emmek istemiyor sadece mızmızlanıyo uykusunda
Her mizmizlanmasina bakmayın pış pışa alışmıştır bende sizin gibiydim artık yorgunluktan bayılıyorum ağlayınca uyanıyorum oda mizmizlanmiyor 😬 yavaş yavaş azalarak bıraktı

Mahallenin en mutlu bebegi kitabinda anne rahmini hatirlatmamiz gerektigini soyluyor yazar.

1 kundak (rahmin darligi)
2 yan yatirma (rahimdeki durus)
3 monoton ses (pisst sesi damardaki kanin akisi)
4 sallanma (anne karninda hep sallanirdi)
5 emzik (sakiz cignemek gibi sakinlestiriyor)

Tum dunyada yaygin uygulamalar bunlar. Ben de yapiyorum cok da iyi gidiyoruz simdilik. 10 haftalik bebegim var. Siz neden kundak yapmadiniz? Elleriyle kendini uyandiriyor. Bir de iyice tok oldugundan emin olmak lazim. Bizimki 3 bucuk saat uyuyor acikiyor sonra uc bucuk saat daha. Bu sekilde 2 dongu yapabiliyoruz. Sabah ezaniyla uyaniyor o da normal. Yatsiyla uyutup sabahla uyanmaya hazir olun.

Mahallenin en mutlu bebegi kitabinda anne rahmini hatirlatmamiz gerektigini soyluyor yazar.

Tum dunyada yaygin uygulamalar bunlar. Ben de yapiyorum cok da iyi gidiyoruz simdilik. 10 haftalik bebegim var. Siz neden kundak yapmadiniz? Elleriyle kendini uyandiriyor. Bir de iyice tok oldugundan emin olmak lazim. Bizimki 3 bucuk saat uyuyor acikiyor sonra uc bucuk saat daha. Bu sekilde 2 dongu yapabiliyoruz. Sabah ezaniyla uyaniyor o da normal. Yatsiyla uyutup sabahla uyanmaya hazir olun.
Merhaba bizde dün 10 haftalık olduk. Siz hala kundak yapiyormusunuz. Ben yaklaşık 2 3 haftadır yapmayi biraktim. Ilk günler her gün gece gündüz devamli yaptim.
Gaz sancilariniz azaldı mı

Kundak çok zararlı yapmayın. Maalesef hala türkiyede eski zararlı adetler devam ediyor. Kundak ve kalça çıkığı arasındaki ilişkiyi okuyabilirsiniz. Bebeğinizin kalçasının düzgün gelişebilmesi için doktorlar asla önermez

Maşallah ya keşke öyle olsa 2 saate bile razıyım. Neden kundak yapmadım kontrole diye gittim acil sezeryana alındım doğum sonrasına hiç hazırlıklı değilmişim ciddi bir zorluk çektim hiç vişey düşünemez durumdaydım hala zorlanıyorum ama yeni yen kendime geliyorum işte bazı şeyler içinse çlkgeç sanırım kundak gibi. Dün gece yaptım uyudu ama bu sefer de su gibi olmuştu gece üstünü değiştirdim zar zor.

Benim bebeğim 3 buçuk aylık oldu. Burada konularım var benim çok ciddi lohusa sendromum var devam ediyor uyku sorunum vardı 2 buçuk aya kadar max 2 saatte bir uyanıyordu meme de emmiyor sadece mama içmesine rağmen.
Rutin oluşturdum buna kesinlikle uymanız gerek
Akşam 7-8 yatakodasına götürüyorum loş ışık ve klasik müzik açıyorum o sıra alt değiş besle mayışıyor ilk zamanlar direniyordu ama ben hiç yılmadan rutin yaptım bu olayı. Aksam gezmelere gitmedim çocuğu akşam asla çıkarmadım rutini olsun diye. Ama her gün 2 saat bebek arabasıyla dışarıdayız gündüz.
Böyle yaparak son 1 aydır uykusu uzadı 4-3-2 seklinde gidiyoruz eskiden o uyuyunca ben uyuyamıyordum şimdi 2 saatte olsa uyuyorum o şekilde biraz uyku rutini iyi geldi bana mutlaka uymanız lazım kurallı gidin bebekler kural disiplin istiyorlar

X