Yeni evliyiz ve bazı sorunlar var yardımcı olur musunuz ?

Kulak ardı etmeyi deneseniz bi de...Mesela kızım alma o çaydanlığı dedı ve siz gidip parayı odedınız ve aldınız "eee arabayı nereye koyduk ya hadı gıdelım'' salak yapma diyorum ben buna bır soyleyecek ıkı soyleyecek baktı kı duvara soyluyor ve bırakabılır belkı... "Alıcı ve verici oldugu surece iletişim devam eder ...İletişim ancak bunlardan biri olmadıgında biter... "Demişti üniversitedeki hocamız:ukala:

Aynen bende öyle herkes der nasıl anlasiyorsunuz çok değişik karakter olduğu icin bende bana bı zararı yok diyorum 😆 çünkü beni biliyor eşimi de oda laf ettirmez bana ondan dolayı çekinip diyemiyor
Bir de es bu konuda cok onemlı. Ben her yasanan seyı esıme soyle boyle yaptı dıye anlatmadım. Sağolsun kv de beni sıkayet etmez ogluna. Ikısı de hos degıl cunku. Kv ıle sorunumu esıme yansıtmam mesela. Eger cok kırılırsam veya kızarsam da esıme olayı gulerek anlatırım annesinin huyunu bılır hak verir bana. Ama eger kotu anlatırsam (kı ilk aylarda 2 3 kez yapmıslıgım var) annesini savunuyor her insan gıbı. Ben olsam ben de kendi annemı savunurum cunku :) bıraz politik olmak lazım

Kulak ardı etmeyi deneseniz bi de...Mesela kızım alma o çaydanlığı dedı ve siz gidip parayı odedınız ve aldınız "eee arabayı nereye koyduk ya hadı gıdelım'' salak yapma diyorum ben buna bır soyleyecek ıkı soyleyecek baktı kı duvara soyluyor ve bırakabılır belkı... "Alıcı ve verici oldugu surece iletişim devam eder ...İletişim ancak bunlardan biri olmadıgında biter... "Demişti üniversitedeki hocamız:ukala:
İşte ben çok kafaya takıyorum biri bir şey dediği zaman o gece hep aklıma takılır o olay

Cok dogru. Ben bunu kayınvalıdemin bos konusmalarına patavatsızlıklarına karsı yapıyorum ahahahha duvara bakıyorum bı sure tepki vermiyorum susuyor 🤣🤣

Bir de es bu konuda cok onemlı. Ben her yasanan seyı esıme soyle boyle yaptı dıye anlatmadım. Sağolsun kv de beni sıkayet etmez ogluna. Ikısı de hos degıl cunku. Kv ıle sorunumu esıme yansıtmam mesela. Eger cok kırılırsam veya kızarsam da esıme olayı gulerek anlatırım annesinin huyunu bılır hak verir bana. Ama eger kotu anlatırsam (kı ilk aylarda 2 3 kez yapmıslıgım var) annesini savunuyor her insan gıbı. Ben olsam ben de kendi annemı savunurum cunku :) bıraz politik olmak lazım
Aynen bende hiç anlatmadım eşimde bana yansıtmadi şikayet etti mi bilmiyorum . Bir keresinde ilk evlendigimiz zamanlarda annem söyledi Asya beni aramiyor dedi falan bende arıyordum bır kaç defa aradım açan olmadı açsa kayınpeder veya kaynim açtı kayınvalide uyuyor falan dedi bana eşim öyle deyince bunlari söyledim ve dedim ki müsait olunca beni arar .sonra bazen sorar annemler aradı mi diye yok diyorum seni aradılar mi evet diyor bende sen oğlusun ya ondan diyorum 😆😆😆

Aynen bende hiç anlatmadım eşimde bana yansıtmadi şikayet etti mi bilmiyorum . Bir keresinde ilk evlendigimiz zamanlarda annem söyledi Asya beni aramiyor dedi falan bende arıyordum bır kaç defa aradım açan olmadı açsa kayınpeder veya kaynim açtı kayınvalide uyuyor falan dedi bana eşim öyle deyince bunlari söyledim ve dedim ki müsait olunca beni arar .sonra bazen sorar annemler aradı mi diye yok diyorum seni aradılar mi evet diyor bende sen oğlusun ya ondan diyorum 😆😆😆
Mesela bunu bana kv kendısı soyler. Aramıyosun hayırdır filan sakayla karısık konusuruz. Ya da aa tam arıyordum kalp kalbe karsıymıs bak anne falan fılan gecıstırırız 🤣 Bazı seylerı de mesele etmemek lazım ya🤣 Sorun etmedıgı surece tabıkı. sorun etse kızsa zaten daha farklı tepki alır.

İşte ben çok kafaya takıyorum biri bir şey dediği zaman o gece hep aklıma takılır o olay
Siz de bir takacaksınız iki takacaksınız bir daha baktınız kı bıktırdınız karsınızdakını işe yarıyor belkı baska seyler ıcın gecerlı olmayabılır takmanız fakat kayınvalıde ıcın artık takmamaya baslayacaksınız bence...Takmak çok sakıncalı zaten kendınıze hem ruhen hem bedenen zarar verıyorsunuz..Motıve edın kendınızı taksanızda aynı takmasanızda..Hele kı boyle bır vakaa karsında asla tepkı vermem boşa kürek çekerek yorulmanın anlamı yok ki:KK47:

Cok dogru. Ben bunu kayınvalıdemin bos konusmalarına patavatsızlıklarına karsı yapıyorum ahahahha duvara bakıyorum bı sure tepki vermiyorum susuyor 🤣🤣
Bende hele ki boş konuşan ve hayatıma gereksız bırsekılde müdahale etmeye calısan herkese yapıyorum..Boş ve anlamsız bakıslarla konudan bagımsız karsı tarafın hatta boyle bırseyı soyledıgını bıle varsaymadan sacma bırsey sorabılır ya da ani mekan degıstırebılıyorum ama iletişim kurmaya dahi değer bulmuyorum ...Anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna bile az 🤷🏻‍♀️

Mesela bunu bana kv kendısı soyler. Aramıyosun hayırdır filan sakayla karısık konusuruz. Ya da aa tam arıyordum kalp kalbe karsıymıs bak anne falan fılan gecıstırırız 🤣 Bazı seylerı de mesele etmemek lazım ya🤣 Sorun etmedıgı surece tabıkı. sorun etse kızsa zaten daha farklı tepki alır.
Aynen çok takılmamak gerek bazı şeylere bazen cevap vereceksin bazen susup geçeceksin herşeye cevap verip terslemekte iyi birşey değil bu sefer aile.icinde huzursuzluga sebeb oluyor erkek çocukları genellikle annesine daha düşkündür haksız olduğunu bilse dahi laf söylenmesi zoruna gider hakkıda. Benimde anneme esim laf etse zoruma gider ben karşılık veririm o verir derken iş farklı boyuta taşınır

Aynen çok takılmamak gerek bazı şeylere bazen cevap vereceksin bazen susup geçeceksin herşeye cevap verip terslemekte iyi birşey değil bu sefer aile.icinde huzursuzluga sebeb oluyor erkek çocukları genellikle annesine daha düşkündür haksız olduğunu bilse dahi laf söylenmesi zoruna gider hakkıda. Benimde anneme esim laf etse zoruma gider ben karşılık veririm o verir derken iş farklı boyuta taşınır
Aynen oyle. Basıt seylerde de karsı cıkmamak lazım her defasında aykırı bı tip olunuyor oyle de . Karsılıklı hosgoru lazım yerı gelınce o da alttan alıyordur ıllakı. Konu sahibini bilendirmeyelım fazla da🤣

Aynen oyle. Basıt seylerde de karsı cıkmamak lazım her defasında aykırı bı tip olunuyor oyle de . Karsılıklı hosgoru lazım yerı gelınce o da alttan alıyordur ıllakı. Konu sahibini bilendirmeyelım fazla da🤣
Gaza gelmesin fazla dozunu ayarlayamaz falan 😆😆😆

Merhaba ben Çağla 1 yıllık evliyim henüz çocuğumuz yok kendimiz istemedik önce maddi birikim yapmak istedik ilişkimizde bazı sorunlar var eşim aşırı çekingen ve utangaç biz sevgiliyken de böyleydi ama evlenince daha çok anladım mesela bir tartışma olunca hep alttan alıyor ve çıt çıkarmıyor haklı olsam bile haksız hissediyorum ve en BÜYÜKKK sorun annesinin bir dediğini iki etmiyor annesi bizim evimize yakın oturuyor aramızda 10 dakika var ve hayatımıza sürekli karışıyor mutfağa aldığımız ürünlerden tutun evimizin iç dizaynına kadar laf söylüyor annesi ne derse tamam diyor kaynana mı aramızdan nasıl biraz çıkartabilirim yüzüne söylemeye korkuyorum sinirli bir bayan ve ben tartışmaktan çekiniyorum eşimin biraz daha ses çıkaran biraz daha bana sahip çıkan biri olmasını istiyorum ve annesine karşı biraz beni savunmasını istiyorum bu yüzden sabah tartıştık benim bir hatam var mı sizce her kaynana bu kadar karışıyor mu sonuçta bende gencim tecrübesizim benim haksız olduğum bir şey var mı burada sadece rahat bırakılmak istiyorum yada nasıl bir yol izlemeliyim :cry: ( sitede yeniyim bu konuyu yazmak için üye oldum aslında dışarıdan bir göz bana tavsiye verir diye umdum umarım doğru yere açmışımdır konuyu)
Bende bir senelik evliyim. Benim eşimde bana göre pasif. Benim kaynanada lafta karışmıyorum deyip herşeyi sorup akıl verirdi.Bunu buraya koyun, kim geldi kim gitti herşeyi sorardı.Bir kez annesi evimizle ilgili birşey sormak için aramış, ona neyse. Ben bir sinirlendim. Eşim geldi. Anneni arayıp söyle, merak edip sırf bu yüzden aramış dedim. Eşime göre annesi hep bizi düşünüyor, annesi kanatsız melek. Bende hep tavrımı belli ettim. Eşim onların hayat tecrübesi senden fazla akıl alabilirsin falan derdi. Yanlış ya da dogru ben ne dedim. Benim aklım bana yeter, kimseden akıl fikir istemiyorum dedim. Şuan 1 sene olacak. Annesi bana maaşımı bile soramıyor. Ben rahatsız oluyorum. Eskiden hergün arardı şuan aramıyor. Eşin seni degil sen seni koruyacaksın. Tepkini saygılı bir şekilde belli et.Sessiz kalma. Ben hep biz hallederiz sen takma kafana diyordum.

Benim eşte pasif. Ona bıraksam ooo. Eşime herşeyi tembih ederim. Annenlere söyleme diye. Mesela maaş, birikim herşey...Sende annesinin bilmemesi gereken şeylerde eşini tembıh et. Ama bak 1sene olmus annesının önünü alman lazım. Arama sorma, sürekli gıtme.

Ya biz geçenlerde bir akrabamızı ziyarete gittik dönüşte güzel bir mağazaya gittik hediyelik eşya almaya evimize bir çaydanlık beğendim yok kızım bunu alma dedi bende anne sen karışma dedim bunu almak istiyorum tüm yol surat astı sürekli laf soktu eşime arabadan inerken bu yaşlanınca beni döver demiş eşimde bana surat yapıyor evde cidden sinirleniyorum baş edemiyorum kaynanam ile
Anne sen istersen alma ama ben kullanacagım, almak istiyorum de. Vala taviz verme. Kendını acındırıyor. Eşinde annesının söylediklerını hemen sana yetıstırmıs. O da yanlıs yapıyor

Cidden bende anlamıyorum bazen bir hatam mı var diye saatlerce düşünüyorum sürekli iyi davranıyorum kaynanama yok yine mutlu edemiyorum en sonunda eşime diyeceğim taşınalım buradan yok ben delireceğim ben bu kaynana ile çocuk büyütemem karışır her işime
Çocuk yapmadan ve bu durumlar düzelmeden yapma. Çocugu sahıplenır. Zaten kocan pasif

X