Yeni Doğmuş Bebek Bakımı

Prima Marka Elcisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
134
171
44
İçgüdülerinize güvenin, ve yenidoğan bakımı için bebeğinize en iyi şekilde bakmanızı sağlayacak bu önerilere göz atın.

yeni_dogmus_bebek_bakimi.jpg

Başarabilirsiniz!

Doğum mucizesine tanık olup bebeğinizi kucağınıza almanın mutluluğunu tattınız. Ama şimdi evdesiniz ve bebeğinizin sizin bakımınıza ihtiyacı var. Yeni anne olan birisi için evdeki ilk günler endişeli geçebilir. Daha önce hiç bez değiştirmemiş olabilirsiniz, hatta belki de bu kadar küçük bir bebeği hiç kucaklamadınız. Telaş etmeyin! Biraz rehberlik alarak ve çokca da içgüdülerinizle hareket ederek bebeğinize ihtiyaç duyduğu bakımı kolaylıkla sağlayacaksınız. Bu süreçte kendinizi bile şaşırtacak ve kısa bir süre içinde bebeksiz bir hayatın neye benzediğini hatırlamadığınız söylemeye başlayacaksınız.

Hastaneden eve çıktığınız ilk gün
Bebeğinizi eve götürdüğünüz ilk gün, tedirginlik hissetmeniz normal. Şimdiye kadar bebek bakımı yapmış ve bir bebeğin altını değiştirmemiş olabilirsiniz. İçgüdülerinize güvenin ve rahat olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar yenidoğacak bebeğimin banyosu için fikirlerinize ihtiyacım var.

2 hafta içinde kız annesi olacam inşallah. Doğacak kızım için çevremdekiler yeni doğmuş bebeklerin cildi için yapılan hassas ve zararlı madde bulundurmayan yenidoğan şampuanlarını kullanabileceğimi söylüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz hangi özelliklerine bakmalıyım bu şampuanların? Yenidoğan şampuanı için öneriniz varmı?

gözleri yanmasın diye tercih etmiştim canım. Birde teni hassaas oluyor ya yenidoğan şampuanlarınıda onların tenine göre üretiyorlar düşüncesi ile kullandım. 2. bebeğimde de nivea kulancam. Benim oğlumun atopik dermatiti var. Hassas ciltli. 1 kere dalin kullanmıştım cildi kabarmıştı. Önceden yazmayı atlamışım. Onun cildine ne iyi geliyorsa ona yöneliyorum. Bu da abisine çekerse nivea kullanırım ikisinide. Bir de ilk cocuk yaa tecrubesız oluyosun kım ne derse ona yonelmen daha kolay oluyor. İlk gebeliğimde arkadasım ile 1 ay vardı. Onun 2. cocuguydu. Onun tecrübesine güvendim diyebilirim bir yerde. Yani en azından benim için öyle oldu.

gözleri yanmasın diye tercih etmiştim canım. Birde teni hassaas oluyor ya yenidoğan şampuanlarınıda onların tenine göre üretiyorlar düşüncesi ile kullandım. 2. bebeğimde de nivea kulancam. Benim oğlumun atopik dermatiti var. Hassas ciltli. 1 kere dalin kullanmıştım cildi kabarmıştı. Önceden yazmayı atlamışım. Onun cildine ne iyi geliyorsa ona yöneliyorum. Bu da abisine çekerse nivea kullanırım ikisinide. Bir de ilk cocuk yaa tecrubesız oluyosun kım ne derse ona yonelmen daha kolay oluyor. İlk gebeliğimde arkadasım ile 1 ay vardı. Onun 2. cocuguydu. Onun tecrübesine güvendim diyebilirim bir yerde. Yani en azından benim için öyle oldu.

Çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim :)

X