Yeni evlilik,Aile binası,Karmaşa..

Biliyor günlerce orda kaldım sinir krizine girdim bugun eve döndüm sanırım artık hastayım

Kesenin bir olduğu evlilikler çok zor oluyor. Eş dünya iyisi olsa da maddi imkanlar bir kişiye bağlandığından ona karşı gelemiyor.
İşleri ayırmaları konusunda şu aşamada çok ısrarcı olmayın. Çünkü sadece eşinizin değil tüm ailesinin işleri ortak. Kötü olursa herkes karşınızda olur. Öncelikle eviniz ayrılsın. Eşinizin eline geçen para ne kadar acaba? Sabit mi yoksa komisyon şeklinde mi oluyor? Bu para size kiradayken yetecek mi?

Öncelikle konunuza çok üzüldüm.
İşte tanıdık olmadan sosyal medyadan tanışılan çiftlerde böyle bir tehlike var.
Hangi taraf diğer tarafı hayatında çok istiyorsa, kendisini farklı tanıtıyor.
Sizinde öyle olmuş. Bir de 2 ayda insan hemcinsinden birini bile tam tanıyamazken siz hayat arkadaşınıza karar vermişsiniz.
Üstünde sırf eşiniz mutlu olsun diye aile apartmanı..
Üstüne de aile apartmanından çıkabilmek için çocuk..
Ne desem bilemiyorum..
Anneniz bu durumlara ne diyor?

Bir çözümü var mı?

Konunuzu şok içinde okudum açıkçası. Ben 2 yıllık sevgililik+nişanlılık döneminin ardından düğün arefesinde evlilik için tereddüte düşmüş, acaba doğru mu yapıyorum diye kendimi yemişken (ki eşim hiç bir zaman üzmedi beni o dönemde, ailesi de daha sonradan halledilen, aslında temelde fazla hevesli olmalarının sebep olduğu bazı problemler haricinde aynı şekilde üzmedi hiç) toplamda 4. Yıla girmek üzere olan evliliğimdeşu sıralar yavaş yavaş düşünmeye başladığım halde hala bir yandan çocuk için tereddüt ederken sizin cesaretiniz beni şoka soktu. Ben de diğer arkadaşlar gibi kv ve kp nin sizi oyaladığını düşünüyorum.

Bekara boşanmak kolay misali sizin durumunuzda olmadığım için akıl vermek kolay ama hamileyken boşanmak imkansız değil. Evlilik insanı mutsuz eden değil, mutlu eden huzur veren bir şey olmalı. Madem psikolojik olarak bu kadar çöktünüz, madem hayat standartlarınız çok düştü ve bu sizi mutsuz ediyor, madem aileniz arkanızda boşanmayı düşünmelisiniz. Aksi hâlde ben hiç bir zaman eşinizin amcasından kurtulabileceğinizi düşünmüyorum.

Yanlis uzerine yanlis yapmissiniz. Evliliginizi daha fazla yipratip saygiyi kaybetmeden. O evden tasinin. Yoksa surekli baskalarinin size dayattigi hayati yasamak zorunda kalacaksiniz.

Aynen böyle konularda ben de hep anneye üzulüyorum.muhtemelen konu sahibi gibi yetiştereceğim bir kizım var.ama çok korkuyorum.Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

Anneler hep haklı çıkar. Maalesef aşk gözünü kör etmiş bile bile lades demişsin. Kendine de yazık etmişsin. Çaresi de yok gözüküyor. Kocanda maalesef birey olamamış, boyunduruk altında yaşıyor.

:O Mimarlık fakültesinden mezunsun, annen baban seni yıllarca el bebek gül bebek kıymadan büyüttü ama sen gittin tek bir binada yaşayan bir kabileye gelin gittin hem de annenin seni o kadar uyarmasına rağmen....
Bir de hamilesin. Bunları göre göre nasıl hamile kaldın, inanamıyorum.
Böyle sonu mutlulukla bitmeyecek bir aileye çocuk getirmek ister miydim bilemiyorum.

Ey Allah'ım sen şu kızlara akıl fikir ver Ya Rabbim....

Ya bu devir nasıl bir yaşam tarzı o aileninki öyle. Baya ağalık, marabalık durumu var .
Kızım Allah yardımcın olsun ama sen tek başına bu ailenin üstesinden gelemezsin. eşin olacak adam bu sistem içinde büyüdüğü için hayatta o aileden ayrılmaya yanaşmaz.

Yaz çiz düşün bakalım sen bu hayatı ömür boyu sürdürebilir misin ona göre karar ver...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…