YENİ ANNE OLDUM ÇOK UYKUSUZUM ACİL FİKİR VERİN😔

Kundak çok zararlı yapmayın. Maalesef hala türkiyede eski zararlı adetler devam ediyor. Kundak ve kalça çıkığı arasındaki ilişkiyi okuyabilirsiniz. Bebeğinizin kalçasının düzgün gelişebilmesi için doktorlar asla önermez
Kundak derken eski usul değil tabiki sadece ellerini yüzüne götürmesin diye ama zaten benimki alışmadığı için kundak yapamıyorum

Benim bebeğim 3 buçuk aylık oldu. Burada konularım var benim çok ciddi lohusa sendromum var devam ediyor uyku sorunum vardı 2 buçuk aya kadar max 2 saatte bir uyanıyordu meme de emmiyor sadece mama içmesine rağmen.
Rutin oluşturdum buna kesinlikle uymanız gerek
Akşam 7-8 yatakodasına götürüyorum loş ışık ve klasik müzik açıyorum o sıra alt değiş besle mayışıyor ilk zamanlar direniyordu ama ben hiç yılmadan rutin yaptım bu olayı. Aksam gezmelere gitmedim çocuğu akşam asla çıkarmadım rutini olsun diye. Ama her gün 2 saat bebek arabasıyla dışarıdayız gündüz.
Böyle yaparak son 1 aydır uykusu uzadı 4-3-2 seklinde gidiyoruz eskiden o uyuyunca ben uyuyamıyordum şimdi 2 saatte olsa uyuyorum o şekilde biraz uyku rutini iyi geldi bana mutlaka uymanız lazım kurallı gidin bebekler kural disiplin istiyorlar
Bende çoğunlukla kuralcıyım ama illaki bit yere gittiğim ya da eve gelen oluyor sevmek isteyen kucağına alan oluyor öyle olduğunda başa dönüyorum tamamen insanlardan uzaklaşamıyorsun da ilk başta denedim olmayın s pes ettim karıştım insan içine zaten benimde hala lohusa sendromun devam ediyor eminim anım anımı tutmuyor bazen tuhaf tuhaf dalıyorum uykusuzluktan mı bilmiyorum hep sinirli agresif oldum kafamda nişeyler kurup duruyorum bu aralar bebeğim uyusa bile sanki ben uyuyamıyorum. İnşallah hepsi geçecek bunların

Her mizmizlanmasina bakmayın pış pışa alışmıştır bende sizin gibiydim artık yorgunluktan bayılıyorum ağlayınca uyanıyorum oda mizmizlanmiyor 😬 yavaş yavaş azalarak bıraktı
Hiç bir ses duymuyorum sadece oğlumun sesine uyanıyorum bazen nefes akışına bile uyanıyorum ama başka sesleri duyduğum yok 🤣 artıl sesleri rahatsız etmeye başladı sanki devamlı ses çıkarıyor gibi gelşyor bazen uyanıp bakıyorum ses yok kendş kendime uydurmuşum

Bende çoğunlukla kuralcıyım ama illaki bit yere gittiğim ya da eve gelen oluyor sevmek isteyen kucağına alan oluyor öyle olduğunda başa dönüyorum tamamen insanlardan uzaklaşamıyorsun da ilk başta denedim olmayın s pes ettim karıştım insan içine zaten benimde hala lohusa sendromun devam ediyor eminim anım anımı tutmuyor bazen tuhaf tuhaf dalıyorum uykusuzluktan mı bilmiyorum hep sinirli agresif oldum kafamda nişeyler kurup duruyorum bu aralar bebeğim uyusa bile sanki ben uyuyamıyorum. İnşallah hepsi geçecek bunların
İki kucaklayıp sevecekler diye tüm gecem uykusuz zehir oluyor bebeğin mesaisi de yok üstelik sabah full enerji ile güne başlamak gerekiyor bir saatlik akşam kaçamağı iki gün ölü gibi gezmeme sebep oluyor hayatta taviz vermiyorum bu konuda baktım kafayı yeme noktasına geldim herkese açık açık söyledim bizimle gündüz dışarıda görüşebilirsiniz ama akşam 18.00 sonrası ne geliriz ne de misafir kabul ederiz diye. Tamamen düzeni oturana kadar bu böyle. İnsanlara hayır diyemezsek olmaz bu konularda psikolojimiz elden gidiyor ne kendimize ne bebeğe faydamız var yoksa

Geceleri en azından 2 3 saatte bir emzirmek gerekmez mi hatta daha da uzun sürenler varmış ben saat başı emziriyorum emzirmesem Bile uyanıyor bazen emmek istemiyor sadece mızmızlanıyo uykusunda
Hayır çok normal.
Bebek sadece süt için emmez. Korkunca da meme ister, annesini özler kokusunu arar ister, ağrısı olsa ister. Bu bir süreç, evet yorucu bir süreç. Ama geçecek. Emzirme dediğimiz şey eninde sonunda bitiyor. Ne zaman isterse vermeye devam edin. Benim oğlum da öyleydi. Babynest tarzı bir yastık üstünde yanıma yatırmaya başlamıştım. Uyanmadan emziriyordum o süreçte

benim kızım da kıvranırdı hep uyurken ama uyanmazdı, sonra yavaş yavaş bu kıvranmalar bitti, uyumamaya başlayınca da hemen kundak yaptım, dönmeye başlayana kadar kundaktan çıkarmadım, sonra da kolları içeride bırakan uyku tulumlarından aldım. bi daha doğursam yine kundak yaparım.

İki kucaklayıp sevecekler diye tüm gecem uykusuz zehir oluyor bebeğin mesaisi de yok üstelik sabah full enerji ile güne başlamak gerekiyor bir saatlik akşam kaçamağı iki gün ölü gibi gezmeme sebep oluyor hayatta taviz vermiyorum bu konuda baktım kafayı yeme noktasına geldim herkese açık açık söyledim bizimle gündüz dışarıda görüşebilirsiniz ama akşam 18.00 sonrası ne geliriz ne de misafir kabul ederiz diye. Tamamen düzeni oturana kadar bu böyle. İnsanlara hayır diyemezsek olmaz bu konularda psikolojimiz elden gidiyor ne kendimize ne bebeğe faydamız var yoksa
Valla maşallah sana takdir ettim benim çevremde bu kadar anlayışlı insanlar yok maalesef bir kereden ne olacak diyorlar sese kalabalığın alıştır diyorlar ne yapsam karışıp yorum yapıyorlar

Hayır çok normal.
Bebek sadece süt için emmez. Korkunca da meme ister, annesini özler kokusunu arar ister, ağrısı olsa ister. Bu bir süreç, evet yorucu bir süreç. Ama geçecek. Emzirme dediğimiz şey eninde sonunda bitiyor. Ne zaman isterse vermeye devam edin. Benim oğlum da öyleydi. Babynest tarzı bir yastık üstünde yanıma yatırmaya başlamıştım. Uyanmadan emziriyordum o süreçte
Bende yanıma alıyorum yatarak emziriyorum öoou zaman uykuma yenik düşüyorum gözlerim kapanıyor 5 dk 10 dk ama hemen korkarak uyanıyorum daha öok küçğk dönerim falan

Bebeğim 3 buçuk aylık oldu hiç uzun uykusu yok. Aslında kendisi geceleri uyuyor ama uykusunda o kadar mızmızlanıyoe ki sürekli ya uyanık kalıyorum ya da uyur uyumaz uyanıyorum. 10 15 dk uyutup uyanmaktan aşırı sinirli oldum artık hiç halim dermanım kalmadı. Doğduğunda kundak yapmadım şimdi çok pişmanım peki kundak alıştırsaydım uyur muydu
Kubdakla ne alakası var anlamadım hiç kundak yapmadım sevmedi oğlum, sere serpe uyudu o dönemlerde saat 22 gibi gece uykusuna geçip gece sadece bir kez uyanıp emip öğlene kadar uyuyordu

Merhaba bizde dün 10 haftalık olduk. Siz hala kundak yapiyormusunuz. Ben yaklaşık 2 3 haftadır yapmayi biraktim. Ilk günler her gün gece gündüz devamli yaptim.
Gaz sancilariniz azaldı mı
Biz yapiyoruz cunku elleriyle kendini uyandiriyor reflex olarak. Ben takip ettim dumduz sarmadan yatirdim kendini bir anda uyandiriyordu. Sarinca (yarim kundak - ayaklari yari serbest) cok daha iyi uyuyor. Gaz sancisi da besleme esnasinda kisa araliklarla cikartinca sorun olmuyor. Yani besleme sonrasinda degil besleme esnasinda gazini cikarmak lazimmis.

benim kızım da kıvranırdı hep uyurken ama uyanmazdı, sonra yavaş yavaş bu kıvranmalar bitti, uyumamaya başlayınca da hemen kundak yaptım, dönmeye başlayana kadar kundaktan çıkarmadım, sonra da kolları içeride bırakan uyku tulumlarından aldım. bi daha doğursam yine kundak yaparım.
Merhaba benim bebegim 5 aylik olacak kundaktan cikaramadim,bir kolu bile disarda olsa uyuymuyor hicbir sekilde,bu kollari icerde birakan tulum nerde var ben bakındım hoc bulamadım. Bir de onu nekdar sure kullandiniz tulumu

Merhaba benim bebegim 5 aylik olacak kundaktan cikaramadim,bir kolu bile disarda olsa uyuymuyor hicbir sekilde,bu kollari icerde birakan tulum nerde var ben bakındım hoc bulamadım. Bir de onu nekdar sure kullandiniz tulumu
Kundaksız uyuyamayan bebek ilk kez duydum bir bakıma iyi tabi en azından elleriyle kendine zarar vermiyor
Bizimki değil kundak üzerine battaniye örttürmüyor elinden gelse çıplak yatacak 🤣 dediğiniz tulum da hemen hemen her yerde var e bebekte görmüştüm

X